Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

slunicko_luca
7. led 2011

@frenky1 To mi povidej .... Co studujes ja mam ve stredu zkousku z evropskyho spravniho prava a neleze mi to do hlavy

fram
7. led 2011

Ahoj holky,
@petruska01 vítám tě mezi námi a je mi líto, že zrovna v takovém smutném tématu. ☹
@zzzzuuuuzzzziiii mám radost, že jsi opět s náma a ještě s takovou dobrou zprávou 🙂 🙂

jahudka80
7. led 2011

@jane84 jojo přesně ták chodím pěšky (jen občas busem) a lítám v práci a snažím se na večer nejíst a jde to váha jde pomalu dolu, tedy nejvíc jsem zhubla při té nemoci 😒
@lucie.krajcarova nebyla jsem malá 165cm a 57-58kg byla norma teď mám 63kg když jsem šla rodit 73kg a po příchodu z porodnice 68,5kg . Už jsem se po porodu dostala i na 61,5kg ale zase jsem to nabrala 66kg a zas hubnu. Ale nijak se neomezuji jim vše, spíž si dávám malé porce. 😉 Těch 57kg by se mi líbilo 😀 oblékla bych zase všechny své kalhoty a rifle 😀

jahudka80
7. led 2011

@marulinka nehubnu, jde to samo tím že lítám do práce, a zhubla jsem při nemoci 😒

martasl
7. led 2011

ahoj-konečně jsem vás dočetla-uffffffffffffffffffffffffffffffffffff!!!

zzzzuuuuzzzziiii -ahoj,jsem ráda,že ses nám vrátila 😉 a gratuluju k vyléčení.ty nervy musely být děsný,než přišly výsledky(vlastní zkušenost).ale hlavně,že je všechno ok a hurá do snaženíčka.

petrusko-je mi z toho smutno,takhle pozdě přijít o mimi.mě potrat taky vyvolávali a byl to děs.musíme věřit a doufat,že příště bude všechno v pořádku a těm drobečkům se u nás v bříškách bude líbit a budou si tam hovět celých 9 měsíců.doufám,že se ti tady s náma aspoň trochu uleví od bolesti a nebudeš na to tak myslet.

helcenko-tak vidíš,a to ses toho cukru tak bála. 😉 .

holky,já jsem pořád nějak na měko a nevím proč.ráno jsem myslela na to,jak je mi smutno a stýská se mi po manželovi(teda za ty roky jsem si na jeho nepřítomnost zvykla,ale teď nevím co to semnou je) a odpoledne volala,že na víkend jede dom.já jsem tak ráda a děsně se na něho těším.asi mě už hrabe.....holky nám oznámily,že chtěj na víkend k babičce,takže budem sami doma.to bude vínečko,krb a...... 😀 😀

holky,já už nevím,na co všechno jsem chtěla reagovat-to je děs s tou mojí sklerozou.co budu proboha dělat za 10 let???to ani nebude vědět,jak se jmenuju. 😝 😅

martasl
7. led 2011

už vím co jsem ještě chtěla napsat....

kámoška v práci má sestru-je jí 25 a čeká 5 dítě.z prvního manželství má dceru a z druhého dvojčata a syna.no a těd zjistila,že je zase těhu.manžel čerstvo chodí do práce a vydělává 13 000,- bydlej v 2+1.ona nikdy nedělala a má jen základku.a ani nemá nějak v plánu někdy pracovat,asi chce rodit do nekonečna.já se z toho picnu,ani jsem nemohla mluvit,když to říkala.měla jsem vztek,ale taky jsem jí to snadný otěhotňování záviděla.jestli je nějaká spravedlnost...proč to někomu tak jde(hlavně těm nemakačenkům) a někdo by za dítě dal modrý z nebe a nejde to!!!!sakra.....

mv
7. led 2011

Ahojky,
vůbec nestíhám nově příchozí, mrzí mne, že se tu tak množíme, ale takový je život a zase bude lépe. 😉

Já v noci přečetla hromadu stránek v diskuzi potrat v 2.trimestru, kam chodí i Lucka,Martasl a mám z toho depku, jak blázen.Vůbec nemám náladu na nic.Mám dojem, že počít, donosit a porodit v termínu zdravé mimčo je na úrovni zázraku.Vůbec si neumím představit, čím si ty holky musely projít ☹ ...
Jinde zase v diskuzi holčině redukovali trojčátka v 13.tt na jedno mimčo, prostě mám dost.Obávám se, že budu muset do konce února koníka komplet přestat číst,nějak na to nemám a neumím to nečíst.Stokrát si to můžu zakazovat...Budu mít v únoru delší dovču a asi nechám odpojit net, abych byla v klidu...

jinak všem hezký víkend. 😵

martasl
7. led 2011

teď jsem si to přečetla o tom odloženým dítěti a že rádoby matka dostala podmínku.že jednala ve zkratu.co to je za skrat,když ještě všechno po sobě uklidí a těhotenství celou dobu tají.kdyby to nechtěla udělat,tak chodí k doktorovi a zajímá se o adopce,ne???kurňa já jsem vzteklá,asi si dám skleničku vína. 😠 😠 😠 😠

martasl
7. led 2011

mv-já si taky říkala,že na koníka tak často nepolezu a už vůbec ne na fotoblogy.no ale ono mi to jaksi nedá... 😅 😅 😅

lucie.krajcarova
7. led 2011

@frenky1
@slunicko_luca
@lenkacar
holky, nechcete si dát do profilu fotku? je to takové matoucí, jak máte všechny stejnej obrázek 😀

marulinka
7. led 2011

@martasl tak to budete mít krásný víkend,užijte si ho..určitě se nestává moc často,že jste sami doma 😉 😉
no a k tý těhotný..5dětí v 25?? to asi začala hodně brzy,ne?? no jo,spravedlnost... 😠

mv
7. led 2011

@martasl no ,právě, znám se... 😀 prostě si musím nechat internet odpojit a bude klid.

lenkacar
7. led 2011

@lucie.krajcarova já jí schválně smázla kvůli práci ..ale ted už je to fuk...tak jí tam asi vrátim 😉

marulinka
7. led 2011

@mv taky sem včera zabloudila na tu diskuzi,ale po 2příspěvkách mi hrkly slzy do očí a musela sem to vypnout.holkám patří můj obdiv... a taky mi to nedá,nekuknout na koníka-asi sem závislák 😀 přece jen sou aspoň někdy dobrý zprávy 🙂

lucie.krajcarova
7. led 2011

@martasl no já si musím vše psát jinak zapomínám...
@mv chápu tě. prostě je toho hodně, co na těhotné může čekat... může se toho hodně stát. a je fakt pravda, že to začínám považovat za zázrak, když je vše v pořádku a žena donosí zdravé dítě... myslím, že my všechny z tohoto tématu jsme už poznamenané a budeme mít strachy od začátku, to ani jinak nejde...

lucie.krajcarova
7. led 2011

@martasl Marti, tak to bude krásný víkend, máte uvědomělé dcerky 🙂

fram
7. led 2011

@mv já taky pořád tady na koňovi lezu kam nemám a pak jsem totálně vyplašená. Vůbec nechápu, jak jsem mohla první dítě donosit a porodit (a taky zplodit) úplně bez problémů,ani jsem netušila, jakej to je zázrak 😕

fram
7. led 2011

@martasl to se dům zaklepe v základech, když budete sami 😀 😀 😀

mv
7. led 2011

Já probrečela půl noci u té diskuze.Prostě mi takové věci hlava nebere 😒 .Když už to těhotenství nemá dopadnout, tak v začátku,jak se to stalo třeba mně, a ne pak už v tak pozdních týdnech.

@fram já měla syna ještě v době, kdy žádnej net nebyl,já byla mladá a spoustu věcí jsem si vůbec nepřipouštěla a o spoustu věcech člověk vůbec nevěděl.

@lucie.krajcarova právě jsem si už kolikrát říkala, že i kdyby se zadařilo, že si to těhu vůbec neužiju a každý den se budu děsit, jestli je vše o.k.A takhle to prostě být nemá, člověk se má radovat z těhu a ne stresovat, co a jak.

No jo, když ale nebudu sem chodit, jak budu moci gratulovat k //, ???které se tu určitě za ty 2 měsíce vyskytnou 🙂

fram
7. led 2011

@mv já si v prvním těhu akorát koupila knížku a nepamatuju se, že by tam bylo něco o MA a podobně, byla jsem krásně nevědomá a bylo to nejkrásnější období v mém životě. Jasně, byla jsem na plodovce, tak to byl chvíli stres, ale jinak pohodička a fakt jsem si užívala každý den.

mv
7. led 2011

@fram já tenkrát nedočetla ani tu knížku.Mudra mě od ní odradila, že pak bych sebe i mimčo moc pozorovala, tak jsem ji odložila do knihovny a pak jí dala kámošce. 😀 ale je to fakt, krásná,sladká nevědomost v té době....holt, to už je dávno pryč. 😒

lucie.krajcarova
7. led 2011

@mv to určitě. a právě proto bych chtěla být v práci co nejdéle to půjde, abych na tyhle myšlenky neměla čas. naopak u prvního jsem šla na rizikovku v 7. měsíci..

mv
7. led 2011

@lucie.krajcarova já právě budu muset být od začátku doma, na rizikovém a ležet..to mě asi klepne... 😝

fram
7. led 2011

@lucie.krajcarova @mv mě bude chtít dr. napsat hned neschopenku (pokud teda bude vše v pořádku),ale jestli nebudu mít žádný problém, tak ji nejspíš odmítnu. Doma bych byla úplně vyřízená, jak bych se pořád sledovala. A taky nechci, aby se v práci vědělo, že jsem těhu.

mv
7. led 2011

@fram mě holt nic jiného nezbyde, je to manželova podmínka od MA a já ji beru.I doktor mi už jasně řekl, že vzhledem k mutaci,IVF, věku a typu práce prostě musím být doma.je mi jasný, že pokud ještě někdy toto u nás bude aktuální, tak je to moje poslední šance na dítě a radši,ať má bláznivou matku z pobytu doma 😀 , než si to pak doživotně vyčítat...
Nehledě na to, že na mě to minule bylo už v tom 9.tt vidět, takže bych to v práci stejně neutajila dlouho... 😀

slunicko_luca
7. led 2011

@lucie.krajcarova jj, nejakou tam soupnu 🙂 behem vikendu.

jahudka80
7. led 2011

@martasl to je hnus ve 25letech 5dítě 😠 😠 😠
@mv takové věci vůbec nečti já když bych nechodila sem tak 😠 jsem možná ani nevěděla že jsem těhule a myslela bych si že jsem to pozděj dostala a že jen víc krvácím, takhle jsem věděla že jsem těhotná (díky čípku, hlenu ...všem těm píč...co jsem se tu dozvěděla ) a pak z toho byla zbytečně v pr... že nic že konec ach jo, nesmíš tyhle kraviny číst 😠 nebo oni to nejsou kraviny ale člověk musí myslet pozitivně kor když chce těhotnět a né číst kdo kde port....atd. je fakt že mi to občas taky dost ubližovalo když jsme přišla nějaká nová a napsala co se jí stalo bulela jsem tady jak želva. A mm ať neřvu a že aspoň vidím že jsou jiné na tom hůř 😒
Holky jdu si lepit domeček, aspoň se zabavím 😀

petruska01
7. led 2011

Ahoj!
Díky za přivítání. Snažím se to všechno ještě nějak dočíst, ať zjistím co a jak, hlavně ty tipy, jak se co nejdřív dostat dopořádku.
Taky by mě nenapadlo, co se všechno může stát, v prvním těhotenství jsem si nic nepřipouštěla, chodila jsem až do mateřské do práce, stěhovali jsme se, byli na dovolené v Tatrách a chodili tam v sněhu na prochajdy, a jiné věci jsem prováděla....Štěpán se sice narodil o 5 týdnů dřív, byla jsem týden doma a odpočívala, tak se mu to asi nelíbilo 🙂, ale byl zdravý. No a teď vyšly všechny testy ve 12. i 16.tt v pořádku a až ve 20tt se to mému doktorovi na UTZ nezdálo, za týden jsem byla na velkém UTZ jinde, kde potvrdili minimum plodové vody a nechali mě ještě 14 dní čekat, aby zjistili to samé, a protože bylo miminko zdravé, tak nás poslali na genetiku, kde nám vysvětlili všechna rizika a na "naše přání" indikovali ukončení těhotenství.. No, beru to jako uzavřenou kapitolu, jak jsem psala, nový rok, nová situace, teď jen počkat na 1.porevizní, pak ještě 2x a snad to půjde..
@lucie.krajcarova Štěpán je 31.3.09, ale měl se narodit 5.5.09. To jsou kluci jen pár dní od sebe. Já si říkám, že jsme asi nebyli ještě na další miminko připravení, že na nás někde ta holčička čeká 😉 Myslíš, že se hodně změnil? Mi pořád připadá, že je celý manžel, aspoň mu to tvrdím 😀
@a.j.a. taky tě zdravím! doufám, že se máš fajn a je všechno v pořádku 🙂

lucie.krajcarova
7. led 2011

@petruska01 jjj taky sis teda prožila peklo... taky jste se museli rozhodnout.. to máme společné....
jak jsem klikala na fotečky v albu, tak najednou jak tam byl rok, tak byl malej takovej dospělejší, už ne takové miminko 🙂 to asi že mám odstup a neznám ho odmalička.
a schválně, kolik malej měřil a vážil - v roce nebo v 15 měs., kdy jste měli prohlídku? jen pro srovnání 🙂

lucie.krajcarova
7. led 2011

@petruska01 jjj taky sis teda prožila peklo... taky jste se museli rozhodnout.. to máme společné....
jak jsem klikala na fotečky v albu, tak najednou jak tam byl rok, tak byl malej takovej dospělejší, už ne takové miminko 🙂 to asi že mám odstup a neznám ho odmalička.
a schválně, kolik malej měřil a vážil - v roce nebo v 15 měs., kdy jste měli prohlídku? jen pro srovnání 🙂

petruska01
7. led 2011

@lucie.krajcarova Co jsem zatím stihla pročíst a podívat se do alba, tak jsme na tom podobně 😒 Mě nejvíc štval přístup doktorů, pořád se ptali, kdo nám už co řekl, a taky se několikrát nezapomněli zeptat, jestli už mám dítě.. 😠
Martínek byl nějak dřív, že byl v inkubátoru, nebo to bylo kvůli císaři, jestli se můžu zeptat? Já to u jiných dětí většinou vidím, ty podoby, ale u Štěpána ne. Podívala jsem se do jeho knížky a nejdřív pro porovnání při narození měl 2170g a 44cm, v roce 9100g a 75cm, v roce a půl 11,7kg a 82cm. Jsem zvědavá na vaše míry! 😉