Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mircisek
2. bře 2011

@pe_t Naposledy se ozvala 16.2., Verča už je v 36. týdnu, takže už je určitě v pohodě, teď jen kdy malá bude chtít ven.

jane84
2. bře 2011

@mircisek věřím, že jsou obě holky v pořádku 🙂 koukala jsem, že jí svítí aktivní za posledních 7 dní. Víkend doma jí určitě udělal doma. V nemocnici to musí být dlouhé. obzvlášť, když jsou nemocnice zavřené kvůli chřipkám. A určitě není lehké, že se nemůže podílet osobně na přípravách. Tipla bych, že malá ještě u maminky vydrží, ani bych se nedivila, kdyby přenášela. Každopádně jí moc přeji, aby to obě holky dobře zvládly. Vydržely to už tak dlouho, teď to musí být dobré

a.j.a.
2. bře 2011

Ahoj holky 🙂 jsem ťu teď chvilku nebyla. Večer padám únavou na hubu a net už kolikrát nemám sil. Včera po celém dni stráveném v herničce, pže pořádá bazárek, jsem večer nebyla schopná pomalu poskládat větu a celé tělo mě pekelně bolelo. Až jsem si nadávala, pže podbřišek se ozýval fest 😝 ale tak mimi sebou neustále mele, tak snad je vše stále ok. Minulý týden jsem byla na druhém velkém utz, tak všechny míry odpovídaly tt a mimi mělo 1542g, takže mě dr potěšil, že to vypadá na malého tříkiláče a ne takového macka jako byla Klárka 😀 tak jsem zvědavá.

@martasl to mě mrzí, že zase nic a ještě ms v nedohlednu ☹ ach jo ☹

@helcenka Heli, a jak u tebe po kontrolách ? Vše ok ?

@fram moc moc moc gratuluji k negativnímu NT 😵 to jsem ráda, že je všechno v pořádku 😵

a.j.a.
2. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii juuu, tak už máte IUI za sebou 😵 tak to budou za chvilku // jako vyšité, pže to by bylo, aby nebylo, když těm spermijkám tak hezky k vajíčku pomohli 😵

@pe_t to je fajn, že změna dr se vyplatila a pomohla ti i uvolnit se psychicky. Teď už to půjde všechno samo 😵
Odkaz na knížku vypadá dobře. Asi do ní taky půjdu. My rády před spaním čteme 😵

a.j.a.
2. bře 2011

@herbie opálení, slunce a teplo, blednu závistí 😅 tady furt zima a dneska ještě hnusný vítr 😝 chjo, chci teplo a léto 😵

@jane84 tvůj bílý test a dnešní špinění mě taky moc mrzí ☹ ale je fakt, že jaro je za dveřmi, a to je čas plození a rození, takže za chvilku tam ty // máš 😵

@anavirez budu držet na zítřek pěsti 😵

fram
3. bře 2011

Dobré ráno,
@a.j.a. tak to jsem ráda, že jste s miminkem v pořádku. Koukám na tt a už se ti to teda pěkně krátí 🙂 🙂
Holky, taky myslím na breber, ale v 36tt už jsou za vodou, tak myslím,že je vše v pořádku a už můžou být v klidu i kdyby se malá proklubala na svět.

jane84
3. bře 2011

Dobré ránko. Já se těšila na sluníčko a teploty přes 5°C a ejhle, pod nulou a venku sníh 😠
@lucie.krajcarova Luci tak hlásím na dnešek 1DC

lucie.krajcarova
3. bře 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011

martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................37DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).........................................................33DC
endie (23let, MA 3/2010).................................................................................33DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................28DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)................................................................26DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)......................................................................23DC
rozum (31 let, MA 1/10, 10/10,ac. folicum, Femibion 800,kontryhel. čaj.....................18DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).....................................................18DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová................................................18DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).......................16DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................16DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová, calibrum baby plan ).......................................8DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)............................5DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí)........................................4DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)......................................................1DC

@jane84 tak už máš aspoň jasno, Jani. nějak se to teď protáhlo co? asi tím stresem u zkoušek... jo a ta zima překvapila už večer. manžel chodil pro dřevo a sténal, jaká je tam kosa..

fram
3. bře 2011

@jane84 ☹ ☹ škoda ☹ ☹
U nás sice -5, ale krásně svítí sluníčko, peru prostěradla a deky a doufám , že mi na balkoně uschnou 😕

lucie.krajcarova
3. bře 2011

@fram na balkoně jo? aby nezmrzly 🙂

fram
3. bře 2011

@lucie.krajcarova nám celé odpoledne na balkon praží sluníčko, takže i když je venku zima, tak mi prádlo schne 🙂

anavirez
3. bře 2011

dobré ranko, tak uz jsem doma. takze, dle utz 5tt 🙂
malem jsem tam nic nemohla najit, byla tam cerna skvrna a pak neco malinkateho, az jsem se lekla, ze tam nic neni. ale je tam. dr me objednala za 14 dni tj. 16.3. tak jen doufam, ze se budeme zvetsovat.. dekuju za podporu. 🙂

jsem tak vystresla, ze jsem okamzite sedlak pc a hledla jine utz v tomto obdobi. no, uf, jsou si podobne.

jane84
3. bře 2011

@anavirez blahopřeji, že mimís je tam, kde má být. Neboj, bude to dobré. Snaž se tolik nestresovat
@lucie.krajcarova jj, asi to bude těma zkouškama. Mně se to stalo už před rokem, to jsem si šla pro vyvolávačku, měla jsem už přes 40DC a nakonec to vylezlo k 50. Tenkrát byl taky stres, ale kvůli bráchovi. Zvláštní je, že v obou případech to bylo těsně před ovulkou
@fram já chci taky sluníčko. Potřebuju psát diplomku, takhle se mi chce akorát spát 😒

mircisek
3. bře 2011

@anavirez Ahoj, já jsem taky šla k dr. hrozně brzo (kvůli operaci), byla jsem 4+3 dle MS a byl tam taky jen takový malinký flíček. Teď se mi ten "flíček" snaží proboxovat z břicha ven, takže v pohodě. Vždyť jsou mu ani ne 3 týdny. 😉 Mrňous to zvládne.

fram
3. bře 2011

@anavirez gratuluju, v 5tt toho ještě nemůže být moc vidět, ale počkej za 14 dní 🙂
@jane84 budeš se objednávat k dr.?

mircisek
3. bře 2011

Musím si postěžovat. Mně je zase tak hrozně špatně. Potřebovala bych, aby někdo tomu drobkovi vysvětlil, že spánek není tak úplně špatná věc. To naše mímo snad vůbec nespí. Valchuje mi žaludek, močák, střeva - to je masakr. 😝

jane84
3. bře 2011

@fram zítra si tam zavolám, když nezapomenu 🙂

breberuska
3. bře 2011

@anavirez moc gratuluju!
@martasl @jane84 mrzí mně to...zatrápená smůla....

jinak hláím, že jsme z mocnice doma...jen doufám, že ještě chvíl vydržíme, docela mi ten včerejší přesun, vyšetření a pod.dalo zabrat, že jsem se večer bála, že frčíme zpět. ale už je mi lépe. tak snad budem rodit nejdřív za týden🙂

a.j.a.
3. bře 2011

Přeji hezký slunečný den 🙂

@anavirez moc moc gratuluji 😵

@breberuska super, že si zase po dlouhé době můžeš užívat domácího prostředí. Takže nic náročného nedělat a jen odpočívat, ať si malá v bříšku ještě chvilku užije 😵

@mircisek jo jo, úplně cítím, jak ti je 🙂 já už kolikrát přemýšlela, kam mi prcek zakopal všechny orgány, když se tam tak roztahuje a prokopává 🙂 dneska mám vražené nohy pod žebry, takže to je taky chuťovka 😅 až mě to vykopalo teď z postele 😅

@fram no jo, letí to úplně šíleně a doma stále prd připraveno 😝 ale tobě ty týdny taky tak krásně naskakují 😵 radost pohledět 😵

jane84
3. bře 2011

@breberuska super zpráva. Doma je doma. Pohodlnější, ale těch lákadel, že bys chtěla něco dělat, viď? Doufám, že tě pořádně hlídají, abys ležela 🙂 Jen lež, dokud můžeš
Holky mě ta MS zase tolik nemrzí. Beru to tak, že teď to prostě nemá být. Ale zítra se objednám k dr. Vsadím se, že mi dají termín tak za měsíc

tiburcia
3. bře 2011

@anavirez příští kontrola ukáže víc... všechno bude ok...

@jane84 stres bohužel dělá svoje 😖

@breberuska tak pěkně odpočívejte ...

helcenka
3. bře 2011

Ahoj holky,
tak jsem se dneska těšila na sluníčko, teď tu bylo dva dny tak krásně, no a on venku poletuje sníh. 😝

AJO, to je dobře, že je všechno fajn. Já jdu na kontrolu až 14.3., protože teď má dr. dovolenou. 😒 Jinak na předchozí kontrole vše OK, jen máme obříka, ale to jsem už psala. Dr. teda říkal, že se to může změnit, tak budu doufat. Protože s tím nic jiného nedělám. Jen jsem teda trochu omezila sladké, protože prvních 5 měsíců jsem se na něj nemohla ani podívat a pak bych se pořád jenom cpala koláčema (ne čokládou nebo sušenkama, ale koláčema a buchtama...), mám na něj sice pořád chuť, tak jsem to nahradila sladkým ovocem jako jsou banány a taky mrkví a v pohodě, ale jinak se v jídle omezovat nehodlám. Už takhle toho moc nemůžu sníst, aniž by se mi to vracelo zpátky 😝 . Jenže když jsem omezila sladké, tak zase nic nepřibírám - mám nahoře pořád jen to 1 kilo a mimís si bere všechno ze mně, ségra u nás byla a říkala, že jsem "hnusně vyzáblá", mě to teda nepřijde, vidím, že jsem trochu "vyzáblejší", ale jako katastrofu to nevidím. Minule mi to řekla i sestra u dr., ale nic s tím nenadělám...

@anavirez - potichu gratuluju ke kontrole a držím palce za 14 dní.

@breberuska - gratuluju k 36. týdnu, teď už to bude OK, moje mamka to měla podobné jako ty, od 6. měsíce musela ležet, taky jí dělali "steh" a když jí ho vyndali, tak čekala, že to půjde rychle a nakonec ještě týden přenášela 😀

Jinak dneska jsem byla s Kubíkem u doktorky, má tak strašný kašel, prokašlal i celou noc a včera se mu přidala i teplota. Takže průdušky dobrý, má to všechno virové a kašel díky zánětu hrtanu. Jenže mu nezabíraly ani kapky na utišení kašle, tak jsme dostali nějaký děsivý kapky, a mají mu prý zabrat, no ale když jsem si přečetla příbalový leták...
Doufám, že od něj nic nechytím, protože mít takové záchvaty kašle jaké má, tak bych taky mohla skončit předčasně v porodnici...
Jdeme se najíst a snad po obědě na chvíli usne a odpočine si.

jane84
3. bře 2011

Jen, co mě trošku mrzí je, že příští týden bude v Brně veletrh Pro dítě, kde budou vystavovat různí výrobci kočárků, autosedaček, hraček a textilu. Skvělá možnost si omrknout spoustu věcí zaráz. Sice z toho jde hlava kolem, ale tolik kočárků zaráz na jednom místě porovnat asi jinak nejde. A taky kolikrát prodávají poslední den některé vystavované kusy se slevou, ale v záruce. Ale koukat na spoustu těhulek se mi teda nechce

mircisek
3. bře 2011

@breberuska To jsem ráda, že o Tobě slyším samé dobré zprávy. Teď už je sice malá dovyvinutá, ale jen ať ještě nabere nějaký ten faldík. 😅
@a.j.a. Jo, je to krize. Malej byl takovej kliďas, tohle je teda pěkný éro. Už je hlavou dolů?To je šikula, tak ať tak vydrží. My máme zatím vrtuli. 😉 Malej se otočil v 25. týdnu a zůstal tak až do porodu. On byl vůbec hujer.
@helcenka To máš malého tukožrouta, tak se snaž, ať z Tebe něco zbyde. 😕
@jane84 My se tam taky hodláme podívat. Chci si nakoupit pár věcí od Emitexu, jestli tam budou mít nějaké slevy. Když jsem tam byla naposled s malým v kočáře, tak mě moc pobavilo, že měli přebalovací a kojící koutek v patře a neměli k dispozici klíček od výtahu, takže všechny maminy musely jezdit s kočárkama po jezdících schodech. 😀 Blbci, no.

jahudka80
3. bře 2011

@breberuska to je supr že jsi doma, a neboj te´d už to bude ok já rodila 36+2 (malá měla 2400g/48cm 😉 )
@helcenka to nebudeš muset vůbec po porodu hubnout 😉 no já jsem zatím zhubla 2,5kg a říkám si snad to nepujde moc rychle nahoru, mám problém s kyčlí a páteří a každé kg navíc mi škodí ☹

Holky já jsem úplně vyřízená, včera mi bylo zas navečer zle, a hlavně mě chytli záda, bolí dole v kříži a pak mezi lopatkama 😠 manža mi to namazal včera koňskou mastí (tedy jen mezi lopatkama) já mu říkala že nevím jestli se tohle v těhu. může no vůbec mi to nepomohlo... a trpím jak pes. ☹
😠 😠 😠 😠 Tak teď jsem se vytočila nějaké holčiny mi nutili parfémy, představili se jako průzkum trhu , málem mi vzbudili malou, takové ty báchorky že ten parfém stojí ve FR.2500kč a u nás bude za 1500kč a oni mi dávali 3ks za 999kč, tak jsem je poslala do prde.. páč v peněžence mám u sebe asi 350kč a tedy na jiné věci než voňavky 😠 😠 😠 a tak prý kolik tedy u sebe mám že když to ne ně nepovím že mi prodají ten jeden za 250kč 😠 😠 😠 😠 teď mi to smrdí na ruce a chce se mi z toho blejt 😖 Fakt mám těhle lidí plné zuby 😠 😠 😠

lucie.krajcarova
3. bře 2011

Breberuško, to je paráda, že už jste doma a v takovém krásném týdnu. to už malá nebude žádné nedonošeňátko, to je opravdu úspěch. a co tam s tebou dělali v nemocnici, dávali nějaké léky na udržení?

@jahudka80 tak mám pocit, že tobě ty tt nějak nepřibývají.. hlavně myslím kvůli těm nevolnostem. chudáku, vytrpíš si první poslední..

mircisek, malej nechce spinkat co? tak to by chtělo trochu násilí a zalehnout ho 🙂

lucie.krajcarova
3. bře 2011

Breberuško, to je paráda, že už jste doma a v takovém krásném týdnu. to už malá nebude žádné nedonošeňátko, to je opravdu úspěch. a co tam s tebou dělali v nemocnici, dávali nějaké léky na udržení?

@jahudka80 tak mám pocit, že tobě ty tt nějak nepřibývají.. hlavně myslím kvůli těm nevolnostem. chudáku, vytrpíš si první poslední..

mircisek, malej nechce spinkat co? tak to by chtělo trochu násilí a zalehnout ho 🙂

tiburcia
3. bře 2011

@jahudka80 to mi připomnělo, že mi tak prodávali parfém na 1500 Kč a já řekla, že tolik peněz nemám, a kolik máte? já že tak 150 Kč tak mi ho dali 😀 😀 😀 to je úroveň prodeje 😎

@jane84 no mě spíš naštvalo, že jsem si vybrala kočárek a teď jsou na něj velké slevy, být ještě těhu, tak si ho koupím...holt si musím počkat na kolekci 2012 😔

mircisek
3. bře 2011

@lucie.krajcarova Jenže on nechce spinkat ten v bříšku. ☹

helcenka
3. bře 2011

Hezký název "tukožrout", budu to teď doma používat. 😀
Ale radši bych měla pár kilo nahoře a cítila se v pohodě. Protože je to znát, že nemám nic nahoře, s Kubíkem jsem přibírala od 5 měsíce pravidelně a byla jsem o dost víc v pohodě - teda co se týká fyzické pohody. Teď každý pohyb mimíska cítím tak strašně moc ,že většinou je to hodně nepříjemné. A břicho mám víc a víc napnuté - protože mi kůži nechrání žádný tuk, takže je to o dost horší než s Kubíkem. A vypadám jako blb, protože ještě nosím svoje běžné oblečení a třeba u kalhot to vypadá dost zajímavě, protože mi drží za břicho a pak volně padají až dolů a třeba trička a některé svetry mi krásně objímají bříško a nahoře na ramenou odstávají - mezi bezdomovce bych lehce zapadla 😠 .

lichtakova
3. bře 2011

@breberuska držím pěsti, ať je to všecko v pohodě 🙂
@anavirez gratuluju 🙂