Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
29. bře 2011

Slunce svítí venku je krásně,
chce se mi plakat chci skládat básně.
Smutek v srdci nosím a zbavit se jej nedovedu,
však mě to trápí jak kapička jedu.
Lepší by bylo krutou pravdu vyslovit,
však co by bylo potom si nedovedu představit.
Těžké je žít s pocitem, že na někoho není spolehnutí,
nalhávat si že, bude lépe, a lhát ostatním mě to nutí.
Však z toho užitek není žádný,bolest v srdci,
zklamání a pocit, že ten kdo tu je už dávno pro mě není.

lucie.krajcarova
29. bře 2011

@jahudka80 hezká básnička, a moc smutná... no a moc tě chápu, takovou matku mám taky 😢 jako s kočárkem jezdila, to jo, ale to je asi vše. nepřijeli za náma celý rok. a to jsou oba v důchodu. holt když někdo nechce, tak přes to vlak nejede. a taky je Martínek jejich první vnouče!!!! prostě to nechápu, ale nic s tím nenadělám. naše vztahy hodně ochladly..... jahu, a co kamarádky, co ještě nemají děti,nechtějí si to třeba vyzkoušet? já tu mám takovou mladou holčinu, dávám jí 100 kč za 2 hodiny a ona je ráda. a malej je u nich, takže mám čas pro sebe.

martasl
29. bře 2011

jahudko-no co to je za depkaření??teď se netrap,třeba si mamka dá říct a přijde sama.teď se hlavně soustřeď na miminko a na Máju.ti jsou teď nejdůležitější 😉

fram
29. bře 2011

@martasl však jsem si říkal, kam jsi nám zmizela 😅 Ta mrcha mě mrzí, moc přeju, aby tentokrát clostík pomohl. Ale myslím, že zafunguje zákon schválnosti - najdeš novou super práci a šup - budeš v tom 😉 Držím palce.
@jahudka80 to je zvláštní, že je tvoje mamka taková. Já si teda nemůžu vůbec stěžovat. Naši oba jsou z vnoučat celý pryč a jak mě teď obskakujou. 🙂 A jsem moc ráda, když je manža pořád na cestách, tak se hlídací babička s dědou opravdu hoděj.

mikkisek
29. bře 2011

Ahoj holky,
moc Vám všem děkuju za hezká přání a opravdu Vám všem ze srdce přeju, ať máte zdravé děti - někdo už je má pod srdíčkem a k někomu zatím hledají cestu, ale určitě si ke všem z vás cestu najdou!!! Držím moc palce a myslím na Vás.

martasl
29. bře 2011

mikkisek-teda ten se vám povedl 😀 ,je krásňoučkej.a co na něho říká bráška?

jahudka80
29. bře 2011

@mikkisek ten je nádherňoučkej 🙂 Mimíneček malinkej 🙂
@lucie.krajcarova 😒 tak to ta moje ani s kočárem nejezdila, jak když bychom ani nebyly 😖 . No budu muset něco vymyslet nebo se zcvoknu nemohu s jít sama ani na sebe nakoupit (tedy když je manžel doma tak jo to hlídá ona není problém) ale pak tedy nemůžem jít spolu.
@martasl Ahojííí a jak pak to vypadá s Tebou?? No jo to víš že mě to mrzí když jiné babičky hlídají a jsou poprděné z vnuček a vnoučků a ta naše furt já si Tě jednou vemu a bla bla už kolikrát skřípu zubama a chci jí říct kdybys furt nekecala jen slibuješ, a Máju si asi vemeš až jí bude 10let né???
@fram Tak to buď ráda, to asi nikdy nezažiju. No hold s tím nic nenadělám, děti jsem si pořídila s manželem tak se hold musíme postarat sami.

martasl
29. bře 2011

jahudko-no u mě těhu žádný ale už aspoň dorazila ms,sice po vyvolávačce,ale přece.já si na babičky taky nemůžu stěžovat,tchýně by tam měla nejradši holky furt.moje mamka taky ještě pracuje,ale věčně tam nějaké vnouče má.te´d hlídala ségře měsíc děcka,ségra byla v lázních.a taky to nějak skloubila.třeba se to ještě dá do kuipy a mamka bude z vnoučátek v sedmém nebi.

marulinka
29. bře 2011

ahoj holky 🙂
@mikkisek tak ten je slaďoučkej 😵 😵
@jahudka80 taky mám babičky na nic ☹ tchýně bydlí jen přes zahradu a o holky se nezajímá,dojde 1do měsíce a stejně mluví jen o sobě,holkám se nevěnuje,takže jí o nějaký hlídání nemá smysl říkat.a moje mamka bydlí pár metrů,hlídává podle potřeby(ale spíše večer-když sme chtěly na ples,nebo na večeři k výročí)...jinak chodí do práce,takže přes den je to nemožný.ale aspoň se za holkama cestou z práce staví každý den..no a jinak holky taháme všude sebou.. kolikrát když sme venku,potkáváme babičky i dědečky s vnoučaty a jen kroutím hlavou,že tchýně taková nikdy nebyla--a to je doma v důchodu!!! 😖 no každý je jiný 😒

lucie.krajcarova
29. bře 2011

mikkisek, moc zdravíme, malý je krásňoučký'
tak vidím, že s babičkou v tom nejsme sami, myslím, se špatnou babičkou 😠 nejvíc mrzí, když je to vlastní matka 😔

mv
29. bře 2011

@lucie.krajcarova
@jahudka80 holk, u nás to bylo stejný,co se babiček týká.tchýně by bývala byla ta pravá babička pro dítě,ale jen, když my jsme za ní přijeli,jinak se nikdy nenamáhala za náma přijet..máma moje ta ani nemluvím, jako snažila se,,ale napočítala bych na prstech jedné ruky, co kluka hlídala,asi to s dětma,jako z pozice babičky neumí a kluk to vycítil.nedávno jsem jim to oběma vpálila a koukaly, jak ukřivděné, že to tak nebylo a pak to sváděly, že ještě v té době chodily do práce apod. nesmysly..já vím svoje.a tchán viděl kluka, když se narodil a to odjel se slovy, že je škoda, že je to kluk, on by chtěl vnučku a tím kontakty skončili.vídáme se jednou za 3 roky tak...no nic..

@martasl hlavně že už jsi to dostala a uvidíš příště.já měla tenhle měsíc taky clostík, po 6 měs.konečně zafungoval potřebnej vaječník, ale zase mi narostla z něj spíš cysta, než folík, takže z toho zase nic nebude.jako 9.DC jsem měla 30mm, nářez, no.tak si můžu zase půl roku počkat... 😠 😠 😠

@fram já vím, já vůbec net nestíhám, jak je už teplo, tak jsme co to jde venku a po nocích spím... 😀

@lucie.krajcarova a ty už pracuješ,nebo myslím od dubna jsi psala??

mv
29. bře 2011

@jane84 s těma chlapama je to fakt někdy těžký... 😒

mircisek
29. bře 2011

@jane84 Ach jo. Co k tomu víc říct. Drž se, ono se to nějak vyvrbí. ☹
@jahudka80 To naše štěstí je zase s dětma jak ryba ve vodě a ve školičce vůbec žádnej problém. Ale je fakt, že jsem s ním od 2 měsíců chodila cvičit a plavat, tak je asi na děti zvyklej. Ale ono je to strašně moc povahou, to bude chtít asi hodně pevný nervy. Filípek je přesná kopie tatínka, sice asi nikdy nebude ten střed pozornosti, ale miluje společnost.
S hlídáním je to na kočku. Naši vozili párkrát kočárek, když byl úplný miminko a pak až ve dvou letech si začali malýho brát každou sobotu. Já už to ani tak nepotřebuju, asi jsem si zvykla, ale on je tam tak šťastnej. S tchánama je to horší, i když jsou v důchodu. Tam mám zábrany já. Švagrovka má totiž nedonošený dvojčata (teda teď už je jim 8), ale začátky byly asi hustý. Chlapeček je v pohodě, ale je hrozný nemehlo a holčička velice špatně vidí a je to fracek rozmazlenej, za což můžou právě babičky. Filípek je pohybově hodně šikovnej a oni se k němu chovají,jak kdyby pomalu neuměl chodit a o to víc on divočí. A taky mám takovej pocit, že na něho tcháni fyzicky nestačí. A než aby seděl v paneláku...... 😝
Občas by nějaký to hlídání bodlo - kór teď, ale já ho mám zase nejradši u sebe. Pěkná schíza, co?
@mikkisek To je krásnej cvalíček. Tak si ho užívej, než ti vyroste. 😅
Jinak já mám dnes po další poradně. Paní doktorka s náma byla víc než spokojená. Dokonce se mi dívala na tu operovanou stěnu. Zatím všechno drží a vypadá, že je to všechno čistý, což mě potěšila. Zrovna i přeměřila miminko, má 1300 g, což je na ukončenej 28TT dost. Za 3 týdnu jdu na UTZ na vývojový vady a pak se snad konečně uklidním. Vlastně ne, to se už začnu bát, aby v pořádku proběhl porod. 😀

breberuska
29. bře 2011

ahojky holky,
hlasím se po kontrole - prý jsme asi zamrzli, říkal Dr. Branka je stejně otevřená jak minulý týden, všichni se opět divili, že jsem ještě neporodila a prý kdyby "náhodou" do příštího týdne nic, tak zase v úterý kontrola a pak se když tak budeme domlouvat co dál no, to jsem zvědavá 😖 😀

omlouvám se, že nedočítám, ale skrze ty svoje prokleté bolavé záda nemůžu vůbec u toho PC usedět ☹ jen jsem postřehla nový přírůstek - @mikkisek moc vám gratuluju!! Malý je překrásný 😉

mv
29. bře 2011

@breberuska tak abys ještě nakonec nepřenášela.... 😀 tak Klárko, šup, šup ven. 😉

jahudka80
29. bře 2011

Holky já vím, musím se s tím poprat, dnes jsem měla opravdu zvláštní den a ještě jsem se vytočila. O víkendu jsme vezli prababí na chatu ona si tam čudlá na zahrádce bylo asi 6C na mě zima jinak bych tam taky něco dělala ale přeci jen jsem těhu.a musím na sebe dávat pozor. No a stavili jsme se na otočku u našich a taťka si rejpnul jaktože nepracujem na zahradě..... (no asi náznak když nemáme zájem makat tak ať se vyprdnem na stavbu baráku) 😠 no nic proti bylo 6C a zahrada je podmáčená a už vidím jak se tam bude Mája máchat a já dřít a akorád bychom to odmarodily. Prababí tam vyryla asi 2m strom tak jsem jí sprdla pro to nenechá že to manžel pak udělá. A ona že je to dobrý že ty dva (další 2m vysoké stromy už nechá) a že to pak udělá manža, tak jsem si říkala že o víkendu to uděláme má být hezky i teplo... No a dnes jí táta vzal na chatu a ona tam ty stromy vyryla 😠 😠 😠 😠 sotva leze , nemůže na nohy po zítří jí bude 75 a dře se tam 😠 😠 😠 😠 😠 já myslela že sežeru vzteky telefon když jsem s ní mluvila. Nééééé ona si nemůže přesadit třeba nějaké kytičky s kterýma není tolik práce ona musí tahat ty 2 obrovské stromy a zas bude manžel největší lenoch že to neudělal. ☹ 😠 😠 😠

fram
29. bře 2011

@mikkisek je fakt slaďoučkej 🙂
@breberuska to by bylo hustý, kdyby ti museli porod vyvolávat 😕 ale věřím, že Klárinka si sama vyleze v pravý čas 🙂
@mv je mi líto , že to s clostíkem nevyšlo ☹

fram
29. bře 2011

@jane84 zítra držím palce na pohovor 🙂

fram
29. bře 2011

@mircisek gratuluju ke kontrole 🙂

lucie.krajcarova
29. bře 2011

@mv tak to je drsné s těma babičkama, ach jo, proč to nefunguje!!!

Nastupuju 12.4., takže mám posledních pár dní.. tak dodělávám, co se dá,čistím okna, koberce, vylítávám úřady - nový řidičák, nová doktorka, no fakt nevím, jestli to stihnu 🙂
@mircisek tak krásně rostete, to je super. a máš to dobře zařízený s tím hlídáním v sobotu, to by se mi líbilo taky. udělala bych věci doma a pak neděli bychom mohli trávit někde společně 🙂 ale mně to nikdy nikdo nenabídl.. musím se ptát, jestli pohlídají, když jdem na večeři nebo na ples.. ale lepší než nic.
@breberuska hlavně že jste v pořádku, Klárka bude krásně dopečené miminko jak má být.
@jahudka80 brala bych to tak, že prababi tu práci prostě potřebuje k životu no.. ale občas neodhadne své síly... abys věděla, co potkalo mě. ráno přijdu k malému k postýlce, on svlečený do naha a vše posráno!!!!!!!!!!!!! hrůza!!!!!!!!!!!!!!!!!!! no ale ve školce byl zas hodný, po spinkání byl fakt roztomilý, vůbec neplakal, když jsem přišla. sama ředitelka říkala, že už se lepší, že začíná chápat, že tam jsou tety a děti a bere je. venku se klouzal na klouzačce. a dokonce spapal i oběd. no a když spal dvě hodinky, tak byl krásně vyspinkaný. připisuju to taky krizovým kapkám, které jsem mu kápla v pátek a dnes, a asi to funguje. malý je klidnější. už zdaleka ne tak vystresovaný a úzkostný jako minulý týden. takže se mi stalo něco špatného i něco dobrého 🙂

herbie
29. bře 2011

ahoj holky tak pisu po dlouhe dobe mikkisek velka gratulace k honzikovi je krasnej......lichtakova tobe taky velka gratulka tise zavidim 😉 prileteli jsme vcera tak jsem vas hrozne na rychlo docetla a uz jsem zapomela kdo co psal 😀 takze to vemu jeste jednou vecer a doctu vas v klidku preju krasnej vecer a hezke rano

mv
30. bře 2011

@fram u mě to bylo s clostíkem vždy k prdu, jsem vůbec ráda, že vím, že levej vaječník konečně zafungoval, i to je pro mě dobrá zpráva.. 🙂 jinak prostě nejsem asi typ na clostík,je to těžký, bez něj mi vůbec folík v žádném vaječníku nedoroste a s ním naopak rostou obři.a to jsem už zkoušela jen 1 půlku denně a jen 4 dny, méně už fakt nejde.jak je vidět, tak dávkování na mě nemá vliv, s 4x takovou dávkou mám tu samou velikost.
co vy, vybíráte už jména??

@lucie.krajcarova tak ti držím palce do práce i malému ve škoce.je fajn, že už tam nepláče, je to šikula. 🙂
jsem tě vůbec s tou novou fotečkou nemohla poznat...
😀

@herbie gratuluju k prstýnku, je krásnej a co svatba, kdy se chystá?

mv
30. bře 2011

@jahudka80 s babčama už je to těžký, mé bude 81 let a pokaždé, když tam jdeme, tak říkám, že jí vyluxuju, utřu prach, vytřu a ona vždy, když příjdem, tak hlásí, že to udělala sama a pak několik dní je z toho hotová a leží. 😠 si potřebuje stále dokazovat, že vše zvládne,ale ono to tak už dávno není a ona se s tím neumí srovnat a přiznat si to.. ☹
a řeči jsou u nás taky,můj táta měl opět připomínky, jako, že proč jsme si pořizovali barák a zahradu jak lán pole, když se pak pořád někde o víkendech výletujeme a nejsme tam.že jsme mohli zůstat dřepět v bytě.
to je těžký, já vím, že do zahrady a okolí domu potřebujeme ještě spoustu peněz dát a my místo toho jezdíme po výletech a v létě na dovolenou a pak se tam kolem dommu brodíme v blátě. 😀 ale člověk nemůže mít všechno a dokud můžu, tak chci jezdit a užívat si tuhle možnost, až budu v důchodu(pokud se toho termínu vůbec dožiju..), tak budu dřepět na zahradě a začnu jí zvelebovat, teď ne.letos zasázíme trávu a zkolaudujeme doufám a pokračování někdy příští rok.
co vy s bytem??

fram
30. bře 2011

Krásné ráno,
@mv jména ještě tolik neřešíme, pořád mi to připadá předčasný. Do porodu daleko 🙂
@lucie.krajcarova malej je šikulka, že už si zvyká. My s klukem jsme se školkou hrozně bojovali a nikdy tam nechodil rád, hlavně kvůli jedný učitelce.

lucie.krajcarova
30. bře 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova ˇ(29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera) 14.3.2011 //

slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)..........................31DC
endie (23let, MA 3/2010)........................................................................................31DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,calibrum babyplan)..................................30DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)........................................................28DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)....................................................................25DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)...........................................................................22DC
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel)....................................................19DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................16DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................16DC
i.komtesa (36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan)................................15DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)..........................................................11DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................10DC
rozum (31 let, MA 1/10, 10/10,ac. folicum, Femibion 800,kontryhel. čaj....................9DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)........................................4DC

lichtakova
30. bře 2011

@fram taky se tě pořád někdo ptá na jména? mě taky, já to nechápu 😀

jinak všem krásné ráno 🙂

helcenka
30. bře 2011

Hezké ráno všem,
jen v rychosti všechny zdravím, vypadá to dneska na krásné počasíčko, Kubík je ve školce, tak si dopoledne umyju další okno 😉 .

@breberuska - ono se to docela často stává, že když vyndají ten steh, tak se mimís "umoudří" a ven se mu nechce. Už jsem to psala, ale je to jako u mojí mamky, taky ho měla při jednom těhu a pak ještě týden přenášela... Držím palce dál.
Pak jsem na řadě já a hned po mně AJA, jestli mě teda AJA nepředběhne...

@lichtakova - tak jsem asi poslední, kdo gratuluje. Takže velikánská gratulace, ale teď mě napadá, jestli už negratulovala někde o stránku před, ale co, nikdy toho pozitivního není dost. 😀

Krásný den přeji všem.

lichtakova
30. bře 2011

@helcenka a tak nebo tak díy 😀

jahudka80
30. bře 2011

@lucie.krajcarova ju no tedy posraná postýlka a malej 😀 to by bylo něco pro mě bych tam ještě něco přihodila 😀 .Jinak je fajn ,že si malej tak krásně zvyká ve školce a je ještě malinkej -to jsou spíž nějaké Jesličky viď. No my byly včera na hřišti málá se pohoupala pak chtěla na klouzačku ale tam bylo asi 5dětí tak nešla a já s ní nemohla protože to byl takovej jakoby hrad a přeci tam nahoru nepolezu s ní. No zas se pujdem projít mě tedy šíleně bolej záda ale venku mi je líp hlavně po psych.stránce, už mi sice pomalinku začíná alergie tak začnu brát léky jen nevím které mohu v těhu.mám tu totiž dvoje a nepamatuji si které jsem brala. No musím ještě malinko (tedy hodně poklidit dnes příjdou mrknout na byt) 😉
@mv No to je fakt nejlepší já nevím proč se nestaraj sami o sebe, taky bych jim mohla říct proč si pořídili štěně jezevčíka (loni) je to rozmazlená nevycválená fena, když tam s malou přijedu tak po nás furt skáče kouše do rukou, a když si chce máma (babička ) pochovat malou tak kňučí a vrčí a hrozně žárlí už na malou několikrát vystartovala, a já čekám kdy mě dojde trpělivost a řeknu,že si pořídila psa místo toho aby hlídala vnučku 😠 . Mám psy ráda ale tohle nesnáším 😠 a ještě s nima ta čuba chrápe v posteli to už jsem totálně čuměla páč můj táta je takovej děsně na čistotu a jako děti jsme nesměli mít v posteli pomalu ani morče a pes byl jen venku v kotci. ☹ No a s barákem to do nás budou furt rejt... už toho mám plné zuby a barák bude i kdybych měla bydlet 5let v podnájmu!!!!!
@helcenka ahoj tak opatrně s tím úklidem taky bych potřebovala mejt okna ale s malou ☹ 😀 no já na štaflch a ona ruce v kýblu a leze za mnou nahoru no to nééé 😀 😀 😀 , no nevím kdy bude jarní uklid asi o víkendu manža pohlídá já uklidím 😉

Tak Janíííííííííííííííí držím palečky na pohovor!!

No a holky mě držte také v 17:15 příjdou zájemci na byt tak na mě myslete, já jdu poklidit ať to tu je krásné 😵 Jé já už tu sváma jsem asi taky skoro rok... vím že jsem zapisovala v tabulce mikkisek a psala už jsou // a ona už má miminko to mi to svámy tady krásně utíká 😉 Holky přeji krásný den a já jdu uklízet 😉

mv
30. bře 2011

já měla jména vybraný ode dne, kdy jsem našla u syna //, aby mě to pak nezaskočilo... 😀 a změnila jsem to pár dní před porodem. 😉