Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

ilonar
23. lis 2015

@janarichla Já měla taky virozu, opar 😒 a cítila jsem horkost. To mi ale vůbec nedošlo,že může být zle. Bylo to dvoudenní.
Znáte angelsound? http://ilwy.cz/product/prenatalni-odposlech-ilw...
Až bude důvod, tak si ho pořídím 😀

janarichla
23. lis 2015

@ilonar ja jsem taky nevedela, ze to az tak vadi, ale u me vsechno pozna nas pes... Vedel asi o 5 dni drive, ze uz nebije srdicko a ze jsem v tom vedel tyden po poceti🙂 a ten odposlech je super a ani neni nijak moc drahy🙂

ilonar
23. lis 2015

@janarichla Viď, narazila jsem na to tady někde na jiné skupince, taky mě to zaujalo a podruhé pořídím a bude to překvápko pro přítele 😀 Myslím že pro nás, který mají ten špatný zážitek, by to byla veliká úleva si před každou kontrolou poslechnout, jak tluče. Mohlo by nám to trochu pomoci.

janarichla
23. lis 2015

@ilonar to mas teda pravdu, jestli se to potvrdi, tak se budu bat asi az do konce tehu, hlavne kazde rymy a nachlazeni. To budu poslouchat 24 hodin denne :D pro jistotu🙂

ilonar
23. lis 2015

@janarichla No můžeš si to pouštět místo pohádek na Vánoce 😅 chtěla jsem se tě teď zeptat, za jak dlouho jsi dostala MS 😀 . A co ti doporučovali doktoři, po jak dlouhé době? Nebudou tě "bacit"? 😀

janarichla
23. lis 2015

@ilonar no ms jsem nedostala vubec.... :D a doporucoval nechat probehnout jednu ms a potom se klidne snazit. Premyslim nad tim, ze az pujdu na kontrolu budu delat blbou :D :D

ilonar
23. lis 2015

@janarichla Půjdeš si pro vyvolávačku 😉

janarichla
23. lis 2015

@ilonar jo as mezitim mi rekne ze ve svych skoro triceti ketech nepoznam, ze jsem v tom :D:D

lucykal
24. lis 2015

@janarichla držím palce v kolikátém týdnu to bylo? a byla si na revizi? mě dr řekl alespoň 6 m.

janarichla
24. lis 2015

@lucykal v 9tt a byla jsem na revizi mi rekl doktor i po zakroku v nemocnici, ze po prvni ms

ilonar
24. lis 2015

@lucykal Půl roku čekat??? To je strašné, vydržela jsi? To by mě švihlo. Mě gyndařka řekla hned po první menstruaci, není důvod čekat.

ilonar
24. lis 2015

@janarichla Taky jsem viděla diskuze o tom, že některé už po revizi tu první MS nedostaly 😉. Držím palce!!! Já tady pořád uvádím, že jsem byla na revize v 7.týdnu, ale to bylo podle UZ. Jinak podle MS jsem byla už v 10.týdnu. Uvádíš to asi podle MS viď?
A jak ti jinak je? Cítíš se jinak? 😀

eve77
24. lis 2015

@ilonar To je přirozené, že každá žena chce po tak traumatickém zážitku jako je potrat ☹ ...ihned otěhotnět. Samozřejmě, že i já jsem hned po 1. MS zkoušela, ale nic, ani po 2. a až po té 3. 😀 byly dvě //. Ono totiž ne každé se to povede...hlavní roli tam hraje psychika. Já tedy byla až moc sesypaná a upnula jsem se na to moc...pak jsem to vypustila a bylo to. Takže já radím a není to na škodu to zkoušet hned po 1. MS. Držím pěsti ať se Vám všem zadaří 🙂

ilonar
24. lis 2015

@eve77 Budu se řídit tvojí radou 😀 určitě je to individuální a ne každému se zadaří hned, já si jen neumím představit, že bych musela čekat půl roku. Ale pokud by to bylo nezbytně nutné, tak by se samozřejmě nedalo nic dělat. Holky věřte nebo ne, ale já nemám trauma a nebyl to pro mě traumatický zážitek. Je to zkušenost, nejhorší pro mě byl ten týden čekání, zda se nakonec srdíčko objeví. Ale jinak jsem psychicky v pohodě. Až si někdy říkám, že jsem divná, jako by se ani nestalo, co se stalo... Ale s přítelem jsme takoví, že se pořád smějeme a děláme blbinky a prostě to ani jinak nejde. Díky bohu za to.

dvoracek
24. lis 2015

Je fakt,ze kdyz srovnam ten potrat v 8. tydnu a v 17. tak je to velky rozdil.je rozdil vedet to 2 tydny a byt pak 10 minut na sale a je konec.a mit za sebou screening,prvni pogyby a rodit tri dny.ten zazitek je horsi a porad se mu to vraci.budoucnost nejista.zakaz snazeni.predtim jsem se upnula na to ze si udelame nove miminko (pritelova slova)

ilonar
24. lis 2015

@dvoracek Ano o tom žádná. To je nesrovnatelné a jak už jsme tady s holkama psaly, my jsme na tom ještě dobře, oproti těmto pozdním potratům. Ale ta stupnice je u každého jiná. Ty jsi na tom určitě zase lépe než ty maminky, které přišly o miminko v závěru těhotenství. Bohužel vždycky může být ještě hůř, proto buďme rády za to, jak to je.. Co výsledky, už se něco rýsuje?

dvoracek
24. lis 2015

@ilonar No prave,to si presne rikam,protoze mit vse nachystane a vratit se bez miminka jeste v pozdejsich tydnech je fakt priserne.no zatim nic nevim.zitra jedem na genetiku a ve ct jdu na gyndu,snad mi aspon neco rekne.

dvoracek
24. lis 2015

A co vy holky,ktere jsteted doma.jak travite dny?

ilonar
24. lis 2015

@dvoracek Na tu psychiku potřebuješ více času, ale určitě bude lépe. Teď si tím musíš projít. Tak ať ti to zítra a pozítří dopadne co nejlépe!!!

verca1508
24. lis 2015

@dvoracek No, tak vselijak, chvili ven, telka, vareni, peceni, dneska jsem zacala generalni uklid a do toho tvoreni albicek, mam v planu delat vanocni pranicka, ted udelat vyzdobu na advent, ale tak nejak se musim do vseho nutit, desne jsem zlenivela.

verca1508
24. lis 2015

@dvoracek Take drzim pesticky, aby vse dopadlo, jak si prejes 🙂

ilonar
24. lis 2015

@dvoracek Já jsem na to podobně, ještě k tomu procházky s psiskem, občas výjezd za účetní, pomáhám příteli s účetnictvím no a teď začne vánoční výzdoba. Nedá se říct, že bych se nudila, pořád je co dělat doma i okolo baráku, spíš to počasí člověka uspává 😠

dvoracek
24. lis 2015

@verca1508 diky.😊

dvoracek
24. lis 2015

@ilonar diky ☺

dvoracek
24. lis 2015

No ja trochu uklid,trochu tvoreni v byte,nakup ikea,konecne mame sedacku ☺a jinak nic moc.prvnich 14 dni jsem prolezela skrz dost leku apod.a dalsich 14 dnu chodim ob den k zubarovi,trhal mi osmicku a chtel zachranit sedmicku ale nakonec bude tahat nervy,tak mi tam dal vcera umrtvovaci vlozku,vcera prvni den od revize me nic nebolelo tak jsem mela hned lepsi naladu a chut do sposta veci.ale dnes uz zase trpim bolesti ,tak jsem protivna i sama sobe.

janarichla
24. lis 2015

@ilonar jo jo podle ms🙂 no az na to ze me boli vajecniky jako pred ms a trisla tak dobre 🙂. Tak jsem nakonec dnes volala na gyndu a jdu v patek rano, tak jsem zvedava, co se z toho vyvrbi🙂 a s tou psychikou - ja jsem byla asi tyden uplne v pr..., potom sem se s tim pomalu srovnavala, kontrola po tydnu dopadla dobre, muz porad neco vymyslel, akorat ty vecery, kdy nad tim premyslis. Stahla sem si cele rady serialu, cetla knizky, zamestnavala mozek a snazila se myslet pozitivne, ale ze to prijde takhle to sem necekala ani ve snu :D

ilonar
24. lis 2015

@janarichla Tak to budu taky zvědavá, co se v pátek dovíš. Asi bude ještě brzy, aby bylo něco vidět, spíš asi odběry. Aha no takže já jsem byla v 10.tt. Já mám dlouhé cykly totiž, cca 35 dní a ovulku okolo 20.dne, tak mi bylo řečeno, že těhu může být mladší. Teď mě zrovna pobolívá levý vaječník pár dní, tak možná zrovna ta ovulka, zítra to jsou tři týdny od revize. A co jsi jí vlastně řekla do telefonu? 😀

ilonar
24. lis 2015

@dvoracek Zuby to je trápení, taky si s nima docela užívám. Vydrž!