Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

verca1508
20. lis 2015

Pěkný páteční podvečer holky, tak dneska se mi povedlo pohádat se s kamarádkou, která mi byla i za svědkyni. Nějak máme na svět jiný pohled a jinou povahu. Ona jako šťastná matka jednoho dítěte a nastávající matka druhého ( měly jsme mít termín porodu v podstatě stejný) a ona se mi divila, že jsem dva dny po revizi byla opravdu v háji a že jsem děsná, jak se hned ze všeho hroutím, což se odkazovala i na to, že jsem byla zdrcená z toho, že mi v 45-ti letech umřela máma. Nakonec jsme si to vyříkaly, ale...Teď mi tu vysvětluje, že za to může moct to, jaké používám doma prostředky na uklízení, pak mám prý začít brát chlorellu a ječmen. Máte s tím zkušenosti? Jako víte, co, to, pak všechny utratíme majlant za všechny ty vitamíny, přípravky apod a nakonec to na to vůbec nemusí vliv. Jako ono to na to může mít vliv v dnešní době si myslím všechno, to abysme nedělaly vůbec nic, jedly snad jenom nějaké výhonky a pokud se budeme směřovat těmito směry, tak se z nás stanou akorát tak fanatičky a budeme všechno sledovat a řešit a budeme tím ještě více ve stresu než teď. Co si o tom myslíte?

janarichla
20. lis 2015

@ilonar no prave ze nemam a jsem docela na trni... Ja jsem si jista,ze jsem mela ovulaci, s muzem jsme se tulili bylo to tri a pul tydne po a nejak proste ochrana selhala, proste byl prasknuty. Sice jsem se sla hned umyt, ale ms jsem mela pravidelne 29 den coz vychazelo, ze jsem to mela dostat v utery, ale uz od pondeli jsem mela ms bolesti, nachystanou vlozku, protoze jsem si byla jista, ze prijde a doted nic... Na zacatku minuleho tehu me strasne bolely trisla a ty me boli od pondeli, takze asi mi ted nezbyde, nez cekat

janarichla
20. lis 2015

@dvoracek me bude v breznu 29 🙂

janarichla
20. lis 2015

@verca1508 ahoj, myslim,ze to je blbost teda. Ta chlorela je na procisteni organismu, pouziva ji muj kolega z prace, ale strasne smrdi 🙂 ja uzivam cecko, jod a femibion-je v nem nastepena listovka, nektere zeny ji totiz neumi zpracovat a piju ten caj z kontryhele. Moje kamaradka ted porodila zdravou holcicku a to cele tehu kourila... Takze ja myslim, ze kdyz to ma prijit tak prijde i bez vitaminu a hloupych reci tve kamaradky 🙂 nechci byt hnusna, ale kdyby se ji stalo, co tobe, chtela bych videt, jak by byla v klidu. Udelej si hezke svatky a vubec se tim nezabyvej, telo si urcite samo rekne co potrebuje🙂 a drzim pesti🙂

lussinka88
20. lis 2015

@verca1508 tvoje kamaradka asi nikdy na revizi nebyla.... je to úplně normální se sesypat. A ty řeči o ječmenu, chlorelle apod. ber s rezervou, asi jí teď trošku hrabe 🙂 což je u nastavajících matek normální 🙂 myslím, že naši předkové zažili hodně a stejně měli děti např. hliněné lžičky, karcinogenní bůh ví co a většina vyrostla na zabíjačce a množili se 🙂 stravuj se tak nějak vyváženě, aby ses cítila dobře.... A hod se do pohody, já vím, že se mi to říká snadno.... ale věřím, že nejlepší je cítit se v pohodě 🙂 hodně štěstí

verca1508
20. lis 2015

@janarichla No, právě, mám na to stejný názor. Jako kdyby to stálo pár kaček, ale prý to měl užívat i manžel a to bychom za to oboje dali 4500 Kč za 3 měsíce a to mi opravdu teda přijde dost, když mi nedokáže nikdo zaručit, že to bude mít nějaký smysl. Jj, je to tak, ona si nedokáže představit, jakou bolest mi to všechno přineslo a sama má hrdinské řeči, to se to někomu mluví. Já beru listovku a taky piju ten čajík a myslím, že to stačí a za ty ušetřené tisíce si spíš uděláme nějakou radost. Btw. srdí ta chlorella nebo Tvůj kolega? 🙂 Jj, já mám v plánu si udělat hezké svátky, do pohody jsem se celkem už hodila, jenom prostě takové řeči mi vždycky nasadí brouka do hlavy.

verca1508
20. lis 2015

@lussinka88 Díky moc 🙂To víš, že nikdy nebyla, ona neprožila nikdy nic, co by ji srazilo na kolena. Je to hnusný, že to řeknu, ale asi budu nejvíc v pohodě, když do mě nebude někdo vrtat stejně jako ona, takže se s ní o tom moc nebavit, ona se mě jako určitě bude ptát, jestli to už beru, myslím, že mi to přijde zbytečné. Kdyby to bylo všespásné, tak by to přece doporučovali doktoři :- ) Prostě když příroda rozhodne, tak se to stane s chlorellou i bez ní. Jj, to je fakt, cítit se v pohodě je nejlepší, takže asi budu muset omezit nějaké kontakty, jinak by to bylo opravdu na palici. 🙂

janarichla
20. lis 2015

@verca1508 to je jasne, vykasli se na to, ty se znas nejlip🙂 ta chlorella :D ty penize budes potrebovat, az budes nakupovat vybavicku🙂 vubec ji neposlouchej, mele z cesty :D na reci se vykasli, moje kolegyne v praci co ma dve deti take mela kecy a chtela to resit tak jsem ji poslala .... 🙂 hlavni je, ze ty jsi zdrava a v pohode a nenech si to nikym zkazit

verca1508
20. lis 2015

@janarichla 😀 super, to se čte naprosto jinak 🙂 jj, přesně tak, nevím, no, ona je u nich nějak zaregistrovaná, tak by ze mě měla asi i nějaký peníze, kdybych si to přes ní vzala, takže asi tak. To se jim to radí.... Takže bych to řekla takto: "Klid a nohy v teple."

janarichla
20. lis 2015

@verca1508 no chtela te akorat zkasnout o penize :D presne tak, mas recht🙂

dany69
20. lis 2015

@verca1508 ach jo, tyhle chytré rádkyně, které to nezažily na vlastní kůži.. já jsem hodně silný člověk a taky jsem se sesypala.. 😉 a to co ti radí je blbost, já třeba chlorellu sem tam nasadím, je dobrá na pročištění ale všespásná určitě není a navíc teda 4500 na tři měsíce? dá se koupit mnohem mnohem levněji, to spíš asi potřebuje někoho ukecat 😒

verca1508
20. lis 2015

@dany69 No, jasně, dá se koupit levněji, ale přesně jak říkáš, ona začala, že na tu značku nedá dopustit a že by nic jiného nekoupila. Chvílema jsem nad tím opravdu přemýšlela, je to marketingový tah, protože ví, že chci, aby to dopadlo přísně dobře. Za tu cenu je i ten ječmen - pro mě i manžela. Ten se tomu směje a říká mi, že si to mám jít natrhat na pole a teď vymyslel, že mám ječmen začít pěstovat doma a pak to mám té mé známé prodat za 3500 Kč jako bioprodukt 🙂 tečou mi slzy smíchy 😀

kachnanek
20. lis 2015

@verca1508 Teď asi budu vypadat jako ignorant, ale o nějaké Chlorelle jsem ještě nikdy neslyšela. Nicméně pochybuju, že by byla základem úspěchu. Je to jako se vším, jak mohli vůbec naši praprapra….rodiče mít zdravé děti, když neznali všechny ty naše moderní ptákoviny o kterých si myslíme, že bez nich neotěhotníme, bez nich dítě nedonosíme atd? Základem je prostě tělesné zdraví a duševní pohoda. Všechny ostatní věci jsou jenom podpůrné. Ano, můžou třeba řadu věcí pozitivně ovlivnit, ale rozhodně nejsou zázrakem, který všechno zachrání. Takže pokud někdo má opravd nějaký problém, může se podle mě ládovat čím chce a stejně to bude na nic (teď samozřejmě nemyslím konkrétní léky přímo na ten problém) a pokud někdo žádný problém nemá, tak všechno bude v pořádku "s chlorellou i bez".

verca1508
21. lis 2015

@kachnanek Mas pravdu, je to tak, proste me tim chtela zcela oblbnout, chvili jsem nad tim premyslela, nastesti se mi to rozlezelo a radeji si za ty usetrene penize koupim dnes neco na Kreativu Sobeslav 🙂 Vzdyt ona i zacala, ze pokud jsem podedila po mamce rakovinu, tak chlorella me zachrani, ach jo. Takze pockam, co bude ve vysledcich u doktora, co odhali nebo neodhali vysetreni a budu brat, co mi doporuci on nebo vy vsechny tady, s cim mate zkusenost. Preji peknou sobotu 🙂

dany69
21. lis 2015

@verca1508 to je nejlepší rozhodnutí co jsi udělala 😉 a jestli bude někdy ještě s tím otravovat, tak se jí zeptej co by poradila mě, chlorelu jsem totiž před otěhotněním brala a stejně to nedopadlo 😉

verca1508
21. lis 2015

@dany69 Urcite se zeptam 🙂 ale pry by se to melo brat nepretrzite, 20 tabletek denne a dvakrat denne pit ten jecmen. Takze si myslim, ze by rekla, ze Ti k tomu chybel ten jecmen 🙂

dany69
21. lis 2015

@verca1508 tak to asi jo 😀

janarichla
21. lis 2015

Holky, za jak dlouho po revizi jste dostaly ms?

verca1508
21. lis 2015

@janarichla Ve ctvrtek to byl tyden od me revize, takze opravdu zatim nic.

dvoracek
21. lis 2015

Ja po te prvni za 4 tydny. Ted zatim nic,je brzo.uz je to treti tyden a porad spinim po revizi.

ilonar
21. lis 2015

@janarichla Taky zatím nevím, jsem necelých 20 dní po R, teď spíš sonduju ovulaci, bolí mě vaječník. Snad do 14-ti dnů přijde, i když při mých dlouhých cyklech by to byla klika. Už aby 😀 s přítelem se na ní mooc těšíme, to se nám stalo poprvé 😉

ilonar
21. lis 2015

@verca1508 Kamarádku ber s rezervou. Je opravdu fajn, když to v okolí ví co nejmíň lidí. Ty otázky by mě zničily. Já to neřekla nikomu a s přítelem to neřešíme, opravdu zvláštní, ale jsem v pohodě. Jinak já baštím Superfolin 1 (chytré miminko), což je vhodně před plánovaným těhu+v 1.trimestru. S kapkami Gynex jsem začala dneska, to jsou bylinky. A ještě mám čajík, ale na něj ještě nedošlo. Největší lék je v tuhle chvíli pro nás všechny klidná hlava!!!

verca1508
21. lis 2015

@ilonar Jj, uz ji neresim. No, u nas to prave vedeli vsichni, jelikoz po tom smutnem jaru jsme chteli prinest do rodiny trochu radosti. To uz nikdy neudelame. Ja jsem si dneska koupila femibion, tak zacnu s nim. Jj, je nejlepsi to vubec neresit, to je mi take nejlepe.

ilonar
21. lis 2015

@verca1508 To chápu, my jsme se moc těšili, až to rodině oznámíme, ale nedošlo na to. S tchýní jsme o mimi docela dost mluvili a nerada jsem s ní teď sama, aby se mě neptala 😠

janarichla
21. lis 2015

@ilonar já jsem totiž dnes 35den po a pořád nic...

ilonar
21. lis 2015

@janarichla Já myslím, že po té revizi je to delší doba, než na kterou jsme právě zvyklé. Ty třeba těch 29 obvykle, ale teď nemáš jakoby klasický cyklus, tak to může trvat dýl. Ale i jsem četla o těhulích ještě před první porevizní menses 🙂

janarichla
21. lis 2015

@ilonar no ja jsem zvedava, protoze jsem dnes i zvracela a od utery mam krece, jako by mela prijit ms a nikde nic 🙂

ilonar
21. lis 2015

@janarichla A nějaký testík ti nezbyl? 😀

janarichla
21. lis 2015

@ilonar prave ze ne :D asi pujdu koupit hned v pondeli, ale nevim, aby tam treba nebylo nejake zbytkove hcg... I kdyz uz je to dost dlouho 🙂

ilonar
21. lis 2015

@janarichla No to by mě taky zajímalo s tím zbytkovým hcg, ale u tebe to už určitě nehrozí, už je to dlouhá doba. To by byla ale hodně veliká náhoda viď, kdyby se hned zadařilo. Podle mě spíš to opoždění souvisí s tím, že je to poprvé po revizi. To byste si to snažení ani nestihli tolik užít 😀 Já tu ještě jeden testík mám 😉 , šetřím si ho. Zrovna jsem posilovala břišáky, jen trochu na zemi na dece. Mám špek!!!