Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

dorabell
7. říj 2014

@kifsepixam @reenik @shyanne @lyc @reenik @katerinap1978 @macik84 @kofik.h @berusinka1 @terite @cabalkova @wosk ahoj holčiny 🙂 mám dotaz, můj zubař mě poslal na dentální hygienu a našel mi dva kazíky, které mi bude vrtat.....zase trochu hysterčím....myslíte, že injekce na umrtvení může miminku ublížit? Nemáte s tím zkušenost? Mám zase strach, aby se něco nepokazilo ☹

shyanne
7. říj 2014

@dorabell ahoj nemám s tím žádnou zkušenost, ale tvůj gynekolog ti určitě rád řekne co a jak, myslím, ale že to miminku neublíží🙂 neboj

lyc
7. říj 2014

@dorabell Já s tím osobní zkušenost nemám, ale slyšela jsem, že tahle lokální anestezie miminku ublížit nemůže. A znám hodně maminek (i osobně), kterým se v těhotenství rozhodly vylézt neposedné osmičky a musely jim být vytržené a všechno proběhlo s anestetikem a bez problémů 🙂 Tak snad jsem tě trošku uklidnila 🙂

dorabell
7. říj 2014

@shyanne
@lyc holky jste zlaté, moc děkuju za rady 🙂 no já se ptala zubaře - že by mii dal šetrnější injekci a i na gyndě a prý to nevadí....i co jsem se dočetla....ale přeci jenom mi hlodá něco vzadu v hlavě, že miminko je vytoužené a už jednou to nevyšlo ☹ tak prostě nevím no....říkám si, že už jsme tak daleko.....Mě přávě v životě vrtali jenom jeden zub - a právě pod tou jedinou starou blombou 15 let - se mi udělal kaz ☹ to je fakt pech ☹

terite
7. říj 2014

@dorabell Já myslím, že to nevadí, protože jde jen o lokální anestezii. Jedné holčině tady z fóra teď tahali ven osmičky a to je těhotná (I.trim.) a nevadilo to.

terite
7. říj 2014

@dorabell A navíc - zánět v těle může být pro miminko skutečně problém. Takže si to určitě opravit nechej.

lyc
7. říj 2014

@dorabell přesně jak píše @terite, zánět je pro miminko ohrožující (proto se také v těhotenství tak doporučuje návštěva zubařů apod.). Takže se neboj a dej si zoubky do pořádku. Většině nastávajících maminek se něco během těhu s chrupem stane a vždycky se to opraví a je po problémech 🙂

lucinka58
7. říj 2014

Ahojky holky, jsem 4 týdny od revize. Od soboty mě hrozně bolí břicho (jako u přicházející menstruace, ale asi tak stokrát horší). Chodím furt v předklonu a nezabírá mě žádnej ibalgin. Byla jsem dneska u doktorky, děloha čistá, žádná cysta, vše OK. Navrhla mě píchnout zítra nebo pozítří injekci na vyvolání. Furt teda doufám, že ta mrcha přijde sama, ale ty bolesti jsou fakt ukrutný. Máte s tím některá zkušenosti?

wosk
7. říj 2014

@dorabell co jsem zjišťovala a četla, tak to nevadí, jedná se o lokální anestezii. Nicméně já měla jít na začátku těhu vrtat 2 kazy (v 1. trimestru) a vzhledem k tomu, jak mě zubař stresuje a je mi nepřijemný, nebyla jsem tam. Půjdu, až bude mimčo na světě, říkala jsem si, že to bude lepší.
@terite moc gratuluju k super zprávám. Držím palce na toho 15, aby screening vyšel dobře!
@terrorkax je krásná, moc gratuluji!!!

reenik
7. říj 2014

@dorabell já si taky myslím, že to nevadí. Mně třeba můj doktor k zubaři vůbec neposlal, tak ani nevím, jestli tam mám jít.. pořád nad tím uvažuju ☹ A ty jdeš teď během těhu poprvé?

cabalkova
8. říj 2014

@dorabell Taky jsem byla a dr me ujistovala, ze to je lokalni a miminku to nemuze nic udelat. Takze bud v klidu a jestli chces, muzes to zkusit vydrzet i bez umrtveni, pkud jsou ty kaziky male.

donia
8. říj 2014

@lucinka58 Ma zaclo presne 4 tydny po revizi spineni a MS se rozjela 5-ty tyden. Takze presne v mezich jak rikaji 4-6 tydnu. Ty jsi take v tomhle obdobi ted, takze pripravu na MS by to mohlo znacit, to jo. Bolesti jsem u toho ale nemela, i kdyz nekdo uvadi, ze ta prvni porevizni je bolestiva a hodne. Je dobre, ze te dr. videla, tak doufam, ze uz je to lepsi 😉

kofik.h
8. říj 2014

ahoj holky, omlouvám se, že jsem se neozvala dříve, ale nějak to nestíhám. je hodně informací, které je potřeba nastudovat. ještě povinnosti doma. no co vám budu povídat. jinak všem kdo našel nové dvě čárky tak moc gratuluji a těhulkám přeji pěkný průběh a holky nebojte určitě už ty čárky tam najdete a v roce 2015 nebudou porodnice stíhat 😀

já jdu příští týden na první screening a zatím prckové rostou jak mají a jsou krásný. dokonce mi je doktor pustil na utz a viděla jsem jak těma ještě ne úplně vyvinutýma ručama mávají a bylo to krásné 🙂

dorabell
8. říj 2014

@cabalkova @lyc @terite @wosk @reenik já jsem byla na kontrole a tušila jsem, že se mi udělal kaz. Právě zubař říkal, že mi píchne nějakou šetrnější injekci a doktorka na gyndě mi říkala, že je to v pořádku a že kdyby byl potřeba, že přes tu vestu mi můžou udělat i rentgen, ale to bych si nenechala. Jako všichni mě ujišťujou, že lokální je v pohodě. I na internetu jsem se to víceméně dočetla. Právě jsem přemýšlela, že bych ty kazy nechala až po porodu, ale dr na gyndě mi říkala, at si to nechám vyvrtat ted, že kdyby se mi udělal zánět, natekla mi pusa, že pak by to byl problém. Taky jsem se na internetu dočetla, že když si to nechám vyvrtat bez injekce, tak tím stresem ubližuju mimču daleko víc, než injekcí, že tím, jak se stresuji, tak se mu nedostává dostatek kyslíku.
@cabalkova a tobě teda v těhotenství vrtala, umrtvila a vše v pořádku? 🙂

reenik
8. říj 2014

@dorabell neboj, bude to dobré. Já teda nikdy nechodím vrtat zub s injekcí, vždycky to nějak přetrpím a nikdy mi to ani nenabídla.... Budu k tomu zubaři asi muset zajít. Sice mě nic nebolí, ale jsem nervozní, že mě můj doktor neposlal, pořád jsem čekala, jestli se zmíní a nic.... Tebe poslal doktor nebo ses rozhodla sama? Nejhorší je, že moje zubařka odešla do důchodu, tak proto to pořád odkládám, protože musím hledat novou.. ☹

dorabell
8. říj 2014

@reenik mě řekla na sesterně, at si to cca okolo toho 20tt oběhnu. No tak to jsi na tom úplně stejně jako já. Moje zubařka se odstěhovala a já taky musela hledat jiného 🙂 no já měla jenom jeden kaz za život - vrtaný taky bez injekce, ale je to 15let, už si to nepamatuji 🙂 a on mi říkal, že by mi to píchnul, vzhledem k tomu, že neví jak je hluboký, když mi nemůže udělat rentgen

reenik
8. říj 2014

@dorabell aha... no já jdu na kontrolu zase až za měsíc a v pondělí mi dr. nic o zubaři neříkal, flegmatik 😀 Pořád nad tou zubařkou uvažuju, dokonce už jsem si tady i jednu vyhlídla, ale prý je hodně pečlivá a mamka u ní teď byla poprvé, tak prý kontrola na pěkně dlouho, dokonce ji chce opravovat některé už zablombované zuby, rentgen atd.... tak se děsím, že mě taky vezme tak pečlivě a já bych na rentgen v žááááádnem případně nešla a injekcím bych se taky nejraději vyhnula, i když jsem četla, že nevadí. No, ale stejně nemám jistotu, že mě vezme....

dorabell
8. říj 2014

@reenik myslím si, že plomby ti v těhotenství určitě převrtávat nebude 🙂 v tom těhotenství si myslím, že dělají jen opravdu to nejnutnější. Jinak jsem se zuby nikdy problém neměla a ted v těhu se mi udělaly dva kazy, takže asi to vážně není úplně zbytečné, tam asi jít. Já bych se taky rentgenovat nenechala. O té injekci stále uvažuju.....otázka je, co uškodí mimču víc, jestli anestezie, nebo ten stres 🙂

reenik
8. říj 2014

@dorabell no tím, že mě nic nebolí, tak si myslím, že kdyby tam kaz byl, není až tak hluboký, asi bych to riskla bez injekce... nevím, jestli Tebe ty zuby vyloženě bolí. Jednou jsem měla fakt hluboký kaz a to teda bolelo jak hrom, ale taky mi ho vrtala jen tak, moje zubařka asi na injekcích šetřila, že mi je nikdy nenabídla 😀 Ale zas si vem, že to vrtání netrvá tak dlouho... takový stres miminku neublíží si myslím. Ale ani ta injekce asi nebude mít vliv.... jde čistě o Tvůj pocit, aby sis nic nevyčítala, tak se rozhodni spíš podle toho 🙂

lucinka58
9. říj 2014

@donia Děkuji moc za odpověď. Noooo, rozjelo se mě to v pondělí večer, takže už mě břicho tolik nebolí. Ae zase mě přijde divné, že to bylo prakticky 24 hodin silný a byla jsem jak průtokový ohřívač, ale prakticky včera večer to už skončilo a už ani nešpiním. Přijde mě to celkově takový divný...... ☹ Asi si budu hlídat tenhle měsíc ovulaci a snad to bude všechno v pohodě. Už bych se samozřejmě chtěla snažit o mimčo znovu, ale tohle...... Fakt nevím. Ale na ultrazvuku je všechno v pořádku a všechno by mělo fungovat 🙂

donia
9. říj 2014

@lucinka58 tak to je dobre, ze se ti ms rozjela sama. a kor kdyz takhle hodne, tak ty bolesti byly jiste k tomu. me dr. upozornoval, ze ta prvni byva extremne silna nebo naopak slaba a ta druha pak ten opak, takze tomu presne odpovidas. a rikali ti kdy se muzete zase snazit?

cabalkova
9. říj 2014

@dorabell Jojo, presne tak, pigaro, vrtani a vse pak bylo ok. Kazy bych rozhodne nenechavala, protoze jak pises, kdyby se tam udelal zanet, tak ty zanetlive latky pak muzou v tele napachat daleko vic skod.

shyanne
9. říj 2014

@dorabell já vím, že máš strach a je to naprosto pochopitelné, ale myslím, že se nemůže nic stát, protože je to slabá lokálka, to nebude mít na miminko žádný vliv a nezapomeň důležité je taky to tak cítit, a ne tam jít s tím, že mu to ublíží!!

kifsepixam
9. říj 2014

@dorabell Taky se přidávám k holkám a určitě si to vyřeš a o miminečko se neboj, ta lokálka je slabá u zubů a neublíží mu...drž se!

lucinka58
10. říj 2014

@donia Ahojky, mě doktorka říkala, že můžeme zkoušet klidně už teď. Že podle ultrazvuku je vše v pořádku, žádná cysta tam není a nic nebrání tomu, aby vše bylo napodruhé v pořádku. Já jsem si říkala, že jediné co udělám, tak bude si hlídat ovulaci a pak to nechám na osudu a na svým těle. Já osobně se jinak cítím naprosto v pořádku a hlavně už jsem s tím, co se stalo vyrovnaná. Jediné o co jsem doktorku poprosila, tak byly ještě krevní testy na toxoplazmozu, mononukleozu a takový ty infekční, který by mohly způsobit úmrtí plodu. Ať pro jistotu vím 🙂

berusinka1
10. říj 2014

Ahoj holky,tak se opět ozývám,dneska jsem ráno začala spinit ,tak jsem jela do Gennetu,zatím je tedy vše v pořádku, podle MS jsem 6+1 a podle UZ taky 6+1 a ma už srdicko,ale dostala jsem ascorutin 3x2 tablety a od pondělí jdu opět na neschopenku,nemáte s ascorutinem některá z vas zkušenosti,pomohl vám?

donia
10. říj 2014

@berusinka1 Ascorutin jsem na spineni dostala taky a je fakt, ze to ustalo. To, ze to pak nedopadlo uz melo asi holt jiny duvod.

antana123
10. říj 2014

@berusinka1 já ho měla u toho potratu před Es ale já fakt moc krvácela ☹
jinak moc gratuluju k srdíčku 🙂
a u Es sem špinila až do 11tt

kifsepixam
11. říj 2014

@berusinka1 Držím moc pěsti, až to ustane, teď to prostě musí být v pořádku!!!Drž se!

nessik
12. říj 2014

@berusinka1 určitě to bude v pořádku, když už je srdíčko. Drž se. Musí to být dobré.
Holky, mám dotaz, měla jste některá rozházené cykly po revizi? Mně první poevizní MS došla těsně před koncem šestého týdne a ovulace byla až 27 DC. Jinak mám cykly +- 28 dní, většinou ovu 13-15 DC. Teď jsem 15 DC a ovulace nikde, poznám ji na sobě a nemám ani náznaky, že by v nejbližších pár dnech měla přijít. Co s tím? Já už chci být těhotná, to čekání mě zabíjí, už to bude 2 roky ☹