Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

froka
25. říj 2012

Ahoj holky, tak před chvilkou jsme poslouchali srdíčko přes Angelsounds. Paráda, šlo krásně slyšet. Ale jen jedno 😕 ☹ Tak třeba je to tím, že je to druhé níž, za ním 🙂 Taky jste některá poslouchala?

ladydi
26. říj 2012

@vanilka31 no už teď mi ta D je prostě hodně akorát a cítím se lépe v E, ale to už do porodu vydržím, tykojící si chci šetřit 😀

@eva518 myslíme na Tebe, kontrola jistě dopadne OK 😉

ladydi
26. říj 2012

@froka ahojky, kdy jdeš zase na kontrolu ??? A kdypak se nám už šupneš do horní tabulky?? 😉 Určitě jsou oba prcícci OK, neboj 😉

eva518
26. říj 2012

@froka Kačenko. Může to být i tím přístrojem, že dokáže snímat jen silnější zvuk. Neboj, budete v pořádku. Ultrazvuk na screeningu vám všechno ukáže. Kdy na něho jdeš? A kam? K Polákovi? Držím moc pěsti. 😵

terulin
26. říj 2012

Tak jsem včera o // řekla mamince, aby nevypadalo divně, že jí nechám vláčet těžký věci a jen vedle ní hopkám. A ona se stoickým klidem povídá: "My si to s tátou už 14 dní myslíme, protože vypadáš divně, rostou ti prsa a jsi náladová až běda." Před našima nikdo nic neutají a já myslela jak jsme děsně tajný 😖

mircisek
26. říj 2012

@terulin Tak to jsme na tom stejně. Naši to taky na mě vždycky poznají. 😒 Takže nějaký krásný překvápko vůbec nehrozí. ☹

mpetula
26. říj 2012

Aoj holky 🙂
@m_artasek
@maximka33 Tak jak se cítíte? Já pořád uplně normálně 😒 Tentokrát jsem ale hrozně nedočkavá výsledku, ale ještě týden 😝 🙂 Marti, ty budeš testovat kdy? Ve středu nebo to zkusíš dřív?

m_artasek
26. říj 2012

Dobré ráno všem.
@mpetula Ahoj, dnes mě trochu bolí prsa a trochu podbříšek, ale jinak se cítím normálně. No ale dnes mi klesla teplota, tak nevím, čím to může být. Možná tím, že v noci jsem vstávala na WC. No asi zkusím testnout ve středu, to bude 14 dnů po IUI a ve čtvrtek ráno jdu na krev. Nechci, aby tam ještě třeba byl zbytek Pregnylu. Nevíš, jak dlouho v těle zůstává?

mpetula
26. říj 2012

@m_artasek Tak třeba to je zrovna dobré znamení 😉 Hodně holek to tak má, mě u obou těhu taky bolela prsa, do té doby jsem to třeba u ms nezažila. A od druhého MA mě bolí občas i při MS. Ale minulý měsíc mě boleli fest, tak jsem si říkala že by to něco znamenalo no a prd. Tak já se podle toho řídit asi nemůžu 😒 Držím palce, aby jsi ve středu našla // 😉

eva518
26. říj 2012

@terulin Nic si z toho nedělej. Na mě to zase nikdo nepoznal a já bych byla radši, kdyby to aspoň šlo vidět 😕 Aspoň vám rodiče můžou držet palce 🙂 Jediné, co na sobě pozoruju je to, že se mi spravila pleť a mám lepší vlasy. No, uvidíme. Za chvilku jdu na gyndu, tak mi držte palečky. Mám neuvěřitelný strach..

terulin
26. říj 2012

@eva518 Neboj, všechno bude strašně v pohodě. Ty vlasy Ti závidim a pleť taky, mě se horší a vlasy mám takový splihlý....

luuc_2012
26. říj 2012

@froka to je pěkný, uvidíš oba budou v pořádku, držím ti palečky všechny co mám

eva518
26. říj 2012

Ahoj holky. Takže prozatimní závěry z kontroly: podle PM bych měla být 5+0, ale na ult byla vidět jen malá tečka gestačního váčku 😕 , takže je to mladší. S tím jsem počítala, spíš jsem si myslela, že půjdu i na krev, protože tam nebude vůbec nic. Utrogestan nedostanu, podle dr.je problém jinde a to v genetice (1.MA, 2.genetická vada), přestože my dva jsme v pořádku, takže žádné další léky nemám raději vůbec brát, a ten Utrog.by mi napsal hned, kdybych náhodou špinila. Já husa si ale včera vzala ty dvě zbylé tabletky ☹ tak snad jsem si nic nepos... Mám jíst tu předepsanou kys.listovou 2x denně. Příští pátek jdu znovu na kontrolu. Nechala jsem si od pondělka napsat PN, protože mi říkal, že fyzická zátěž přiměřená a menší stres nevadí, ale virózy a chřipky ano. Tak budu radši v klidu doma, než se každý den klepat, že potkám někoho nemocného.
Jen jsem si ještě vzpomněla na to, že přítel měl angínu a tři dny antibiotika cca týden před ovu. Tak se modlím, aby to nijak nevadilo... Holky moc díky za podporu.

eva518
26. říj 2012

@mpetula
@m_artasek
@maximka33 holky, držím moc palce!! 😵

luuc_2012
26. říj 2012

@eva518 tak to potichu gratuluji a držím palečky, vítej mezi těhulky

eva518
26. říj 2012

@luuc_2012 Děkuju, Luci 🙂 Ale ještě není vyhráno, jsem ráda, že už aspoň něco bylo vidět, ale stejně mě to pořád straší. Uvidíme za týden.

mpetula
26. říj 2012

@eva518 Děkuji. Já tobě taky držím palce. Myslím si, že jsi tím utrogestanem nic nepokazila. Bere se normálně i po IUI a IVF i když se nešpiní. Tak neboj, to bude dobrý 😉 A do příštího pátka krásně povyrostet 🙂

eva518
26. říj 2012

@mpetula Děkuju za uklidnění. Jsem teď vážně hodně na nervy, je to třetí pokus a já se lekám úplně všeho.. Modlím se, aby příští pátek byla kontrola naprosto v pořádku.
A ty budeš testovat kdy? 🙂

mpetula
26. říj 2012

Holky, tak mě napadlo, že už se dlouho neobjevila @barbarucha, tak snad je v pořádku doma a né v nemocnici, jak jí vyhrožovali...

luuc_2012
26. říj 2012

@eva518 musíš teď odpočívat a být v klidu, ten týden rychle uteče a hlavně neměj špatné myšlenky že by to mohlo být jinak než v pořádku! 😉

eva518
26. říj 2012

@mpetula Hm, tak ymě to napadlo, že se dlouho neobjevila. Snad je v pořádku

eva518
26. říj 2012

@luuc_2012 Já vím, já vím, Pozitivní myšlení 🙂

mpetula
26. říj 2012

@eva518 Naprosto tě chápu, já až se mi někdy povede otěhu, tak budu taky na nervy. Protože to bude také potřetí a žádné mimi doma zatím nemám ... 😔 Já budu testovat až příští pátek. Ty se snaž být v klidu - vím, rada nad zlato 😅 ale já si říkám že jednou to prostě musí vyjít, tak proč né do třetice 😉 🙂

eva518
26. říj 2012

@mpetula Jsi hodná. Bude to dobré, musí. příští pátek držím všechny palce 🙂

terulin
26. říj 2012

@eva518 Jé to je prima, že jste vidět... a všechno určitě bude v pohodě. Já jdu v pátek 2.11 a už teď jsem nervozní!

maximka33
26. říj 2012

@m_artasek jé já bych tak už testovala....ty se máš, mně ani nepozvali na krev. jinak já schválně testovala 7dc, abych viděla, jestli hormony ovlivní výsledek a dobrý, jen jedna čárka.
jinak bacha, ty bolesti břicha jsou prostě kvůli práškům.. známá je měla, a stejně není těhotná. holt se s tím tělo musí vypořádat.
@eva518 tak to je fajn, že už něco bylo vidět. ta kyselina listová je super, je právě proti vrozeným vadám.

froka
26. říj 2012

@ladydi Ahojky, na kontrola nás čeká 5.11. a příští úterý screening. Už jsme na nervy. S horní tabulkou chci počkat právě na tu genetiku. Snad to bude v pořádku! 🙂
@eva518 Ahoj Evulko, taky v to doufám, že je to tím přístrojem. Screening nás čeká v úterý a jdeme do FNOL. Mají tam ten novější typ Oscar, kdy je vše v jednom dni (dopoledni). Jsou tam na to prej machři. (Zrovna včera se chlubili v TV s novou metodou zjišťování DNA dítěte s krve matky, jako jediní v ČR, zatím testují, ale od nového roku by to chtěli zavést naplno). Snad to bude v pohodě. Už jsem z toho na nervy. Nemůžu spát, zdá se mi o tom. Tak drž pěstičky! 🙂 A co se týče toho Utrogestanu, tak ten ničemu nevadí, je to přirozený progesteron, může jen pomoct! Tak ať jste s prckem oba v pořádku! 🙂

maximka33
26. říj 2012

jéé konečně můžu někdy přes den chatovat, a tu je takové mrtvo 🙂
@froka tak jsem dnes mluvla s kámoškou, její ségra v prosinci potratila a teď už čeká další, je v pátem měsíci a taky dvojčata. jelikož jsou jednovaječná, tak na to přišli až ve 4. měsíci!!

maximka33
26. říj 2012

@eva518 taky si myslím, že utrogestan je v pořádku, je to na udržení těhu, ochrana před spontánním potrácením. ale někdy ani to nepomůže.

vanilka31
26. říj 2012

@terulin Tak naši to na mě taky poznali, aniž bych jim to řekla.