Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

eva518
9. kvě 2013

@matysikovad ten přesun a zařizování nás stejně nakonec vyjde na 100 tis 😝 Jen barvy na malování vyšly skoro 10 tis a kolem 20 budou koberce do místností a pvc do kuchyně 😔 Provozem je ten byt levnější, je hlavně jednou tak velký 🙂 ale musíme ten starý prodat, takže dokud ho neprodáme, bude se platit inkaso na oba byty 😒 a to můžu být ráda, že se mojí známé líbí můj byt a chtěla tam jít od prázdnin do pronájmu. Jinak nevím, z čeho by se to všechno platilo 😒

petulaho
9. kvě 2013

@matysikovad jj měli jsme z toho oba úžasný pocit,ale znáš to v baráku není nikdy hotovo🙂jenže když chodím do práce tak to nestíhám,nebo se mi nechce a přes víkend jsem unavená a pak nahonem uklízím to nejnutnější....jinak Dani určitě ta nespavost může být ,každý to má jinak,uvidíš že se to ustálí,a určitě i tím že bereš vitamínky tak může ta únava ustoupit.ono to přijde,uvidíš...jinak bych doporučovala,jdi si každý den aspon na chvilku lehnout,i když neusneš,jen si odpočinout...
@eva518 Evi,uvidíš,že to půjde rychle a brzy budete bydlet🙂

martinakl
9. kvě 2013

@eva518 Já si taky řikám, jestli ta Kubova uplakanost a tak nesouvisí s těmi stresy, co jsem měla těhotenství 😒

matysikovad
9. kvě 2013

Tak jsem se teď parádně nacpala bramborovou plackou se salámem u našich a teď už jen budu čekat, co se bude dít 😀 Snad nic závratného 😉

@eva518 jo tak aspoň, že jste měli možnost tento pronajímat, abyste mohli do většího 🙂 😉

@petulaho no jo, já jsem spavá celý den, jenže dojde večer a já oči jak výr ( ale cítím , jak jsem unavená a né a né spát )

@martinakl @eva518 A myslíte, že to není pověra? S tím uplakaným miminkem? Jéé , ne?

maximka33
9. kvě 2013

@martinakl Marti, možné to je. když se stresuje matka, dítě v děloze to cítí. většinou je spíš ale víc nervozní nebo má sklon k hyperaktivitě nebo je dost živé. to je náš Martin. teď se cítím daleko víc v pohodě, taky proto, že jsem od začátku doma, tak doufám, že druhý syn bude větší kliďas 🙂
@matysikovad tak jak jsi doma, můžeš si dáchnout i přes den ne? a co blbě ti není? hlavně jíst pravidelně, svačinky, ovoce, ořechy, piškoty, malé porce ale častěji. mně u prvního těhu dokonce radili mít i druhou večeři! nebo mít u postele nějakou mňamku, aby to ráno nebylo moc nepříjemné. naštěstí na to netrpím, ale nasnídat se fakt musím.

janiczka2011
9. kvě 2013

Holky nevim jestli jsou to povery, ale kamaradka byla cele tehotenstvi (2) v pohode, klidas, chodila schvalne brzy spat a spala co nejdele aby jeji decka taky spaly pohodove, a ono opravdu 😀 Ty stresy se urcite na mimcu projevi, museji, ale zase bych tomu neprikladala nejaky extra duraz ze ho to nejak vylozene poznamena, nenervovala bych se z toho 🙂
No po te prvni injekci ( @maximka33 kontrolu mame za tyden tak se dozvim dalsi postup asi, ale hcg uz se podle me merit nebude) jsem v noci pekne blbla, i jsem manzelovi oznamila ze pokud bude lezet na svetle, tak ty injekce ktere bere, nebudou ucinkovat (ja se vyhrabala na wecko a on lezel u TV a dival se 😀 ) Dobre blbnu no.Injekce neboli, je to vsechno pripravene na domaci aplikaci kterou by zvladl kazdy de.il a ja "pichat umim", takze pohoda 🙂 uf 🙂

@eva518 stehovani a jeste v pozehnanem stavu no to potes koste, ja se nestehovala cely zivot a pak behem 3 let komplet 3x v ramci egypta a jednou v ramci CR. Mazec, tak drzim palce at to jde vsechno bez odkladu a problemu 🙂 Pak uz bude dobre 🙂

matysikovad
9. kvě 2013

@maximka33 tý tak nevolnosti pořádné jsem měla naposledy včera ráno, kdy jsem si musela na chvilku vždycky sednout a rozdýchávat to, dneska mi příjde, že je mi zle akorát z hladu, ale hodně často 😀 Snad to není nic špatného, že mi nevolnosti zmizely, ale je možné, že jsem to měla spíš ze stresu z té kontroly, nebo tak. Večer jsem se nacpala několika knedlíkama s houbovou omáčkou, tak asi proto tak těžké spaní 😀 A přes den si můžu popolehávat, a taky asi spíš musím.... Pak by mi bylo těžko... No prostě jsem přes den téměř nepoužitelná..
A už mám zase hlad.. Jdu si na další placku 😀 No tě pic 😀 😝

@janiczka2011 Jani ty jsi taky zdr. sestřička?

m_artasek
9. kvě 2013

@matysikovad Ahojky, taky musím jíst často a menší porce. Dnes ráno jsem si chystala snídani a zas se mi tak zvedl žaludek, že jsem si musela sednout. Snad už ty nevolnosti brzy skončí. A bříško už mi pomalu začíná vylízat 🙂 Hubeňour zrovna nejsem, ale už se kulatím 🙂
@janiczka2011 Jani gratuluji, taky si píchám injekce. Zdravotní sestra teda nejsem, ale nedělá mi problém si injekce píchat, občas se mi udělá modřina, že i doktor se mi minulý týden v poradně smál, ale hlavně že pomáhají a věřím, že se konečně prcka dočkáme.
@maximka33 Luci, můžu zpět prosím do tabulky?

terulin
9. kvě 2013

@martinakl @maximka33 Holky, neděste mě! Jestli mají vystresované matky uplakánky, tak to ta naše holka se bude moci uplatnit jako profi plačka.... ach jo!!!!!!!!!!!

petulaho
9. kvě 2013

@matysikovad tak snad ti bude dobře😀 a vaši už to vědí?jdeš si dneska pro tu neschopenku k OL?hezky se cpi a odpočívej,máš na to nárok...
holky já jsem tak napnutá,co se u toho doktora dozvím, jednou mám z toho dobrej pocit,jindy se zase přistihnu,že se bojím,co mi řekne....prostě takový smíšený pocity a už bych ráda věděla na čem jsem,protože podle toho se s manželem zařídíme...ani další dovolený nechci zatím plánovat,...

matysikovad
9. kvě 2013

@m_artasek kolik ty jsi týden, neměla jsi to tam napsané? teď se neorientuju. obdivuji vás za ty injekce, ale taky si myslím, že máte dobré doktory, že dělají všechno proto, aby vám miminka zachránili a udrželi. já nemám ani blbý utrogestan a kontrolu až za 3 týdny!!!! jsem z toho nějaká špatná

@kolino a jak se má těhulka? dneska kontroloooora??? na kolik???????

@ofina1 nám zůstala tady samaaa - všechny snažilky popotratovky nám utekly ☹
Jakpak se má @nessik a @kacernice ??????????????????

@antana123 Anet a co ty? Jak užíváš těhotenství?

petulaho
9. kvě 2013

@terulin klid, myslím, že každá z nás,která se těmi potraty prošla se prostě bojí ještě víc,než maminky kterým to vyjde hned....věřím,že holčička bude v pohodě🙂 nevidím v kolikátém týdnu jsi,ale už asi ve 3.trim.vid?

matysikovad
9. kvě 2013

@petulaho Petruško a jdeš dneska k tomu doktorovi? Neboj, to bude dobré, hlavně už se bude vědět co a jak 😉

petulaho
9. kvě 2013

@matysikovad kolino psala že snad na 8:30 na odběry a od 10 k dr.,tak jsem taky napnutá...bude dobře i bez utroše,dr.nevidí nic patologického tak proto ti ho nenapsala...pokud z toho budeš mít špatnej pocit,zajdi k zastupující dr a bude...ale věřím,že budete s miminkem v pořádku.
jinak taky myslím na @nessik nesíčku ukaž se,myslíme na tebe:-* i na @kacernice
@kolino dej hned vědět jak jsi dopadla🙂

petulaho
9. kvě 2013

@matysikovad ne,ne zatím čekám na výsledky,hned jak budou k dispozici,zavolají mamce a dohodne se konzultace s dr.(jen asi díky těm svátkům,to bude dýl trvat☹ )

matysikovad
9. kvě 2013

@petulaho jo aha, tak to je naprd, už bych chtěla vědět, kdy začnete snažílkovat, ať můžu držet pěstičky 😉 😉 Ale tak jak jsi onehdy psal, že měsíc sem měsíc tam, ať je hlavně všechno v největším pořádku a konečně se dočkáte miminka

terulin
9. kvě 2013

@petulaho Ve 34. tt a chuděra, to naše mládě se mnou teď dokončuje mou životní práci. Takže místo toho, abychom se chystali na porod, tak dřepíme v kanceláři, otravujem všechny okolo, že to do porodu prostě musejí stihnout a tatínek jezdí z práce domu přes obchody a sváží plenky, oblečky, vložky do podprdy a dneska mi prý někde koupí i kojící noční košili. Jediný čemu se fakt brání jsou vložky a jednorázový kalhotky... A k tomu mi 4 x denně volá jestli si sem jistá, že ještě nerodim 😀

m_artasek
9. kvě 2013

@matysikovad Asi to vidí jen přátelé, jsem dnes 13+6. Takže od zítřka 15 tt, no letí to šíleně.

matysikovad
9. kvě 2013

@m_artasek no tééda, krásné!! 🙂 😉 to nějak letíííí ty tvoje týdny 😉

petulaho
9. kvě 2013

@matysikovad no právě,klidně počkám,jen chci už vědět co a jak....
@terulin ježiši😀 tak se drž....at to hezky všechno dokončíš a můžeš jít v klidu na MD,....ještěže ty chlapy máme😀

matysikovad
9. kvě 2013

@petulaho to je to nejhorší, že? Že mají výsledky, že už by to chtěl člověk vědět a konečně se podle toho zařizovat. Musí to být dlouhé čekání, ale pěvně věřím, že to dopadne dobře....

petulaho
9. kvě 2013

@matysikovad taky tomu věřím,dohodli jsme se včera s mužem,že asi ani nebudeme čekat na prázdniny,uvidíme co řekne dr.(nevím, za jak dlouho zaberou případné léky)....jééé už to fakt chci vědět 😵 😵 😵 😵

terulin
9. kvě 2013

@petulaho No MD nestihnu, to už je jasný teď (trochu nechápu pravidlo povinných 6ti týdnů před porodem, ale s tím se počítá)... Můj cíl je momentálně stihnout to do porodu. Všichni se mi tady smějou, že se mi ty termíny krapet krejou. Ale vtipný je, že mojí šéfový včera volala klientka, že je to celý prokletý, protože ode mě ten projekt převezme jejich čerstvě těhotná koordinátorka, takže se budou ty termíny krejt i u nich 😀

martinakl
9. kvě 2013

@terulin @eva518 @matysikovad Jeee, nechci vás děsit 🙂 Může to tak být a nemusí.. Já na ty všemožné pověry vůbec nevěřim. Ale tohle mi nepřijde uplně "mimo mísu" 😒
@maximka33 Kuba neni hyperaktivní, spíš je to lenoch. Ale je to vztekloun. Jak se mu něco nelíbí, hned fňuká, kolikrát hned spustí hysterák 🙂

terulin
9. kvě 2013

@martinakl To bude výrazná osobnost, celej život profňukat nemůže 😀

martinakl
9. kvě 2013

@terulin On má tohle asi po tátovi. To je šílenej cholerik a hned kvůli všemu nadává 🙂

eva518
9. kvě 2013

@matysikovad no, pronajímat budeme až od července a to ten můj, ale ten, ze kterého se stěhujeme, musíme prodat. Dokud ho neprodáme, tak budeme platit inkaso v tom novém, ve starém a kdyby nebyl podnájemník v mém, tak ještě tam 😝 😝
@martinakl no právě - ani bych se nedivila, kdyby to mělo soubvislost. Snažím se být už delší dobu v klidu, ale poslední tři dny jsem měla zase záchvaty breku. Je toho na mě asi zase moc..
@janiczka2011 díky, stresuje mě to, ale snažím se těšit se z nových věcí - třeba na matraci do postele se těším neuvěřitelně 😀
@terulin já doufám, že stres v těhotenství není jediný faktor. Kdyby v tom byla ještě aspoň napůl genetika, tak mám naději, že to nebude tak hrozné 😕 Drž se, jsem tě tu dlouho neviděla, tak jsem si říkala, jak nakupuješ a dolaďuješ a ty takhle makáš, jo??? Mě stačí ten kolotoč kolem stěhování, takhle makat až do porodu je šíííílenééé 😕 😕 😕 Opatruj se, ať neporodíš o moc dřív

eva518
9. kvě 2013

@petulaho Peti, to je čekání, co? Pardon všem pracujícícm, ale ty svátky do toho vlézt nemusely, co? Ale věřím, že to budou dobré zprávy, mám z toho dobrý pocit 😉

eva518
9. kvě 2013

Jinak holky, psala fykyska, že jedou s malou na poslední kontrolu a monitor do Motola a pokud se neozve, tak příští týden uvidíme jejich fotogalerii z porodnice 😵 😵
A turcice má dneska taky kontrolu a případně se taky rozhodne, co dál, prý už má málo plodovky 😉

maximka33
9. kvě 2013

@m_artasek Marti, strašně ráda tě dám do tabulky 🙂 už úplně nahoru jo? jestli chceš, můžeš se tam přidat sama nebo mi prosím napiš ten řádek.