Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

petulaho
15. črc 2013

@maximka33 ahojky,jak je?jak se cítíš? a kdy jdeš na monitor?

cital
15. črc 2013

@terite Díky. No, mě se asi prodloužil cyklus po potratu. S utroušem jsem ho měla 28-29. Teď byl 30-31DC. A kdy (DC) začínáš prát utrogestan? Snad se nám mimčo už podaří s utrogestanem, nebo bez něj. Držím palce 🙂.

maximka33
15. črc 2013

@petulaho jéé děkuji. docela fajn. jen to břicho trochu překáží. ale rodit bych mohla klidně hned. monitor bude ve čtvrtek a uvidíme, jak se pohne váha.. jinak jsem za víkend ani moc nepřibrala. někdo říká, že když se na konci těhotenství trochu hubne, že to značí porod. to bych se nezlobila. Ráček by se mi líbil. u nás v srpnovkách už dvě mimi jsou a obě měly rodit na můj termín 🙂

maximka33
15. črc 2013

@terite stejně to je zajímavé s tím utrogestanem, na co všechno ho doktorři ordinují. mně ho dali po IUI a pak na udržování těhotenství celý první trimestr. neumím si představit, že bych ho brala ještě uprostřed cyklu 🙂

eva518
15. črc 2013

@barbarucha jojo, trefně napsané... S tím zánětem tě teda fakt lituju, mě stačily ty karpály, co mě trápily dva poslední měsíce těhotenství a vlastně se to zlepšilo asi tři dny po porodu, jene ne úplně, take taky čekám, kdy se to zase zhorší a bude mě čekat operace 😖 s tím chlapským hlídáním, aby se nic nestalo - naše malá je hrozně pohyblivá - nemůžu už teď ji nechat bez dozoru na přebalováku - předevčírem mi během chvilky sjela z něj tak, že jí nožičky visely od kolen dolů ve vzduchu 😕 a když jsem mu to řekla, tak mě ujišťoval, že by se nic nestalo 😠 takže čekám, co bude.. Úplně chápu, že ti to leze na nervy, chlapi to fakt mají jinak..

kacernice
15. črc 2013

@ofina1 Krásná fotka, moc ti to přeju 🤐
Ach jo já se nikdy nedočkám, abych vám sem taky takovou fotečku mohla dát 😝 😝 😝 😝

eva518
15. črc 2013

@martinakl tak to by mě vytočilo do běla s tou sedačkou. Ale aspoň že přiznal, že není v pořádku - to je první krok. Drím moc paplce a přeju pevné nervy. Možná by sis mohla najít pro sebe nějakou podporu, abys to líp snášela - nějakého terapeuta, který tě podpoří, podrží když bude zle..
@ofina1 jééé!!! Já mám takovou radost, že se zadařilo 😵 😵 😵 No vidíš, že to jde 🙂 potichoučku gratuluju, opatruj se 😉

eva518
15. črc 2013

@terite no, tuším že Martina tu kdysi psala, e do 13DC nic a pak teprve duch, takže bych ještě den dva počkala 😉

terite
15. črc 2013

@cital No já měřím ovu pomocí ovulační testů. Tento měsíc jsem měla 18DC silně pozitivní test. Pak čárka slábla. Od 20DC jsem začala brat utrouš, 2x denně, ráno a večer, polykat. 27DC jsem ho brala naposled, protože vím, že může třeba bloknout MS. A zdá se, že mi ji posunul. Normálně bych ji měla už včera.
@petulaho Já vím, že dokud není MS, tak se doufat dá. Ale moc to nevidím, když pořád není ještě ani duch.

terite
15. črc 2013

@eva518 No tak uvidíme. Třeba se ještě // ukážou. Anebo se ukaze MS.

cital
15. črc 2013

@terite Ty si utrouš zavádíš ústy? Já vaginálně, jelikož z toho člověk nemá tolik negativních vedlejších účinků. Já ho beru jen večer a asi dva měsíce, kdy jsem ho začínala brát, jsem se s ním fakt srovnávala. Držím palce, ať najdeš tentokrát // na testu 🙂.

kolino
15. črc 2013

@ofina1 tak ta je teda!!! Velka gratulace...kdyz se divam do tabulky tak musim uznat velkou uspesnost...a tak to ma byt 😉 tak se drz matko!

kolino
15. črc 2013

@terite hele ja jsem po IVF nemela ani naznak po 9dnech od zavedeni oplodneneho 5denniho...takze myslim si ze je to dost individualni. Kazdemu stoupa hcg jinak me se naznak // ukazal az12 den po vlozeni a to uz vsichni meli krasne dalnice a ja maleho ducha. Tak bud v klidecku pokud neni ms!

terite
15. črc 2013

@cital Mně utrouš nějak moc nevadí, není mi z něho špatně. Kdybych byla těhu, tak bych ho určo taky brala vaginálně. Zatím kvůli pohodlí jen takto. No kéž by to vyšlo. Připadá mi, že čekám už věčnost.

terite
15. črc 2013

@kolino Děkuji. No, budu vyčkávat a uvidíme, jak to dopadne. Byli jsme teď během ovulky na dovči a moc jsme se uvolnili a tak jsem si říkala, že už by to mohlo konečně vyjít. Já pak dám zprávu, jak vypadám..

berusinka1
15. črc 2013

@ofina1 Tak to je super zpráva, gratuluju 🙂))

ofina1
15. črc 2013

Holky děkuji moc všem jsem přes mobil tak mě jděte špatně označit🙂 jsem z toho zatím dost zaskočena ani nevím kdy se to stalo 😀 ale nevím kdy mám jít k doktorovi?
Holky kdy jste sli poprvé ? A chtěl vás vidět nějak extra? Nasadil vám nějaké léky?

@terite já ani nevím kdy ovu byla vůbec jsem to nesledovala. Takže ani nevím kolik jsem dpi vím jen poslední ms

Jinak nemám žádné příznaky a toho se právě děsím !!

petulaho
15. črc 2013

@ofina1 zavolala bych na gyn.už ted že máš pozitivní test a sestřička ti řekne kdy je nejlepší tě vzít...já jsem poprvé šla na zač.6tt,chtěla jsem brzy,aby mi případně dala dr.nějaké léky....bude to dobré😉a příznaky mužou přijít,zatím je ještě brzy😉

ppapajade
15. črc 2013

ofina1 grtuluju ti moooooccc🙂)
ja už si taky dneska skočím pro test.. doufám že nebude bílej...nic tomu nenasvědčuje jen ms zatim nikde..

petulaho
15. črc 2013

@ppapajade držím palce😉

ofina1
15. črc 2013

@petulaho dekuji já si tam asi zavolám a uvidím co mi řekne🙂 chtěla bych aby už bylo srdíčko aké zase nechci nic zanedbat kdyby mě chtěl dat nějaké léky

barbarucha
15. črc 2013

@eva518 Jo, mužské argumenty typu "dětská hlavička je dimenzovaná na pád z 6 metrů" a podobně přímo miluju. 😝
@martinakl Zkus ho odtáhnout do nějaké poradny. Já vím, že nebude chtít, ale co mu to podat, že ho tam chceš né proto, aby řešil svůj problém (který samozřejmě nemá 🙄 ), ale že jdeš řešit to co trápí Tebe, že už nevíš jak dál a jeho tam potřebuješ jako podporu, protože by ses tam sama neodvážila? Pak se pochopitelně bude řešit všechno, ale jde o to, aby získal k terapeutovi důvěru, že to nebude někdo další, kdo na něj "bude valit" co je na něm špatně.

petulaho
15. črc 2013

@ofina1 no právě,radši dřív, než později a utroš ti snad automaticky dají....

cital
15. črc 2013

@ofina1 Obrovská gratulace. Držím moc palce ať je vše ok 🙂!!!!!

cital
15. črc 2013

@ppapajade Budu držet palce 🙂.

matysikovad
15. črc 2013

@ofina1 jéééééé co jsem promeškala!!! moc moc moc gratuluju a přeju moc štěstíčka a zdravíčka!!!!!

antana123
15. črc 2013

Ahoj holky 🙂 byli jsme na pár dní na Moravě
@ofina1 božíííííí moc gratuluju 😵 😵 😵

mircisek
15. črc 2013

@terulin Veliká gratulace ke krásné holčičce!!!
@ofina1 Super, jen tak dál.
@barbarucha No, já nevím. Spousta holek zvládá dítě (i víc) bez problémů. A samy. Při Filípkovi a Davískovi jsem taky fungovala sama. Mamka ještě pracovala a tchýně hodně hlídala švagrové.Teď mám doma tři a jsem nejvíc v pohodě, co jsem byla. Naši si kluky berou docela často, ale proto že chcou a ne že já bych to potřebavala.🙂 Samozřejmě je to fajn, že můžeme jít na velký nákup oblečení nebo tak bez nich.😀
Spíš je to o tom, že každá jsme jiná. Někdo zvládne 16ti hodinovou směnu v práci jako nic a pak s dětma není schopná nic stihnout a jiná zase nevydrží pracovní stres a rychlé tempo a děti zvládá levou zadní. Pomoc manžela je skvělá, bez toho si to neumím představit, ale zase přidává i práci, tak je to asi jedna jedna.
Jinak u nás je to super. Davča se učí na nočník ze své vůle, Ivulka roste jak z mlíka a přetáčí se sama na bříško a Filda je rozumbrada, takže máme veselo. 😅

m_artasek
15. črc 2013

@ofina1 Moooc gratuluji, já taky byla poprvé u doktorky asi v 5 tt, protože jsem potřebovala nasadit léky a injekce a byli jsme tak domluvené, že jakmile objevím // přijdu k ní. Letí to neskutečně, už jsem ve 24 tt, miminko kope o sto šest, pomalu chystám věcičky, kdybych náhodou ke konci těhu musela ležet, protože mám 2x v dětství po operaci kyčle a teď v dospělosti se mi to zhoršilo.
@martinakl Marti, tak snad se u Vás něco začne dít, když manžel přiznal, že problém má, ale nechápu, proč se cítí otrokem?
@kolino Hani moc gratuluji, ať je vše nadále dobré a miminko roste, jak má. Odpočívej, já teda vůbec nevytírám a nevysávám, to dělá manžel, ale jinak se snažím fungovat. Každý den navařit, vyprat, vyžehlit, atd.. MM je úžasnej a hrozně mi pomáhá a věřím, že mu to vydrží, až se miminko narodí.
@terulin Gratuluji k holčičce, ať jste všichni zdraví a šťastní.

antana123
15. črc 2013

@terulin moc gratuluju 🙂