Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

shyanne
15. srp 2013

@kacernice naprosto souhlasím s @petulaho. Je pravda, že o manželství se musí pečovat stejně jako o ty děti, které spolu z lásky máte. Přesně, zkuste zajít do kina nebo dělat něco co jste dělali, když jste jetě neměli děti, stačí zajít na místo, které jste mívali rádi a jen tak si hezky popovídat

petulaho
15. srp 2013

@kacernice No tak to je začátek konce☹ tak dobře tak ne na večeři,ale třeba na kafe?nebo jen někam zajít, kde máte klid si popovídat a probrat věci, které si prostě v běžném dni nestíháte říct..🙂musíte ale o tom mluvit a chtít oba no, to ej asi základ....

shyanne
15. srp 2013

@kacernice než jsme se s manželem vzali museli jsme absolvovat setkání s různými manželskými páry, které jsou spolu už více jak dvacet nebo třicet let. A pamatuji si do dnes co říkali všichni do jednoho. "Každý den si na sebe udělejte alespoň půl hodinky nebo hodinku, kdy se budete bavit jen o vás dvou-ne o dětech, ne o práci, ale jen a jen o vás a jděte na procházku či tak-je to nezbytené pro zachování manželství" Takže já to hodlám praktikovat, ale s tím, že si na sebe toho času uděláme násobně více!🙂

kacernice
15. srp 2013

@shyanne
@petulaho No jo, ale co když zjistíme, že už si nemáme co říct 😖 po deseti letech jsem zjistila, že nemáme společného téměř nic, jen ty děti, které jsme s láskou přijali do našich životů. Jsme každý úplně jiný a když se snažíme najít společnou řeč, tak stejně jeden mluví o voze druhý o koze. My se za těch deset let ani nepohádali, protože než by se manžel začal hádat, radši dělá, že neslyší. Acho je, ještě, že existuje čokoláda 😀 😀 😀

shyanne
15. srp 2013

@kacernice jakto, že nemáte? Přeci jste kvůli něčemu spolu začali plánovat budoucnost, kterou teď prožíváte, tak přeci musí být stále něco co máte společného jiného než děti. Co jste rádi dělali, když jste byli bezdětní? Třeba když začnete u toho tak se to vrátí a vy si zase budete mít o čem povídat. Asi by to chtělo aby jste byli jen vy dva na pár dní sami.
Jo čokoláda je dobrá, ale asi toho moc nevyřeší 😀

kacernice
15. srp 2013

@shyanne no, my se vzít "museli" a mimi nás pak stejně opustilo, pak nás hodně spojilo vyřizování adopce a když jsme se adopčátka dočkali, tak jsme skákali jen kolem něj a zapomněli na sebe a teď máme čerstvě druhé a zase skáčeme jen kolem něj, ale jak tady tak přemýšlím a koukám se zpět, tak si uvědomuju, že jsem stejně šťastná a manžela miluju. Nesmím tolik sledovat ty romantické slátaniny v televizi 😀 😀 Tož konec stěžování a hurááááááá do boje za naše manželství.

sanuli
15. srp 2013

@shyanne
@kacernice Holky, čokoláda je dobrej sluha, ale špatnej pán.. Já jsem občas čokoládě opravdu podřízená a při pohledu do zrcadla potom zřízená :o))
@kacernice My jsme s manželem jasné opaky.. on vystudoval stavařinu, já studuju filozofickou fakultu. On miluje čísla a matematiku - já jsem z ní na střední sbírala samé čtyřky. On nesnáší cestování, já bych každou chvíli někam vyrazila. On je téměř asketický - já jsem neuvěřitelný požitkář... atakdál. Přesto si s ním ráda povídám, jeho názory doplňují ty mé. Nikdo mě tak nerozesměje. Před nikým se necítím tak uvolněně. Hádáme se. Jak my dva se dokážeme pohádat! Ale oba víme, že je důležité najít ten střed, na kterém se musíme potkat a potkávat.
Jestli je tvůj manžel spořil, tak začněte podvečerní procházkou v okolí svého bydliště. Chyťte se za ruce a užívejte si toho, že máte jeden druhého.. Držím vám palce, abyste se co nejdřív našli.

shyanne
15. srp 2013

@kacernice je mi líto, že jste přišli o miminko. Ale to že jste to všechno spolu ustáli stojí za záchranu a obnovu manželství! Přesně, ty slátaniny ti akorát pořizují pěknou depku. Oni žijí ve světě, kde nic neřeší, tak je to pak jednodušší! Drž se a dej vědět jak situace vypadá!

kacernice
15. srp 2013

@sanuli jéééééééé, jak já bych se chtěla pohádat, jsem hodně hádavá, ale nemám s kým, manžel se nehádá ze zásady a mě to šílené vytáčí

sanuli
15. srp 2013

@kacernice Tak to už jsem tomu svému vysvětlila.. pokud se začnu hádat a on po chvíli ztichne - jdu do vývrtky! Takže to vzal vpatrnost a vše si vyříkáváme :o)

kacernice
15. srp 2013

Holky, já budu mít nové šaty, našla jsem Tomáškovi první zub 😵 😵 😵

petulaho
15. srp 2013

@kacernice tak čím dýl spolu budete nekomunikovat tím to bude horší, měli byste na tom začít pracovat co nejdřív,jinak to bude horší a horší a pak už nebude důvod proč spolu být..ale věřím, že témata na rozhovor určitě najdete....tak bojujte,oba🙂no vidíš,o důvod víc proč spolu někam vyrazit😉
@sanuli MOJE ŘEČ....🙂

cital
15. srp 2013

Holčičky mějte se krásně, zítra jedu na pracovní cestu a v sobotu konečně dovolená!!!! Jupí jupí jej!!!! 😀 😎 😕 😀

shyanne
15. srp 2013

@cital tak si to obojí pořádně užij a naber nové síly!🙂

cital
15. srp 2013

Tak jsem se teď dozvěděla, že kolegyně čeká miminko a šéfová žena taky. Jelikož jsem ve firmě 4, tak to je fakt zajímavé 🙂. Takže jestli já ještě otěhotním, tak to můžem rovnou celý aťák zavřít a otevřít si místo něj školku 😀.

cital
15. srp 2013

@shyanne Děkuji, naberu....hl. síly psychické, fyzicky se zničím 🙂.

shyanne
15. srp 2013

@cital ta psychika je asi důležitější🙂 a proč se fyzicky zničíš?

cital
15. srp 2013

@shyanne 14 dní turistika 😀. Snad sundám i nějaké to kg 😀.

shyanne
15. srp 2013

@cital ty jo tak to určitě sundáš víc než jedno. A kam se chystáte-Alpy?

cital
15. srp 2013

@shyanne Po tom potratu jsem trochu nabrala. Sice jen 3 kg, ale necítím se dobře. Myslím, že za to může i utrogestan. Hormony jsou hormony... 😒 . Týden v Beskydech a týden v rakouských Alpách.

shyanne
15. srp 2013

@cital to shodíš jako nic, hlavně aby ses cítila lépe. Tak to bude krásné, hlavně na sebe dávej pozor 🙂

cital
15. srp 2013

@shyanne Jo to budu. Zasáhla mě min týden událost, při které mi umřel kamarád na horách. Takže si majzla dávat fakt budem!

cital
15. srp 2013

@kacernice To špinení může znamenat nedostatek progestronu v těle. Zkus vitamíny E, koupíš je v lékárně. MS ti dojde, neboj....Doktoři to řeší utrogestanem.

shyanne
15. srp 2013

@cital to je mi líto-je to strašný. Je mi jasný, že budete opatrnější než byste chtěli.

cital
15. srp 2013

@shyanne Jo to je. Byla to náhoda. Uhodil do něj zničeho nic blesk, neměl u sebe ani nic kovového. Prostě to byl osud. Škoda, byl to úžasný a strašně hodný člověk. Měla jsem ho moc ráda.
Už jste byli s manželem na dovči?

shyanne
15. srp 2013

@cital ty bláho to je strašný-něco co by člověk opravdu nečekal, běhá mi mráz po zádech. Ne, ještě ne, my se chystáme až tak v druhé polovině září do Turecka-odpočinout a užít se🙂

sanuli
15. srp 2013

@cital Já jsem po potratu přibrala 5 kg - peklo pekelný.. Doktorka říká, že to jsou (resp. byly hormony), ale já si myslím, že je to tím, že jsem se od manžela nechala pořádně rozmazlovat 😒 🙂

m_artasek
15. srp 2013

@petulaho Ahojky, ortoped byl v pohodě. Zprávu na doporučení císaře mi napsal bez problémů a říkal, ať pak v porodnici připomenu, aby pořádně mimču zkontrolovali kyčličky, když já měla vrozenou vadu. Buď je bude kontrolovat on nebo druhej doktor, ale ho taky z dětské nemocnice z Brna taky znám.
@kolino Hani vše nejlepší k svátku. Vždyť já v tabulce jsem. Už teď jsem na řadě s porodem já ☹ My pohlaví víme, ale nikomu ho neříkáme, takže ani tady na koníkovi ho nikdo neví. 🙂 Jo už se těšíme. Včera jsem byla u kamarádky a měla jsem plný kufr v autě věcí pro mimčo. Takže příští týden zas budu prát a žehlit. Už se ale mooooc těšíme.

sanuli
15. srp 2013

Holky! Já si tu menstruaci snad vymodlila a už je tu!!! A za pár dní se zase začneme snažit! Svět je hned růžovější 🙂

shyanne
15. srp 2013

@sanuli no vidíš, zbytečně jsi se stresovala🙂