Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

alicie_k
21. led 2016

@ilonar Je to přesně tak, váček bez embrya ☹

evuska86
21. led 2016

@verca1508 myslim, ze az znova otehotnenim, budu na tom stejne. Ale neboj ted uz bude vse tak ja ma.

verca1508
21. led 2016

@evuska86 Nepreju si nic jineho nez aby to byla pravda, aby konecne to spatne bylo za nami.

evuska86
21. led 2016

@verca1508 me povídej. Rok a půl snažení, byla jsem štěstím bez sebe, můj chlap to sami. Prvni kontroly byly v poradku a pak to šlo do haje. Člověk uz se těší, ja osobně jsem litala štěstím na oblacku a skončila jsem tvrdým pádem. Ted čekám dalsi MS, nechci ani na to myslet, ale vsechny to známe. Stejne člověk doufa....

verca1508
21. led 2016

@evuska86 Jj, to verim, ja jsem to nemyslela jen po teto strance. V zari 2014 umrela babicka, sedm mesicu na to jsem prisla o maminku a za dalsich sedm mesicu ja zamlkle tehu. Nedokazu si predstavit, co musel prozivat muj tatka, kdyz prisel o maminku, manzelku a pak ja tohle, videla jsem ho loni poprve brecet.... Takze i kvuli nemu chci, aby vse bylo ted v poradku a meli jsme pro nej dobre zpravy

julieta33
21. led 2016

@alicie_k To je mi moc líto.😢

irci
21. led 2016

@katherinka33 je mi 33 let. Srůsty mám v děložním hrdle. Jestli máš nějaké obavy podívej se na Ashermanův syndrom. Já jsem bolesti neměla, jen mám moc slabou menstruaci a jsou i dívky co jí nemají vůbec. Nedávno jsem si prodělala zánět močového měchýře a to co ty popisuješ mi připomíná důvod proč jsem šla na gynekologii. Pán doktor mě vyšetřil a hned to poznal. Srůsty by prý nebolely. Tak nevím. Musím mu věřit. 🙂

katherinka33
22. led 2016

@irci Tak jsem zase o něco chytřejší. Vubec jsem nevěděla, že něco takového je. Menstruaci mam normální, vyšetřena jsem byla několikrát. Presto se ty rezave bolesti objevují. Tak držím moc pěsti, aby se vse zdárně podařilo napravit.

verca1508
22. led 2016

Ahoj holky, tak aplikuju třetí den v kuse utrogestan a teda jsem unavená mnohem víc, prsa mě bolí víc, pachuť v kuse je snad taky horší, tak jsem zvědavá, jestli to alespoň splní svůj účel. Minule jsem poznala, že asi nebude něco ok, když vymizely příznaky, teď ale s utrogestanem nepoznám nic, když na mě takto působí a ještě se mi po něm bouří hormony. No, uvidíme.

dvoracek
22. led 2016

@verca1508 ja po nem byla i hodne zavodnena.rychle rostla vaha.kdyz jsem ho ve 12 tt dobrala tak jsem do 17. uz vubec nepribrala.predtim 4 kg.

juliemichal
22. led 2016

ach jo holky,dnes po 8 dnech co jsem se dozvěděla,že jsem o miminko přišla mě to nejvíc bolí a já nechápu proč ☹ ☹ však jsem si min čtvrtek pobrečela a to hodně ☹ dnes tu mám návštěvu tak brečet nemůžu ☹ ach jo bolí to bože bože bože ☹

verca1508
22. led 2016

@dvoracek Aha, no, to jsi me moc nepotesila, jestli to ale splni svuj ucel, tak pro me za me 🙂

alicie_k
23. led 2016

Ahoj a dobré ráno všem 🙂 holky jdu si pro trochu rad... Kdyby mě neustále nezlobil ten podbřišek, tak mě to asi ani nenapadne, ale... Dnes ráno jsem si udělala ovulační test, protože jsem si někde přečetla, že může taky ukázat rané těhotenství. No a mám tam druhou - slabou čárku. Chtěla jsem se zeptat, jestli s tím nemáte třeba nějakou zkušenost... Jinak mě ignorujte 🙂 Možná to bude i tou nedávnou revizí, ale vy víte... Naději si dělám 🙂

alicie_k
23. led 2016

@juliemichal Mám to občas ještě pořád taky a myslím, že se toho asi jen tak nezbavím... Když jsem poprvé po revizi usoudila, že se půjdu projít ven (nějaký 5.-6. den po zákroku), potkala jsem hned dvě maminy s kočárky, vzápětí třetí. Říkala jsem si že to není možný. V práci jsme tou dobou měli tři těhotné kolegyně, později čtyři. Jediná já jsem dopadla takto. Musela jsem se obrnit, bylo to těžké, ale sama potají jsem si poplakala. A ještě teď mám takové chvilky. Obzvlášť když se objeví nějaká další kamarádka s bříškem a někdy i nechtěným ☹
Ale doufám a věřím, že i já a my všechny tady taky budeme mít brzy štěstí!

julieta33
23. led 2016

@alicie_k Znám to bohužel také jsem to prožila. Teď by se mi blížil termín a měly by jsme vysněného chlapečka 💜osud to chtěl jinak...Ještě teď vidím jak né kopal a cucal si palecek Ten den nikdy nezapomenu 😢Holky hlavu vzhůru.Věřím, ze se všem podaří. ♡

kika_21
23. led 2016

@alicie_k Štěstí budete mít určitě. Bylo mi 43, přišla jsem před tím 2 krát o malé, přesto tu teď sedí dvouletý a vyzpěvuje.Všimněte si zejména, kolik mi bylo. 🙂 🙂 🙂

lolly77
23. led 2016

@juliemichal to ještě chvíli potrvá než se dáme dohromady ☹ já jsem brečela i po měsíci a stále mi po nich dost smutno, ale věřím, že čas to zhojí a budeme všechny v psychické pohodě, abychom se do mohli pustit znovu 😉 a přesně, jak píše @alicie_k po zákroku venku jsem potkávala a stále potkávám miliony maminek a tatínků s kočárky nebo těhotné, ale spíše je to možná tím, že se na to více soustředím, dřív jsem si toho nevšímala, protože mě to nezajímalo, teď je to jiné, my se teď pomalu stěhujeme do nového bytu, tak na to nemám tolik času o tom stále přemýšlet a vidět, že mi pomáhá, už jsem více jak týden nebrečela a to jsem brečela každý týden, vždycky bylo vše ok a pak přišel jeden nebo dva dny v týdnu a probrečela jsem je, teď už je to přes měsíc a snad už se pomalu rovnám, všechny si tím projdeme, ale musíme se s tím poprat a těšit se na další těhotenství 🙂

ilonar
23. led 2016

@alicie_k Ahoj, tak já tě nepřehlédnu 🙂 pozitivní ovu test v období, kdy ovu být nemá, může značit začínající těhu. Viděla jsem i tady na MK fotky ovu testu porovnané s fotkou těhu testu. Ale taky můžeš mít ještě zvýšené hcg po té prodělané revizi, i když od 5.12. už uplynulo dost času. Jestli jsi nedočkavá, udělej těhu testík, ale výsledek nemusí být přesný, ještě je čas. Musíš vydržet 🙂

ilonar
23. led 2016

No a jinak holky, asi nás snažilky koukám bolí podbříšek všechny, mě taky, tak buď to mamé vsugerované, nebo jsme po revizi choulostivější, nebo ... 🙂

mikush
23. led 2016

Holky zajímalo by mě za kolik dní po revizi jste dostali MS?Nikdy jsem se na ni netěšila jako teď protože už se tesim až se budeme moct zase snažit 🙂

ilonar
23. led 2016

@mikush Já se ji nedočkala ani po osmi týdnech, musela jsem na vyvolávačku. A jinak je to různé, po čtyřech až šesti týdnech od revize je to optimální.

julieta33
23. led 2016

@mikush ja ji dostala po 31 dnech.Potom už jsem se dostala do normálu.Cyklus pi 28dní.

juliemichal
24. led 2016

@alicie_k
@lolly77 děkuji holky za povzbuzení,jste zlaté ♥já jsem si tak říkala,že když to bylo ok a pobrečela jsem si 2 dny po tom co se to stalo,takže to už bolet nebude ☹ pořídila jsem si pejska a byla a jsem moc ráda,ale nějak v ten pátek to na mě padlo ach jo ☹ já se raději po těhotných atd nedívám ☹ a jednou určitě se nám všem co jsme tady znova zadaří a bude všechno v pořádku 🙂

alicie_k
24. led 2016

@ilonar Ahoj 🙂 děkuju za radu, ještě testovat nebudu, ještě si myslím, že je brzy... Ten ovul.test jsem jen tak zkusila, protože už jsem měla jen jeden, což by mi už k ničemu nebylo. Jen mě to tak ze zvědavosti napadlo 🙂
Včera jsme měli rodinnou oslavu a je mi špatně ještě teď 🙂 a to jsem skoro nepila a měla jsem jen řízek se salátem a jinak do večera nic... Mám to zažívání nějaké došašené poslední týden 😒 možná by mi po Vánocích neškodila malá dietka 🙂

@mikush Já ji dostala 30.12. a revize byla 5.12., takže celkem i brzy.

majia985
24. led 2016

Tak si tu u vás taky vyleji srdicko 19.1. Jsem byla na utz srdecni akce a prý vše v pořádku 7+6 tt
23.1. Ráno silné bolesti v podbřišku a krvácení na gyn.ambulanci udělali utz a tam už nic nebylo dali mi injekci a kapky a poslali mne trpět domů ať si tělo poradi samo
V utery jdu na kontrolu popřípadě na revizi pokud neodejde vše.
Bylo to první těhotenství a jsem z toho trochu mimo.
Za jak dlouho pokud tam v utery nic nebude se můžeme začít snažit co myslite?

ilonar
24. led 2016

@majia985 ahoj,je mi to líto,ale bohužel se to stává. Pokud z tebe vyjde vše a budeš v pořádku celkově,můžete se snažit hned po ms. Pokud bude revize,doporučení se liší,nejvíce asi doporučují počkat dva cykly,někdo ale nečeká na nic.

majia985
24. led 2016

@ilonar jj bylo to docela dost rychlý ani jsem se nestačila pořádne radovat tak uvidíme co mi v utery řeknou a snad nebudu muset na tu revizi. Uvidíme jak se mi do toho snažení bude chtít nějak jsem z toho vedle ☹

mikush
24. led 2016

@majia985 Ahoj,to je mi líto, cítím s tebou☹,bohužel tohle je příroda, já jsem necelý měsíc po revizi a občas to na mě ještě padá, teď jen čekám na MS,aby jsme se zase mohli snažit, držím ti palce, uvidíš že si miminko k vám cestu najde 😉

majia985
24. led 2016

@mikush jj snad to bude v pohodě a brzo přijde klasicka menstruace a pak to asi začneme zase zkoušet. I když ted už mam te krve a menstruačních bolesti docela plném zuby. Takže necháme to osudu. Ale verim ze az to vyjde budou to nervy az hrůza aby bylo všechno v pořádku

ilonar
25. led 2016

Ahoj holky,tak jak jste na tom? Už máte některá zpoždění a žhavíte testy? 😉 já mám na ms ještě čas,ale bude to horší s pravidelností,tak budu zbytečně plašit při zpoždění.