Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

veraakubik
16. srp 2010

@jahudka80 Taky jsem si rikala-dve a koncim,ale ted me to nejka nazoblo..Navic manza vzdycky tri chtel a pokud se podari,budem je mit-pokud ne,nepovede-dve mam a muzu za ne bejt stastna..Vis co-deti miluju,barak mame velikej a tak v tom nevidim prekazku..Moje mame me ale odrazuje,ze tri jsou moc,ze dve staci a ze by nerada mela jeste dalsi vnouce-to teda docela boli,ale zrovna od ni to sedi-mam jeste brachu se segrou..Uvidime-treba to nepujde a vzdam to..

fram
16. srp 2010

Holky, manža dnes odjel. Ovulku tipuju přibližně středa- čtvrtek. A on by se měl na jeden den vrátit domů právě ve středu nebo ve čtvrtek. Prosím, držte palce, ať se trefí a opravdu přijede. Další propásnutou ovulace už bych asi nezvládla.

helcenka
16. srp 2010

@jahudka80 - my máme taky hypotéku a leasing teda ne, ale asi nás to čeká, protože teď v červenci jsme vrazili do auta 9000,- a já řekla, že je to konečná a do toho starýho krámu nebudu cpát peníze. No a zrovna manža včera povídal, že budou potřeba nový čepy a možná i destičky. My máme auto starý 13 let, takže to vypadá, že budeme muset obměnit vozový park a leasing nás bude taky čekat. Radost z toho nemám, ale co.
Manža má sice z druhýho mimíse taky strach, jak to finančně zvládneme (ani porodný nedostaneme), ale nějak to bude. Teď teda obrátil, co se nám stalo a prý i kdyby jsme měli dětí 5, hlavně ať jsou zdraví. Nejsme žádný sociálové, ale vyskakovat si taky nemůžeme. Kdybych měla přemýšlet tak, abych měla pořád dobrou sociální úroveň, tak nemám děti žádný. Ale teda je jasný, že třeba 5 dětí taky mít nebudu.
Ale na druhou stranu babičku chápu, protože oni taky nic moc neměli, bydleli v 1+1 se dvěma dětma, platy nic moc, tak chce, aby jsme na tom byli líp.

Musím nakoupit a pak za mamkou, odpoledne zase na pokojíček. Zítra už snad nastěhujeme nábytek.
Doufám, že se Danča ozve. Ta nás ale napíná.

natulaaa
16. srp 2010

@jahudka80 víš co ona ještě řešila? jak to udělá s gelovýma nehtama 😠 😠 ,kdy naposledy doplnit a nedoplnit a nasrat 😠 😠 😠 ,prominte za slovník,ale toto řešit a to čeká koncem listopadu a toto řešila už v červnu 😠 😠 😠 ,a že není zvyklá na krátké nehty a bla bla bla 😠 😠 😠 😠 ,toje fááááákt velký problééém,už se těším,až budu mít tak velké starosti 😠 ,u má člověk strach si uprdnout,aby plod nepotratila ona řeší toto a z toho duvodu,jsem dostala vuči ní averzi 😠 😠 😠 ,ale ona to obrátila proi mě a řekla moji mamce,že jsem se s ní přestala stýkat,že ji závidím,že ona je a já néé,svým zpusobem má pavdu,závidím jíí,ale nemá kecat takové p.....y,já si třeba do dneška volám a to denně s kámoškou,co má 8mi týdeního chlapečka a já s ní mluvila celé těhu a dokonce mi volala i z hekány,to jsme se ještě nachlamaly,prostě mi nevadí s ní mluvit,protže mluvíme o všem a taky ji závidím,že má chlapečka,ale v dobrém,Ale ta o které jsem psala předem řeší toto 😠 😠 ,tak at jde do pr..e 😠

fram
16. srp 2010

@veraakubik já mám jen jedno a s druhým jsem čekala příliš dlouho a teď toho lituju. Tak jen do třetího, a přeju ať to vyjde co nejdřív. A tvoji mamku nechápu,spíš by měla být ráda za zdravý vnoučátka.

fram
16. srp 2010

@natulaaa to je teda pěkná kráva. Vůbec nemá cenu se rozčilovat. Teď potřebuješ klídek a soustředit se sama na sebe a na IVF.

veraakubik
16. srp 2010

@fram Vis ona to asi bere tak,ze segra ma dve deti-11let a 4 roky,bracha ma temer 3leta dvojcata,ale umela-dlouho na ne cekali a dalsi neplanujou-no neplanujou-svagrova rekla,ze uz do dalsiho by mela strach jit no a segra uz taky zkoncila i kdyz svara by chtel jeste chlapecka..A asi to bere tak,ze jsem nejmladsi a mela bych tri deti,nebo ja nevim..Byla jsem z tooho dost mimo kdyz to rekla a i kdyz jsem potratila,tak mi rekla a treti uz si neporizujte-to uz je moc..Tak na jednu stranu bych treti a posledni miminko chtela,ale na druhou stranu mam hroznej strach,co by tomu ostatni rekli a tak.. ☹

pe_t
16. srp 2010

holky heelp prosím vás - kdo už máte ms po revizi za sebou. Dneska jsem to "asi" dostala, ale jsem z toho jakási rozpačitá. Vždycky mi ms začínala bolestma a hned krvácení. Nic pozvolného. Teď to začíná jaksi plíživě, jako poslední den ms a zatím ani žádné bolesti. Máte někdo takovou zkuš.? Je možný, že se to teprve po tomto špinění rozjede?

daniela699
16. srp 2010

Ahoj holky, ja se moc omlouvam, napinat vas nechci, a ani neni s cim.
Nejdrive tedy velika gratulace Helcence, moc ti to Heli preji, hlavne to aby bylo vse v poradku. Ale to urcite bude. 🙂

Jinak ja jsem to o vikendu nejak nedala. V sobotu to bylo 3 mesice od revize. A nejak to cely na me padlo. A v nedeli jeste vic. A holky budete se mi smat, jsem proste debil, fakt jsem zkusila testovat, nevim co jsem si jako myslela, ale chtela jsem mit uz nejak jasno. A to me dorazilo jeste vic. Vcera to bylo fakt hrozny. V sobotu jsem zkusila mamatest 10tku, co jsem mela doma, a je tam videt jen takovy duch a to bylo 13DPO. Divala jsem se na diskuze a vsude pisou, ze to ty 10tky delaji a ze to taky pry klidne muze byt kdyz je cysta. Takze z toho urcite nic nebude, vecer me vzdycky boli bricho jako na mrchu, takze to cekam kazdy den. Ale nebylo by spatny, kdyby to vydrzelo do stredy aby me ta nova dr. prohlidla, at aspon vim, jak to je s tou cystou. Jinak zadny priznaky nemam, jenom me boli trisla, ale to muze delat i cysta, prsa mam tezky z toho zanetu anebo mrchy asi a rano mi je trochu soufl, ale to spis od nervu. No v nedeli jsem pak zkusila jeste jeden test, tusim 7 day - 20tku, a tam byl taky videt takovy maaaaaaliiiilinkaty duch, coz je urcite jen nejaky ten kanalek nebo tak neco. Navic to je 14 DPO a to uz urcite by melo byt videt vic (cetla jsem jak tenkrat Natul psala, kdyz Angel testovala, ze kdyz je 14 DPO jen stin, tak z toho nic nebude). Furt jsem si rikala, nebudu testovat a nebudu, a pak ja pako jsem to nevydrzela a takhle to dopada. Fakt jsem byla vcera na prasky, ze se to urcite uz nepovede, a ze tam bude cysta, a ze kdyz ta ovu byla z leveho tak ted treba bude z praveho, kde zustala ta malinka cysta, a ze to urcite teda nepujde, a dalsi mesic v cudu. Docela jsem si pobrecela. Blby je, ze ja totiz ani nevim, kdy mam tu mrchu cekat, takze ani nemuzu mit nejake to datum, po kterem si reknu, tak ted to zkusim. Takze tak, ale naliskala bych si, i kdyz nevim co je horsi, jestli cekat a doufat az prijde mrcha a byt zklamana, nebo to uz vedet dopredu a rikat si jen, tak uz prijdi prijdi mrcho. Ale asi to prvni, protoze v tu dobu uz by to snad melo byt videt, driv stejne neni nic jisty. Ach jo.

Omlouvam se za roman, ja jsem vas holky cetla, ale nemela jsem silu o vikendu nic psat. ☹

pe_t
16. srp 2010

Dani Jahudko mě moc mrzí.
Ach jo, hooolky do prdele za co si lidé, kteří si už odkroutili svoje a měli by sakra už mít štěstí, vyžírají dál smůlu a trápení....
straaaaašně moc na vás teď budu myslet, ať jsou tu v září pořádný čárky.

daniela699
16. srp 2010

Natul, i ostatni holky, to s tema kamoskama, to je teda otresny. Tohle vubec nepochopim, pritom by clovek rekl, ze kdyz cekaji miminko, tak ten strach, ze by se neco stalo maji a budou tohle chapat. A kdyz to Natul, jeste otoci vuci tobe, ze se s ni nebavis, ze ji zavidis, tak to je fakt krava necitliva. No jasny, ze ji zavidis, ale to prece neni duvod, ze by ses s ni nebavila, ja taky zavidim holkam co tady otehu, ale taky jim to hrozne moc preju, a bavime se prece porad. Ale resit s tebou, takovou kravinu, jak si udela nehty, kdyz ty jsi o miminko prisla, mi fakt prijde uchylny. Uplne me to nas...o 😕 Nekteri lidi by fakt potrebovali po rypaku.
Mne to nastesti zadna z kamosek neudelala, za to se mnou vypekla vlastni mama a segra, kdyz mi nejdriv osobne lhala a po tydnu my poslala sms, kdy jsem jako mela pochopit, ze budu teta, a ze zij a nechej zit a bude ti lip. To bylo 14 dni po revizi. Tak to byla tafka, a nejak se s nimi nedokazu doted bavit.
Taky si obcas rikam, jak se tady v praci holky bavi, ze jednou budou mit deti, a nepremysli, co by se mohlo pokazit, a ve mne se uz vzdycky ozve, ze to tak samozrejmy neni, ze otehu a donosi v poradku. Ze je to vlastne zazrak, kdyz se to povede.

daniela699
16. srp 2010

Peti, dekuju. Jeste uvidis, treba se to rozjede, myslim, ze to docela casto holkam zacalo takovym spinenim, a pak se to rozjelo. Jinak ja jsem to "prvni" mela taky jen spineni, protoze jsem mela hrozne nizkou sliznici. Tak jeste uvidis, hlavne ale ze uz se neco deje, to cekani je hrozny.

natulaaa
16. srp 2010

@daniela699 nebud smutnááá 😔 😔 ,si jen kratoučce po rrevizi 😔 ,co má říkat jáá,už to bude rok 🙄 🙄 ,nebooj otěhotníš a rychle ,a co se týče duchu nemusí to být cysta,na emiminu mají duchy snad všechny holky a někdy hooodně věrohodné a cystu nemají,tak toho se neboj,já měla cystu jak balon a duch nebyl,je to jako u LH,někomu stoupá lh i hcg před ms a z toho jsou ty duchy 😠 .

A jak píšeš,jestli testovat před mrchou,na jednu stranu je to myslím dobře,já si kolikrát namlouvala,joo,vyšlo to,čípek tvrdý ,graf ukázkový,holky mi to říkali,že určitě joo a nakonec dorazila a o bylo pro mě teda ohoooodně větší zklámání,protože už jsem si kolikrát říkala,že jsem těhotná a věřila jsem tomu a tím,že testuješ dřív,si postavena realitě hned a vyhneš se tomu namlouvání a pak o to většímu sklámání,aspon teda já to tak cítím,taky jsem byla sklamaná,ale myslím,že mnohem mín,než kdybych si to další týden namlouvala,že jsem těhu

jahudka80
16. srp 2010

@daniela699 uvidíš třeba je ještě brzo 😉 helče se to taky ukazovalo až pozděj, máš aspoň dušíka budu držet moc moc palečky ať to výjde aspoň tobě páč, já tedy zatím ani dušík a příznaky taky nic 😒 budu na tebe myslet a testnem ve středu jo 😉 a uvidíš že už tam budou krásné // čárky 😉

jahudka80
16. srp 2010

@natulaaa jo natul když jsme u čípku já už ho mám asi 3dny měkký ☹ to je divné ne??ms mám dostat asi ve čtvrtek 😅

martasl
16. srp 2010

ahoj holky.
mv-ony ty děcka dnes asi moc nevědí,co by chtěly.za nás jsme měli jasno-ono taky nebylo moc z čeho vybírat.naše Kača prostě neví.buď fotografická nebo chce politiku 😝 😝 😝 ,ona prostě rukama dělat nechce. 😒

mě moje nej kámoška po revizi řekla-no co,budeš mít příště 😠 😠 😠 😠 úplně jsem zůstala paf,moc dobře ví,že to bylo vydřený a vymodlený mimčo.řekla jsem jí na to,že tohle co řekla komentovat nebudu.ale strašně mě to od ní mrzelo.no a moje mamka,když se zmíním,že mám ještě neschopenky,nebo že mám nějaký zdrav.problémy tak hned-ty seš těhotná.už toho mám taky plný zuby pořád říkat-ještě ne 😠 😠 😠 😠 😠

dani-ještě byc testla tak za 3-4 dny.kamarádce na jiné diskuzy se čárky ukázali kolem 6 týdne,a to čekala dvojčata.tak nevěš hlavu,ještě není všechno ztracený. 😉

pe_t-myslím si,že to špinění je předzvěst ms-tak čekej každým dnem 😉

pe_t
16. srp 2010

@martasl no snad jo uaaaa

jinak moje vlastní zkušenost - já měla 5 negat.testů, a byla jsem už těhu 😲 😲 takže si myslím, že je možná i brzy 😅 🙂 Už jsem si říkala,že to není možný.
A to jsem měla best i mamatest. Až šestý po nějaké době se ukázal!!!!

fram
16. srp 2010

@veraakubik vůbec nepřemýšlej, co by ostatní řekli 3. miminku a jdi do toho. Jinak bys mohla jednou litovat, že jsi to kvůli ostatním nezkusila a přitom jsi po mimču toužila. Závidím, že jsi ještě mlaďoučká a máš na snažení relativně dost času a třetího svištíka v pohodě zvládneš a budeš skvělá maminka.
@pe_t moje první porevizní byla taky hodně slabá, i ta druhá nic moc a až třetí byla v normě.
@daniela699 to mi je moc líto, ale přeci dokud není mrcha, naděje ještě pořád trvá, ale lepší je počítat s horším, abys pak nebyla zbytečně zklamaná. A neboj, jednou se to kurňa povíst musí!

breberuska
16. srp 2010

dani, jahud, testnete ve středu! do té doby není přece nic ztracené🙂každému se HCG do moči vyplavuje jinak!!moc a moc držím palečky 😉

daniela699
16. srp 2010

Natul, jojo, vis jak, ja bych si fakt vrazila, protoze jsem si rikala, ze stejne to bylo spatne nacasovany atd. a ze proste pockam na dalsi mrchu, mezitim si necham udelat ten HP atd. A najednou to na me tak sedlo, ze jsem si rikala co kdyby, az jsem z toho cela zblbla a cekala zazrak. Musim se priznat, ze me vzaly i ty Helciny dve carky, mela jsem velkou radost a zaroven jsem byla smutna. Ale tak uz je to o neco lepsi. Kdyz to do stredy, respektive zitra nedostanu, tak zkusim jeste rano pred tou kontrolou testnout, jen pro jistotu, a uvidim. Chci to taky vedet kvuli tomu, protoze kdyz mi daji antibiotika na ten zanet v prsu, tak abych vedela co jim rict. A kdyby to naaaahodou nebyli jen duchove, tak uz by ve stredu museli byt vic videt, a kdyz ne tak to aspon bude jasny. Mne holky fakt prepadl takovej strach, ze se to nepovede, ze jestli nahodou by to bylo ono, tak treba kvuli sliznici by to nedopadlo, nebo co vsechno se muze stat. No byla jsem fakt vyrizena.

fram
16. srp 2010

@breberuska a jak je tobě, těhulko? Kdy jdeš na ko? Nejspíš jsi to tu někde psala, ale já nestíhám dočítat, tak chci vědět, kdy mám držet palce 🙂

daniela699
16. srp 2010

Jahud, ja si myslim, ze ty jsi fakt jeste hodne malo DPO, takze ve stredu to bude ok. S tim cipkem, ja uz na to prdim, protoze se to urcite meni behem dne, a to bych musela furt zkouset, abych vyvodila nejaky zaver, takze jsem si rikala, ze to uz delat nebudu. Takze na to prd, zkusime to ve stredu. A vsadim se, ze ty budes ta druha do poctu. 🙂
Jsem si rikala, tohle je teda leto, pulku jsem stravila v cekarne v nemocnici, a ted uz to neni nic moc a zase se stresuju, ze co bude. A to se pritom na to leto celej rok tesim. No nenaflakala bych si? 😠

daniela699
16. srp 2010

Breberus diky. Ale myslim, ze z toho nic nebude, ale jsem zvedava na Jahud. 🙂
A jak jsi se rozhodla s tou neschopenkou? Nebo chces jeste pockat do dalsi kontroly az bude srdicko? Nepsala jsi ze bys mela jit zitra?

fram
16. srp 2010

@daniela699 a co teprve to příští léto, kdy budeš lítat kolem mimíska a nic nestíhat (takže žádný povalování a dovolenkování) nebo budeš tahat pupík a budeš mít letních veder plný zuby 😀

martasl
16. srp 2010

taky mi hodně lidí říká,ještě 3 dítě??v téhle době??vždyť máš už velký holky,můžeš si užívat a bla bla bla....já i manžel jsme ze 4 děcek,prostě taky ještě jedno chici.no a finančně to musíme zvládnout,zvládli jiní tak proč ne my,že??

daniela699
16. srp 2010

Fram. 😀 napodobne. 😀 kez by... nejlepe ta prvni cast. 🙂

breberuska
16. srp 2010

já mám neschopenku od pátku. zítra po obědě jdu na KO k mojemu Dr do nemocnice, protože slouží celý týden a tak nemá ambulanci. Mělo by být srdíčko, ale řeknu vám, nervy mám kýblu...strašně se bojím, i když se uklidňuju tím, že smůlu už musíme mít vybranou, tak doma dělám pěkné scény 😉 😀

fram
16. srp 2010

@breberuska takže zítra držím palce. To je jasný, že máš strach, však on ty scény manža zvládne. Musí 😀

natulaaa
16. srp 2010

@daniela699 já mám z tebe pocit,že to nebyl jen falešný duch 😵 😵 ,nemáš foto,my ti to zhodnotíme ,protže kanálek se tvoří,ale až po limitu,měla si toho ducha ružového a v limitu Dani? 😉 😉

breberuska
16. srp 2010

@fram, díky moc. manžovi nic jiného nezbývá.
Dani, jasně, hoď sem foto!!!! 😎