Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

safea7
31. kvě 2011

@marulinka je to peklo,ale musíme to zvládnout a snažit se dál 😕

safea7
31. kvě 2011

@pamir Snad se brzy dáme všichni dokupy,plánujeme výlet a grylovačku,aby jsme je nějak nadzvedli,ale je to těžké,když já jsem jak mrtvola ☹

marulinka
31. kvě 2011

ahoj holky
@safea7 mně smutek po revizi zvládly překonat právě děti.kvůli nim sem se musela držet,abych pořád nebrečela,jinak řvaly taky a to sem nechtěla.takže já sem si spíš smutnila po nocích 😒 teď čekáme nové mimi,tak se moc těšíme,ale na to předchozí nezapomeneme. holky mu říkají Andělíček v nebíčku.na to jak sou malý,tak tomu rozumí.....jinak začátek je hodně těžký,ale uteče to jak voda..někomu se zadaří hned,jiným to bohužel trvá 😖 držím vám palce 😉

marulinka
31. kvě 2011

@jahudka80 já sem taky strašně na sladký,cukrovky se taky bojím,ale omezovat se nehodlám,protože vím,že bych to nevydržela-dokud to teda nedostanu nařízený... 😅 😅 teď sem zblajzla 3misky jahod,předtím 2nanuky a ještě se chystám,že udělám langoše 😀 to si žeru,co?? 😀 😀 😀

jane84
31. kvě 2011

@marulinka hm, já si dnes koupila jahody a byly kyselé 😒 tak jsem zblajzla ovesné sušenky a je mi líp. Musím říct, že,co držím dietu podle dr Havlíčka je mi líp, ale poslední dva dny bojuju, abych to vydržela

safea7
31. kvě 2011

@marulinka Děkuju ti snažím se co to dá,mrzí mě když jsou tolik smutní.A ty jsi se snažila dlouho,nebo to šlo dřív,já vím nejvíc záleží na tom aby bylo vše v pořádku a potřebuje to čas.Moc ti to přeju je to fakt krásný,moc zdravíčka a štěstíčka 🙂

marulinka
31. kvě 2011

@jane84 já už mám jahody na zahrádce,takže domácí slaďoučký..a pomačkaný s cukrem,mňam,bych se mohla užrat 😅 😀
@safea7 mám 2 zdravý děti,proto sem potrat fakt nečekala ☹ musím zaťukat,s otěhotněním naštěstí asi problémy nemám,protože se zadařilo dá se říct rychle...revizi sem měla 1.10. a těhu test 9.1.pozitivní... my se snažily hned po 1MS,na rady doktorů čekat 3-6měsíců sem nedala.takže sem dostala 2MS a 3už nedošla...tak bych to přála všem,některý holky tu čekají moc dlouho a fakt bych jim to přála....taky mi tu hodně pomohly se z toho dostat,mohla sem se vypsat,protože rodinu to nějak netrápí,nebo to prostě nechtěly rozebírat,což mě někdy docela mrzelo,protože sem se potřebovala z toho vykecat 😒 😒 ale už je to za námi a deme dál...

fram
31. kvě 2011

@safea7 my se snažili více než rok a pak revize v 7tt ☹ Bylo to hrozný, vzhledem k věku jsem se bála, že už nikdy mít mimi nebudu.
@marulinka @jane84 mňam, já právě taky snědla mísu jahod a byla to lahůdka.
Holky, co říkáte tý nákaze z Německa? Prý zjistili, že to není z okurek a nikdo neví, z čeho to je. Jen , že se objevila v severním Německu - manža tam pravidelně jezdí, tak jsem z toho trošičku vyplašená. A už to máme i v Česku.

jane84
31. kvě 2011

@fram taky jsem zvědavá z čeho to je. Trochu jsem se těm okurkám vyhýbala. Ale na co si dát pozor. Hlavně všechno umývat a nezapomínat na ruce. Nevím jak tyhle, ale některé bakterie se dostanou do těla, když si je z rukou naneseme na nos nebo si protřeme oči. Prostě kontakt se sliznicí

fram
31. kvě 2011

@jane84 doufám, že brzy zjistěj z čeho to je, taky se vyhýbám okurkám

jahudka80
31. kvě 2011

@marulinka
@jane84
@fram
teda vy všichni baštíte jahody 😀 a já si je dnes na trhu nekoupila 😒 no já okurky jim, tedy já je vždy omeju a loupu -dělala jsem to tak vždycky. No a teď když to není z okurek tak tedy nevím, mám takovej divnej strach co koliv baštit jako ovoce a zelenina. Jahůdky mám na balkoně, ale jsou ještě zelené....Jinak zubajda mě obj.znova na srpen a dnes mi jen bez umrtvení čistila kámen, trochu to bolelo,ale vydržela jsem to. Také mi doporučila super jemný kartáček a nějakou spešl pastu tak jsem si u ní koupila takovou malinkou červenou pastu dává se jen ve velikosti zrnka čočky. A za pastu a kartáček jsem tam nechala 130kč no jen aby mě pomohla hrozně mě krvácí dásně.

martasl
31. kvě 2011

ahoj holky 😉
mv-je mi to hrozně moc líto,tolik starostí a snahy,aby to vyšlo a teď tohle.je mi do breku. ☹ 😔 😔 😔

vítám nově příchozí,doufám,že vám tady s náma bude dobře a budeme snažit vám aspoň trošku pofoukat srdíčko..

jani-tak s tím bytem to je super.a budou nějaké fotečky bytu??neboj,s děckama to zvládneš.budeš mít hromadu práce se školou a otěhotníš,ani nebudeš vědět jak. 😉

teda holky,dneska v práci bylo na chcípnutí.ještě ke všemu jsem byla na mikroskopu,vůbec v něm nic nevidím a celou směnu jsem ho nemohla doštělovat.doufám,že mě nepřekvapí migréna,bolela mě z toho hlava.

tak že by nám danielka rodila,nebo ještě lépe-porodila???to by bylo super,už se nám tady delší dobu miminko nenarodilo.a už aby tady byly fotečky.

teda s tou Luckou je to mazec.doufám,že se tady brzo objeví.chybí tu 😒

helcenka
31. kvě 2011

Ahoj holky,
zdravím všechny, u nás doma je to mazec. Kačka už moc nespí - to teda brzo, vydrží třeba čtyři hodiny být vzhůru, pak už je protivná, dudlíka nechce, jenom by se nosila. Začíná už ale broukat, směje se, to je super. Kubíkovi se snažím věnovat každou volnou chvilku, je mi ho někdy i líto, jak čeká, až Kačku nakrmím nebo uspím a pak si jdeme hrát nebo číst. Snažíme se, aby se necítil odstrčený, ale je to těžké.

Těhulky, vám ty týdny naskakují - radost se podívat.

MV - moc mě to mrzí, drž se.

Tak holky, jdu zalehnout, malá už půl hodiny spí, tak mám snad ještě hodinku...

maja54
31. kvě 2011

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Naskytla se mi nová práce na plný úvazek,ale musela bych si udělat živnostenský list. Je to práce, která by mě bavila,ale přemýšlím dopředu. Když se mi podaří po těch vyšetřeních kterýmá procházím a zjištěním proč miminko nedonosím,vyřešit problém a v pořádku otěhotnět. Jak to je pak s nemocenskou, protože mě určitě pošlou na rizikové a jak to je s výběrem rodičovské dovolené? budu mít nárok jen na 4 letou variantu? Jak to vlastně je u živnostníků? Díky moc za rad, vím že moc nepíšu,ale ráda si tady čtu...Všechny moc zdravím a přeji hezkou noc.....

daniela699
31. kvě 2011

Ahooj holky, jen rychle nakukuju, jste moc hodne ze na me myslite. 🙂 Ale zatim jsem vcelku, klucik se nemuze nejak rozhodnout nebo co, takze pokud nic, ctvrtek rano nastup a jedem. No predstavovala jsem si to jinak, ale nevadi, hlavne at je vse v poradku. Byla jsem vcera i dneska na kontrole a mela vysoky tlak, tak me tam chteli nechat na pozorovani, ale doma kdyz merim, tak je to v pohode. Nastesti dnesni doktorka byla rozumna, ze to budu mit asi z nervu, a ze krev mam v poradku, ale i tak jsem musela podepsat vcera i dnes reverz. Jinak je pry vse hezky nachystane, takze snad i to vyvolani by melo byt jen takove postrceni, doufejme. Obcas mam krece v podbrisku, ale pak to zase ustane, treba si jeste da rict. A meloun uz mam zbastenej. 😀

daniela699
31. kvě 2011

@mv - nevim co na to rict, tak moc jsem ti to prala a mela opravdu radost, ze se to povedlo...je mi to tak hrozne moc lito

jane84
1. čer 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //

sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel)...................................................53DC
maja54 (33let, MA 8/2010, 12/2010, 4/2011 kys. listová, Mamavit)......................28DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................28DC
endie (23let, MA 3/2010)...............................................................................................25DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)........................25DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,calibrum babyplan)......................24DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................18DC
el29 (31let,MA1/2010, kys.listová)..............................................................................11DC
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) ………………………………………………….9DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)........................8DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.).........................................................................7DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................7DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)...........................................................................5DC

jane84
1. čer 2011

@daniela699 teda ještě se nenarodil a už neposlouchá 🙂 neboj, třeba nervy zapracují a řekne si v noci ze středy na čtvrtek. Třeba by chtěl mít datu narození na den dětí 🙂

mv
1. čer 2011

Ahojky,
všem moc děkuji, jsem ráda, že holky jste... 🙂
Jo, jsem z toho smutná, ale tak nějak to beru.My jsme pro to udělali za ty roky maximum a že to nedopadlo, to tak prostě má být.Věřím tomu, že se věci nestávají jen tak...
Manžel včera přišel s nálezama z CT a v létě musí na operaci s tím Crohnem, takže teď je důležité, aby byl pak v pořádku a bez další operace se obešel dlouhé roky.
Já jsem šťasná v životě za to, co mám a bude nám na světě krásně i bez té třešničky na dortu. 🙂

@daniela699 no jo, chce mít prostě narozky na den dětí a být tak stále mlád.... 😉

lichtakova
1. čer 2011

@mv to máš teďka takový hodně smutný období, chudák manžel-Crohna má moje tchyně, fakt hnusná choroba...
uvidíš, co bude.....

pamir
1. čer 2011

@fram a za jak dlouho po revizi se vám zadařilo znova...?mám hroznej strach, žeto bude trvat hrozně dlouho..☹

pamir
1. čer 2011

@lichtakova ahoj🙂

zzzzuuuuzzzziiii
1. čer 2011

Ahoj holky, tak jsem se vratila z poradny a jsem z toho tak nejak v rozpacich, miminko jsem videla, odpovidame tydnum, velikosti, srdicko bylo i se pry hybal, to jsem ale nevidela, jen jsem videla, ze bylo skrcene. No nicmene, sice mame prvotrimestralni screning negativni, ale mame pozitivni protilatky. A ja se ted desim, co jako. Doktor mi rekl, ze se nemam stresovat, ze se to stava, ale ze mi musi vzit krev, aby zjistili jake ty protilatky. A nestresujte se, kdyz vam reknou tohle. Pry nebude predbihat nejhorsi variante. Jezis, ja jsem zase totalne vypleskla, ja nemuzu mit nic normalni, co kdyz to dopadne spatne. Ja ani nevim, co to znamena a bojim se cokoliv hledat na internetu, protoze vzdycky najdu to nejhorsi a pak zase myslim na nejhorsi. dalsi kontrolu mame za dva tydny.

lichtakova
1. čer 2011

@pamir ahoj 🙂
@zzzzuuuuzzzziiii neboj, určitě to bude v pořádku, uvidíš, až co vyjde

fram
1. čer 2011

Ahoj holky,
u nás pořád svítí sluníčko a je vedro, a to hlásili přívalový deště 🙂
@mv myslím, že máš na to správný náhled, i když srdíčko určitě bolí. Máte toho ještě spoustu krásnýho před sebou. A teď hlavně, ať je manžel v pořádku.
@daniela699 že ty sis dala špunt 😀 😀 😀 Ve čtvrtek na tebe budu celý den mysle a držet palce,ať je to rychle a v pohodě 😉

fram
1. čer 2011

@pamir nám se kupodivu zadařilo relativně "brzy", snažení jsme začali v květnu a otěhotněla jsem v prosinci. Ale manžel je hodně pryč, takže jsme se určitě každý měsíc netrefili do ovulky. Asi jsme měli velikánský štěstí, na to předchozí těhu ukončené revizí jsme čekali více než rok. Držím palce, ať se brzy zadaří. Jsi mlaďoučká, tak to půjde lépe než u nás.

fram
1. čer 2011

@zzzzuuuuzzzziiii ty máš negativní Rh? Nebo jaký protilátky? Myslím, že doktor ví, co dělá a určitě to bude v pořádku.

mircisek
1. čer 2011

Ahoj holky, právě jsem se vrátila z poradny. Od minulého týdne vůbec žádná změna, takže ještě nějakou chvilku vydržíme. Váhovej odhad 3300 g, takže tak akorát. 😉
Pak vás dočtu, teď musím splichtit něco k obědu. 😖

zzzzuuuuzzzziiii
1. čer 2011

@lichtakova @fram no v prukazce to nikde nemam, ale vim, ze mam krevni skupinu 0, coz jsem si myslela, ze se snese se vsim a vim, ze sestricka mi rikala RH pozitivni. tak ja nevim. jsem z toho zmatena, ale proste to museji pohlidat, hned mi to nabrali a priste uz budu vedet. pry pri nejhorsim scenari me posle do rizikove poradky, kterou doktor sam vede v nemocnici. ach jo, bojim bojim. na UTZ kouknul jen tak v rychlosti, ja bych se koukala dobu, tak jsem z toho takova zklamana. ale pry se to stava u mamin, ktere maji rh negativni, tak ja to jako nechapu, bud je to chyba a nebo to zase bude nejakej totalni pruser, ja uz to vidim. ☹ nevim, jak ted myslet pozitivne.

daniela699
1. čer 2011

Dobre dopoledne holky, mate pravdu, taky si rikam, ani se jeste nenarodil a uz si dela co chce. 🙂 Takze to jsem teda zvedava co mame cekat az se narodi. 🙂 Tvrdohlavej po me, a nerozhodnej po tatinkovi. 😀 Se tomu uz smejem. Takze jeste dneska, pres noc, nebo pak zitra uz urcite. Nejak jsem vedela ze budu urcite "prenaset", coz by mi nevadilo, ale spis kvuli tomu tlaku asi budu pak uz klidnejsi, kdyz bude venku.

@mv - moc na tebe myslim, je to na pytel, clovek porad aby neco v zivote prekonaval a byl silny, aby se na to nevyprdl, ale jak rikas, vsechno asi k necemu je a ma to tak byt, i kdyz to sakra kolikrat boli. Opatruj se.