Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mircisek
25. srp 2011

Joooo a včera jsem byla na onkologii na kontrole a zatím všechno v pořádku. Sice mě teď budou pořád zkoumat, ale všechno vydržím, když budu moct být se svýma chlapečkama.

safea7
25. srp 2011

Holky musíme to zvládat stojí to za všechno na světě!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

martasl
25. srp 2011

ahoj holky
tak test samozřejmě negativní a ms nikde.už mě to štve,já chci ms a zobat clostík,nejraději bych samozřejmě byla těhu.

mircisek-no prožila sis toho hodně.ale určitě už bude všechno v pořádku.a co kluci,Davídek je hodnej a Filípek se stará o brášku?

mpetula
25. srp 2011

@martasl Marti, to je mi líto ☹ Věřila jsem, že by vám to teď mohlo klapnout. No tak když už je to takhle, tak aby alespoň ta ms už dorazila a mohli jste hupsnout na další snažení s clostíkem 😉

pe_t
25. srp 2011

Ahoj holky
Vítám nově příchozí
@leeena_4 moc moc na tebe myslím,budeš potřebovat teď hodně síly,ale věř, že bude líp. Strašně moc držím palce .....
@mircisek teda to je po tom všem co jsi prožila nádherné "vyvrcholení "....věřím,že Davídek je úplný andílek, i když si počkal. Moc hezky topíšeš - v pravý čas si k nám najdou cestu..... 😵
@martasl maaarti ☹ to mi je líto....do prkvančic - někdy tosnad už musí vyjít!!! 😠 Tyuž Clostíkmáš a jen čekáš na ms? Já byladnes na krvi a za týden jdu k dr. Jsme oba po vyš.a výsledky ode měuž pak taky budou. Podle toho uvidíme co dál.
Mámkomplet všechno,i štítnou žlázu,volný testosteron i prolaktin....no snad budeme chytřejší. Hlavně jsem zvědavá, na hodnoty prolaktinu. Pořád mám ještě malinko sekreci z bradavek - ale jen po zmáčknutí, drobné kapičky. To by mohla být příčina.....no na něco se přijde.

caleana
25. srp 2011

Ahoj všem, tak já jsem chytla angínu od syna. A jelikož nemám mandle, je to pocuc. 😖
Jinak držím pěsti leeena_4 ať to zvládnou.

martasl
25. srp 2011

pe_t-no mám doma 2 balení clostilu,jen ta ms nikde,abych ho mohla začít brát.už mě to štve.

mpetula-doufám,že aspoň u tebe ta laparka a profuky budou mít ten očekávaný efekt a brzo nám zahlásíš // 😉

zandi78
25. srp 2011

35 DC, T test negat.....asi bude chybička někde jinde 😖 Ale jinak manžílem dneska dopadl na vyš.na urologii dobře a v září nás čeká spermiogram. Když už nejsem těhu tak kdyby aspon ta mrcha byla pravidelná... ☹

jane84
25. srp 2011

@martasl moc mě to mrzí. My dvě a Herbie snad budeme muset zahlásit // všechny zaráz. Jednou to prostě klapnout musí
@caleana zrovna včera jsem příteli říkala, že v létě jsem mívala vždycky angínu. Hezky to vylež, ať to nikam nesedne, kam nemá
@pe_t držím palce, aby to byla nějaká prkotina a šlo to raz dva napravit. Lepší než nenajít nic a stále tápat, proč se nedaří.
@mircisek je mi poslední dobou hodně smutno z těch přibývajících potratů. S tou kamarádkou mě to moc mrzí. Jsem poslední dobou hodně naměkko, vlastně je to přesně 2 roky od potratu, plus stěhování, nová práce. Nějak mě to všechno zmáhá. Včera jsem se rozbrečela i u Modré laguny. Jsem ráda, že na onkologii byly dobré zprávy. A jak ses rozhodla s tou školkou?

martasl
25. srp 2011

zandi78-koukám,že jsme na tom s testem a ms stejně ☹ ☹ ☹ 😠 😠 😠

zandi78
25. srp 2011

@martasl no to bohužel ano 😖 a tebe to navíc zpomalluje v brání clostiku. no, třeba s novým školním rokem k nám dojdou lepší zprávičky... a pod stromečkem budeme 2v1 🙂 ach jo ☹ dvě čárky. a jak se na ně člověk musí načekat... 😉 tak nám oběma přeji aby dorazila aspon ta mrcha, když už nedorazily čárečky..

mircisek
25. srp 2011

@martasl @pe_t Jojo, Davídek je sluníčko a Filípek objevuje svoje já, takže je to docela sranda.
@jane84 Jani, ty si teda taky dáváš. Snad už budeš mít taky chvilku klid.
Filípek do školky chce, tak to zkusíme. bude chodit jen na dopoledne a asi jen 4x týdně. Uvidíme.
@martasl Ten testík mě mrzí. To je pořád dokola, co?
@pe_t To jsem zvědavá, jestli se něco najdou. Ideální by byla lehce odstranitelná prkotina. Sekreci z bradavek jsem měla léta a všechny testy normální. 😉

caleana
25. srp 2011

Já mám teda cykly po revizi totálně v pr....
Teď jsem měla 2x cyklus 35 dní, tak kéž by se to ustálilo aspoň na tom.

jane84
25. srp 2011

@caleana jj, hormony dělají divy. Já revizi neměla a i tak se mi cykly rozhodily. I ovu se může posunout. Ty cykly se můžou měnit i dál, jak se tělo postupně srovnává. Asi rok po potratu jsem měla cykly totálně rozhozené, nepravidelné a teď se zase srovnávají. Ale každý cyklus je jiný 😖

caleana
25. srp 2011

@jane84 Já jsem si teď koupila aspoň ovulační testy a uvidíme, jestli vůbec tlačím vajucha, pokud ne, tak to se může manžel snažit jak chce, že. 😒

jane84
25. srp 2011

@martasl Marti jak jsi psala, že sis zvykla, že jsem tu celý den. Tak mě došlo, že jak nastoupím v pondělí do práce, taky tu nebudu. V práci se k pc samozřejmě nedostanu, takže tabulku budu dávat až navečer a moc nebudu psát. Docela mě to mrzí, protože MK už mám jako závislost. Tabulku budu dělat dál, ale fakt až večer 😒

jane84
25. srp 2011

@caleana víš aspoň přibližně, kdy máš ovu? Sleduješ i něco jiného než testy, třeba BT, hlen nebo čípek?

caleana
25. srp 2011

@jane84 No, hlen a čípek jsem sledovala poměrně dlouho a jelikož ovulace potom proběhla až v době, kdy byl dávno zavřený, tuhý a vysušený jak treska, tak už tohle nehlídám.

jane84
25. srp 2011

@caleana 😨 a jak jsi poznala, že ovu byla až byl zavřený? Podle testů? To je zvláštní

caleana
25. srp 2011

@jane84 Ano, podle testu. Ovulace tehdy proběhla 19DC a od 16DC bylo zavřeno, sucho.

jane84
25. srp 2011

@caleana tyy jo. A snažení bylo přesně na ovu nebo i dřív? To mi přijde, že buď zůstaly spermijky z doby, kdy byl čípek otevřený nebo má manžel hodně dobré spermie

caleana
25. srp 2011

@jane84 Ne, ne, prorvaly se tam tehdy přes ten suchý a zavřený. A to vím 100%, protože jsme byli nemocní a sex byl někdy 9DC a pak až ten 19DC. Sice se neudrželo, ale skutečně jsem otěhotněla přes totálně zavřený, suchý čípek.

jane84
25. srp 2011

@caleana Tak to musí být vážně hodně kvalitní spermie, to se vám určitě brzy zadaří

caleana
25. srp 2011

@jane84 Ona bude opravdu spíš chyba u mne. Ještě pro zajímavost, těhotná jsem byla 5x a 4x to bylo díky poloze zezadu. Což by dost možná odpovídalo tomu připitomělému čípku.

jane84
25. srp 2011

@caleana a nemáš zakloněnou dělohu? Právě pro tu je vhodná poloha ze zadu a pak místo dávat nohy nahoru a podkládat zadek, lehnout na břicho a podložit bříško

caleana
25. srp 2011

@jane84 Nikdo nic neříkal, takže netuším. A že mě zkoumalo opravdu hodně doktorů. Já v tom spíš vidím to, že se spermouši dostanou přesně na čípek, těsně na něj. Omlouvám se za možná nechutný popis. 😀

jane84
25. srp 2011

@caleana na detaily jsme tu zvyklé 😀 Tak určitě se tak krásně trefí, když nebude poloha zezadu můžeš zkusit prstíkovou metodu. Ale na tu dělohu se zkus taky zeptat. Mně to řekla až druhá doktorka, když moje první odešla do důchodu. Někdo to má od narození, někomu se zavine opačně po porodu. Těhu to nebrání, jen mají spermijky delší cestu

caleana
25. srp 2011

@jane84 Haha, poloha zezadu je teď nařízená. 😀 😀 A jestli bude pozitivní ovulační test, tak bude muset i kdyby nechtěl. 😀

winterska
25. srp 2011

@safea7 to mi je líto ☹ to ale bude dobrý - vyjde to!!! věřme si!!!

winterska
25. srp 2011

@leeena_4 taky jsem byla na Bulovce - poslali mě na gynekologickou jipku G3 - jsou tam jen ženy bez dětí a ženy s rakovinou (i starší babky). Zkus si zaplatit nadstandard - stojí to zato - já měla smůlu - byl plný, tak jsem ležela na třílůžáku, kde byla sprcha a wc společné i pro vedlejší pokoj. Ale sestřičky byly úžasné - opravdu - někteří dr. tedy nic moc ☹
Při velké vizitě mu mladá medička řekla že jsem po přerušení a on se na mě podíval takovým divným způsobem a zeptal se zda umím používat antikoncepci.. Nejdřív jsem jeho narážku nepochopila a vyjeveně na něj koukala a medičky mu pak vysvětlily, že že jsem měla nadbytečný chromozom a přerušení z genetických důvodů tak se pak omluvil, ale ještě pár dnů na to mě to pěkně štvalo..☹
Jinak jídlo nic moc, pití je hodně, vložek taky, erární košile dávají na požádání, neber si s sebou nic drahého, mobil a kabelku si můžeš nechat na dobu operace u sestřiček. návštěvy jsou jen odpoledne od asi 15 do 17 hodin - sedí se v jídelně.. Když tak se zeptej!!! mám čerstvou zkušenost 🙂