Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

misacik
9. kvě 2012

@lenickan
Aha, rozumím, něco takového se mi nabízelo, ale nebyla jsem si jistá, promiň, tak to vůbec nezávidím, jak ty bolesti, tak ten pobyt v nemocnici ☹ Musíš myslet hlavně pozitivně a určitě to půjde. A můžu se zeptat, jak se stalo, že už máš jedno dítko a teď podruhé jsi potratila, co se stalo? Napiš jen v případě, že o tom chceš psát ok? Je to každého osobní věc a i když si tady sdělují ženy různá trápení, osudy a příběhy, tak nemusí se zdělovat vše, takže to pochopím.

lenickan
9. kvě 2012

@misacik mne to nevadí... měla jsem zamlklé těhu v 10tt - při kontrole v 7tt bilo srdíčko a na další UTZ nic a mimi blyo ještě menší než v 7tt - takže si myslím, že vývoj přestal nějak kolem toho prvního UTZ v 7tt...

lenickan
9. kvě 2012

@misacik první těhu bylo bez komplikací...

misacik
9. kvě 2012

@lenickan
Chápu, to je mi líto. Já to měla stejně. Na jedné kontrole bylo všechno v pořádku, srdíčko bilo a o týden mi doktor sdělil, že bohužel mé těhotenství není prosperující (na ten výraz nikdy nezapomenu) a byla jsem zhruba v 8+2tt a taky zamlklé těhotenství ☹ Hlavně to bylo mé první těhotenství, takže jsem to brala opravdu hodně špatně. Teď po skončeném šestinedělí mě těší myšlenka, že se budeme moct pokoušet znova a moc si přeju, aby to jednak šlo a povedlo se to a jednak, aby to napodruhé vyšlo a my se konečně dočkali toho našeho vytouženého drobečka 🙂

lenickan
9. kvě 2012

@misacik je pravdou, že to, že už jednoho pokládka doma máme nám hodně pomohlo... prostě člověk musí jít dál a malá nás nenechá "přemýšlet".
Také strach, že při zákroku něco "podělají" je, ale menší - prostě jedno dítě už máme...
Nadruhou stranu čekáme vždy na // 2 roky, takže taky žádnej med...
Mne dr. řekl, no to nevypadá dobře...:( že je mu to líto a bla bla

lenickan
9. kvě 2012

@misacik jsi z Prahy? Kde jsi byla na revizi? Mohu se zeptat kolik ti je?

ladydi
9. kvě 2012

@lenickan ahojky holka, vítám Tě v tomto smutném tématu, ale holky tady mi strašně moc pomohly. Měla jsem to podobné jako Ty, v 7tt vše naprosto OK, další KO byla ve 12tt, ale miminko odpovádalo 9+4 a srdíčko netlouklo. Zroutil se mi svět, dostali jsme ještě 5dní šanci a nic, tak pak byla revize, ale dělal mi ji můj skvělý gyndr a pak už to bylo OK. Taky jsem měla vždy problém otěhotnět, takže Tě chápu. Nevím u Tebe v čem je přesně problém, ale mě nezrají vajíčka jak by měly. Od února jsme se mohli snažit a na druhou MS se nám povedlo, ale je fakt, že teď mě teda skoro pořád holky musí uklidňovat, že j vše OK, jsem po té zkušenosti opravdu poseroutka. Takže se neboj, určitě se zase povede.

lenickan
9. kvě 2012

@ladydi moc gratuluji k těhotenství...a díky za "přivítání" 🙂
Já mám tentýž problém, nedozrávají vajíčka nebo dozrávají pozdě... takové lehčí PCO - tudíž si říkám že hormonálně by to mohlo klapnout, když nebudeme dlouho otálet...
Od kolikáte MS jste se snažili?

lenickan
9. kvě 2012

@ladydi také se asi budu potom hodně bát, ono je to asi přirozené🙂 ale zažít to 2x nebo víckrát za sebou... no nevím nevím

martinakl
9. kvě 2012

@lenickan Ahoj, jj, pres doporuceni lekare cekat pul roku, jsme cekali 2MS. A vse vypada v poradku, ale ted si rikam, ze jsme to asi meli vydrzet. Preci jen je to risk, obzvlast kdyz svemu doktorovi verim. Ale meli jsme snad stesti 🙂

ladydi
9. kvě 2012

@lenickan revizi jsem měla v říjnu a snažili jsme se od konce února, děkuju za gratulaci. Mě gyndr právě slíbil, že se na další těhulkování už dobře přichystáme, brala jsem od revize hned všechny vitamínky, kupovala jsem si buď Folgravid a jedla vit E a někdy jsem koupila Centrum materna s DHA. V lednu mi udělal hormonální progil a nasadil Duphaston a v únoru mi přidal ještě Estrofem. No a na druhou MS se povedlo. Dá se říct že po 4cyklu jsme mohli 🙂

martinakl
9. kvě 2012

@petulka19 Tyyyy jo, ja mela slabounkatou carku 16 DPO (14 DPO jsem taky testovala a nic) 🙂 Moooooc drzim pesti!

misacik
9. kvě 2012

@lenickan
Samozřejmě se můžeš zeptat, o tom to tady je 🙂 Původem jsem ze Slovenska, ale v Praze žiju již skoro 12 rokem. Na revizi jsem byla na Bulovce a zítra mi bude 30 let 🙂

lenickan
9. kvě 2012

@misacik já byla v ÚVN, no vidíš tak to jsi o 2,5 roku mladší, to taky hraje roli... prostě se bojím abych pak už nebyla baba... přáli bysme si 3 pratata🙂

ladydi
9. kvě 2012

@martinakl až 16 DPO a je to famfulínek?? 🙂 vidíš a já myslela že ty pozdější jsou holčičky 😀 já svého prvního ducha našla 13DPO, ale byl to fakt velkej duch na 10 testíku

martinakl
9. kvě 2012

@ladydi Ja mela taky citlivost 10. Testovala jsem den pred silvestrem, abych kdyztak na silvestra nepila (ja navic slavim narzoky). Myslela jsem prave, ze na 10 testu uz by to bylo videt. A ono nic. MS taky nikde. tak jsem 1.1. nasla jeste jeden test a jen zkusila, i kdyz jsem byla presvedcena, ze nic, a objevil se duch 🙂 A vypada to, ze ovu nebyla pozdeji, pac mam TP podle MS shodny s UZ.

misacik
9. kvě 2012

@lenickan
No jo, ale myslím, že 30-ka na první dítě je až až, neříkám, že je to pozdě, ale nejvyšší čas na první mimčo 🙂

miranda77
9. kvě 2012

My také plánujeme, že o druhé ms se začneme snažit ... i doktorka říkala 2-3ms ... tak na co otálet 😀. Ale u mne otěhotnění trvalo vždy +- 5měsíců ... bez léků a vitamínů. A první porod skoro na 30.narozky 😅 .

miranda77
9. kvě 2012

jinak mne strašně uklidňuje ta tabulka - když na to kouknu, tak vidím, že většina z nich má do + - roka miminko ... to je úžasné!!!!!!!!!!

ladydi
9. kvě 2012

@martinakl tak já u malé měla už 10DPO pozitivní testík, no a tady 10DPO nic, mslela jsem, že to nedopadlo, dokonce i teplota mi spadla jako na MS a nic, nepřišla, tak jsem teda zkusila testnout znova a ejhle, duch se zjevil 😉

petulka19
9. kvě 2012

@martinakl Děkuji🙂 Já jsem myslela, že taky nepůjde nic vidět ale ráno jsem to nevydržela a letěla do lékarny, tak rychle jsem z města nikdy nešla. Testla jsem a nevěřil vlastním očím, když na mě vykoukla druhá čárka 😀 Dneska snad ani nebudu spát, jak se nemůžu dočkat testování zítra ráno 😀

martinakl
9. kvě 2012

@petulka19 Tak zase pisni, jak to vypada 🙂 Ja po prvnim duchovi koupila jeste asi 4 testy, vydrzely par dni 🙂 Ale akorat jsem se uplne zbytecne nervovala, ze carka moc nesili, tak jsem sla dokonce na krev na HCG, co jsem si zaplatila sama 🙂 Takze zkus to vydrzet a od zitra uz moc netestovat 😀

maximka33
9. kvě 2012

@lenickan ano první, myslím že 35. den, což je u mně úplně normální. zatím se nerozjela, jen špinění. revize v 7tt. nám to teď trvalo rok a půl, ale už nehodlám takhle čekat, takže příště už IUI.
@misacik tak to už se ti to plodné období blíží 🙂
@lenickan a je nějaký důvod, proč to trvá tak dlouho? byli jste na nějakých vyšetřeních? u nás se nic nenašlo, ale osudu to jen tak nenechám a svěříme se do péče caru.
@misacik máte to teda pěkně složité.. moc těm poruchám nerozumím, ale je jasné, že těhotenství budeš mít rizikové a pod dohledem. ale buď v klidu, u nás žádné riziko nebylo, a přesto jsem měla plod s vývojovými vadami.. tak u tebe to může být přesně naopak, dítě bude naprosto zdravé.
@lenickan ta rerevize je hrozná.. jakoby to nestačilo jít pod kudlu a do narkozy jednou.. bohužel jsem revizi absolvovala dvakrát, naštěstí se to povedlo bez následků. ale s tím neotěhotněním si to nepřipouštěj. mně strašně pomohlo, že jsme byli objednání v tom cARu na IUI, no a ten měsíc jsem otěhotněla přirozeně, takže to je prostě o psychice.

lenickan
9. kvě 2012

@misacik je pravda, že já slavila své 30tiny v 8měsíci s Aničkou🙂
@maximka33 hmm já bych do toho šla, ALE říkám si že bych si pak strašně vyčítala že jsem ten jeden "blbej" měsíc navíc nepočkala.. Určitě dám ty dvě MS a pak to nechám v rukou božích...
Máš pravdu ono je to na nervy samo o sobě, ale já ležela 5 dní v nemocnici zda zbytek nevyjde sám - všude samá kapačka, ATB, oxytocin, a nic, resp. něco málo vyšlo (takovej ten větší poporodní očistek) ale na UTZ to stejně ukazovalo, že děloha není čistá, takže mne nakonec vezli znovu na sál... Fakt na nervy šílený, to jsem jim tam začala už bulet... a modlila, se abych nemusela jít po třetí...
@miranda77 ano ta tabulka mne taky uklidňuje🙂

@maximka33 u nás je příčina ve špatně dozrávajících vajíčkách.... pokud to nepůjde tak na 4 pokus tak taky zajdu pro pigára jako na IUI, ale na IUI bychom nešli a snažili se doma... potřebuji jen povzbudit vajíčka

lenickan
9. kvě 2012

@misacik ale 30 je dobrý pokud nemáš problém otěhotnět... známá porodila své první dítě ve 30 a ted jí je 38 a má už 4 😀

kopretina22
9. kvě 2012

@misacik mně budu letos taky 30 😉 Původně jsem chtěla první do 28,ale jaksi to nevyšlo 🙂 Ale vůbec mi to nevadí - zase bych přišla o spoustu zážitků 😉
@lenickan kolega mají 3 děti během 4 let 🙂 Takže všechno jde stihnout 🙂
@petulka19 Držím palce 🙂 Ale s dalším testem bych taky počkala - budeš se zbytečně stresovat.....

lenickan
9. kvě 2012

@kopretina22 no tedy klobouk dolů... já myslím že ideální je rozestup 3 roky...IDEÁLNÍ! Jenže co je ideální že?
po dvou letech je to OK, po roce to musí být na palici a po 4 letech dobrý, ale zase by se mi nechtělo "vracet" o tolik zpět. Chci tím říct, že s jedním dítětem už se toho spousta "může" a pak přijde mimi a zase je to nanovo... tím se nechci rouhat - beru všechno bez ohledu na rozestupy, jen chci říct, že já byla rok komplet vyřízená a i sem měla strach jestli enbudu těhotná🙂 jenže Ani byla dost "protivné" dítě...

misacik
9. kvě 2012

@lenickan
Přesně tak, důležité je, že vím, že to jde normálně a přirozenou cestou, i když jsem otěhotněla po půl roce, ale zase takové intenzivní snažení to nebylo ☹ A to mám ještě k tomu zjištěné PCO.

misacik
9. kvě 2012

@maximka33
To jo, plodné období se sice blíží, ale pořád si nejsem nějak jistá, kdy je nejvhodnější doba opět začít zkoušet 😒

lenickan
9. kvě 2012

@misacik PCO je hnus, ale jde to perfektně obelstít... také mne ho diagnostikovali... ale na laparce, kterou jsem měla v listopadu 2011 mi bylo řečeno, že PCO nemám, asi jen hůř tvořím FSH...