Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lenka5731
7. lis 2011

Já se dám na modlení, pokud jsem těhotná, tak ať se nestane to, co naposledy... Výsledky hematologických testů mají být cca za 3 týdny ode dneška (mám Leidena). Můj gynekolog i hematoložka by mě asi zabili/zabijou.. 😲

leeena_4
7. lis 2011

@barbarucha já se na něj taky těším, ale musím přiznat, že se ho i toršku bojím

lenka5731
7. lis 2011

Já samozřejmě vím, že jsme se vědomě nechránili, ale vůbec jsem si nepřipouštěla, že bych tenhle cyklus mohla otěhotnět, myslela jsem na úplně jiné věci. I když podzim už jsem měla jednou dobrý - dcera je počatá 6.11.2007.

mircisek
7. lis 2011

@lenka5731 Náš chlapeček 11.11.2007. 😀

martasl
7. lis 2011

ahoj 😉
lenka5731-potichoučku mocinky gratuluju.konečně nějaké //.tak holky,jen tak dál 🙂

mircisek-jo,jsem z Opatovic.A vaši pořád bydlej v Jevíčku??

jani-teda,ti chlapi jsou fakt někdy na pořádnou ránu.já jsem tááák ráda,za chlapa co mám 😀 .v sobotu večer jsme hodili řeč,o tom jak jsem pořád sama(můj chlap se jednou udře),že nesnáším místo,kde bydlíme,že se nám nedaří otěhotnět,že mladší holka brzo taky odejde na školu,že nikam nechodíme,nejezdíme,prostě jsem to ze sebe chrlila.no tak mě začal utěšovat,že to ještě musím chvilku vydržet,a že max 3 roky ještě bude takhle jezdit a pak bude už jen semnou.(no nevím,jestli si zase zvyknu,že bude doma 😅 ).no prostě jsme si to vyříkali a už je mi zase líp.taky jsem mu říkala,že naše starší holka chce,aby jsme adoptovali chlapečka a k tomu chce ještě černouška.no není cvok?adopci bych se nebránila,ale chtěla bych co nejmenší a nechce se mi roky čekat. 😝 😝 .

mircisek
7. lis 2011

@martasl Nene. A babička s dědou už umřeli. Bydleli pod věží, ale i ten domek už je prodaný.☹
@jane84 To je opravdu na vážnej rozhovor. Jsi mladá, krásná, inteligentní, tak ještě nemáš zapotřebí dělat nějaký vážný kompromisy. to si opravdu rozmysli.
Já musím říct, že mám fakt skvělýho chlapa. Docela ho obdivuju, že se mnou vydrží, i když já jsem se vedle něho hrozně moc zklidnila. Bývala jsem hroznej vztekloun. 😅
@lenka5731 Držím palečky a hlavně ať je to hodně nakažlivé pro ostatní.

maximka33
7. lis 2011

@lenka5731 doufám, že ti to vyjde!!!!!! držím moc palečky!!

maximka33
7. lis 2011

@barbarucha jejda, tak zase dorazila v plné polní.. taky jsem z toho nějaká doražená.. u mně se to zas rozjíždí tak divně pomalu, že ani nevím, odkdy mám počítat začátek. a na ten hormonální profil je důležitá přesnost..
@jane84 Máš to pěkně složité, holka... ale zase máš ještě čas přítele trochu zpracovat, aby víc doma pomáhal, pracoval a tak. prostě narozením dítěte se to jen zhorší, sám neudělá nic.. to radši ať si zvyká už teď 🙂

martinakl
7. lis 2011

@lenka5731 Ty jo Leni, nechci nic zakronkout, ale moc gratuluju. A hlavne preju, at se vsechno vyviji tak, jak ma!!! Myslim, ze takovehle zpravy zvednou nam vsem aspon o trosku naladu, takze dik 😀 Drzim moc pesti... 😉

berenik
7. lis 2011

@lenka5731 to je super, gratuluji k prvni mete

jane84
7. lis 2011

@lenka5731 myslím, že jsem to už jednou hledala, není dobré na Leidenskou mutaci zvýšit přísun kyseliny listové?

jane84
7. lis 2011

@mircisek nedokážu si představit, že bych se měla třeba zase stěhovat k našim. Sama. Je fakt, že mě nebaví prožívat toto pořád dokola a stále ustupovat. Včera jsem se dívala na Ženy v pokušení a říkala si, že na tom možná budu podobně. Nejsem zrovna společenský typ a od té doby, co jsme spolu, se mi změnila skupina lidí, které občas vídám a jsou to hlavně jeho kamarádi. Takhle bych zůstala úplně sama. Zas to nemůže být důvod proč zůstávat s ním. A jak v tom filmu, už jsem zvykla ze cviku ve flirtování, i když nikdy jsem na to nebyla expert

kixi
7. lis 2011

@lenka5731 Leni ja ziram 🙂 a neskutecne moc drzim pesti!!!!!!!!!!! Jak dlouho mas po revizi ted?

mircisek
7. lis 2011

@jane84 Chápu a rozumím. To je hrozně špatně, že nemáš vlastní okruh přátel, i když musím říct, že já to dělám naprosto stejně. Sama bys určitě nezůstala, protože by tě donutilo to změnit. Ale to je přece to nejzazší řešení. Začala bych tím rozhovorem 😎 a budu ti držet palce, ať se probudí a uvědomí si, že má doma skvělou ženskou, kterou má nosit na rukách. 😉

jahudka80
7. lis 2011

@lenka5731 potichu gratuluji a držím pěsti 🙂 😉

Holky já se musím pochlubit 😀 😀 😀 jestli to tedy vůbec bude někoho zajímat dnes jsem odstříkala 0,5 l mateřského mléka 🙂 a to jsem byla před týdnem vděčna za 250ml 😀 😀 😀 . Nekojim jen odstříkávám a krmím z lahve malá to musí mít zahuštěno má reflux ☹ ale od té doby co to takhle dělám mi krásně přibírá, skoro vůbec neblinká a je spokojená a já šťastná 😵
@mircisek jaké pleny dáváš když jdete ven?? Mám strach aby malá neprochladla. Tak jí dávám pamprsku (mám jich ještě pár 2-5kg ) co jsme dostali jinak papírovky kupovat nechci.
@jane84 přikláním se k holkám, však jsem ti jednou již psala. Lidi se nemění a abys pak nebyla zbytečně nešťastná. Ráda bych ti pomohla a vím jak ti je (měla jsem taky jednoho s tímto chováním po 4letech jsem mu řekla konec ) a i když jsem měla strach co bude a že zůstanu sama tak jsem nezůstala a dnes vím , že sním bych se jen trápila a ještě víc vím, že sním bych bejt opravdu ale opravdu nechtěla.Ten člověk si tě neváží...

lenka5731
7. lis 2011

Holky děkuju, ale já teď ani nevím, jak mám dlouhý cyklus, tak je dost možné, že je to takové to naivní testování ještě přes MS. 🙂
@jane84 já mám zvýšený přísun už od revize a od té doby, co vím o Leidenovi (asi 3 týdny), tak listovku jím jak chleba.. každý den femibion a dnes jsem měla asi 6 tablet http://www.lekarna.cz/bioaktivni-folic-tbl-60/ Genetička říkala, že se toho nemám bát, že se to nedá předávkovat. Jinak jsem jí brala i v tom těhotenství, ale to jsem první dva měsíce měla Babyplan, který nepovažuju za tak kvalitní. Až půjdu k dr., tak si nechám napsat Acidum folicum 10 mg, ta je jen na předpis.
@kixi revize byla 1.9.

lenka5731
7. lis 2011

@jane84 já jsem v 27 taky začínala znovu úplně od nuly. Když jsem byla v 5. měsíci, tak jsem se po 7 letech vrátila k našim... byto to hodně náročný. Ale ještě před porodem jsem si koupila byt a dva týdny po porodu jsem se zase stěhovala. A dnes po cca 3,5 letech jsem už zase úplně jinde. Takže nikdy není pozdě na to začít znovu. Moje kamarádka má dost podobného chlapa jako ty (teda co se dá poznat z těch pár řádků) mají už dvě děti, mladšímu jsou 3 měsíce a je to u nich na rozvod. Teda už do druhého dítěte šla s tím, že manželství bylo přehmat, ale pár let po třicítce nechtěla hledat rychle tátu pro druhé dítě, což teda částečně chápu 😒

barbarucha
7. lis 2011

Myslím, že to tady Jane pěkně solíme. Přijde mi, že jen ona ví nejlíp, jak na tom s přítelem je. Odvozuju ze situace, kterou jsem před lety sama prožila a to, že jsem přemýšlela o rozvodu. Když jsem se chtěla v nějaké diskuzi poradit a napsala jsem třeba něco z toho "jak mě ten můj trápí", tak všichni hned měli jasno, že mám hodně rychle upalovat pryč, okamžitě se rozvést a najít si někoho jiného. Jenže mě bylo 30 a moc jsem chtěla mít děti a právě jsme spolu celkem slušně opravili barák.. ..no a hlavně, člověk do diskuze napíše taky jen to, co zrovna řeší (problémy), což není nikdy celkový pohled. Totiž ten muž, který dokáže takhle přehlížet, trápit a být totálně necitlivý je zároveň ten samý muž, který někdy neskuteně podrží, dokáže se obětovat a jsou situace, ve kterých by za mě dal život. Prostě je obojí, to dobré i to hrozné zároveň. Někdy ty špatné věci člověk prostě dlouhodobě neustojí a má na to plné právo. Ale stejně je to rozhodování strašně těžké, protože člověk ví moc dobře i o těch dobrých věcech. Já vím, že to tady každý myslí dobře s tím, co radí. Jen bych chtěla říct nahlas, že je to od nás všech velká ZKRATKA, protože v té situaci nežijeme a neznáme všechny její podoby. Takže za sebe spíš než radu, bych chtěla vyjádřit Jane podporu, v čemkoli, co pro svůj vztah dělá. Ať už to dopadne jakkoli. A teď je asi opravdu nejdůležitější to povídání. Takže držím palce, ať je hluboké a na všech stranách otevřené.

lenka5731
7. lis 2011

@barbarucha Moc hezky jsi to napsala.

zandi78
7. lis 2011

Ahoj holky. Konečně máme funkční PC. a snad i ten inernet bude fungovat, takže Vám píšu-jsem moc ráda že i přes mou větší "absenci" jste mě udržovali v tabulce 🙂 DNes 7.11. jsem už 10 DC. Mrška dorazila díky Clostíku přesně po 28 dnech. Jako kdysi za starých časů. Ted mám za sebou druhý měsíc užívání klostíku a 10 reflexních masáží pánve, které mi napsla Dr. Zjistila že mám pry zablokovanou panev a neprobíhá mi tam asi látková výměna a hromadí se "bordel". Možná i proto potrat tehdy. Těžko říct.
Každopádně se nevzdávám a doufám že Clostík zabere.. 😒 Během masáží jsem měla zakázáno otěhotnět. Takže se ted vlastně začínáme znova snažit 🙂
Leničce držím palečky aby dvě čárky rostly v krásné bříško. A situace kterou zažívá Janča, tak trochu z minulosti znám. V něčem má pravdu barbarucha a napsala to moc hezky. Ale já jsem tehdy zůstavala ve vztahu jen ze zvyku-jsem pak zjistila. Asi láska z rozumu?Měla jsem strach že už dobrého chlapa nepotkám, a chtěla jsem tehy miminko a náš vztah spěl spíš k záhubě než ke svatbě.a pak to jednoho dne po skoro 5ti letech nevydržel a udělal to za mě. rozešli jsme se.A i když jsem si pár týdnů pobrečela, hrozně se mi ulevilo. že jsem od něj pryč.Poučila jsem se i z chyb mých. A dneska jsem už víc než rok vdaná za skvělého chlapa, a já díky němu vím jaký krásný pocit zanmená milovat a být milován. A kdyby tenkrát nedošlo k tak bolestivěmu kroku, nepotkala bych "manžela" a trápila se dál. Pár zážitků mám, a co vím jistě, je to-že ve vztahu je komunikace skoro ta nejdůležitější věc. Takže Jani, jestli je co zachraňovat, tak to zachraň. Ale né sama. Musíte na to být dva. takže ted aby si ten chlap na tebe našel čas a rozvázal se mu jazyk a upřímně a otevřeně jste si řekli vše důležité. A hlavně-držím pěsti aby to dopadlo tak, jak si ty sama někde hluboko v srdci přeješ. Ono to tam někde je. Věřím. 😉

lenka5731
8. lis 2011

Dobré ráno,
tak čárka vypadá tmavší než včera, MS zatím nikde... K doktorovi a na hematologii vyrazím v pondělí, pokud bude stále důvod. 🙂

Já jsem ten svůj příspěvek nemyslela nijak špatně, jen jsem chtěla naznačit, že na nový začátek není nikdy pozdě 🙂 Samozřejmě na prvním místě je snažit se to nějak "vykomunikovat" a odchod je až nejzazší řešení. Až příliš jsem v tom asi viděla vztah mé kamarádky, kdy ona roky vše zachraňuje, chodí do manželské poradny, ustupuje, ale on "stále nemá žádný problém". ☹

jane84
8. lis 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

sem (29 let, MA 9/2011, Femibion, Kontryhel)..............................................................41DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová).....................................................32DC
leeena_4 (29 let, UPT 8/2011, Mamavit)…...………………………………………….31DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)…………………………………....31DC
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba)...............29DC
safea7 (33let, MA 5/2011,Calibrum babyplan)..............................................................27DC
ladydi (28let, MA 10/2011, Folgravid, vit E).....................................................................26DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….…….25DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, kys. listová ) ………............................................................17DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)...............................................................................17DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)...............................11DC
kixi (27 let, MA 9/2011, Femibion 800, kontryhel) ..........................................................10DC
martinakl (26 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, kys. listová).............................................10DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)..............................................................................10DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)..........................................8DC
maximka33 (34 let, UPT 7/2010 kys. listová)...................................................................5DC
berenik (30 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel..........................................................5DC
barbarucha (34 let, SP 6/2011, kontryhel…………………….…………………….........2DC

jane84
8. lis 2011

@lenka5731 @zandi78 @barbarucha holky pravdu máte všechny. A děkuji za podporu. Je fakt, že teď mám teď období, kdy se zase posbíralo víc věcí a najednou vidím to špatné a ty dobré věci jsou vpozadí. Musím si všechno poskládat v hlavě. co mu chci říct a najít vhodný okamžik, kdy si promluvíme. Skoro se teď nevídáme kvůli práci. Ale bude to zase těžké, protože jak píše Lenka o té kamarádce. Já to řeším a on nemá žádný problém

kixi
8. lis 2011

Ahoj holky...tak nevim, jsem 10 DC a stale dost spinim..je to normalni?

leeena_4
8. lis 2011

@kixi je 😉. Podívej na můj graf - ty hvězdičky jsou špinění 😉 http://www.fertilityfriend.com/home/325d11

terrik
8. lis 2011

Ahoj holky! Dlouho jsem zde nebyla, ale čtu Vás tak nějak poctivě 🙂 Dnes mám trošku klídek, tak Vás jdu pozdravit a napsat novinky 🙂 Tak už mám všechny výsledky z histologie a tak a vše je naštěstí v pořádku a při dalším těhotenství by se to nemělo opakovat (ten rozštěp páteře), tak jsem ráda. Pro jistotu mi ale doktorka napsala to acidum,tak ho baštím a někdy v prosinci nebo lednu bysme se začali snažit, hurááá 😀 Ale vidím to spíše na leden, protože teď máme v práci dost stres, děs běs.

Jinak @lenka5731 to je úžasná zpráva! 🙂 Moc Ti přeju,ať vše dobře dopadne a držím všechny palečky!!!
@jane84 Přeju Ti ať to s manželem nakonec vyřešíte! Oni chlapy jsou vážně někdy jak malý kluci a ten Tvůj teda asi tuplovanej.
@kixi To je zatím ta prví MS že? Ta bývá hodně divná, co jsem četla. Já ji měla hodně silnou a taky asi 10dní, teda ke konci už jen hodně slabou.Druhá MS už by měla být v pohodě 😉

kixi
8. lis 2011

@leeena_4 ok, tak to jsem klidna 😀

kixi
8. lis 2011

@terrik jj prvni...take si myslim, ze je to tim, porad me picha levy vajecnik a do toho spineni...tesim se na tu druhou uz 🙂 jinak gratuluji k vysledkum! Take ted cekam na zacatek snazeni 🙂

terrik
8. lis 2011

málem bych zapomněla @leeena_4 je úžasný, že Tvoje mrška dorazila bez pomoci!!

terrik
8. lis 2011

@kixi No já u sebe taky hodně pozorovala změny oproti dřívějšku. To píchání jsem měla taky, teď už jen občas někdy v půlce cyklu, což bych přisuzovala asi ovulaci. Až teď 3 měsíce od revize mi přijde, že jsem ok 🙂
Tak doufejme, že do toho pak brzy vlítnem 😀