Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

anavirez
7. únor 2011

ahoj holky, dlouho jsme tu nebyla mela jsem hodne prace v praci a taky jem byla trosku zklamana. je to tezke nemyslet na to, kdyz tak moc si prejeme miminko. holky fram a jahu moc a moc vam gratuluju. jste takova svetylka nadeje, ze to jde. jane moc na tebe myslim, pri vzpomnce na absolventske zkousky se mi opet probouzeji k zivotu streva 🙂 takze tfuj tfuj tfuj pro stesti.
jinak vcera jsem mela urco ovulku, byly to silene bolesti jako pri ms. ale premohla jsem to a meli jsme moc pekne nezne milovani. tak uvidime. jjj kdyby tak ta hlava ta touha sla nejak ovlivnit.

@tiburcia je mo moc lito, ze se ti stala tato smutna vec. vitej tu a pevne verim ze to preboli. my jsme se zacali snazit po dvou MS. ale telo si stejne rekne samo. i ted je mi po mimi smutno, ale snazim se ty chmurne myslenky zaplasit a myslet více pozitivne. drzim ti pesti.

helcenka
7. únor 2011

Všechny zdravím, dneska to vypadá na krásný den a mně zrovna není nějak dobře, mimís mě od čtvrtka zlobí, tvrdne mi břicho o sto šest, nemůžu nic jíst, tak snad se brzo uklidní.

@jane84 - moc držím palce, určitě to všechno zvládneš 😀
@fram, @jahudka80 ani nevím, jestli jsem gratulovala ke kontrolám, nemůžu vůbec u PC sedět, takže to udělám teď, holky je to super, konečně začnou miminka přibývat a horní tabulečka se začne plnit.
@martasl - 😀 😀 😀

Až mi bude lépe, snad to dočtu, teď jenom občas nakouknu.

meiki
7. únor 2011

@tiburcia ahojky, ja byla na revizi 20.12 (14tt) a zaciname se znovu snazit ted, po druhe ms, mam docela kratke cykly, takze proto takhle brzy

meiki
7. únor 2011

ahojky holky
tak ms uz je pryc takze hura na vec teda na manzela 😀 😀
uz mam vysledky trombofilie, tak nejak mutace tam teda je, ale nic vazneho co by mohlo ovlivnit tehu, jen mam brat vitaminy hlavne B, ty jsou ve femionu, ktery beru, ta snad ok
na vysledky z genetiky si zavolam odpo

tiburcia
7. únor 2011

@anavirez děkuju.... myslím že čas je lék na všechno..tak snad mi to bude pěkně utíkat...

@meiki tak ty krátké cykly závidím...já měla 42 dní 😖 takže myslím, že ty dva co budem čekat, budou tak akorát 😉

jane84
7. únor 2011

Ahoj holky, hlásím návrat z Brna. Jsem doma a asi si začnu před jméno psát M z Mgr. Zkoušku z pedagogiky jsem zvládla a pravděpodobně na A, oficiální výsledky budou až v pátek. Horší bude čtvrtek, to se vážně obávám, že to nezvládnu. Ale pokusím se

lucie.krajcarova
7. únor 2011

@jane84 šikulka, moc gratuluju 🙂)))

lucie.krajcarova
7. únor 2011

@tiburcia tak to máš jak já.. . už jsem měla 5 cyklů a jen jeden byl asi 32 dní, jinak delší. dnes jsem to dostala po 36 dnech, a dost mě to štve....

tiburcia
7. únor 2011

@jane84 gratuluju..i ten čtvrtek zvládneš 😉 🙂

tiburcia
7. únor 2011

@lucie.krajcarova taky mě to tak štve... no jsem zvědavá jak dojde teď první ms po MA... dávám ji do půlky března, pak půjdu k dr... teoreticky další by mohla dojít do konce dubna, takže si myslím, že začneme od května.. (což bude po 3 měsících) to bude tak akorát... ale třeba mě ms překvapí,kdo ví 😀 ale moc tomu nevěřím 😝

mircisek
7. únor 2011

@jane84 Taky se přidávám ke gratulantkám a k těm, co na Tebe budou intenzivně ve čtvrtek myslet. Jsi šikulka, ta to zvládneš. 😎
@jahudka80 Já jsem v tom oznamování pořád hrozný zbabělec. Jsem tady ve 22. týdnu a ještě pořád to skoro nikdo neví. Kdo mě vidí, tak samozřejmě jo, protože už mám hodně veliký bříško, ale jinak ne. Je to super, že si to tak užíváš. Je fakt, že to, jestli to někomu řekneš nebo ne, tvoje těhotenství neovlivní, to jen já jsem trouba. Tak jen tak dál. 😅
@tiburcia Taky Tě vítám, bohužel. Smutné téma, ale holky jsou strašně fajn. Můžeš se tady vykecat z věcí, které jinde říct nemůžeš.
V sobotu jsem si taky dovolila koupit první věc pro miminko - tričko a kalhoty, byla na to taková sleva, že jsem neodolala. 😀

marulinka
7. únor 2011

ahoj holky
@jane84 gratuluju a na čtvrtek držím palce,to také zvládneš 😉
@tiburcia vítej,mrzí mě co se ti stalo... ☹
@anavirez tak třeba se zadařilo.. 🙂
@meiki jak píšeš---hurá na věc 😅
@mircisek tak u nás to funguje tak,že se o těhotenství(nebo cokoli jiného) někdo jen zmíní a druhý den to vědí všichni široko daleko.je to tu jedna velká drbárna plná zvědavých babek...my se rozhodly to nikomu neříkat-kdo to pozná a zeptá se,tomu to jen potvrdíme-zatím to poznala jen moje mamka a sestra,jinak to neví nikdo...ještě kolem vánoc se tu o mě kolovalo že sem těhotná a to už sem měla dávno po potratu 😖

jane84
7. únor 2011

@marulinka @mircisek @lucie.krajcarova holky děkuji za gratulace. Dala jsem si dnes krapet pauzu, bolela mě hlava a teď se musím zase vrhnout do učení 😠 posledních dva a půl dne. Ať už to dopadne jakkoliv, to učení prozatím končí
@tiburcia tobě také děkuji a vítám tě tu mezi námi, i když bohužel ze smutné důvodu. Mrzí mě, co tě potkalo. Přidej se k nám, když budeš chtít nech se zapsat do tabulky a piš, co budeš chtít. Řešíme tu úplně všechno, od vážných věcí po úplné kraviny, poplačeme si tu, ale taky se zasmějeme. Je tu dobrá parta holek, co ti určitě pomůžou nebo i jen vyslechnou

madaimod
7. únor 2011

Ahoj holky, mohla bych se k vám přidat? Já jsem si MA prošla dvakrát v krátké době. První zamlklý potrat byl loni na konci srpna v 9 týdnu. Začali jsme se snažit hned po první MS a zadařilo se hned, jenže opět zamlký potrat v 9 týdnu na konci prosince. Jsem z toho dost špatná. Nevím, co mám dělat. Jednoho rošťáka už doma sice máme, ale ta touha po druhém je hrozná. Doktor mě poslal na hematologii, výsledky budou v březnu, tak uvidíme, jestli na něco přijdou. 😔

jane84
7. únor 2011

@madaimod Ahoj. aj aj, mrzí mě, že sis tím musela projít dvakrát a takhle krátce po sobě. Samozřejmě, že se přidat můžeš. Půjdeš i na jiná vyšetření? Třeba štítná žlázy? Nebo jen ta hematologie?

jane84
7. únor 2011

@madaimod Ahoj. aj aj, mrzí mě, že sis tím musela projít dvakrát a takhle krátce po sobě. Samozřejmě, že se přidat můžeš. Půjdeš i na jiná vyšetření? Třeba štítná žlázy? Nebo jen ta hematologie?

jane84
7. únor 2011

hmmmm 😠 tak už taky odesílám příspěvek 2x. Blbne mi myš, občas mi jakoby 2x klikne, asi potřebuje vyčistit

madaimod
7. únor 2011

@jane84 Ahojky, děkuji za přivítání. Zatím jen ta hematologie. Trošku jsme s doktorem prošli nemoci v rodině a zjistili jsme, že mám trošku předpoklady pro špatnou srážlivost krve. Ony se obě těhotenství zastavily v 9. týdnu a prý to tak někdy bývá, že se ucpe cévka a nejde výživa k mimču. Jestli jsem to tedy správně pochopila. Říkal, že by mi dal v dalším těhotenství preventivně injekce na srážlivost i kdyby na hematologii nic nezjistili. Nebo to taky mohlo být tím, že jsem otěhotněla tak brzy po potratu. Prý nemusela být dorostená sliznice, mimčo se sice uchytilo, ale nemělo dobré podmínky pro život, tak to vzdalo. Ale to už mi nikdo neřekne, proč se to stalo. Sama nevím, co si přát, jestli aby něco na hematologii zjistili, nebo radši ne.
Akorát je záhada, že jsem v prvním těhotensví neměla žádné problémy. A můžu se zeptat, kdy jsi si tím prošla ty? Asi nemám na to dočíst celou diskuzi.

jane84
7. únor 2011

@madaimod já neměla MA, spontánně jsem potratila zhruba v 6tt. Dostala jsem normálně MS, test byl negativní a (týden po MS) v 6tt jsem začala krvácet, říkala jsem si, že asi prostě nepravidelný cyklus (bylo to 3 měsíce po vysazení antiko),ale druhý den, už to bylo víc, napadlo mě zkusit znovu test a byly tam //. Bohužel dr v děloze nic neviděla, bylo podezření na mimoděložní. hcg bylo moc nízké, nakonec to mimoděložní nebylo, ale nešlo nic dělat. Od té doby se snažíme rok a půl, zatím marně, takže už se chystám s dr projednat nějaká vyšetření

madaimod
7. únor 2011

@jane84 Mrzí mě, že jsi potratila spontánně a že se ti zatím nepodařilo otěhotnět. Myslím, že ti doktor určitě doporučí nějaká vyšetření a pak to půjde Ono možná tělo ví co dělá a třeba není ještě připravené.
Stejně je to nespravedlivé, dneska jsem si zase pobrečela, když jsem si přečetla tohle: http://www.novinky.cz/krimi/224509-matka-po-por...
Co já bych za to dala porodit zdravé dítě a tahle tupka si vlastní dítě zabije. Ach jo.

tiburcia
7. únor 2011

Holky díky... zatím mi to trochu dělá problémy i o tom psát, ale bude to lepší a lepší 😉

@jane84 no nám to taky nešlo, já šla na vyšetření, m na spermio a pak nám dali clostilbegyt a vyšlo to hned...akorát na jak dlouho...takže se zase s dr domluvím na červen a clostil 😉

mv
7. únor 2011

@jane84 šikulka, gratuluju a držím palečky na čtvrtek. 🙂

leheckova
autor
7. únor 2011

ahoj devčata ještě jsem tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 zitra jdu na utz a na meřenía doufam doufam že už mi pan doktor rekne že se to fakt už chysta a že je to na spadnutí že vecer pojedeme trebaaaaaaaaaaaaaaaa sim sim simmmmmmmmmmmmmmmm 😉

mircisek
7. únor 2011

@leheckova Budu držet pěsti. Moc. 😉

jane84
7. únor 2011

@leheckova ty jsi ještě doma? 😀 😀 😀

fram
8. únor 2011

@tiburcia @madaimod vítejte, je to smutný, kolik holek si tím projde, je mi to líto ☹
@jane84 velikánská gratulace, první krůček za tebou a ve čtvrtek to určitě taky zvládneš 🙂
@leheckova a co ty tady???? 😀 😀 😀 Šup do porodnice 😀
@mircisek my to taky tajíme jak se dá,ale je to těžký, když jsem na neschopence. Rodiče zatím nic nevědí,ani v práci ne. Jen ségra.

lucie.krajcarova
8. únor 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //

pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)......................................................28DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová................................................23DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).......................................................................22DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................20DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).......................17DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)..................................................16DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................14DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )................................................................11DC
jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).....................................................10DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).........................................................10DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................10DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)............................9DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................3DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí)........................................3DC

@madaimod ahojky, tak to mě moc mrzí, že tě to potkalo už 2x.... mohla bych ti poradit zajít za sensibilem. mojí známé se to stalo taky, zdravotně se nic nenašlo. a on jim pomohl. teď je opět těhotná a už ve 12tt, takže to vypadá moc dobře.
@fram tak to jste dobří, že to tajíte i před rodiči. my to řekli právě asi v 10tt.

tiburcia
8. únor 2011

@fram děkuju... tak to je super, že to tajíš i v práci, mě jak jsem byla doma 14 dní volal zaměstnavatel a chtěl vědět co mi jako je, že nejsem v práci 😅 😝

tiburcia
8. únor 2011

@lucie.krajcarova

tak jestli mě chcete přidat do tabulky

tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)..............................................................5DC

tiburcia
8. únor 2011

dívám se tak na vaši tabulku...některým se to povedlo opravdu hnedka... tak snad brzo najdete všechny // 😉

lucie.krajcarova
8. únor 2011

@tiburcia dobře, od zítřka tam budeš. koukám, co zajímavého jíš jako vitaminy, to vůbec neznám. napíšeš, na co to je?