Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lucie.krajcarova
25. bře 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera)14.3.2011 //

martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................59DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................26DC
ndie (23let, MA 3/2010).....................................................................................26DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).......................................25DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)........................................................23DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...................................................................20DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)........................................................................17DC
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel)....................................................14DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................11DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................11DC
i.komtesa (36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan)..............................10DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).........................................................6DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................5DC
rozum (31 let, MA 1/10, 10/10,ac. folicum, Femibion 800,kontryhel. čaj....................4DC

@herbie díky 🙂 máš toho před sebou hodně, ale vše je takové ve výsledku dobré, takže to určitě půjde dobře 🙂

fram
25. bře 2011

Ahoj holky,
@jane84 super, budu držet palce na výběrový řízení, kdy se to koná?
@lucie.krajcarova vůbec bych tě na fotce nepoznala 🙂
@herbie to máš na jaro docela nabitej program 😀

jahudka80
25. bře 2011

Dobré ráno 🙂i když u mě 😀 pochopíte že někdo může v 7h ráno luxovat nad mojí ložnicí??? Zvlášť když s tou sousedkou se známe a ví že tam mám ložnici. Ona se mě ptá jestli malá spí po obědě ve 14h a že tedy počká z luxováním ,ale ráno v 7h si začne luxovat a jako si myslí že když jsou oni vzhůru tak my už taky 😠 ☹

@helcenka 1+1 se prodává ještě docela dobře, jsou to startovní byty ale too 3+1 vždyť jsme ho už rok prodávali, no ještě že to neomítli oni ale ta paní z realitky kvůli autu to se mi zdá stejně blbé, vždyť se mohli přijít podívat i bez té paní z RK já bych jim řekla co a jak. No to známe příbuzní a peníze to je fakt něco, každej se nejprv k ničemu nehlásí a jak mile jde o dědictví tak hamty hamty, a dělá to rozbroje v rodině, já tohle fakt nechápu, u nás už jsem to taky zažila lidi se fakt uměj chovat jak ani nevím jak je nazvat urazila bych nějaké zvíře 😀
@jane84 to je super zprávička, tak ať ti to dobře dopadne 😵
@herbie no to víš že si to necháme říct 😀 nemám ráda překvapení na poslední chvíli, a nerada bych pak rychle sháněla něco na chlapečka když máme doma vše skoro žůžové 😀 včetně zimní kombinézy. 😀 😀 Chudinka malej v růžové bych ho tedy nenechala, no já tvrdím, že je to kluk, ale manža ,že kluky neumí že je to zas holka 😀 tak uvidíme co uvidíme 😀

jane84
25. bře 2011

@jahudka80 @fram holky díky, nevím nic moc konkrétního, jen mi psali mail, jestli bych se o to místo chtěla ucházet a zúčastnit se osobního pohovoru. Tak jsem psala, že jo, poslala jsem jim motivační dopis a životopis. Dopsala jsem tam oproti posledně, že mám hotové státnice z pedagogiky a z učitelství chemie.
A začala jsem si včera chystat portfolio, abych byla připravená, až dají vědět, kdy mám přijít na ten pohovor. To nám doporučil v jednom předmětu ředitel gymnázia v Brně. Tak vybírám nějaké prezentace z praxe, které se povedly, křížovku a domino do chemie. Návrh terénního cvičení a tak. Prý to udělá dobrý dojem. Jsou to teda většinou materiály pro střední školy, ale snad se to bude líbit

lucie.krajcarova
25. bře 2011

@fram fakt jsem tak jiná? na té předchozí jsem možná měla ve tváři trápení... je to zvláštní, sama sobě jsem tam přišla v obličeji vyhublá, i když jsem měla o 4 kg víc než ted.
@jahudka80 třeba se mi tam něco vysypalo, nehoda... ona ti to jistě poví. a stejně se máš, že se budíš až v sedm, my už v šest. doufám, že po posunutí času bude malý taky vstávat až v 7.
@jane84 Jani a tomu se říká portfolio jo? to z nám jen z finančnictví.

i.komtesa
25. bře 2011

Dobré ráno,

@lucie.krajcarova opravdu pěkná fotka,jen na ní záříš 🙂 🙂
@jane84 budu držet palečky, ať se ti to povede a dají ti slušný podmínky
@jahudka80 sousedka to určo vysvětlí, hlavně že tam nedělají každý týden mejdany až do rána. Něměj hned po ránu takovou psí náladu.

Jinak včera mi to počasí nedalo a sedla jsem si na kolo, jenom takové malé zahřívací kolečko tady po okolí. Přece jen jsem měla strach, týden po výkonu a zatím pohoda. Bolí mě jen otlačený zadek 🙂 🙂 🙂 a to jsem si myslela ještě před měsícem, že si letos nezajezdim. Všechno má i dobré stránky.

lucie.krajcarova
25. bře 2011

@i.komtesa Jéé super sport,my dnes vyrážíme na brusle.akorát nevím,jak to půjde s golfáčem.

i.komtesa
25. bře 2011

@lucie.krajcarova škoda že jste tak daleko, hnedka bych šla s váma. Asi to taky ještě odpoledne vytáhneme, dokud je to počasíčko aspoň trochu slušný. Tak na vás budu myslet, pak napiš jak jste to zvládli s tim kočárkem 😉 když ne jinak tak pomalu 🙂 Teď jdu hodit něco do papiňáku, abych tu mou zvěř nakrmila a měla odpoledne klid.

i.komtesa
25. bře 2011

A taky od včera pozoruju více řidšího sekretu, nižší teplotu 🙂 tak to vypadá na brzskou ovulaci. Tak je možný, že se o moc výš na seznamu nedostanu 🙂, ale abych to nezakřikla.
Marti se neozvala???

anavirez
25. bře 2011

@jane84 budu držet palečky 🙂

holky, tak jsem se trosku hodne rozcilila. spocitala jsem si kolik bych dostala, kdybych natoupila na nemocenskou. prisla bych o 3 tisice. silene. ☹

helcenka
25. bře 2011

Ahoj holky,
kontrola dnes dobrá, byla jsem na prvním monitoru a miminko ho celý proškytalo... Byla to docela sranda.
JInak všechny testy mám dobrý, dělal mi i nějaký speciální vyšetření na cukr, když nepřibírám - stále 1kg nahoře, krevní obraz i streptokoka mám dobré. Jen mám míň železa, tak jsem ho hned vyfásla.
Míminko má okolo 3kg a průtoky krve jsou OK.
Na porod se nic nechystá.

@lucie.krajcarova - fotečka je moc hezká, vypadáš na na ní úplně jinak - myslím v dobrém, jen si na ní musím zvyknout, že jsi to ty 😀

@jahudka80 - no on ani ten 1+1 se neprodával tak dobře. Museli jsme snížit cenu, když jsme se ho chtěli co nejdřív prodat. A taky byl to úplně původní panelákový byt - nic jsme tam nepředělávali, okna neměnili, teda jenom jsme dávali nový záchod a měnili lino v kuchyni. Jinak fakt vůbec nic. Nechtěli jsme do něj nic investovat, když jsme věděli, že v něm nebudeme zůstávat a vlastně že peníze budeme muset rozdělit - a vlastně taky proto, kdyby náhodou manžovo příbuzný napadlo, že by s bytem chtěli něco provádět. A ani mi o takovýhlech příbuzných nemluv. Taky manžova bratra jsme od té doby neviděli, ani se neozval, shrábnul prachy, ještě s kecama, že je to málo a že on by ho prodal určitě o dost dráž - tak mohl, protože věděl, že ho prodáváme, během půl roku ale nikoho nesplašil. No a manžovo ségra, ta si zase myslela, že jí prachy dát nechceme nebo co. A ozvala se pak jenom proto, že chtěla vidět, jak jsme si zrekonstruovali nový byt. 😝

@anavirez - já teď na nemocenský byla dva měsíce - mezi rodičákem a druhou mateřskou - a fakt mi to stačilo. Ještě, že už jsem zase na mateřský. Ale ono když to jinak nepůjde a náhodo bys na ni musela, tak se nedá nic dělat.
Ale držím palce, aby bylo všechno v pohodě.

U nás je tak krásně ani se mi nechce věřit, že zítra má pršet a být poměrně zima. 😝

lucie.krajcarova
25. bře 2011

@anavirez jj jsou to změny... ale za chvilku budeš na mateřské a nebude tě to trápit.
@helcenka Tak to už je malý připravený tou váhou a pomalu můžeš rodit 🙂 tašku už máš sbalenou? aby to nebyl fofr. slýchávám to takhle od druhorodiček, že je to záležitost pár hodin 🙂
jj fotka je jiná, určitě si zvykneš. 🙂 a co tvoje, nedáš si ji sem?

helcenka
25. bře 2011

@lucie.krajcarova - já tu fotku mám, ona není vidět? Já ji vidím.
To je jasný, že si zvyknu na jinou u tebe, jen si vždycky myslím, že tu máme někoho nového. Ale sluší tí to na ní, přijde mi, že vypadáš mladší.
Jinak váhou bylo připravený už minule - vždyť mělo 2,9kg - právě jsem se bála, kolik nám zase přibralo za těch 10 dní, no a ono to moc není. Právě jsem se zase dr. ptala, co normální porod no a říkal, že když to takhle půjde dál a mimís nebude už moc přibírat, tak že by to šlo (samozřejmě, když nebudou jiné komplikace, to je jasný). Ale nezapomněl zdůraznit, že za týden to může být všechno jiné.
Tašku budu balit teď o víkendu, ale taková rychlovka to snad nebude. 😀
Umyla jsem i okno v ložnici a nic. Příští týden se chystám na další...

lucie.krajcarova
25. bře 2011

@helcenka heli, jo máš, promiň 🙂 jj může to být jiné. normálně přibírá čtvrt kila za týden 🙂 a co Kubík, narodil se v termínu nebo to přišlo dřív? jo a nemáš střešní okna? já vůbec nevím, jak na ně, nedošáhnu.... máme je nad postelí, takže si tam nemůžu dát ani židli.

fram
25. bře 2011

@helcenka gratuluju ke kontrole, jsem ráda, že jste oba s mimískem v pořádku 🙂

helcenka
25. bře 2011

@lucie.krajcarova - střešní okna nemám, zato mám 3,5 metrovou lodžii od země do stropu. Na tu se asi vyprdnu. 😉
Kubík byl v termínu, ale asi jenom díky tomu, že mi den před porodem umřel táta a to porod rozjelo, takže Kubík byl přesně na den termínu. Jinak by byl asi po termínu.
Právě se bojím, kdyby to bylo na normální porod, tak abych nepřenášela. To mě na 100% nenechá, už mi to řekl.
A nestraš s tím "kynutím" miminka na konci těhu. Doufám, že si to odbylo minulý měsíc, kdy za tři týdny "přibralo" 900g. A předtím vlastně taky.

jahudka80
25. bře 2011

Holky jdu vám jen popřát hezký víkend a letím koukat na Kameňák. Jinak mi psala kamarádka narodila se jí holčička 3590g a 50cm 🙂 pěknej macek.

lucie.krajcarova
26. bře 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera)14.3.2011 //

martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................60DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................27DC
endie (23let, MA 3/2010).....................................................................................27DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).......................................26DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)........................................................24DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...................................................................21DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)........................................................................18DC
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel)....................................................15DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................12DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................12DC
i.komtesa (36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan)..............................11DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).........................................................7DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................6DC
rozum (31 let, MA 1/10, 10/10,ac. folicum, Femibion 800,kontryhel. čaj....................5DC

zzzzuuuuzzzziiii
26. bře 2011

Ahoj holky, pomoc 🙂
Ja jsem si myslela, ze tehotenske nevolnosti jsou jen rano - ja je mam ovsem celodenni, asi abych si to uzila... jsem rada, ze me to uklidnuje, ze miminko je zrejme v poradku, ale je to strasny a nevim, jak budu v pondeli fungovat v praci a hlavne co vsem porad rikat??? Nemate nekdo zaruceny tip, co na to pomaha??? Tehotensky lizatka se zazvorem NE...

marulinka
26. bře 2011

ahoj holky 🙂
@lucie.krajcarova taky mi příjde,že si na této fotce o dost mladší,sluší ti to 😉
holky já měla včera šílený den ☹ nejdřív strašně velký šok a nakonec takový nervy,že se strašně bojím,jestli sem tím nemohla ublížit mimískovi ☹ co myslíte,má to na to nějaký vliv???

marulinka
26. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii taky sem měla jednu chvíli nevolnosti celodení,pak byly spíše večerní.ale sem doma,takže mi to nevadilo,tak ti neporadím 😖 😖

lucie.krajcarova
26. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii tak to bude asi těžké schovávat. kolegyně se taky "prozradila" tím, že přestala chodit na obědy s ostatníma a na poradě zdrhala na záchod 🙂
@marulinka z nervů mu opravdu neublížíš, jen se stačí uklidnit. miminko má taky nervy, když maminka prožívá něco špatného. jen mu řekni, že on za to nemůže, že se jen maminka neudržela a nebyla v klidu. a děkuji za pochvalu.

jane84
26. bře 2011

Ahoj holky. Dopoledne jsem vyplňovala papíry na to slavné sčítání lidu a dobře jsem se u toho pobavila.
@zzzzuuuuzzzziiii jeej, snad to nebudeš mít jako Jahudka. to by šlo v práci dost blbě skrývat. Snad rychle vypozoruješ, co ti dělá zle a co naopak pomáhá, když už ti zle bude

jane84
26. bře 2011

Holky tak ve středu jdu na ten pohovor. Je to celý úvazek od konce srpna. Biologie a chemie plus pár hodin občanky, rodinky nebo pracovních činností. Z toho už tolik nadšená nejsem, ale co se dá dělat. Při tom, jak je teď nouze o místo, si nemůžu vybírat. Kéž by mě vybrali

lucie.krajcarova
26. bře 2011

@jane84 Jani, bude to dobré, uvidíš, je důležité nějak začít. blbé je začít na pracáku 😖

pe_t
26. bře 2011

Ahoj holky 🙂
@jane84 držím palce, ať to místo získáš. Máš pravdu, že při tom nedostatku míst, aby se ho pak člověk držel zuby nehty. U nás na škole taky šéf různě čaruje s úvazkama, aby nemusel propouštět. Dneska učí různé aprobace různě mimo své obory😅

@zzzzuuuuzzzziiii kdo vymyslel těhu nevolnosti po ránu byl blb....já je taky měla imrvére 😅 jen si to hezky ty nevolnosti užívej 😉 co bysme některé za ně daly 😉
@marulinka já si myslím že ne, to by bylo ublížených mimisku - v dnešní době stresů a nervů. Určitě ne - neboj 🙂

holky prosím někoho o radu. Beru od 3DC - 7DC ( což je dnes) clostík. Dnesk jsem teda dobrala poslední pátý, jak jsem měla a ve středu jdu k dr. na UZ kontrolu. A - ted jsem z toho nesvá - mám od rána totální mokro, vodový výtok. Ale 7DC?? To je přece blbost ne? Kromě toho jsem poslední ms dostala až 35DC. Nemáte někdo takové zkušenosti s clostíkem???

fram
26. bře 2011

@jane84 ve středu budu moc držet palce, aby ti to vyšlo 🙂
@zzzzuuuuzzzziiii na nevolnosti je spoustu rad, jenže na každého zabírá něco jiného a na někoho nezabírá nic. A název ranní nevolnosti taky nechápu, mě bylo šoufl celý den. Já to v práci kolegyni musela prozradit, ale šéfové tam naštěstí moc nebývali, takže před těma jsem to utajila.
@pe_t to ti neporadím, ale marti brala clostík, tak ti třeba poradí až se ukáže
Kdepak je asi breber??? 🙂 🙂 🙂

lichtakova
26. bře 2011

@jane84 taky držííííííííím pěsti 🙂

fram
26. bře 2011

@lichtakova 🙂 🙂 🙂 🙂 nic a najednou 14tt 😀 😀 😀 Supééér.

lichtakova
26. bře 2011

@fram hahaha 🙄 -drbno, třeba by si toho nikdo ani nevšim.... 😉