Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

makiska1
28. únor 2013

@maximka33 jsi hodná, moc děkuji!! no právě, nejhorší že, že ho mám pořád v sobě, takže na jednu stranu... se i těším až to bude pryč... ☹ po revizi mě hned pustí, po dvou hodinách si mě má manžel vyzvednout... tak se samozřejmě těším až budu doma... naštěstí je víkend, tak se dám trochu do kupy a pokusím se vrátit do normálu... já si právě říkám, že už ty slzy musí vyschnout, ale stejně pořád tečou ☹ ale vím, že bude líp, za pár dní se vše zlepší, teď jen přežít dnešek, zítřek a víkend... to bude lepší.... jsem ráda že jste mě vzaly mezi sebe...

makiska1
28. únor 2013

@terulin děkuju, jsi hodná!!! právě, společné neštěstí stmelí a hlavně potřebuju někoho kdo mi rozumí a s kým to můžu probrat, někoho kdo si tím stejným prošel a ví jak se cítím...

makiska1
28. únor 2013

@camiben děkuju, jsi hodná... ty jo to se divím že se rozhodl počkat zda to nevyjde samo, kvůli komplikacím... no moje miminko je už tři týdny mrtvé, jsem dnes 12+4 a ono se zastavilo na velikosti odpovídající 9+4, a za ty tři týdny nic, takže ze mě to samo asi nevyjde, tak musím na tu revizi...ty jo, rok a půl, umělé a tak to dopadlo???? to mě strašně moc mrzí!!!! ☹ a půjdete do dalšího?

terulin
28. únor 2013

@makiska1 Neboj, bude fakt líp... Někdo se sebere za pár dní, někomu to trvá týdny. Já propadala naprostému zoufalství prvních 7 neděl, pak už to bylo lepší a lepší a po 15 týdnech už jsem držela test s //. Podruhý to bude všechno v pořádku!

makiska1
28. únor 2013

@terulin jsi hodná, děkuju... víš teď si zatím ještě neumím představit, že bychom to měli zkoušet znovu, strachy se zblázním!!!!!!! já myslím že se oklepu brzy, jen těch prvních pár dní bude těžkých, ale potom bude líp, věřím tomu 🙂

terulin
28. únor 2013

Takže holky dneska další kontrola... Pan doktor měl sice nějaký starosti mimo ordinaci, takže se všechno vleklo a docela jsme se načekali, ale to vem čert, hlavně, že nás nakonec neodbyl... Takže Pravítko (to je náš pracovní název pro slečnu mrňavou, protože na minulé kontrole měřila celá prý 30 cm) se už změřit nedá, ale váží 540 g a pořád vypadá zdravě. Dneska byla hrozně líná, takže jsme jí prohlídli odshora dolu i ze strany na stranu. A M. zkonstatoval, že je nápadně podobná našemu psovi (nevim jak je to možný, ale fakt na fotce, kterou jsme si přinesli má obličej jako naše štěně čumáček)

terulin
28. únor 2013

@makiska1 Já byla první týdny přesvědčená, že to nezkusíme hodně hodně dlouho a možná by bylo lepší si vzít nějaký miminko, který nikdo nechce. Manžel mi řikal, že to je blbost, házet takhle rychle flintu do žita a měl pravdu.

antana123
28. únor 2013

@makiska1 hele prožívala sem to samé po tom potratu jsem byla přesvědčená že znovu né a ted bych i chtěla i strach je to ještě brzo ale to si sedne a určo do toho zase půjdem jen to čekání na tohle těhu víc jak 2 roky a nějak si neumím představit tomu zese vše obětovat .....

antana123
28. únor 2013

@makiska1 hele ten strach prostě bude já po první potratu byla přesvědčená že znova už né a na druhý pokus byl Šíma a ted další potrat a snad 4 pokus bude úspěšný doufám

mircisek
28. únor 2013

@makiska1 Vítám Tě mezi námi. Bohužel. Já jsem po druhým potratu taky nechtěla o druhým miminku ani slyšet. Říkala jsem to i doktorce, která s vědoucím úsměvem prohlásila, že spolu porodíme ještě třetí a hups do porodu třetího počítám hodiny. 😀
Nikdy nezapomeneš, ale dřív nebo později se dáš dohromady. To Ti slibuju. 😉

nessik
28. únor 2013

@makiska1 určitě bude líp, teď je to těžké. Já jsem měla velké krize tak 14 dní po revizi, občas mám i teď dny, kdy se bojím, že už třeba ani neotěhotním ☹ Vyplač se, ať to ze sebe dostaneš, je to nespravedlivé, že se toto děje. Za pár měsíců snad budeme všechny těhule.

nessik
28. únor 2013

@mircisek Ty už to máš za pár 😵 , už aby to bylo, že? Těším se na fotečky miminka. A otěhotněla jsi po těch revizích rychle nebo jste čekali?

mircisek
28. únor 2013

@nessik Já těhotním hodně rychle. My jsme s manžílkem dost plodní. Jednou se nám špatně vydělily chromozomy a podruhé hned na začátku nezvládlo mimi horečky při chřipce. 😕

makiska1
28. únor 2013

@terulin jj já vím, ale mám pocit že ten strach podruhé bude opravdu šílenej.... no, snad ne, miminko samozřejmě chci, já i manžel, takže se určitě pokusíme, ale bude to panika velká no... zvlášť když vím, že jsem neměla žádné příznaky víš... já jsem si právě říkala nic mi není, břicho mi roste, tak to přece musí být vše ok... a ono ne ☹ po jaké době jste se znovu snažili?

makiska1
28. únor 2013

@antana123 a kdy jsi potratila? a teď se vám nedaří? no, toho se právě taky bojím, že to třeba potom nepůjde... ach jo, proč se tohle stává??? ☹

antana123
28. únor 2013

@makiska1 první těhu bylo 2005 a byl MA 8-9tt pak 2009 Šíma a ted jsem otěhotněla a minulý týden potratila byla sem dle MS 10tt ale dle UTZ jen 7tt o druhé se snažíme od ledna 2011(TP bylo ted 18.9) ☹

antana123
28. únor 2013

@makiska1 jinak já měla spontání potrat víc jak týden sem krvácela a ležela ale neudržela sem to bohužel ☹
a při představě zase toho humbuku je mi špatně ☹
@mircisek teda to se máte že vám to tak jde 🙂 já bych brala třeba i dvočata to by bylo super hlavně že bychom měli další dítka je mi jedno co to bude,kdy hlavně ať je my právě i zvažovali adopci a do toho sem zjistila že jsem těhotná

makiska1
28. únor 2013

@mircisek jsi hodná... moc děkuju! holky toto mi dává největší sílu, podpora od někoho kdo si tím prošel a ví, jak mi je... určitě se oklepu a bude dobře, o miminko se určitě pokusíme znovu, jen si to teď ještě vůbec neumím představit 🙂 ale moc ho chceme a víme že to jde, tak se na to určitě znovu vrhneme 🙂 přeju ti ať je porod brzy a hlavně ať je vše v pořádku!

makiska1
28. únor 2013

@nessik děkuji... je to nespravedlivé, ale určitě si miminka zasloužíme a budeme je mít, tím si jsem jistá.... 🙂 jak dlouho jsi po potratu? a už se znovu snažíte?

makiska1
28. únor 2013

@antana123 takže se znovu po potratu snažili skoro dva roky?? ty jo... ach jo, to je fakt hnus... ☹ držím pěsti, ať se zadaří co nejdřív!!

camiben
28. únor 2013

@makiska1 No snad se komplikacím vyhnu. Z prvního pokusu nám zbyla dvě embrya, tak až budem moct, tak to zkusíme s nima a kdyžtak budeme muset jít do druhého umělého. Ale jak píšeš......hrozně se bojím, že to dopadne stejně.

jane20
28. únor 2013

Ahojte holky, ráda bych se chtěla podělit o svoji velkou bolest. Den jsem necítila pohyby mimča, letěli jsme na pohotovost a tam nám oznámili, že miminku nebije srdíčko, takže musím ještě ten den být hospitalizována do nemocnice na vyvolání porodu. Byla jsem ve 26tt, rodila jsem 3 dny až jsem sama porodila holčičku. Nikdo si nedokáže představit tu velkou bolest, co teď zažíváme a ztrátu. Snažili jsme se 2 roky, potom jsme šli na KET a vyšlo nám to, ale jenom na chvíli. Moc mě štve, že jsme byli takový kousek od cíle. Malou by už dokázali doktoři zachránit, ale bohužel to nikdo nevěděl. Dnes je to 7 dní od porodu a bolest je pořád stejná. Po porodu jsem jsem šla ne revizi dělohy, kde jsem jim málem umřela na stole, jelikož jsem ztratial 2 litry krve. Naštěstí mi nevzali dělohu a tak můžu mít znovu děti, to je velké štěstí za které jsem vděčná. Manžel ztrátu snáží lépe a řeší pohřebné, já bych nedokázala po telefonu s někým o tom mluvit. Kamarádi a rodina nás drží a podporuje,ale nikdo neví, jaké to je. Máte některá s touto situací zkušenost? Ve svém okolí nikoho neznám,. Děkuji Jane

maximka33
28. únor 2013

@jane20 ahoj, tak to si ani nedovedu představit, to musí být strašná bolest... já bohužel dceru potratila v 19tt, a ani to bych nikomu nepřála... bohužel znám minimálně 3 další holky, které přišly o miminko v posledním trimestru, opravdu to musí být nesnesitelné.. jedna tady píše, určitě se ti ozve.

matysikovad
28. únor 2013

@maximka33 ahojky, dneska jsem si testík nedělala, čekám,že to dostanu. ale místo červené je mi od rána blbě jak psovi, sotva něco pojím a chce se mi pořád zvracet, já mám takový strach, že mám něco s hormonama ☹ do kdy mám počkat a pak jít k doktorce? musí se tam i 14 dní dopředu objednat. pořád mě jen bolí třísla a na levé straně mě jak kdyby pálí jedno místo, ale ne na vaječníku, ale přímo jak kdyby v děloze ☹ doufám, že mám cysty ☹
pokud to do rána nedostanu, tak si ještě jeden udělám, ale nevím ☹

matysikovad
28. únor 2013

@makiska1 @jane20 je mi moc líto vaší ztráty ☹ 😢 😢

terulin
28. únor 2013

@makiska1 Počkej pár týdnů a uvidíš, že se to zlepší. Písnu ti do IP, ať to tady nezahltím 😀

antana123
28. únor 2013

@makiska1 hele první potrat 2005 druhý byl ted 2013 😒 já doufám že se to jednou snad povede a my se toho druhátka dočkáme 😉
@matysikovad testla bych ještě 😉
@jane20 je mi to strašně líto ☹

matysikovad
28. únor 2013

@antana123 já už nevím, vyhodila jem hrozně moc peněz za testy a co z toho, ani sebemenší duch ☹ už jsemz toho nervozní, ale aspon mám ted dvě dvanáctky denní po sobě, tak aspoň nesedím doma a nešpekuluju nad sebou. co myslíš, kdy se mám objednat, pokud to nedostanu?? v životě mi MS nemeškala,tak jsem z toho taková rozladěná ☹

maximka33
28. únor 2013

@matysikovad Dani, zítra si určitě test udělej, třeba takhle blbě snášíš těhotenství. a jinak když ti bude zle, tak běž k doktorce a veme tě urgentně ne? když si třeba ráno zavoláš, že máš velké bolesti.. furt lepší než jít na pohotovost...

maximka33
28. únor 2013

@matysikovad jinak jak jsi psala, že máš menstruaci cyklus jeden měsíc kratší a druhou delší, teď to vychází na tu delší, že? měla jsem to taky tak. ale krásně se mi to srovnalo po homeopatikách, poprvé teda extra krátká 24 dnů, ale pak krásných 29 dnů oba vaječníky. do té doby jsem cítila, že levý má delší cyklus.