Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

kolino
3. bře 2013

@jane84 a co manzel? Jake to je byt vdanou pani? A co tchyne?

jane20
3. bře 2013

@makiska1 Ahoj, děkuji za mailík. Snažit se máme nejdříve za 3 měsíce, ale můj doktor mi říkal, že raději za půl roka. Ale my se budeme snažit od těch 3 měsíců. Je mi 30let a nechci čekat.

matysikovad
3. bře 2013

@antana123 jááj, to si nkdo užil sestřičky až až 🙂 to je potřeba 😉 vypustit páru a odreagovat se 🙂

matysikovad
3. bře 2013

@janikana přemýšlím nad tím příspěvkem, co jsi posílala, jak ses zamyslela nad tím termínem porodu, který nebyl....taky nad ním hodně přemýšlím. těšili jsme se n mimminko hodně, ale po potratu ho chci taky, chvilkama si přijdu jako posedlá, neklidná, netečná, nepozorná....hlavně asi ještě úplně neuzdravená po tom potratu, protože jsem si uvědomila, že vždycky když mám MS, tak nejsem smutná, v depresi nebo nějak negativistická, naopak - jsem spokojená, baví mě uklízet domeček, chci jezdit po obchodech, jsem kamarádská - a je to tím, že na NIC NEČEKÁM. kdybych otěhotněla, budu mít strach, budu ještě ve větší depce, než jsem byla doteď. myslím, že proto to nefunguje, nejsem připravená psychicky, proto rozházené hormony, proto se chovám občas jak blázen....

matysikovad
3. bře 2013

@kolino kolinko co mrška, nedošla ještě?

matysikovad
3. bře 2013

holky je moc ujeté, když jsem si napolo vyzdobila domek ( na okna jsem dala nálepky a do květináčů už vajíčka a slepičky na špejlích ) na velikonoce??? když mně to tak připomíná už jaro - jarní svátky, že jsem kvuli sluníčku nemohla odolat a jak jsem byla v obchodě tak to do košíku skákalo skoro samo 😖 😀 😀 😅

maximka33
3. bře 2013

@matysikovad to máš fakt prima přístup. prostě to tak nehrotíš. a s tou výzdobou se mi to moc líbí. přípravy na jaro jsou krásné. taky se chystám na jarní věnečky a zápichy do květináčků 🙂

matysikovad
3. bře 2013

@maximka33 já totiž nevím, toto cítím vždycky při MS ... tak jak kdybych si oddechla. ale miminko určitě chci! už se na něho moc těším, jen mě napadlo tohle napsat do éteru 🙂
no sice sluníčko zalezlo, ale za to mě teď pobavil policajt, co se mnou sepisoval tu krádež značek. dojeli to sem dvá dovyšetřovat a z auta vylezl jen ten, co to sepisoval. no skoro hodinu jsme klápali před barákem, no dopadlo to tak, že sem mu dokonce donesla před barák ukázat tu naši jednu britulu, aby si ji pohladil. a ve finále že se za mnou stavijou s kolegou do práce jak budu mít noční, no já jsem šla do kolen ( ale fešák to byl 🙂 😀 ) nějak v mém věku, možná mladší 🙂 tak jen tak perlička na neděli dopoledne 🙂

nessik
3. bře 2013

Ahoj holčiny, já se snad z těch nemocí nevyhrabu, mám nějaký gyn. zánět, takový hnusný zelenožlutý výtok, nikdy jsem to neměla ☹ Já už se fakt bojím, že budu neplodná. Myslíte, že takový zánět to můře způsobit? Asi jo, že? No, zítra musím na gyndu. Prostě mi přijde, že se u mě všechno podělalo, nic nefunguje. Kdybych nebyla taková stará pálka, tak to tak neřeším, ale takhle mám pocit, že na to mimino nemám už moc času.

ratatooy
3. bře 2013

@nessik joo o zanětech bych ti mohla vyprávět nasledek mam nepruchodne vejcovody a jeden už nemám kvuli mimodeložnimu těhu

nessik
3. bře 2013

@ratatooy jejda, no tos mě nepotěšila, ach jo, docela se bojím ☹ A jak u tebe ty záněty probíhaly?

ratatooy
3. bře 2013

@nessik u me ty zaněty probihaly tak že sme budto o nich vubec neveděla a nebo jen nejakejma vytokama ale mela sem je permanentně

ratatooy
3. bře 2013

@nessik takže mi chodime na umělka kvuli tomu že se naše bunky nemaji jak spojit

nessik
3. bře 2013

@ratatooy já mám snad výtok poprvé v životě, jsem nemocná, beru atb, máme všichni nějakého bacila, tak je to asi s tím. Snad to nebude mít následek, bojím se.

nessik
3. bře 2013

@ratatooy a chlapečka máte taky z IVF? A teď se snažíte o druhé?

ratatooy
3. bře 2013

@nessik jj toho mame z ivf a ted si jdem pro druhe ještě nam zbyli mražáčci

ratatooy
3. bře 2013

@nessik ale pokud maš zanět poprvé tak to nic neudelá

maximka33
3. bře 2013

@nessik ty jo, neblázni. já měla x zánětů a výtoků a nikdy nic vážného. jen by tě měla vidět doktorka. jo a pokud bereš atb, bereš i probiotika? anebo aspoň bílé jogurty? atb ničí probiotika ve střevě a následky jsou i ty výtoky!

matysikovad
3. bře 2013

@nessik no hlavěn se běž přeléčit, to je základ. a jak budeš zase v poho, uvidíš, že takové černé myšlenky mít nebudeš 🙂 to máš z těch antibiotik, dá ti třeba Micmaror nebo jiné atb na zavádění a je to. antibiotika v žaludku ničí všechny hodné mikroflory, tak se ti akorát přemnožili zlé. na gyn ti udělají stěěry a za dva dny si poneseš domů nějaký gel nebo mast 🙂

matysikovad
3. bře 2013

@nessik nebo macmiror 🙂 ted nevím přesně jak se to jmenuje

barbarucha
3. bře 2013

@jane84 Nádhera Jani, přeju hodně společného štěstí!!!

nessik
3. bře 2013

@ratatooy
@maximka33
@matysikovad holky díky, já na sobě fakt pozoruju ty příznaky postabortivního syndromu, hlavně mám pořád strach, že už to nepůjde, že budou nějaké problémy ☹ , asi si budu muset dát pohov od internetu, jinak zcvoknu.

camiben
3. bře 2013

@matysikovad Já ho nemám zvýšený moc. To, že je zvýšený zjistili v hormonálním profilu, který mi dělali před umělým oplodněním. Dostala jsem na to nějaké prášky, ale ty už neberu......víc mi k tomu neřekli.

maximka33
3. bře 2013

@nessik asi to nebude jen pohov od internetu, ale zkusit svou pozornost zaměřit někam jinam. co tvoření, zvelebování domova, zahrádky, výlety, kafrání s kámoškama? prostě přijít i na jiné myšlenky..

makiska1
3. bře 2013

@ofina1 ahojky, já doufám že za nějakou dobu se s tím tak nějak srovnám, cítím se líp ale jsem jak na houpačce... jednu chvíli jemi dobře a směju se a dokážu i vtipkovat, a druhou chvíli jsem totálně zlomená a valí slzy jak hrachy... ale ty intervaly se stále prodlužují, tak snad za pár týdnů už mi bude lépe... těším se na kontrolu k mudr, doufám že mi řekne že je vše v pořádku a hojí se vše dobře, pak se taky těším až mi dorazí první ms po revizi, pak chci otestovat ovulaci zda funguju jako dřív a po druhé ms bych to chtěla zase zkusit, strach tam sice bude, ale už tam bude vždycky, takže si myslím že není na co čekat... 🙂 je pravda, že když máš toto své obrovské trápení a bolístku a slyšíš jaké absurdní kraviny lidi řeší, tak ti to přijde naprosto směšné, ale na druhou stranu, dokud se nám ta tragédie nestala, byly jsme stejné a řešily jsme stejné blbosti, já bych to těm lidem nenazlívala, oni prostě neví čím procházíme a jak nám je... ale je taky pravda, že to chce čas, abychom mohly zase začít normálně fungovat... prostě je opravdu potřeba se s tím srovnat a smířit, a ono to nějakou dobu potrvá... mě moc pomáhají holky tady, chodím zde ještě do jedné diskuze, kde jsou holky které si tím taky prošly a musím říct, že povykládat si o tom s někým kdo to má za sebou je opravdu balzám na bolavou dušičku...kdybys cokoliv potřebovala, napiš, ráda vše s tebou proberu, ve dvou či více lidech se to přece jen lépe táhne... 🙂

makiska1
3. bře 2013

@fykyska zajímavý článek... koukala jsme na to a zatím teda mám akorát ten smutek a výbuchy pláče, jinak nic... tak uvidíme 🙂 snad bude za pár týdnů líp a srovnám se s tím... děkuju ti!!!

matysikovad
3. bře 2013

@ofina1 jééé krásnou neděli 🙂 pozdě ale přece 🙂 😉

zuza15
3. bře 2013

Holky.... ☹ jdu do 6.týdne a dneska jsem zjsitila,že jsem trošku začala špinit.....ach jo..tak jsme už doufalu,že konečně po tolika pokusů.. 😔 😖

maximka33
3. bře 2013

@zuza15 jestli můžu poradit, nasaď ascorutin a utrogestan, jestli nemáš doma, tak hodně vitamínu C, to zastavuje krvácení (špinění). může to být i hematom, já to měla v 8tt.

zuza15
3. bře 2013

já mám utrogestan ráno+večer...vitamín C např co?? Mám jen takové šumivé tabletky.....