Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

leeena_4
15. dub 2012

@lorreine 😀 😀 Člověk je pořád z něčeho vystresovaný. Jak říkám, já mám k Gennetu psychický blok. Když tam vejdu, všechno se mi to tam vrací a to je asi hlavní důvod, proč jsem šla jinam. Máte krásnou pravděpodobnost. My měli pravděpodobnost 1: 17836 a taky mě čeká velký utz ve 22tt, už aby byl za mnou 🙂. Pohyby zatím necítím, tedy něco se tam posledních pár dní děje, ale já vůbec nevím, co to může být 😀. Už se na ně moc těším, ale přistihla jsem se, že stejně si to zatím moc nepřipouštím to těhu, říkám si, že až po velkém utz.

ladydi
15. dub 2012

@maximka33 musí se to prolomit, už dlouho tu nebylo nic moc pozitivního.

@martusinek jestli na to dobře koukám, tak bysme měli mít stejný TP 😀 a to je 21.12. já jdu ke gyndrovi na KO ale až 24.4. zatím jsem byla jen na krvi a tam je vše OK.

Holky, je možné mít průjem?? Pardon, že to tak píšu, ale od včera mám dost průjem, ale ne že bych lítala pořád, jdu tak max 2x za den, ale je to teda voda 😖 Naprosto po všem mě pálí žáha a choutky naštěstí teda ani na jídlo moc nemám.

ladydi
15. dub 2012

@leeena_4 tak já nemám psychický blok ke gyndrovi, ale mám tam vždy vysokej tlak a moc se jim to už nelíbí, ale u klasickýho mudra mám naprosto v pohodě spíš nižší a doma nízkej. Ale od té špatné zkušenosti u gyndra tam mám vysokej tlak 😒

leeena_4
15. dub 2012

@ladydi No já mám u gynekologa taky jen vyšší tlak, ale v Gennetu, kde jsem si prošla minulé těhotenství ten šílený Screening, kde bylo vše špatně, genetický pohovor, kde mu nedávali šanci, odběr choriových klků a nakonec jsem si tam byla pro papíry k potratu, tak tam už fakt nemůžu. Oni ti doktoři určitě počítají s tím, že když máš špatné zkušensoti, jsi nervozní a máš i vyšší tlak 😉

ladydi
15. dub 2012

@martusinek vidíš a mě gyndr u malé, kdy jsem s prominutím blila jako amina říkal, že těhotenství při kterém se zvrací, se nepotrácí. Teď u toho co mi dopadlo špatně jsem žrala jako zjednaná a do 11tt jsem přibrala 3kg, prostě podle mě, co má být bude a s tím se tak nějak snažím žít a jsem celkem v klidu, i když je fakt, že se bojím teď udělat cokoli, ani sexíkovat nechci, ani náhodou, prostě mám strach ze všeho, abych si to pak nevyčítala. Já teda za sebe můžu říct, že sice nezvracím, ale není mi 3x nejlíp, po všem co sním mě pálí žáha a začínají mě bolet prsa a podbřišek mě teda bere občas tak, že mám hrůzu aby nedorazila mrcha a chodím na WC se kontrolovat, protože mám často vlhko. Beru 3x denně Duphaston, takže hormony semnou mlátí, bulím u každé kraviny a jsem hrozně zlá a hádavá na manžela.

ladydi
15. dub 2012

@leeena_4 no já to tak sestřičce vysvětlovala, ale moc se jí to nezdálo, jinak teda na tu sestřičku nedám dopustit, je moc hodná.

leeena_4
15. dub 2012

@ladydi Ta moje to sama i říkala, jestli nejsem nervozní, že mám vyšší tlak, tak jí říkám, že trochu jo 🙂. Ale nemáš ho nějak zásadně vysoký, ne?

ladydi
15. dub 2012

no pro mě ho tam mám hodně vysoký, měla jsem snad nějak 140/80 nebo jak a doma mám 110 i na 65 😀 u klasického doktora mám max 120/80 což je prý výstavní

zandi78
15. dub 2012

@leeena_4 No já mam nafasovanou poslední várku Clostíku. Minule mi zabral-sice až třetí měsíc co jsem ho brala, a nedopadlo to. Ale nebylo to sliznicí že bych potratila. No tak já uvidím, jak mi ten clostík zabere ted. POkud ted po 3 měsících užívání neotěhotním, asi se začnu zajímat o IUI. mám z toho tak trošku strach. z těch všech injekcí. Jsem sice zdravotní sestra 🙂 takže s pícháním není problém 😎 ale já nejsem zvyklá vůbec na žádné léky...když už tak algifen kapky a to musím lezt po4ech abych si něco vzala 🙂 tak se bojím spíš co to udělá se mnou ty injekce a tak. a asi se to i plati, ne? to IUI. ja jsem toto ještě neřešila.ani nepatrala. Tak snad ani muset nebudu... ☹ Ale kdyby jo-vim na koho se můžu obratit o ifo a moc děkuju 🙂 😉

zandi78
15. dub 2012

@maximka33 Já nemám co testovat 😖 Mám hemoragickou cystu v L vaječníku. 5x5cm. Svině jedna. Tož budu čekat až mi praskne... Takže já uvnitř něco nového mám-ale čáp z toho nepřiletí 😀

zandi78
15. dub 2012

@maximka33 Já jsem po prvním potratu zažila toto: uběhla už nějaká doba od potratu, revize a byla jsem už OK. byla sobota 11.6.2011 a já jsem byla v práci na denní. a od rána jsem měla takový pocit-jako že musím někomu pořát k narozeninám, že nějaký můj známý nebo někdo ma narozky či něco takoveho.tak jsem brouzdala FCBkem ale nic. Nikdo. Tak sedím a přemýšlím...a říkám si tak sakra přece nejsem blbá, dneska něco JE za datum... no a pak mě to napadlo. Můj termín porodu. 11.6. jsem měla termín. Začala jsem bulet jako malá, a celý den už jsem byla přejetá a smutná. I druhý den. Vím že i letos budu mít smutný začátek září-kdy bych měla termín. Ale snad se mi povede něco-co mi minule chybělo. A to-být v době smutného termínu porodu už zase těhulka 🙂 To stejné přeji i tobě. 😉 Neboj. Nejsi na to sama. Jen věř 🙂

ladydi
15. dub 2012

@zandi78 a to Tě gyndr neposlal s cystou do nemocnice?? Já vím jaké to je, je to bolest jako pr... Moje předchozí nána gyndruše, co mi dělala jen UTZ a neřešila, že mi nechodí MS mi nic neřekla a ona mi praskla, nevěděla jsem co se stalo, ale myslela jsem si, že mi prasklo střevo a že umřu, ležela jsem na podlaze a bulela a nemohla se ani pohnout. FUJ dej pokoj, to bych nikomu nepřála.

ladydi
15. dub 2012

@zandi78 neboj, už to bude jen do třetice všeho dobrého a zlého 😉 Já bych měla TP za 14dní 27.4. a jak se znám, už by byl mimísek venku a byla bych teď v porodce ☹ to že jsem těhu, mě asi hodně pomůže překonat ten den D. Už to musíš mít vše v pořádku, přece nemůžeš prožívat dokola stejné peklo.

leeena_4
15. dub 2012

@zandi78 Nemusíš se vůbec IUI bát 😉. Doufám, že ho nebudeš potřebovat. Já taky nejsem zvyklá na léky a Puregon, tterý jsem si píchala 9 dní do IUI jsem snášela naprosto bez problémů, nic jsem nepociťovala zvláštního. Clostík je mnohem větší sajrajt 😉. Samotné IUI trvá 5 minut a probíhá podobně jako prohlídka u gyndaře. Já jsem platila jen léky, cca 2tisíce za ten Puregon, za IUI nic 😉. Přeju, ať clostík zabera na potřetí 😉. Nemyslím, že by po něm mohl nastat potrat, jen s injekcemi rozte hezčí sliznice 😉

leeena_4
15. dub 2012

@ladydi mě další těhotenství strašně pomohlo překonat termín porodu. Kupodivu mi vůbec nebylo smutno.

zandi78
15. dub 2012

@ladydi žejo 🙂 tež si říkám 🙂 No gynekolog se mě ptal jestli chci pichnout agolutin na vyvolani, ale nechtěla jsem.protože když jsem měla cystu uplně poprve před sto lety-tak msem si ho nechala pichnout a neudělalo mi to dobře-i na cyklus a tak. takže nechavam to přirozenou cestou. Ja už bych těch injekcí v sobě měla...toto je snad moje 10tá cysta.ja nevím ja už to od té 6-8mé nepočítám.. 😒 ale toto je druhá hemoragická-krvavá. Věřím že TP 27.4. přežiješ-protože s miminkem v bříšku se na to budeš dívat hned pozitivnějic 🙂 😉

zandi78
15. dub 2012

@leeena_4 tak když si o tom IUI něco zjistím, nebude to naškodu 🙂 No nic levneho to nění-ta dnešní neplodnost 😕 ale i ty 2tis.ujdou když to srovnám s variantami jako IVF, atad.ale taky doufam že mi klostík zabere. Celkem ho snáším až na tu ukrutnou brutalní zácpu a nafouklost. Jsem jak balon ty dny co ho beru a manža říká že jsem na zabití ty dny 🙂

leeena_4
15. dub 2012

@zandi78 když tě bude k IUI něco zajímat,klidně napiš😉. mám to za sebou 2x. Taky jsem byla po clostíku nafouklá a po injekcích vůbec nic 😉 ani nálady nebyly 😉

zandi78
15. dub 2012

@leeena_4 tak děkuju. Sice doufám že se k IUI nebudu muset ubírat, ale už ted je mi sympatičtější-jak o něm tak píšeš 😀

maximka33
15. dub 2012

@leeena_4 chtěla jsem se zeptat na ten puregon, proč se to dává? nám říkali, že bych brala clostík, nevím, jestli i něco jiného.

leeena_4
15. dub 2012

@zandi78 to jsem ráda, fakt to nic není, jen má před tím prvním člověk strach z neznáma 😉.
@maximka33 Puregon je čistý hormon a oproti clostíku to není tak zátěžové na tělo a roste při něm líp děložní sliznice. Zase je ale dražší a musí se píchat do bříška. Mě clostík vůbec nezabíral, nic mi po něm nerostlo a tak mi proto dali Puregon.

ladydi
15. dub 2012

@zandi78 no je mi to divný, co já vím, tak většinou gyndr proti cystě posílá na laparku, aby to dali dopořádku a odstraňuje se v narkóze, což teda vím, jen ze zkušenosti známých. Moje zkušenost je jen ta co jsem psala. Porod prý ale pomáhá proti, prý pak 10let je klid.

zandi78
15. dub 2012

@ladydi No zatím mi všechny cysty odešly samy, a jedna po injekci. tak doufam že i tentokrat se to pohne. Jo slyšela jsem že po poroud je klid...tak ať už je to tady!! 😉 😀

lorreine
15. dub 2012

@leeena_4 No práve, presne som si hovorila, že po veľkom utz už budem akože "ofiko" tehotná 😀 . No ale práve prišlo to precitnutie: budeme mať dieťa, budeme za neho zodpovední a celý život sa báť...a ešte k tomu ho (respektíve v našom prípade ju) porodiť 🙂...

leeena_4
15. dub 2012

@lorreine 😀 😀 😀 tak to jsi mě "uklidnila" že po obavách z velkého UTZ přijdou další 😀. No, porodit jí budeš museta a ten strach už máme opravdu asi na doživotí 🙂

maximka33
15. dub 2012

@lorreine
@leeena_4
jj holky, porodem to vlastně teprve začíná 🙂))

ladydi
15. dub 2012

@lorreine @leeena_4 jak píše @maximka33 😀 abych pravdu řekla, tak ani nevíte, jak jsem se šíleně bála, když jeli se školkou busem do divadla. Nikdy před tím by mě ani nenapadlo, že bych se bála takové samozřejmosti.

leeena_4
15. dub 2012

@ladydi to si člověk asi neumí poředstavit, dokud ty děti nemá 😉 🙂

ladydi
15. dub 2012

@leeena_4 právě, dneska si říkám, jak mi mohla mamka dovolit to či ono, že asi jednou umřu srachy. nedej bože až si najde kluka a bude jezdit s ním autem 😖

leeena_4
15. dub 2012

@ladydi ják najít kluka? 😀 Až v 18-ti 😀. Jojo, je to šílená představa. Naši měli odvahu 😀