Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

misacik
10. kvě 2012

@leeena_4
No, nebylo mi to vysvětlené a opodstatněné, akorát, že prostě oni to tak doporučují ženám po potratě, že se nemá spěchat, ale nejdřív takto užívat 2-3 měsíe ten Duphaston a pak se pokoušet. Takže Ty myslíš, že prostě to ani nemá cenu zkoušet, když mám takto předepsané užívání toho Duphastonu, že ovulace nejspíš nebude?

leeena_4
10. kvě 2012

@misacik no já bych řekla, že s velkou pravděpodobností ten duphaston od 10DC ovulaci zablokuje. Nemáš možnost zeptat se ještě jiného gynekologa? Ale oni ti všichni pro sichr poradí počkat po potratu 3 měsíce :-/

misacik
10. kvě 2012

@leeena_4
Přímo jiného gynekologa nemám možnost se zeptat, ale mám pár docela znalých kamarádek, tak se můžu zeptat na jejích názor. Nebo pak je ještě jena varianta a to ta, že ten Duphaston prostě brát nezačnu.

leeena_4
10. kvě 2012

@misacik Já jsem takovej rebel, že mě pokud by někdo nevysvětlil, proč je to třeba, tak do sebe žádné hormony necpu, když nevím důvod. Ale tohle si každá musíme rozmyslet sama, v tomhle se nedá radit 😉. Zkus se zeptat znalých kamarádek 😉. Nebo napsat do nějaké gynekologické poradny 😉

misacik
10. kvě 2012

@leeena_4
To máš pravdu. Já zase jsem taková, že kdyby mi to bylo pořádně vysvětlené a opodstatněné, proč je to tak a tak, tak by mi nevadilo doporučení dodržet. Nicméně každá máme svou hlavu a může být, že doktoři to takto doporučujú jen z principu, aby třeba žena pak nemohla říct, že nebyla poučena atd. Ale jak píšeš, každá si to musí rozmyslet a zvážit sama. Taky bych do sebe nerada cpala hormony a léky, pokud to není nezbytně nutné. Je běžné, že se po potratu nasazuje ten Duphaston, nevíš?

leeena_4
10. kvě 2012

@misacik já jsem se s tím moc nesetkala. Duphaston a utrogestan se nasazují spíš pro srovnání cyklu.

misacik
10. kvě 2012

@leeena_4
Aha, no tak pak to už vůbec nechápu. Oni mi na gynekologii řekli, že ho budu brát kvůli tomu, aby se opravdu pořádně utvořila nebo vytvořilo vhodné místo pro mimi, když to řeknu zjednodušeně.....Fakt nevím, co dělat, jestli ho vůbec začít užívat.....

miranda77
10. kvě 2012

@misacik já jsem po potratu žádné léky nedostala ... ani na kontrolu nemusím ... až v listopadu na prevenci nebo s těhu dřív 😉

leeena_4
10. kvě 2012

@misacik to, že jsem se s tím já nesetkala, ale neznamená, že se to nikde nedělá 😉. Já bych se zkrátka zeptala na nějaké internetové poradně jiného gynekologa co si myslí o tomhle postupu a pak bych se sama rozhodla. 😉

misacik
10. kvě 2012

@miranda77
Tak já to nechápu, dle čeho pak předepisují léky?

misacik
10. kvě 2012

@leeena_4
Tak to máš pravdu, děkuju 🙂

maximka33
10. kvě 2012

@misacik přidávám se, duphaston jsem brala na srovnání cyklu. někdo to bere i na udržení těhotenství. ale zase to budu brát teď, ale až po ovulaci.

misacik
10. kvě 2012

@maximka33
Tak naco to brát už před těhotenstvím? Ženám, které již potratily to asi nasazují automaticky co?

martinakl
10. kvě 2012

@petulka19 Tak super! At to jde dal, jak ma 😉 Nadhera 🙂

lili1986
10. kvě 2012

@misacik
Ahoj ja jsem zadne leky nebrala a otehotnela po prvnim cyklu a vse je v pohode nechala jsem to prirode telo vi samo co ma delat a otehotnis az bude pripraveno.

maximka33
10. kvě 2012

@misacik mně to teda zatím nenasadili. ale zůstalo mi z minula. a protože mám cyklus teď 35 dní, budu to brát, ať je spíš kratší než delší. ale myslím,ž e se to po potratech nedává, spíš na něco konkrétního. a hlavně mě to taky naordinovali uprostřed cyklu, v ovulaci.

misacik
10. kvě 2012

@lili1986
Tak to je super a moc gratuluju, že se zadařilo tak brzo. Mě předepisovali i před prvním těhotenstvím Duphaston a Estrofem, ale naštěstí jsem náhodou otěhotněla ještě před těma lékama. Takže Ty myslíš, že pokud není nějaký závažný důvod, že bych ten Duphaston neměla brát? Nebo se raději ještě zeptám, protože do té doby půjdu na vyšetření....

misacik
10. kvě 2012

@maximka33
Tak ja to teda nechápu, jestli mi to předepisují preventivně, ale sestřička řekla, že mi to dávají, aby se vytvořila ta vystýlka v děloze nebo tak něco. Vždyť mě se i napoprvé plod uchytil, já jsem měla zamlklé těhotenství, tak fakt nevím. Buď se ještě jednou zeptám, zda-li by to nešlo bez něj a v případě, že bych otěhotněla, tak ať mi ho třeba pro udržení předepíšou, ale fakt se bojím, aby mi to nějakým způsobem nezablokovalo ovulaci, kterou zatím mám normální....

lili1986
10. kvě 2012

@misacik Ja nevim jestli mas nejake problemy z otehotnenim pokud ano tak snad doktor vi proc to predepsal🙂 Me je 25let a zaden problem nemam taky jsem mela cekat tri mesice pro jistotu ale ja pila kontryhel a jedla wobenzym to mi k uzdraveni delohy pomohlo a nikdy o lecich nebyla rec ale pokud nemas problem s cyklem tak je snad zbytecne cpat se leky raci jen listovkou. Ja sice nic neberu ale prece leky na udrzeni tehu bys prece mela brat az pri tehu🙂 Hezky se ho poptej az te neodbyde 🙂

misacik
10. kvě 2012

@lili1986
O žádných vážných problémech nevím. Mám sice zjištěné PCO, ale nakonec jsem v pohodě otěhotněla, ale bohužel nakonec potratila, ale kvůli zánětlivým změnám v děloze - tak zněla zpráva z histologie. Listovku jsem začala brát hned jak mi skončilo šestinedělí, no a s tím Duphastonem fakt nevím, ještě mám čas to pozjišťovat, měla bych ho začí brát od 20.5., tak se na to musím povyptávat, kde se dá. Jak jsem psala, oni mi ho teď predepsali na to, aby se pořádně vytvořila ta stěna dělohy, která je hodně u revize poškozena. Ale ona se přece zregeneruje sama, jen to někomu trvá asi dýl, ale psala mi tu jedna holka, že to šestinedělí zvykne stačit. No nic, já jdu příští týden na vyšetření, tak se zeptám, jak to vypadá vevnitř, ještě se na ten Duphaston zeptám a pak se rozhodnu.

lili1986
10. kvě 2012

@misacik Na ultrazvuku by to mely videt v jakem stavu je deloha na to je prave super ten kontryhel🙂 Je mi lito ze pri takove blbosti jsi potratila to az ti radeji daji neco na ten zanet ja jsem dostala vaginalni i do zadku preventivne i kdyz potrat nebyl kvuli zanetu ale byla jsem nachlazena tak to doktorka vzala dukladne nebo po revizi jsi nachylnejsi na zanet tak drzim pesti a neboj mimi prijde🙂 A zkus prstovou metodu kdyby to neslo hodne lidi se tomu smeje ale taky to hodne lidem vyslo:D me prave dvakrat:D je to trapne ale po pohlavnim styku si dej polstar pod zadek a prstek tam ty spermie zatlac a prohrabni:D na netu je o tom dost clanku i kdyz to zni smesne znad dost holek kterym to vyslo tak hodne stesti:D

maximka33
10. kvě 2012

@misacik asi bych se fakt doktora zeptala, na co přesně ti ten duphaston napsal. dává se to i na bolesti při ms. ale jinak mě se doktorka taky neptala, kdy mám ovulaci, a já to vím, takže jsem si to užívání posunula, ať to beru až po ovulaci.

misacik
10. kvě 2012

@lili1986
Děkuju za názor a rady. Jak jsem psala, příští týden jdu právě na ultrazvuk, tak se zeptám, jak to vypadá a myslím, že po té druhé MS se začneme pokoušet 🙂

misacik
10. kvě 2012

@maximka33
Přesně, musím se ještě povyptávat, prostě mi to nedá, když jsem i napoprvé otěhotněla bez léků. A pokud ukáže ultrazvuk, že je sliznice dělohy obnovena a zregenerovaná, tak se cpát Duphastonem asi fakt nebudu!!! Beru akorát kyselinu listovou.

lenickan
10. kvě 2012

@misacik asi jak píše
@leeena_4 tak opravdu jsou ženy, které s PCO nemají MS vůbec. Pokud máš "jen" delší cykly tak to nebude taková tragédie...a půl roku je dobrý výsledek. Nám to fakt trvalo 2 roky, pak 2 měsíce v CAR, jedna stimulace fostimonem na IUI (ale nešli jsme) to nevyšlo, pak další cyklus bez stimulky a já otěhotněla🙂
Ted jsem otěhotněla po laparce měla jsem dermoidní cystu...
S tím clostilem / duphastonem jsem to zkoušela před CARem a vůbec to na mne neučínkovalo... určitě doporučuji při léčbě clostilem také průběžné UTZ zda folikuly rostou - pokud ne nemá to význam... mne tyto léky vůbec nesvědčily a bylo mi fakt dost zle (takovej přechod - bych to přirovnala) a při stimulce Fostimonem/injekce uplně v pohodě...

lenickan
10. kvě 2012

@misacik
@leeena_4 taky mne bylo řečeno, že progesteron před ovulací ji zablokuje...

lenickan
10. kvě 2012

@misacik no progesteron podporuje růst děložní sliznice proto se používá v kombinaci s clostilem ten podprouje růst folikulů v první půlce cyklu a po ovulaci se nasazuje utrogestan nebo ten duphaston (progesteron) na růst sliznice... takhle je to spíše jako pojistka, že ovu nebude, ale vytvoří se pěkěná sliznice.
Standardní to asi není - ale oni tě znají jak píše
@leeena_4

misacik
10. kvě 2012

@lenickan
Tak já to fakt nechápu, proč mi ho předepsali. Jestli pouze kvůli té výstělce dělohy, tak pak je to asi zbytečné ne? Musím se na to ještě zeptat.

lenickan
10. kvě 2012

@lili1986 takže jsi otěhotněla ihned po šestinedělní MS?

misacik
10. kvě 2012

@lenickan
No fakt nevím, když mi předepsali pouze Duphaston, chápala bych třeba v kombinaci s tím Clostilbegyt, ale jen samotný kvůli děloze.....Jako chápu, že musí být v pořádku, ale když to vidí na ultrazvuku, tak potom fakt nechápu ten důvod....