Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martinakl
22. říj 2012

@ladydi To neni 🙂 Ja myslela jakoze v ramci pripravy na porod jsem jen pila malinikovej caj 🙂 Taky jsem obcas posilovala svaly panevniho dna. V MHD, v praci, v divadle 😀 Ale priste (jestli teda nejaky bude 🙂 ) budu peclivejsi.

ladydi
22. říj 2012

@martinakl já prostě říkám, tohle nezanedbat a jak na WC?? jak to jde? Já měla po porodu furt zácpu a pamatuju, že ještě skoro po roce jsem viděla všechny svatý. Udělaly se mi totiž hemeroidy a bylo to hrozný.

martinakl
22. říj 2012

@ladydi Ja se hrozne divim, ale docela dobry.. Ja mela s hemeroidama problemy driv, tak jsem se fakt bala. Porad malinko citim ten nastrih, kdyz jdu na velkou, ale neni to zadna velka bolest. Zitra jdu na sestinedelni kontrolu, tak snad bude vse ok. Znama musela takhle na revizi a ja porad trochu spinim, tak mam trochu strach.
Kdyz si vzpomenu, jaky bylo pro me jit na velkou jeste pred dvema tydny, tak ted je to labuuuzo 😀

ladydi
22. říj 2012

@martinakl a tak alespoň že tohle máš v pohodě 😀 já se krmila vším možným abych neměla furt tu zácpu, švestkovej kompot a pod a furt hrůza teda 😀 a kontrolu přeju aby dopodla co nejlíp

martinakl
22. říj 2012

@ladydi Ja ovoce moc nejim. Kubi ma uz takhle problemy s bolavym briskem 😒 A taky nemuzu mlecny produkty, ze 🙂 Tak si davam aspon probiotika v tabletach. Treba je to tim, ze to mam celkem v pohode..

eva518
22. říj 2012

@turcice Evi, neboj. Kontrola bude v pořádku. Budu na tebe po obědě myslet, dej hnedka vědět, jak vám malé roste 😉 😉

ladydi
22. říj 2012

@martinakl to je možný, no, já teda tenkrát brala všechno možný, gyndr se mi snažil pomoct, ale moc to nezabíralo. Já myslím že to bylo hodně kojením, ale i tak, jsem ochotná to podstoupit znova 😉

eva518
22. říj 2012

@maximka33 Držím moc palečky, aby vám to vyšlo. Jestli tě pár dní po IUI pobolívalo v podbřišku, tak bych si vsadila, z čeho to je 😉 Mě 3.-4.den po ovu bolelo na pravé straně s přestávkama dva dny. Teď se to taky občas objeví, ale pořád čekám větší bolesti, protože při minulém těhu to celkem bolelo. Ale bylo to asi o něco později.

eva518
22. říj 2012

Ahoj holky, jak se máte? Já mám dilema, jestli se nehodit od zítřka marod. O víkendu mě chytl kašel a mám rýmu (ne teda velkou) a hlavně v práci jsou skoro všichni marod, ale každý tvrdí, že to je jen viróza, tak chodí do práce vesele dál 😠 😠 a já nechci něco chytit... 😕 Bojím se, aby mě někdo nenakazil, tak jsem dneska naznačovala, že možná budu chybět. K dr.jsem objednaná až příští úterý a jestli bude všechno ok, tak hned beru PN.
Pořád mám strach, aby to bylo v pořádku, tak kontroluju příznaky - včera test krásné //, citlivá a trošku bolestivá prsa, častější hlad, nechuť na kafe a čokoládu a hlavně furt s prominutím krkám 😅 😅 Tak snad je to všechno dobré, jsem nervózní jak sáňky v létě.. 😕

hayete
22. říj 2012

@lupmice88 Lucinko jak jsi dopadla?

terulin
22. říj 2012

@eva518 Ty se máš, že máš // pořádný. Já jsem pořád na úrovni duchů. Krkám jak o život, podbřišek mě divně bolí a jsem pekelně nafouknutá (břicho mám jak pátrací balón). V práci taky pořád někdo prská bacili. K doktorovi jsem se ještě neobjednala, chtěla jsem tam jít pořádnejma čárama, ale možná na ně čekat nebudu. Ale vůbec se mi k protivovi nechce, ale nakonec se stejně budu muset přemoci.

martinakl
22. říj 2012

@ladydi Jo a na hojeni toho nastrihu doporucuju hemagel 😉

ladydi
22. říj 2012

@martinakl já měla jen dva stehy směr zadek a to jakš takš šlo, směr pipka mě to nešila, říkala, že to není tolik natrhlý a že to sroste, že to by bolelo fakt hrozně to šití, že tam nezabírá injekce ani. No uvidíme, pokud bude nějakej velkej trhanec, tak se pak poptám ještě jednou 😀 😉

maximka33
22. říj 2012

@eva518 myslíš, fakt? že by? u předchozích těhu jsem to neměla, ale spíš jsem si toho tak nevšímala. a děkuju moc, jsem na tebe taky zvědavá 🙂 a jinak na nachlazení beru echinaceu - preventivně 2x denně, má to super účinek. taky si teď nemůžu dovolit nemoc. a taky je dobré jíst hodně vitamínů.

maximka33
22. říj 2012

@turcice budu na tebe zítra myslet!! půjdeš na NT screening?

maximka33
22. říj 2012

@happyfrog80 @aagnes jak se máte holky, jak to s vámi vypadá?
@winterska, jak se cítíš, jsi taky po IUI že?

eva518
22. říj 2012

@terulin Mám teď dilema, jestli se nepřeobjednat dřív než za týden. Kvůli Utrogestanu - určitě mi ho napíše a já bych s ním byla klidnější.. Rozmyslím si to během zítřka a když tak půjdu na ko v pátek. Sice budu teprve cca 14 dní těhu, ale začínám mít strach, aby to bylo ok. Ducha neřeš, některé holky tady měly taky spíš duchy a nic to neznamenalo. Já jsem dneska ze zvědavosti udělala odpoledne test 25 od jiné firmy než ten 10 a je tam slabá čárka. Bolí mě na pravé straně podbřišku, ale vždycky tak nějak na etapy. Mám strach, aby to bylo v pořádku..
A ty nepůjdeš na marodku? Zůstaneš v práci až do mateřské?

eva518
22. říj 2012

@maximka33 Jj, já si už na tohle dávala tak nějak podvědomě pozor, protože to byl první z příznaků, že se něco děje. 😵 Moc držím palce, přeju ti to. Jinak echinaceu znám, zítra pro ni půjdu do lékárny, protože na průduškovém čaji od Lerosu je napsané, že v těhu a při kojení kvůli šalvěji nee 🙄

maximka33
22. říj 2012

@eva518 jo s tím utrogestanem souhlasím, teď ho beru a dokonce 2x denně. v každém centru to předepisují jinak, ale já to nechci nechat náhodě. a ukážeš nám testík?

eva518
22. říj 2012

@maximka33 Ukázala bych, ale nemám kabel od mobilu do pc 😠 někde jsem ho zastrčila anemůžu ho už pár týdnů najít. Ale polepším se a zkusím ho najít nebo koupit nový. Hodně teď váhám, jestli kvůli tomu Utrogestanu nemám jít na kontrolu dřív.. Doma mě zbyly jen dvě bobule.

winterska
22. říj 2012

@maximka33 jé, ty jsi hodná, že na mě myslíš - nene - tentokrát jsme dali znova KET (máme mrazáčky z posledního lednového IVF, v květnu se KET zadařil, ale zamlklo), tak tiše doufáme 🙂
jinak s tím utrogestanem - po IUI jsem ho do loňského roku vůbec nebrala, jen po IVF. Od letošního roku jsem ho brala i pri IUI a to jeden ráno a jeden večer.. Po KETu mám dvojnásobek..
a co ty, jak je tobě?

winterska
22. říj 2012

@eva518 zavolej si do CARu a zeptej se🙂

eva518
22. říj 2012

@winterska Držím palečky, aby se zadařilo. 🙂

eva518
22. říj 2012

@winterska Já nechodím do CARu. Napsal mi ho můj dr. minule, protože v kartě jsem měla první MA.

happyfrog80
22. říj 2012

@maximka33 zatim to de že Ani 😀 ...rači sa nevyjadrujem bo nevim na čem sem ...absolutne nerozumim mojemu telu po potratu 😉

winterska
22. říj 2012

@eva518 díky,
jinak tedy držím palečky, at se tvoje // drží! a snad ti do dopadne i s utroušem 🙂

aagnes
22. říj 2012

@maximka33 ahoj, máme se asi podobně 🙂 graf na pytel a ovule se maskuje, aby nebyla poznat 😝
a co ty? 😉

aagnes
22. říj 2012

@happyfrog80 asi bude v té spodní tabulce jako poslední, že? 😀

eva518
22. říj 2012

@winterska Díky 🙂 Já teď Utroš ještě nemám, na kontrolu jsem byla objednaná až příští týden jako preventivka, ale teď když se objevily // tak přemýšlím, že tam zajdu dřív i kvůli tomu předpisu na Utrogestan.

eva518
22. říj 2012

@happyfrog80
@aagnes holky, já jsem nikdy nevěřila té větě sestřičky ze špitálu, že po porodu nebo potratu ať už s revizí nebo bez ní je cyklus ženy jiný než byl. A to může být jak k lešímu, tak horšímu. Dobrá zpráva ale je, že se to dalším těhu zase změní, takže holky nezoufejte. Určitě to brzo vyjde a budete se těšit z miminka.