Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

eva518
29. říj 2012

@vanilka31 Jo, to jo, ale i na ně musíš mít aspoň nějaké peníze a s těma jsem teď pěkně na štíru... 😖

maximka33
29. říj 2012

@froka budu budu myslet 🙂
@kopretina22 taky jsem to tak měla u prvního těhu, otěhotněla jsem až 27. den cyklu - tedy podle velikosti plodu na utz. takže neztrácej naději, příští týden je tam srdíčko jako vyšité. pro klid duše si říkej, že je o dva týdny mladší. naše doktorka to zvládla dobře, všude psala jen termín podle utz. ale v porodnici z toho byli mimo 🙂 stejně šel malý o týden dřív ven.

maximka33
29. říj 2012

holky, o víkendu jsem trochu špinila (po iui), takže po konzultaci s doktorem jsem zvýšila utrogestan na 2x denně 2 tablety. taky jste to braly na špiinění? jinak mně pořád tak nějak bolí břicho. včera fakt dost, tak si říkám, že to snad je to hnízdění. to i muž si všiml, že nejsem ve své kůži. ale dneska je mi líp.

turcice
29. říj 2012

@froka Kačulko držíme všechny palečky,a neboj vše dopadne dobře 😉

eva518
29. říj 2012

@maximka33 Může to být opravdu uhnizďování. Také jsem to asi dva dny cítila, pak už ne až zase kolem MS. Dokonce jsem asi čtyři dny kolem MS měla typické bolesti jako při MS, ale naštěstí - ťuk, ťuk, nic. Minulé těhu jsem ho barala, ale jen 2x denně 1. Při špinění říkal, že by mi dávku trochu zvedli, takže si myslím, že to máš v pohodě. Moc moc držím palce, testy budou už za chvilku, co? 😉 😉

eva518
29. říj 2012

Holky, tak jsem dneska byla v práci odevzdat papíry na nemocenskou. Byla jsem u šéfa, řekla jsem mu, že jsem těhu a že zatím mám PN do pátku a po kontrole když to bude v poho, tak min.do půlky prosince nebudu určo. A on že nevezme na tu dobu náhradu, tak jsem na něho čuměla, protože práce je hodně, požadavky se mi nekupily jen proto, že jsem brala max.počet klientů, který jde a trávila tam celé dva poslední měsíce denně 9-10 hodin čisté práce. 😖 Tak jsem zvědavá, co se za tu dobu všechno nakupí. Kolegové budou na mě opět nas..., protože urgenty budou dělat za mě, když nebude náhrada. Jsem si myslela, že někoho zaplatí aspoň na tři týdny a on ne.. 😒 Ale vzal to v poho, až jsem se divila a slíbil, že to neřekne až do genetiky nikomu, tak jsem fakt zvědavá, protože kromě něho to fakt nikdo neví. Takže pokud se to provalí, je to jasné, kdo je sojka práskačka 😅

eva518
29. říj 2012

Včera jsem se rozhodla, že příteli upletu k Vánocům svetr. Mám vybraný typ, velikost taky, zítra mažu pro vlnu a jehlice. Když začalo o víkendu sněžit, úplně jsem se znovu nadchla pro pletení a těším se jak malá holka 🙂

maximka33
29. říj 2012

@eva518 no zrovna jsem si říkala, že ty bolesti jsou podobné jako před ms.. trochu silnější, i minulý měsíc byly, asi po lécích.. díky moc. jo třeba už ve středu, ale určitě v pátek testnu.
@eva518 Evčo, to se divím, že si nikoho nenajde, máš naznačit, že pak rovnou přejdeš na mateřskou. vždyť nemocenskou i mateřskou ti neplatí, takže peníze na novou sílu má..
@eva518 taky zrovna pletu, zatím sobě letní svetřík, pak malému bambulkovou šálu. mně to děsně baví, zvlášt na mimča 🙂 ale pustila jsem se do toho snad po třech letech, asi jsem na to neměla patřičný klid. pleteš podle časáku? já podle sabriny myslm.

pavlina26
29. říj 2012

...hezký večer, tak jak jsem tu o víkendu psala se mi dnes potvrdilo, ve středu jdu na chíru s tím mým nádorkem ☹...fakt nemůžu mít nic bez komplikací...:-/ kdyby mi u toho udělali alespoň liposukci 😀...ach jo...mno, je třeba to odlehčovat nebo se z toho fakt už po... 😖 a jinak- s bolestmi břicha, jak jsem se tu s Vámi radila, je to o dost lepší dneska, v práci jsem se mezi klienty nahřívala a docela to pomohlo (jen ten styk, po kterém to bylo nejhorší, jsem ještě nestihla ozkoušet 😉 ), ale stejně přemýšlím, že gyndu spojím ve středu s chírou...

vanilka31
29. říj 2012

@kopretina22 Stalo se mi něco podobné, na jedné kontrole náznak srd. akce, tak si mě pozvali za týden a tam už bylo srdíčko jako zvon. Tak zkus zachovat klid.

vanilka31
29. říj 2012

@froka Držím pěsti

eva518
29. říj 2012

@maximka33 No, já jsem mu řekla, že se určo nevrátím do půlky prosince - tzn.do genetiky a že pak bych to ofiko ohlásila a stejně budu pak doma. Jen jsem mu řekla, že je zatím brzy na předčasné závěry, do kdy budu pryč, a že doufám, že až do konce. Zní to blbě, ale on to pochopil. Spíš si myslím, že je mu to jedno, protože on si neumí představit, kolik klientely mám, bere to podle toho, jaká byla situace před šesti lety.. Zusím mu to ještě jednou říct, až budu mít zase cestu. Hlavně mi minule tvrdil, že na to nemá, zaplatit náhradu, ale zaměstnavatel přitom platí pouze prvních 21 dní (z čehož tři dny ani kačku) a pak už sociálka. Jenomže já se s ním hádat nemůžu. Štvu ho už jen tím, že mám velký doktorát a on ne. Nemá to moc cenu, víš.
Pletu většinou podle časopisu - sabrina a další, teď nevím ty názvy přesně, ale teď si vezmu jeho starý svetr a budu plést podle něho - má dobrý jednoduchý střih i pěkný a nenáročný norský vzor, tak by to mělo být v klidu.
V pátek budu moc moc zvědavá, teda 😉 😉

eva518
29. říj 2012

@pavlina26 Je dobře, že ti teplo trochu pomohlo, ale já být tebou, tak to radši s Dr. zkonzultuju. Pro jistotu. Ten zákrok mě mrzí, ale snad pak už budeš mít nadobro pokoj. 😉

pavlina26
29. říj 2012

@eva518 jj, nejspíš raději zajdu...aby bylo vše v pořádku a připraveno pro mimi 🙂 ...doufám, že už to napodruhé vyjde tak, abych na ten samý zákrok už nemusela...mužský si ze mě dělá srandu, že mi brzo uříznou půlku pozadí...

eva518
29. říj 2012

@pavlina26 Švagr měl asi to samé co ty, taky na zadku a řezal to dvakrát, podruhé už to udělali dobře a od té doby má naštěstí pokoj. To bude v pohodě. Taky nesnáším Dr.a nemocnice..

pavlina26
29. říj 2012

@eva518 ...nj, na tý zadnici je to takové nepraktické. Člověku se blbě chodí a o sezení ani nemluvě. Už aby byl příští týden, abych věděla jak jsem na tom po té plodné stránce 😀

maximka33
29. říj 2012

@pavlina26 tak to mě moc mrzí.. nezbývá než věřit, že se vše povede, jak má a tobě to pomůže.

mpetula
29. říj 2012

@maximka33 Ahoj Luci, tak to je dobře že jsi to prokonzultovala s dr. a upravila dávku. Mě také bolí břicho jak na ms, dnes jsem to nevydržela a zkusila test no a samo že čisto 😒 Snažím se uklidnit tím, že je ještě brzo, ale tak jako malinko jsem doufala, že třeba dušíček tam bude. Manželovi to ani nebudu říkat, by mi vynadal proč testuji takhle brzo, že se pak jen nervuju...

mpetula
29. říj 2012

@froka Na zítra moc držím palce, ať je vše v naprostém pořádku 😵 😉

pavlina26
29. říj 2012

@maximka33 ...děkuju, musím říct, že jsou chvíle, kdy těm lékařům přestávám věřit. A jinak Tobě držim palečky 😉

maximka33
29. říj 2012

@mpetula tak já tě uklidním, já už testsovala dvakrát, ale samozřejmě že zatím nic.. další zkusím až ve středu. ale zase špiním, tak třeba je to dobrá známka. od čtyř jsem nachodila asi 4 km, jak jsem ted bez auta, takže to byla celkem námaha. teď už se musím natáhnout.

mpetula
29. říj 2012

@maximka33 Tak to si koukej pěkně odpočinout a natáhnout bříško 😉 Jéé, to jsem ráda, že nejsem sama kdo už testoval 😀 Já jestli tento týden začnu špinit, tak u mě je to v háji. Vždy před ms špiním tak od 28 dc a to se blíží... Ale jinak jako těhu příznaky mám, no mám, snažim se je mít, ale to není od těhu, ale od mozku, prostě už mi hrabe 😅 😀

maximka33
29. říj 2012

@mpetula a povídej, jaké příznaky? já takhle nešpiním, to je fakt jen malinko. a když si vezmu utroš, tak to přejde. no a jak jsem hned startovala - rozčilovala se minulý týden, to bylo strašné.. to jsem měla i v předchozích těhu.. a když jsem zvýšila hlas, bolelo mě břicho..

mpetula
29. říj 2012

@maximka33 Bolí mě prsa (jak už jsem tu psala, tak to mě bolela i minule a nic), bolí mě břicho jak na ms (to mě bolí i při ms), je mi špatně, ale to je spíš o tom mozku a to že bych pořád žrala, tak to není nic výjmečného 😀 Říkám, neni to asi o těhu, ale o tom, že bych si spíš moc přála být už těhu 😔 Tak třeba u tebe to špinění je zrovna dobré znamení 😉 Já budu testovat asi až v pátek, tedy jestli to vydržím...

maximka33
29. říj 2012

@mpetula tak to bude ještě detektivka. tak papa

m_artasek
30. říj 2012

@mpetula @maximka33 Ahoj holky, to bude teda detektivka. Já chci testnout zítra ráno a ve čtvrtek mám jít na krev. Já teda zatím netestovala, nechci se zbytečně stresovat. No ale manža mi říká, že jsem protivná jak p...l, tak snad se zadařilo 🙂

luuc_2012
30. říj 2012

@froka držím palečky

kopretina22
30. říj 2012

@vanilka31 @maximka33 Holky, děkuju,ale asi chápete,že jsem byla na nervy...do toho únava, lehká nevolnost a bylo vymalováno.....musím věřit,že to bude dobré....

terulin
30. říj 2012

@froka Budu držet palce, jak o život. Všechno dopadne dobře!

ladydi
30. říj 2012

@kopretina22 hele, nic si z toho nedělej, miminko žilo, to je důležitý a další týden mu ukážete zač je toho loket 😉 a slavnej dr bude koukat 😉