Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

barbarucha
9. led 2013

@nessik Ahoj, mě je taky 35, mám za sebou 2 potraty a mnoho let bezúspěšného snažení, rok a půl na tomhle fóru a před měsícem se mi narodil krásný zdravý syn. Nevěš hlavu a neházej mimčo do žita. Určitě bude. 😉

pavlina26
9. led 2013

Holčiny, jen se hlásím, že jsem dneska byla v poradně s tou mou štítnou žlázou...čekají mě jen další a další vyšetření. Dělali mi další odběry a příští týden jdu na ultrazvuk štítné žlázy, nasadili mi zatím jen Jodid a medikaci upraví příští týden. Paní doktorka byla moc milá a uklidňovala mě, že mimísek bude určitě v pořádku, tak už jsem trochu uklidněná, ale nemohu se dočkat, až budu mít všechny ty vyšetření za sebou....

nessik
9. led 2013

@barbarucha
@pavlina26 děkuju za podporu, teď je mi mizerně, snad bude brzo líp
@barbarucha moc gratuluju k Františkovi, vlila jsi mi naději do žil

kolino
9. led 2013

@ladydi Ahoj matko, tak jak se daří? 😵 co Vašík, vše v pořádku? nějaké fotečky aktuální?

eva518
9. led 2013

@nessik neboj, jak psaly holky, nic není ztraceno. Za mě teda radím koupit kontryhelový čaj - nejlíp sypaný a pít od revize aspoň dvakrát denně hrnek na obnovu děložní sliznice a taky kyselinu listovou. Tu ti může napsat i gynekolog, pokud ne, tak v lékárně slabší dávku seženeš. Já jsem ještě začala jíst vitamíny pro těhotné kvůli lepší imunitě, ale každý na to má jiný názor, já jsem ty peníze ráda obětovala. Drž se, vím, že máš strach, já ho měla taky, ale zítra už bude dobře.

martinakl
9. led 2013

@nessik To me mrzi ☹ Ale neboj se, vzdyt 35 dnes neni vubec vysoky vek na to mit ditko. Moje teta ma 4, posledni v 42 letech 🙂 Je jasny, ze ted brecis, jen se vyplac, nebran se tomu, to nema cenu. Od zitra uz bude jen lip a lip, ver mi. Drzim moc pesti!
Jinak my se snazili po 3 mesicich, i kdyz doktor doporucil cekat 6 (ale ja uz byla po 2. potratu a navic v 16t, tak je to asi ovlivnene i tim). Ale na tohle jsou nazory ruzny, nekdo rika, ze hned, nekdo cekat 2 MS... Proste bych pockala, az se na to budes citit ty fyzicky a hlavne psychicky 😉

nessik
9. led 2013

@martinakl děkuju za podporu, já si právě myslím, že těch 35 je docela dost ☹ Brečím a brečím, nevěřila bych, že to budu tak prožívat.
Přijít o miminko v 16 t, to je opravdu hrůza, jsi moc statečná. A máš krásného synka 😵

ppapajade
9. led 2013

@hayete no ty bláho četla jsem o tý mole je to docela děsný...vubec by mě nenapadlo v co všechno se může těhotenství přeměnit...ale hlavně že jsi v pořádku...pul roku uteče jak nic🙂)

martinakl
9. led 2013

@nessik Boli to, at potratis v 16t nebo 6... Proste je to ztrata. Ale na konci te nasi strastiplne cesty je Kubicek a vsechno to stalo za to. Uvidis, ze se taky dockas 😉

hayete
9. led 2013

@ppapajade já jsem taky vźdycky v šoku co všechno se mi děje 🙂 ale musím říct, že je spousta statečných holek, co musí projít i chemkou. Tak to beru že mám štěstí v nešťestí. Snad jsem si to vybrala vše najednou.

miranda77
9. led 2013

@nessik mně je také 35let, doma dvě děti ... a zatím se daří. otěhotněla jsem hned a to jsme to jen tak zkusili ... Držím palce!!!

nessik
9. led 2013

@miranda77 děkuju za podporu. A za jak dlouho po revizi jsi se začala snažit?
Jsem zvědavá, kdy přestanu brečet, kdy mi bude líp. A to mě čeká zítra revize, ani se už moc nebojím, je mi to tak nějak jedno. Jen se bojím, abych pak vůbec fungovala, mám zakloněnou dělohu a po obou porodech jsem měla problémy, dlouho a hodně jsem krvácela a chodila pořád na injekce.

miranda77
9. led 2013

@nessik no já jsem do revize také dost bulela ... ale v té nemocnici jsem se nějak "přepla" a říkala jsem si ...nový začátek a z nemocnice už šla docela vyladěná ... tak držím palce!!! (říkala jsem si: už mám dvě děti, je spousta holek, co nemá žádné a možná ani mít nebudou ... a je to život, prostě to někdy nevyjde 😠 - smůla . 😝 .. ) Jinak mám také zakloněnou dělohu.
Otěhotněla jsem po půl roce - musela jsem nastoupit do nové práce - končil mi rodičák a máme barák, hypotéku, dvě děti ... 😉 ... v práci strašný stres, takže na nějaké velké snažení nebyly vůbec žádné myšlenky (když to shrnu, snažili jsme se asi 2x za celou dobu od revize) a najednou ... 😅 😅 😅

nessik
9. led 2013

@miranda77 máš pravdu, jsem ráda, že mám 2 děti, moc je miluju, někdo nemá žádné, to je pak opravdu tragédie, ale nějak si nemůžu pomoct a pořád bulím. Barák, hypotéku máme taky 🙂 Do práce jsem začala chodit teď nedávno...aspoň to bude snad utíkat, ale taky tam mám stresy (ale kdo nemá, že?) a bojím se, že se mi vše po revizi rozhodí. No, musím taky přepnout a myslet dopředu.
Jé, tak to je krása, že vám to tak vyšlo 😵, moc Ti to přeju 🙂

maximka33
9. led 2013

@kolino no smůla... ono to v lednu s prací bude bída.... kdy jdeš do iui? už bys pomalu mohla brát hormony..
@nessik víš, lepší bude, když se s miminkem už pomalu rozloučíš, třeba mu řekneš, aby vám poslal další miminko... prostě smířit s tím, že to příroda vyřešila sama. mně se po revizi strašně ulevilo, do té doby jsem dost brečela.pak jsem měla pocit, že můžu začít znova.. dala jsem na radu doktorky a koupila si vitamín b a e a ještě třeba na hojení je dobrý wobenzyn... pokud můžu poradit, v nemocnici být co nejkratší dobu, doma ti bude líp.... děti tě nenechají dlouho smutnit.. ale na nemocenské jsem pak byla 14 dní.

maximka33
9. led 2013

@pavlina26 no komplikuje sie ti to... já jdu na endokrnilogii zítra, bude krev a asi až v úterý výsledky..

maximka33
9. led 2013

@miranda77 tak úplně hned to nebylo ne? nastupovala jsi do práce, že? fakt jste to zkoušeli jen 2x?????? to musíš být extra plodná. s dětmi to bylo taky tak?
Mně otěhotnění po potratu trvalo půl roku.. a vyšlo to asi hlavně díky gynexu.

kolino
9. led 2013

@maximka33 jj 5dc začínám brát closík a 10dc jedu na utz a to se rozhodne kdy bude IUI....jinak ms je strašně silná, že by na mě ty koupací manévry s kontryhelem tak působili? 😀 projistotu jsem i tento cyklus začala pít kontryhel 2 šálky denně ať je sliznice krásně velká...tak uvidíme, jak to s námi dopadne.

radkayeboah
9. led 2013

Holky ja jsem z toho vseho jelen! Jsem skoro 2m po potratu, dnes jsem 3dc a po ms ani slechu... A na tehu testu duch ale velice slaby,muj ho nevidi,ale ja jo. Muze to byt porad dozvuk z predesleho tehu??

nessik
9. led 2013

@maximka33 ten wobenzym určitě zkusím. V nemocnici budu jen několik hodin po zákroku, pak mě pustí domů, naštěstí tam nebudu spát. V práci jsme si vzala dovolenou, aby to nevěděli, 2 dny, pak je sobota a neděle a pak už půjdu.

maximka33
9. led 2013

@kolino teda to jdeš brzy na utz... já brala clostil 3.-7. den a pak 12. den utz a ještě nebyl narostlej. jo a ta sliznice je určitě z kontryhele. ale jo, teď to taky pij 🙂 pije se do ovulace. vzpomínám si, že po potratu jsem ho pila furt, a během ms to musela přerušit, to byly proudy krve..
@radkayeboah to je divné.. zítra zkus testovat zas. měřili ti po potratu hcg? moc často se to nedělá, jen u podezření, že nebude klesat..
@nessik teda, tak ať nemáš žádné komplikace..

hayete
9. led 2013

@nessik držím palce, každá jsme si revizi oplakala. Přejde to, přebolí.

kolino
9. led 2013

@maximka33 fakt? tak snad to bude narostené, já mám brát 5-8 dc tak snad bude vše podle plánu....protože mám centrum 80km daleko ☹ tak nerada bych jezdila často. 😒

maximka33
9. led 2013

@kolino no právě... taky si mívala trochu delší cyklus že? já i u 29denního měla ovulaci 18. den a pak 15. den. a jak to vyšo, tak taky 18. den.

maximka33
9. led 2013

@kolino bereš jednu nebo dvě denně?

kolino
9. led 2013

@maximka33 dvě 1-0-1

helcenka
9. led 2013

@nessik - držím palce, já to taky oplakala, na revizi jsem šla ve 13. týdnu, nejhorší bylo čekání na revizi, po ní se mi trošičku ulevilo, doma jsem měla 2,5 letýho klučíka, tak jsem neměla tolik času myslet na všechno, co bude nebo nebude. Taky už mi bylo přes třicet. Měla jsem strach, aby mi po revizi všechno fungovalo, jak má. Doktor nám dal po první porevizní MS zelenou, no a jelikož jsme se oba báli, aby to nedopadlo špatně, tak jsme se snažení víceméně vyhýbali, jen 1x "došlo na věc" a další MS už nedorazila... A to moje štěstíčko mi to připomíná každý den, že stojí za to bojovat.
Jestli se ti chce plakat, tak plakej, nebo klidně řvi, buď naštvaná, klidně rozbij talíř, všechno musí ven, nic v sobě nedus, nenechávej.
A s věkem si nedělej takovou hlavu, mám spoustu kamarádek, které mají první nebo druhé dítko v 35. 😉

pavlina26
10. led 2013

@maximka33 hlavně, aby bylo mimi v pořádku...to běhání po doktorech je trochu šílené, ale co se dá dělat. Jak často na ty kontroly chodíš?

miranda77
10. led 2013

@nessik @maximka33 ... v dubnu jsem potratila a od června věděla, že v září nastoupím do práce (jsem úča) ... takže jsme se chtěli začít snažit a pak to v červnu zase odložili ... a super plodná rozhodně nejsem - tohle bylo fakt překvápko a to jsem z těch nervů dostala ms v září po 14dnech 😲 ... předchozí otěhotnění mi trvalo 4-5měsíců - ale věřím na zázraky 😉

happyfrog80
10. led 2013

@nessik ja mam 32 a ani jedno dieta,ty uz mas dve ,horsie ked ja budem cakat prve v 35 tke ,pre prvorodicky je to horsie ale pre teba uz vyssi vek problem nebude a 35 ved si este mlada,kolko dievcat sa snazi v 40 tke o prve ,prajem skore tehu 😉 ,ak budes fyzicky i psychicky ok ,kludne po prvej ms mozes zacat ,ved nejedna tak donosila babeno ...vo vyssom veku uz nehovoria cakat dlho 😉