Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

aagnes
11. únor 2013

@linda79 Určitě budou na tebe hodní, měla jsem vše v nadstandartu, aby mě oddělili od maminek a miminek. Já jsem měla 14 dní na to se s tím smířit. Porodila jsem a ještě jsem po tom všem utěšovala babičku do telefonu, že bude jiný miminko. Nechápu jak jsem to takhle zvládla. Jen jsem si malou nechala ukázat, vím, že by mě to položilo. Mysli, že budeš znovu těhule 😉 to zvládneš, jsem přece silný ženský a máš doma špuntíka, kterej čeká na svoji maminku.
Hodně jsem spala, večer jsem slyšela jak pláčou miminka a tak jsem se otočila na druhej bok a chrupala dál. Pak jsem šla za sestřičkama, aby mi daly nějaký vložky a zrovna všechny maminky vyjížděly s mimčama z pokojů a jely na přednášku. Brala jsem to v pohodě. Ještě jsem si dělala srandu, že si půjdu sednou v Brně k babyboxu a že si tam počkám na miminko. Dlouho bych nečekala, za 4 týdny tam paní donesla chlapečka.
Víš, v červnu jsem přišla o svýho pejska, v červenci o dcerku a 4 týdny po porodu mě sobecká švagrovka, řekla, že čeká třetí. Tak super rok.
Byla jsem teď na screeningu a taky jsem si neoddechla, protože vím, že není vyhráno. Myslím si, že u nás i ve 20tt by na nic nepřišli. Bohužel jak nám řekli doktoři, to se stává 😖 😠
Tak se kočko drž !!!!

eva518
11. únor 2013

@aagnes nepohádali jsme se, ale je to takové nějaké divné.. Velký tlak v práci, my potřebujeme pořešit spoustu věcí a mám pocit, že má zimní depku, kterou měl i loni touhle dobou. Prostě je smutný a já z něho a nevím, jak to změnit. Potřebujeme se asi i víc sžít, no prostě není to tak, že by mi něco řekl a já se urazila nebo naštvala... Nechci to tu veřejně rozebírat, víš... Ale děkuju za povzbuzení 😵
@linda79 ahoj, teď čtu, co se ti přihodilo.. Ani nevíš, jak moc je mi to líto. A je mi z toho strašně zle, protože už špatnou zkušenost mám - sice z 15tt, ale přece a zrovna zítra jdu na velký ult v 21tt. Všechny testy mámev pořádku, ale stejně se hrozně bojím... Já jsem byla na přerušení - vyvolávaný porod v červnu.. Musím říct, že to bylo strašné, ale hlavně psychicky, fyzicky ani ne. Dr. mi naštěstí nabídl epidurál a jsem moc ráda, že jsem to vzala, aspoň o to to bylo lepší.. Jinak já jsem byla v nemocnici 3 a půl dne - jeden den jsem nastupovala večer kolem 7, to mi dali první tabletky, pak ráno kolem 7 další várku a nachystali to na epidurál. Netrvalo to tak dlouho, ve tři odpoledne jsem už ležela na pokoji. Dělali mi malé dočištění, abych byla ok, ale ani mě neuspali, stačil ten epidurál. Pak mě na pokoji hlídali tlak, teploty,... všichni byli moc hodní. Hodně mi pomohla opora přítele a mojí rodiny. Přítel byl se mnou až do porodu a pak hned na pokoji. Jestli můžu poradit, nenech se zbytečně trápit a nechej si ten epidurál dát. Vím, že bolest ze ztráty to nezmenší, ale proč se zbytečně trápit ještě víc..
Posílám hodně sil a štěstí a přeju ti, aby to všechno proběhlo co nejrychleji a nejhladčeji.
Máš už doma zdravého chlapečka, to je dobře, další miminko bude také v pořádku.

ofina1
11. únor 2013

@kolino jůůůůůů supééér to jsou bezvadný zprávy !!!
@eva518 😉 🙂

ofina1
11. únor 2013

@linda79 zítra na tebe budu myslet. Bude to těžké drž se ....

kolino
11. únor 2013

@eva518 Ale já jdu na iui nejspíš už v pátek! Ale když toto nevyjde tak bude pauza, což mi v práci krásně uteče! 😉

eva518
11. únor 2013

@kolino aha, tak to je super, budu držet palečky. Ale stejně je to fajn, že jsi našla práci. No vidíš 🙂

ofina1
11. únor 2013

@kolino tedka v pátek? docela brzo nebo kdy se chodí ? já myslela v době ovulace 🙂??

nessik
11. únor 2013

@eva518 na zítřek držím moc pěsti, bude vše ok, neboj 😉

@linda79 moc přeju, ať to rychle zvládneš, zregeneruješ se a brzy bude určitě další miminko. Posílám spoustu sil, drž se!

Holky, já už chci mrchu, už je to 34 dní po revizi a už mě nebaví čekat 😠

kolino
11. únor 2013

@ofina1 já má umělal vyvolanou ovu... 12dc půjdu na utz a tam se ukáže jak jsou narostené foliky a podle toho se rozhodne....píchnou mi pregnyl a do 36hod. bude ovu. takže pak hned udělají iui! 🙂
@eva518 já jsem tááák šťastná!!!!!!!!!!!!!! 😅

aagnes
11. únor 2013

@eva518 jasně, chápu 🙂 jak trošku vyleze sluníčko a začnou ptáčci zpívat, bude zase veseleji. 🙂

aagnes
11. únor 2013

@kolino Jen tak dál kočko 🙂 Já jsem šťastná, že ty jsi šťastná 😵

ofina1
11. únor 2013

@kolino aha už je mi to jasné 🙂 🙂 tak pak napiš jak folikulíky vyrostly 🙂abych mohla držet pěsti 🙂

fykyska
11. únor 2013

@linda79 Ahoj, mrzí mě tvá životní zkušenost, ale jak už sis tu asi početla jsi zde správně - holky jsou tady zlatíčka a pomůžou ti nejen v této bolestné situaci 😔 🙂 Věřím, že bude zase dobře a budu ti držet palečky a TFUJ TFUJ PRSK PRSK posílám pořádnej těhu bacil 😵 🙂 který ti pomůže aby jsi se brzo dostala zpět do bežného života, a tvůj bolavý příběh tě do budoucna tolik netrápil 🙂 🙂 🙂

@kolino SUPEEEÉR GRATULUJI 😅

JINAK AHOJ HOLKY - ZDRAVÍM VÁS 😵 😵

kolino
11. únor 2013

@aagnes děkuji Aničko za podporu :-*
@ofina1 určitě dám vědět, však kde jinde bych se mohla vypovídat než tady u vás holky moje zlaté!!! 🙂
@fykyska díky moc. A teď se jdu podívat jaký si postavila Hanička u tebe domeček! 😅

martinakl
11. únor 2013

@terulin Ja mam Coletto Giovanni, trojkombinace vyjde na 10 000. A je super!! Da se krasne ovladat jednou rukou i na poli (taky chodim se psem i kocarem 🙂 ). Jen autosedacka mi prijde takova mala, rozhodne ne do 13kg. Tak snad bude Kuba brzo sedet, abychom ho mohli dat do jine. pak se mi desne libi Indie Bumbleride, je hrozne lehkej a prostornej. Ale tam jen sportak vyjde na 10 000, korba 3500, plus jeste autosedacka. Pak jsem premyslela o Tako Laret. Je uplne krasnej a do terenu mozna jeste lepsi nez ten Coletto, jen o neco tezsi. A vyjde taky na tech 10, myslim. Ja jsem kocar vybirala snad 3 mesice, uz mi z toho sla hlava kolem, no hruza 🙂

fykyska
11. únor 2013

😀 @kolino No to budeš čučet 😀 To je malej architekt 😀 😀 Jen to občas přehání s tou stavbou rano byla hlavou zaražená v boku a nohama kopala do žeber takže DÁMO 😀 😀 ta měla nějaký pomotaný stavební plán 😠 😠 Čurinka moe malá mrňavá 😀 😀 😀 😀 Inspiruj se, ať víš na jaro jak se ze zaječí nory staví obytňák 😀

martinakl
11. únor 2013

@eva518 Evi, my jsme meli taky krizi od tehotenstvi.. Fakt docela des bes. Kdybych nebyla tehotna, tak bych snad byvala odesla. Vlastne ani po porodu se to moc nezlepsilo, ona je to fakt zkouska vztahu ty prvni tydny/mesice. Ted uz je to ale lepsi. Snad se to u vas zlepsi driv!! 😉 Drzim moc pesti. Nejlepsi je na to, co jste si rekli, zkusit zapomenout, udelat za tim tecku. Vim, ze je to tezky, my jsme si taky rekli spoustu zlejch veci. Ale snazim se na to nemyslet. Co se stalo, stalo se. A pokud citis, ze s tim chlapem chces byt, pak zkus myslet vic do budoucna a co nejvic optimisticky... Ono se to stoprocentne zlepsi, tomu ver..

mircisek
11. únor 2013

Holky, vy jste teda spisovatelky.
@linda79 Lindi, úplně to nepřebolí nikdy, ale bude líp a líp. Držím pěsti na zítra.
@martinakl Na vybrání kočáru by měl mít člověk minimálně doktorát. 😉 Pamatuju si, že to bylo hrozný. Přečteš sice milión diskuzí, ale stejně nakonec musíš přihlídnout k tomu, co s ním hodláš provádět ty. My jsme chtěli kočár do terénu, doktorka nás vystrašila, že malej asi bude hodně dlouhej (což sice nebylo tak hrozný, ale co není může být - našemu tatínkovi do dvou metrů moc nechybí) a já jsem chtěla přehazovací rukojeť (což jsem hodně moc využila). Ale neměli jsme integrovanou autosedačku, takže jsme pro Davču kupovali autosedačku s isofixem a k ní podvozek.
@eva518 Evi, ono je to fakt hormonama. Mně taky přijde všechno horší než za normálního stavu a manžel se hodně těší, až porodím a budu zase více méně normální.

terulin
11. únor 2013

@martinakl Děkuju, na všechny kouknu.

martinakl
11. únor 2013

@terulin Kdybys mela nejaky otazky treba k tomu Colettu, dej vedet 😉 Jo a mame cerveny a je moc hezky.

zzzzuuuuzzzziiii
11. únor 2013

ahoj holky, byla jsem tu v roce 2010, MA v 6tt - mezitim se mi narodila zdrava holcicka a ted v 11 tt opet MA a k tomu jeste diagnoza castecna mola, takze min. pul roku se nesmime snazit o dalsi a nevim, jakou budu mit krev, nechci si ani predstavovat co by me cekalo, kdyby byla spatna... clovek si preje miminko a ono "se to stava" jak rikaji doktori, docela psycho, nemam to komu rict, nechci o tom asi ani s nikym mluvit ale hrozne to boli...

ofina1
11. únor 2013

@kolino já jsem taky moc ráda, že to tady s Vámi holky můžu vše probrat jinak bych se z toho zcokla 😖 😲

@zzzzuuuuzzzziiii to je mi moc líto ☹ a ta mola je co ? nějaká sraženina? a proč musíš čekat až půl roku ? mluv o tom tady s námi všechny jsme prožili velkou bolest ........

terulin
11. únor 2013

@martinakl Zajedu se na ně asi juknout do obchodu, než něco koupím, tak si to potřebuju krapet ošahat. Jsem pekelně vybíravá. Já i ve zverimexu trávím hodiny, aby štěně bylo spokojený, takže u miminka to má teprve ty pravý grády. Ale jsi moc hodná, ten Colleto vypadá moc dobře...

@zzzzuuuuzzzziiii Je mi to moc líto, ale neboj, půlrok uteče a bude líp. Koukni na holčičku, když to vyšlo jednou vyjde to i příště.... ale je mi jasný, že je to teď pekelně těžký

martinakl
11. únor 2013

@terulin Taky ma dost malej nakupni kos, ale to resim batohem nebo sitovkou na kocar 🙂 Ja nemohla v Praze sehnat, kde by byl k videni. kupovala jsem ho v Benesove. Tak hodne stesti pri vyberu a pevny nervy 😀

martinakl
11. únor 2013

@zzzzuuuuzzzziiii Zuzi, je mi to moc lito ☹ Posilam hrozne moc sil......

terulin
11. únor 2013

@martinakl V Benešově je obchod s kočárky? A kde, já to tam mám kousek od našich, tak bych tam sjela...

maximka33
11. únor 2013

@zzzzuuuuzzzziiii Zuzko, ještě si tě pamatuju (to jsem tu byla jako lucie.krajcarova), moc mě to mrzí.... než jsem přišla do tohoto tématu, tak jsem o mole nikdy neslyšela. doufám, že se vám to nepotvrdí, že to bude jen "obyčejné" MA. protože to prostě je velká komplikace. a držím palce, ať se ti pak zadaří dřív než mě... já šla na potrat, když byl synovi rok a 3 měsíce, a rodit budu, až mu budou 4... strašně se to protáhlo..

matysikovad
12. únor 2013

@lupmice88 tak zkus poměřit, někde zapisuj i rysku a uvidíš, co se z toho vyklube 🙂

matysikovad
12. únor 2013

@kolino tak to je super, držím pěstičky, aby se zadařilo 😉 🙂

matysikovad
12. únor 2013

@zzzzuuuuzzzziiii to je mi líto .... ale jak píše @terulin už máš doma jedno potvrzení, že to jde 🙂 držím pěsti, aby bylo všechno v pořádku a mola se nepotvrdila, a i kdyby se potvrdila, tak půl roku uteče jako voda a zase bude hej 🙂 a někdy to netrvá ani půl roku 🙂