Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

cabalkova
19. kvě 2013

@maximka33 Tak to si necham rada poradit, co to bylo za homeopatika? Ale ja mela vždycky delší cykly a ovu az tak kolem toho 20dc, takze zatím se moc neplaším, jen doufam, ze ms tak do pulky tydne dorazi. Včera jsem mela migrénu, co vždycky mivam a boli me v bedrech, tak si myslim, ze se snad k necemu schyluje. Uz bych rada jela "naostro". 🙂

petulaho
19. kvě 2013

@cabalkova taky už na ní čekám jako na smilování...tak at brzy dorazí😉

matysikovad
19. kvě 2013

@petulaho já v to doufám, že bude dobře, nic jiného mi stejně nezbývá ☹ dneska budu zase držet hladovku . . . ze všeho se nadavuju, nic nezlhtnu 😒 už nemůžu pít ani vodu... ( ani čaj, limonády, bublinkové vody, pivo ... nic ). jestli se to uvolnilo, tak jsem ráda, určitě už zapnu zmiňované oblíbené džíny ( taky jediné 😝 )
a jak ty Petruško, jak se máš?

matysikovad
19. kvě 2013

@cabalkova mně srovnal cyklus den OVU 24 DC až na 12-13 DC gynex

petulaho
19. kvě 2013

@matysikovad zkus kostky ledu,a trošku coly...

nurmisur
19. kvě 2013

Ahoj holky, tak jsem čtvrtý den po revizi a tak nějak se cítím všelijak. už to nejhorší je za mnou, ale přišla takový docela citelný vnitřní smutek. Prostě je mi po mimi smutno, i když bylo velké jen jako fazolka:( Včera jsem začala trochu krvácet, tak snad je to normální. K doktorce jdu až v pátek a do té doby musím přežít týden v práci, kde všichni zřejmě už ví...:( Vůbec se mi tam nechce. Jak to bude s MS a ovu, vůbec netuším, snad mi to prozradí doktorka.
Docela se děsím co se vše ještě dozvím, ve špitále mi řekli že jsem 0 rh-, tak jsem dostala žihadlo a prý mě budou u dalšího těhu hlídat:( Posílám hned manžela na test krevní skupiny a doufám, že je taky rh-, aby byl klid. ale je nás v ČR prý jen 10%, tak by to bylo docela štígro. No nic jdu si udělat něco k snídani a jinak se hýčkat. papapa a na všechny co toprodělaly myslím 😉 😉

maximka33
19. kvě 2013

@cabalkova calcarea carbonika, ch 30, brala jsem to jednou za týden 5 kuliček rozpustit v puse, předtím a ani potom chvíli nepít nejíst. a zuby předtím umýt dětskou pastou (je tam míň fluoru). stojí to asi 75 kč. mně to i zlepšilo náladu.
@nurmisur ahoj, tak další smutná dušička mezi námi... to krvácení ještě chvíli bude, 14 dní je v normě.. ms může přijít později. s tou krví, stihli zjistit skupinu a hlavně faktor manžela? pokud byste oba měli negativní, tak je to dobré. jinak budeš mít trochu víc odběrů krve v těhu a nějaké píchání injekcí na protilátky. ale ono se to zhoršuje až u dalších těhotenství, první by nemělo být nic strašného. drž se..

cabalkova
19. kvě 2013

@petulaho Napodobne, at uz jsou ty nase mrsule tu a muzeme jit do dalšího kola. 🙂

cabalkova
19. kvě 2013

@matysikovad
@maximka33 Dekuju za tipy, zkusila bych ted ta homeopatika a pak se uvidi, nechci toho zase brat moc. Na gynex jsem koukala, i jsem se radila s kamarádkou bylinkářkou a zatím asi ne, ale vim o nem. 🙂

petulaho
19. kvě 2013

@cabalkova NO TAK NÁM TO BUDE JEŠTĚ CHVÍLI TRVAT,ALE MS NUTNĚ POTŘEBUJU😀
@nurmisur je mi moc líto,co se stalo a v kolikátém tt jsi byla?dušička bude chvíli trvat,ale jakmile se z nejhoršího dostaneš a dr.ovolí snažení,uvidíš,že bude brzy líp...drž se...jinak se příp.s dr.domluv a PN...já byla po potratu 14dní doma a moc mi to pomohlo...

janiczka2011
19. kvě 2013

@matysikovad ja mela prujem jeden den a to tak ze jsem letela asi 5x cca v 7 tydnu, nevim vubec po cem ani jak a proc, samo to odeslo, urcite nedrz hladovku naopak snaz se do sebe dostat cokoliv, colu po lzickach jak se tu psalo, pecivo, neco. Muze to byt jen z nervu, kazdopadne kdyby to pokracovalo i zitra tka uz sup k Dr., ted muzes byt dehydrovana daleko drive nez bez tehu. Na mimco takovahle jednorazovka urcite vliv mit nebude, ale Tobe aby nebylo zbytecne spatne 🙂

matysikovad
19. kvě 2013

@janiczka2011 no tak už jsem v pohodě, našla sem si, že můžu i uhlí - sem se zbytečně trápila dva dny - jedno uhlí a je po nevolnostech, nechutenství a i po průjmu 😉 příště nečekám a neváhám 🙂 už jsem dokonce pěkně poobědvala, po tolika dnech, huráááá

petulaho
19. kvě 2013

@matysikovad tak super,paráda🙂tak snad už bude jen a jen líp🙂jsi šikulka 😵

maximka33
19. kvě 2013

@eva518 ahoj, ségra říkala, že na ty karpály ji pomohly zpevnňovače zápěstí, asi se to dá koupit ve zdr. potřebách.

kolino
19. kvě 2013

@eva518 Evičko k te ruce bolavé, já to mám taky, dva roky běhám po doktrorech...9 měsíců promaroděných a nikde pořádně mi nic nezjistili, Pak mě napadlo zavolat známému chirurgovi do Orlové, musel ajsem za nim jet, poslal mě na různé vyšetření a mám karpály, na operaci to není. říkal, že ruky musí být ve stále teplotě takže přes den když mě to chytne tak si jdu hned pro šátek na ruku a v noci spím s nim pokaždé! od té doby mám klid světe div se, pomáhá mi to. nedoporučuje se stahovací obvaz, protože se v něm ruka prohřívá. lepší je ten bavlněný. mám z dedry takový nákrčník, vypadá to blbě když jdu někam ven ,ale co hlavně že ji mám v teple a nebo lí to. mám to už vychytané, ale jak já ti rozumím tu bolest co já se nabrečela antibiotik najezených, než mi na to přišli co mi pomůže ,to bylo....tak to zkus třeba ti to pomůže. 🙂

lllllllllllll
19. kvě 2013

@cabalkova ja som ich tiez brala jak mi Lucka poradila ale brala som ich jak na skatulke bolo pisane a prvy cyklus 26 dni dalsi 28 dni ,30 dni az to ostalo na 31 no posledny som mala dlhsi ale zvycajne som odjalziva mavala 30 dc abo 31 ale tie honeo fakt skratia cyklus 😉

cabalkova
20. kvě 2013

@lllllllllllll Tak je zkusim, jen mi je asi u nas v lekarne budou muset objednat, pochybuju, ze by je normalne měli.

zuza15
20. kvě 2013

Ahoj maminky....zítra budu mít nervy jak......Minulý týden mi gynekolog bral krev na trojitý test....Ve 12.týdnu mě neposlal na screening,což jsem nevěděla,že si to to musí žádat sama maminky a né,že mě on sám pošle automaticky,což mě mrzelo,že jsem na tom nebyla...V pátek mi psal sms,že se musím v úterý 21.5 dostavit 9.30h pro výsledky trojitého testu,mi to nedalo proč zda špatné výsledy...jsem mu volala a on mi řekl,že ve výsledcích je napsané,že nutné dořešit formou genetickou konzultaci.....Tak jsem zvědavá co a jak mi zítra řekne....Nyní jsem v 17.týdnu + -...Tak uvidíme..... 😒

eva518
20. kvě 2013

@maximka33
@kolino holky moje, díky za tipy 🙂 Já mám na noc lehkou ortézu od známého ortopeda, ještě před pár dny ta fixace pomáhala, teď už ne ☹ Dneska večer jsem nemohla už ani usnout a to jsem byla úplně ko, protože jsem dopoledne chystala byt ke stěhování v Ol. (nevěřila bych, kolik např.účtenek jsem si poctivě schovala 😅 ), pak přijel muž ze školení a jeli jsme rychle nakoupit a zpátky domů do nového bytu, kde nás čekala moje rodina a tam se uklízelo, věšely záclony, montoval nábytek až do půl 8.. V noci jsem byla 2x v koupelně to schladit vodou, tak jsem vždycky aspoň na chvilku usnula, ale už tu čaruju od 6 a jsem jak přejetá..
U mě je to prý těhotenstvím, takže doufám, že mě to pak už trápit nebude, ale nevím, jak budu např.přebalovat, když v ruce neudržím 2dcl čaje v hrnku... ☹

eva518
20. kvě 2013

@zuza15 Ahoj Zuzi, mrzí mě nervy, které prožíváš. Triply vychází dost často falešně pozitivně, proto se uvažuje, že se časem od nich úplně upustí, zbytečně stresují.. Genetické konzultace se neboj, tam ti vysvětlí, jak to vyšlo a jaké máš konkrétní hodnoty a popř. budou chtít odběr plodovky - to je jistota, jak na tom miminko je.
Já jsem nebyla na plodovce, ale na klcích - je to stejný zákrok se stejnými riziky, ale může se dělat dřív než plodovka (ta nejdříve po 15tt). Není to příjemné, ale trvá to chviličku a většinou víš základní výsledky do 48 hodin. my je dokonce měli hned druhý den - záleží na laboratoři.
Uvidíš, co ti poví, ale ještě nic není ztraceno. Budu na tebe moc moc myslet, ať ti (vám) to zítra dobře dopadne 😵

zuza15
20. kvě 2013

@eva518 Děkuji......Já u kluků jsem na tom to nebyla a neměla takové problémy a nic neprožívala či nestresovala jako ted....Nyní co jsem ted po třetí těhu s přítelem, kluky mám s ex tak...nyní toto vytoužené mimčo mi dává zabrat....no možná je to i tím,že mám zdravotní problémy beru i léky,což se mi to vše nahromadilo po klukách...Slinivky,nádor na slinivce,do toho mi zjistili celikálii,léky,které beru což jsem byla informována tak i v těhu se můžou užívat.....Uvidíme.uvidíme co a jak.....

antana123
20. kvě 2013

Ahoj holky 🙂

eva518
20. kvě 2013

@zuza15 výsledky triplů jsou často ovlivněné i tím, že se krev vezme v jiný den, než by měla a už je to průšvih... Stačí, když máš rozdíl mezi TP a PM pár dní a vezmou to spíš podle PM a je to.
Může to být i léky, které bereš.. Zítra se dozvíš víc a věřím, že to dobře dopadne 🙂

eva518
20. kvě 2013

@antana123 Ahoj Anet 🙂 jak je?

antana123
20. kvě 2013

@zuza15 ty triply vychází často falešně pozitivně držím palce at je vše ok 🙂
@eva518 Ahoj mám se docela fajn nevolnost mě už dneska snad přešla tak dobrý 🙂 co ty????

antana123
20. kvě 2013

@nurmisur Ahoj vítej je mi to moc líto ☹

eva518
20. kvě 2013

@antana123 nic moc, teda... Nemůžu spát ani přes den odpočívat - viz výše, co jsem psala holkám kolino a maximka a teď jsem ještě dostala strach, že není něco v pořádku, protože ráno mělo mimčo takové agresivní pohyby, že to dost bolelo a trvalo to skoro dvě hodiny - to nikdy nedělalo a teď je pro změnu klid.. O půl 2 jdu na kontrolu, tak jsem už plašila, jestli bych tam nezavolala, ať mě vezmou dřív, ale teď nevím, no..

eva518
20. kvě 2013

@antana123 to je dobře, že už je ti líp, ještě pár dní a bude to krása (než se cca v 7.měsíci začneš zase budit na záchod 😀 😀 )

antana123
20. kvě 2013

@eva518 hele ke konci ty pohyby jsou hodně bolavé ale je super že jdeš dneska na KO a dr. tě uklidní 🙂
jinak to stěhování v těhu asi žádná sláva co????hlavně se šetři
já ten poslední měsíc taky v noci nespala bud sem poslíčkovala a nebo věčně lítala na wc

antana123
20. kvě 2013

@eva518 mám to v živé paměti 😀