Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
7. pro 2011

@maximka33 jela bych a to hned... ale nejde to ☹
@helcenka právě, že manžel mi pomáhá a já na něj ještě řvu, že nic nedělá, pak mě to mrzí. Ale i tak jako ženská dělám víc, furt se motám kolem malé , dělám jídlo pro všechny (občas manžel) . Teď malá na večer brečela tak jí tady nosil a po chvíli vyjel,že toho má plné zuby. Přitom on k ní v noci dnes v 0:30 ve 2:30 nevstával špatně spinkala je po očkování. Jeden den mě sprdne, že jsem nespokojená ,že se mnou nic není. A pak zas obrátí když viděl jak jsem na tom blbě tak mi najednou říká jak jsem po dvou dětech krásná ... a já když se vidím v zrcadle tak bych nejradši blila od porodu jsem nezhubla ani gram spíž přibrala, když mám nervy tak chodím Máje na gumové medvídky a taky už jsem jak gumídek nesnáším svoje špeky a prostě mě poslední dobou všechno se..!!!!
@barbarucha já odpočívat asi neumím když jsme leželi v sobotu do 9h tak jsem vystreslá, že zas nestihnu vše co jsem chtěla dělat a nadávám , prostě jak magor . Manžel mi říká ,že nikam nespěcháme, no on né, ale na mě čekaj 2pračky prádla, vaření,....do toho přebalování krmení a ještě večer práce u PC dnes už jsem byla tak vytočená, a i zoufalá ,že jsem řekla že to PC vemu a hodím z okna a bude klid... holky jdu spát jsem unavená ,práci jsem stejně nedodělala - už na to nevidím, ale chce se mi spát tak jdu , snad bude malinká dnes lépe spinkat než včera...Dobrou noc.

@jane84 jak pak je Jani , myslím na Tebe a říkám si , že si musím vážit toho co mám, ale nějak mi to nejde.

kixi
8. pro 2011

ahoj holky, tak jsem z toho jelen...jsem 8DC, prvni 4 dny MS, pak 4 dny spineni a dneska zase cervena..je to normalni? vzdy kdyz ms odesla tak jsem uz max spinila a i to pak prestalo..tohle je novinka tak nevim zda se to muze stat..

maximka33
8. pro 2011

ahoj holky, tak jsem si uvědomila, že je už prosinec, TEN prosinec, my se od začátku ještě nepohádali, jsme na sebe opravdu hodní, je to znát. věřím na ty lepší vibrace. pomalu si jdu koupit ovulační testy, abychom něco neprošvihli. kontryhel už taky zase piju!! člověk se hned cítí líp, když má něco před sebou. a vánoce to nejsou 😀

maximka33
8. pro 2011

přemýšlím, co se to se mnou děje.. manžel se ptal, co bych chtěla k vánocům, a vlastně i k svátku a narozkám, ty mám už za měsíc. a já nevěděla, co říct.. moje přání jsou jiná než fyzická.. chtěla bych, aby nám namaloval plán zahrady, abych to mohla dát odbornici. jednou už to udělal a ta ničemnice to ztratila.. ale bez toho plánu se naše zahrada nepohne správným směrem. moje další přání je, aby mě naučil parkovat 😉

jane84
8. pro 2011

Ahoj holky, zdravím z práce. Je mi celkem dobře. Včera ani slza. Přítel mi psal, že mu chybím a že je hrozné se vracet z práce, když tam na něho nečekám. Ale když jsem mu opět řekla, co bych chtěla, aby se změnilo, tak mi napsal, že sám upřímě nevím, jestli se něco může změnit a že můj odchod s ním zamával a taky potřebuje chvilku čas na rozmyšlenou. Včera jsem měla zaječí myšlenky, měla jsem chuť se zase vrátit. Po tom, co mi psal, si říkám, že se asi zblázním. Mám ho tak moc ráda a tak moc mi chybí, ale nejsem blázen se tam hned vracet. Ani za týden nebo dva. Teď vyloženě cítím, že je to půl na půl. PS: u rodičů je to šílené, máti pořád vyzvídá a snaží se to řešit. Tak budu dýl v práci.

jane84
8. pro 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

sem (29 let, MA 9/2011, Femibion, Kontryhel)..............................................................72DC
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba)...............59DC
safea7 (33let, MA 5/2011,Calibrum babyplan)..............................................................28DC
ladydi (28let, MA 10/2011, Folgravid, agnucaston, vit E)..............................................27DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)………………………………….....27DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….…......26DC
leeena_4 (29 let, UPT 8/2011, Mamavit)…...…………………………………………..21DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, SP 11/11 kys. listová ) .......................................................17DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)..............................................................................12DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)................................12DC
martinakl (26 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, kys. listová)...............................................9DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)...........................................9DC
kixi (27 let, MA 9/2011, Femibion 800, kontryhel) ............................................................8DC
maximka33 (34 let, UPT 7/2010 kys. listová)....................................................................7DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová).........................................................7DC
barbarucha (34 let, SP 6/2011, kontryhel…………………….……………………..........3DC
berenik (30 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel............................................................3DC

mircisek
8. pro 2011

@jane84 Jani, holky už napsaly snad všechno. Drž se. A ještě se nevracej, nech to chvíli vyhnít. Pak si budeš jistá tím, jestli se chceš vrátit nebo ne. 😵
@breberuska @helcenka Davísek si pořídil spodní zuby ve 4,5 měsících a horní už má těsně před prořezáním. 😖 Davísek má teď taky jakousi virózu. Kašle a dneska si pořídil i horečku. Bych ty nemoci zakázala. Mimochodem - slyšely jste o nemoci Ruka, noha, ústa?
@zzzzuuuuzzzziiii Zuzííííí, veliká gratulace. Taky se těším na fotečky. 🙂
@maximka33 Ono ani nejde o to, že je drobek malej, ale asi máš pořád pochybnosti, jestli je všechno OK, co? Chápu, chápu. 😔
@jahudka80 Moničko, to je mi líto. Máš toho fakt hodně a už dlouho. Nech manželovi děti a vyraž si s někým, kdo nejlépe nemá děti a vůbec nemluv o svých starostech, dětech. Já jsem takhle byla u toho, když se neteřinka chystala na bílou prodlouženou. Prndaly jsme o holčičích věcech - žádný zuby, žádný rýmečky - největší problém byl "nemám v těch šatech tlustý ruce?" Za dvě hodiny jsem se zrelaxovala tak, jak za 12 hodin spánku.
Ten problém s odpočíváním docela dobře znám. Minulý týden jsme na kurzu Cvičení maminek s miminky měly relaxaci. A mně to teda moc nejde. Ale už se lepším - umím se soustředit na hluboké dýchání a na nic jinýho nemyslet - pravda, nácvik mi trval skoro dva roky. 😀
Moc ráda bych ti pomohla. Vyprdni se na všechno, co není opravdu akutní. Ono to na tebe počká, až budeš mít chuť a sílu. A pokud se to přes Vánoce nezlepší, tak si zajdi k psychologovi. Jen ať je ti brzy líp. 😉

mircisek
8. pro 2011

Holky, já mám taky problém s MS. 3x přišla po 31 dnech a teď podruhé po 14. Asi budu zase muset utíkat na gyndu. Člověk nemá nikdy pokoj. 😖 Jooooo, a proběhla kontrola na onkologii. Zatím vše v pořádku, objednaná na kolonoskopii - tak uvažuju, jestli radši nemám otěhotnět, abych to ještě odložila. 😎

jahudka80
8. pro 2011

@jane84 Jani na mamku se vykašly, řekni jí, že je to tvůj život. Rodiče chtějí vždy radit i já kdysi poslouchala rady a jak jsem hrozná, chudák kluk.... jo a dnes bych byla sama s děckem a nebo s chlapem co by mě šmíroval když bych šla s kamarádkopu na kafe...No a když ti napíše že sním odchod zamával a že potřebuje chvíli na rozmyšlenou tak je vidět, že si taky není jistej. Když by byl tak za Tebou běží s kyticí růží a prosí na kolenou ať se vrátíš.Třeba je to jen můj blbej názor asi moc koukám na filmy 😀
@mircisek No jenže já žádnou kamarádku bez dětí nemám ☹ . A to je moc dobře že kontrola na onkologii je v pořádku. Jinak kolonoskopii bych neodkládala, já vím, že je to hnusný vyšetření, ale co jsem slyšela tak prý hadice do krku je horší. 😉 Je to asi hodně o tom pocitu, že je to nepříjemné. No mě dnes hrozně bolí břicho jako na MS ale jsem 9DC tak spíž ovule. Když jí nepotřebuji tak vím kdy přesně je a když jsem to potřebovala tak nic 😀 . A po druhé po 14dnech to už je divné to rači na gyn.zajdi ať nejsi pak chudokrevná když furt krvácíš po 14dnech. No nic jdu udělat mlíko nebo si mala seže.. ruce...

leheckova
autor
8. pro 2011

ahoj holky dlouho jsem se vám neozvala a ted chci vedet honem honem co je tu nového nějaké novinky a drby sup sup a poslu vám fotečky nejake ...........
My už stojíme mluvíme mame 4zuby a dalsí dva lezou ven už jsme byli nemocny to je hruza a nevyspala jsem se od porodu no už ani nevím jaké to je spat celou noc v klidu....moc jste mi chyběli ale byli starosti prace kolem domu nebyl na to cas tak jsem sem ani nechodila ....
Jak se máte vsichni kdo ceka miminko a kdo už za tech 10mes. ho ma co jsem tu nebyla to je doba nam bude 10mes. síííííííííííííílenééééééééé

leeena_4
8. pro 2011

@jane84 drž se kočiččko! Teď bych se fakt nevracela. Jestli ani teď neví, jestli se může něco změnit (jako kdyby to mohl změnit někdo jiný, než on!) tak to není moc dobré znamení. Jsi moc statečná a šikovná! Myslím na Tebe.

leheckova
autor
8. pro 2011
helcenka
8. pro 2011

@jahudka80 - mně taky manžel pomáhá, jenže jsme se chytli právě kvůli tomu. Nějak se mu to zdá moc... Je pravda, že jsem ho posldní dva tři týdny zaúkolovala víc, protože s nemocnýma dětma fakt ven nemůžu, teď mají nastřídačku teploty, takže Kačí chce nosit, Kubík chce, aby mu někdo četl, protože nechce být sám zalezlý v posteli... Tak manžel prostě vyjel, asi taky tím, že už ho třetí den bolí v krku a není mu dobře.
Na druhou stranu ho ale neobhajuju, protože já jedu 24 hodin a pořád musím být funkční... A na koho se mám asi tak obrátit, mamka mi chodí tak 2x týdně "ulevit" od dětí, jenže mají s manželem firmu a mamka dělá účetnictví, takže má šíleně práce. To ještě na Vánoce peče i pro nás a pro ségru, protože já bych to nedala a ségra zase nemá troubu...
Ale jak jsem psala, až se mi uleví, tak padnu. Jo a špeky, ty mám taky, protože večer vyjím všechno, co je z čokolády, když nic není, vypiju dva hrnky kakaa... Špeky začnu řešit až před návratem do "reálu".

@mircisek - to je jako Kubík, tomu nebylo ani 5 měsíců a už měl 2 zuby a další za 2,5 měsíce. V roce měl 8 zubů.
Kačí se dere ven 4 zoubek, už má 3. Takže taky relativně brzo...

@jane84 - určitě vydrž, ať to přítel nemá tak jednoduché, aby si nemyslel, že si postěžuje a ty přiběhneš. Alespoň uvidíš, jestli to myslí vážně, nebo to po čase vyprchá...

jahudka80
8. pro 2011

@helcenka to mi mluvíš z duše, pomáhá a je fakt hodnej. Ale jak toho mám já plné zuby a vyjedu tak mě mírní. Ale jak se stará on a malá třeba dýl řve tak vyjede on a už toho má plné zuby přitom my jsme s dětma tedy aspoň já 24h denně a já bohužel ani nemám tu mámu která by mě přijela ulevit od dětí. Říkala ,že přijede že se s malou projde že si v klidu poklidím. Malé už jsou 3měs. a byla tady 1x asi na hoďku. Jinak je furt v práci maká kolikrát i víkendy tak jí skoro nevidím a to bylíme 8km od sebe. A manža příjde kolikrát z práce nají se a lehne a usne na gauči, když ho starší dcera otravuje tak jí seřve, pak ho seřvu já ,že si sní má jít aspoň nachvíli hrát. Už mě to nebaví, zdá se mi že každý den jen tak přežíváme 😖 .No a přesně když nemám celej den pořádně čas tak večer se najím zbodnu něco sladké a pak jdu s víčitkama spát.Málá se dnes vzteká u flašky nechce pít, mlíko mi vystydne a za půl h.řve hlady- tohle se nedá vydržet. Druhá tříská do hracího piána zachvíli budu adept na Bohnice 😅

kixi
8. pro 2011

Holky je mozny mit MS 1-4 DC pak jen spinit a mit ji zase od 8 DC? Vubec nevim co si o tom myslet :(

jahudka80
8. pro 2011

@kixi mě se to stalo taky , pokud bys krvácela hodně zajdi raději na gyndu, ale myslím, že to bude ok.

berenik
8. pro 2011

@kixi to uz se mi taky stalo, ale jen na jeden den: 1 - 2 dny spineny/slaba MS, 2 dny silnejsi, pak zas slaba/spineni a pak najednou zase krev, ale jen na jeden den a pak konec.
To se mi stalo dokonce pred potratem. Nevim jestli to byl problem, ale nejak jsem se tim nezabyvala, protoze jsem bezne mela MS tak 8 dni (2 spineni+3MS+3 spineni). A ted po potratu uz svemu telu vubec nerozumim....

leeena_4
8. pro 2011

@kixi jojo, je to normální 😉 já to tak měla taky, dokonce jsem pak špinila až do 11DC

berenik
8. pro 2011

Menstruace co mam ted je taky jina. V nedeli vecer jsem zacala spinit a od utery mam jen rano trochu krve a pak skoro cely den nic. Porad cekam kdy se to rozjede...

kixi
8. pro 2011

@jahudka80
@berenik
@leeena_4
@berenik dekuju holky, jsem vyjukana 😀 vzdy jsem mela max 4 dny a hotovo...ale po revizi se toho asi dost zmenilo...jen doufam, ze ne moje schopnost otehotnet 😀

lenka5731
8. pro 2011

@jahudka80 a co dávat Marušku do nějakého MC třeba 3x týdně na 2-3 hodiny? vždyť už je velká dost ... dát ji do školky aspoň na dopoledne by asi nešlo, když jste nebyli u zápisu, že?

Když nemáte hlídání, tak nemohli byste jet aspoň někam na víkend? Na netu jsou toho teď spousty za dobré peníze, sice si neodpočinete od dětí, ale ty aspoň vypadneš z domu, budeš mít změnu a nebudeš muset o víkendu vařit... 😀

Já myslím, že tady na to období s dětmi nepomůže nic jiného než to nějak přežít 😖 Já z toho mám taky obavu, jak to budu-budeme všechno zvládat, pokud budeme mít náročnější dítě. Dcera byla hodně pohodová, tak i když jsem s ní byla sama, tak to šlo... Ale ve spoustě věcí to bylo i bez chlapa jednodušší, např. do jejího půl roku než jsem začala vařit příkrmy jsem vůbec nevařila 😀, ale fakt vůbec, když nemohla večer dlouho usnout, tak nikdo neprudil, že ráno vstává do práce a podobně. 🙂

My jsme zítra měli jet do Špindlu, ale kvůli mně máme smolíka. Aspoň nám ale v tom penzionu vyšli vstříc a přeložili to na květen, tak nám to aspoň nepropadne, ten voucher platí jen do příštího týdne.

lenka5731
8. pro 2011

@jahudka80 a máš pravidelně nějaký čas jen sama pro sebe? jako myslím, že bys třeba pravidelně v pátek v 16 hodin manželovi předala děti a vrátila by ses až bys uznala za vhodné 😀 můžeš jít do knihovny, na masáž, do sauny, na nákup, za mámou, kamarádkou, prostě dělat cokoliv, ale bez dětí 😎 Až to u nás bude aktuální, tak to u nás rozhodně hodlám zavést. 🙂 Když muž viděl, že jsem přetažená, tak mě i posílá někam na víkend, ale to jsem (zatím) nikdy nevyužila, ale na masáž nebo něco takového jsem si udělala čas vždycky (ale je fakt, že já mám bezproblémové hlídání).

Nešlo by to zařídit s tvou mamkou, že by ti pravidelně jednou týdně třeba na dvě hodiny pohlídala obě holky? Že bys i o to poprosila ... Nebo nějakou kamarádku?

lenka5731
8. pro 2011

@jahudka80 mohla bych se ještě jen ze zvědavosti zeptat 🙂, proč jste s Maruškou nešli k zápisu do školky nebo proč do ní nechodí?

naše chodí každý den do 12 hodin (vodí ji tam chlap) a je to fajn, to by ti hodně pomohlo, kdybys to mohla mít takhle ..

jahudka80
8. pro 2011

@lenka5731 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jsi mě pobavila sama bez dětí letím max.k doktorce a nebo nakoupit 😀 😀 😀 😀 naposled jsem byla se 2spolužačkama na kafíčku v 5tt. Masáž sauna 😀 kadeřník 😀 co to je ? No nemám čas na sebe , prostě nemám a v tom je asi ten problém 😉 . Dnes tu sedím celej den a dělám práci a matlám se s tím ☹ . Chtěla jsem dát Máju do žluté školky ale přednostně brali děti mamin co jdou do práce a pak děti narozené do března ostatní měli smůlu , my jsme až srpen ...

lenka5731
8. pro 2011

@jahudka80 no a proč ho nemáš? vždyť máš tak hodného manžela 😀
proč si to nezařídíš?

jahudka80
8. pro 2011

@lenka5731 😀 to je složité a tady to psát nechci , ju 😉 jdu krmit tedy jestli se madam zas nebude vztekat...

lenka5731
8. pro 2011

@jahudka80 aha, tak to u nás ve školce brali děti až do prosince bez problému všechny a jestli máma chodí do práce nebo ne se vůbec nezohledňovalo ... to je asi proto, že je ta vaše školka v centru ... ani nevím, která to je, žlutá ... na 28. říjnu?

lenka5731
8. pro 2011

@jahudka80 jasné 🙂 tak ať se nevzteká. 🙂

leeena_4
8. pro 2011

@lenka5731 ahoj, jak se cítíš? špinění už je pryč?

lenka5731
8. pro 2011

@leeena_4 ahoj, no tak jednou denně zašpiním, strašně tmavě... jinak to jde. 🙂 Zítra jsme jeli jet do Špindlu, já jsem se tak těšila, že se konečně dobře najím a budu mít změnu, ale nejedeme nikam, fňuk. 🙂

Holky, kdybyste chtěli nějaký baby friendly penzion, tak tady jsme byli už 2x a moc se nám tam líbilo www.lesana.cz a jsou opravdu vstřícní, ten voucher nám nenechali propadnout a přesunuli nám to aspoň na květen, lepší než nic. Mají tam 2 dětské koutky a animátorky, co se odpoledne věnují dětem tuším za 50 Kč.