Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

maximka33
18. led 2012

@leeena_4 teda ty nás napínáš. že už něco víš 😉

janiczka2011
18. led 2012

@maximka33 ja mam vcelku pravidelny cyklus, lisi se tak o 2 dny maximalne, i ovu, tak uvidime no. Rada bych se mylila ale vzhledem ke kondici bych otehotnela tento mesic opravdu nejspis zazrakem. Holt jedeme dal no 😝

jane84
19. led 2012

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 //
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 //
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, kys. listová) 1.1.2012

herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)............................................................................55DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)..............................55DC
berenik (30 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel)......................................................46DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, SP 11/11 kys. listová ).......................................................39DC
leeena_4 (29 let, UPT 8/2011, Mamavit)…...………………………………………….30DC
janiczka2011 (32 let, MA 7/2011, Babyplan)..................................................................26DC
martasl (36let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).......................................22DC
m_artasek (31let, MA 1/2010, GEU 7/2010, kys. listová)............................................21DC
mpetula (26let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová).....................................................20DC
sem (29 let, MA 9/2011, Femibion, Kontryhel)..............................................................20DC
kixi (27 let, MA 9/2011, Femibion 800, kontryhel) .........................................................16DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….….....16DC
barbarucha (34 let, SP 6/2011, kontryhel)..………………….…………………….......11DC
maximka33 (35 let, UPT 7/2010 kys. listová).................................................................10DC
safea7 (33let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová, Prenatal DHA).....................................9DC
ladydi (28let, MA 10/2011, mamavit)..................................................................................4DC

safea7
19. led 2012

@lorreine Držím ti pěsti tak moc až mám drápky obtisklé v dlani!!!Já se příští týden po kontrole už chystám do práce,tedy jestli bude vše ok!!!A pomalu,ale jistě se začínám těšit na MS a snaženíčko,sice musím počkat na výsledky a ještě nás možná čeká ten genet,ale chránit se asi moc po šestinedělí nebudem 😎

safea7
19. led 2012

@ladydi Souhlasím,je to moc fajn mít Vás 🙂

safea7
19. led 2012

@lenka5731beru opatruj se i tak dál,nejdůležitější je to,že ten tvůj bojovníček roste jak z vody a jsem si jistá,že je to bojovníček,když si poradí i s tím protivným hematomem 😠 Myslím na Vás 🙂

janiczka2011
19. led 2012

@jane84, tak poprosim o zmenu na 1DC, mrcha dorazila predcasne 😝 Ted jen doufam ze to treba byla mrcha uz vcera, no uvidime az skonci 😕

barbarucha
19. led 2012

Ahoj holky,jsem zpět doma z "dovolené" a dočítám Vás.
@safea7 Objímám a houpám tě. Tomu tvému mimču jsem hodně věřila, protože jsem ještě nepotkala takhle pozitivního člověka, jako jsi ty a já na to hodně věřím, že radost a nadšení může vyřešit spoustu trablů. A rozebírat ten ranec věcí, které se pochopit prostě nedají po druhé... taky mě to svým způsobem sebralo opravdu hodně. Poprvé to byl šok. Teď je to pocit obrovského selhání.
Přeju hodně odvahy, dostat se zase zpátky k sobě, ke svému zdroji, do místa, kde máme hodnotu za každých okolností, bez ohledu na výkony a zásluhy. Držím tě za ruku pro případ, že dojde síla hledět dopředu. Jinak nemám pochy o tom, že to tady jednou se svou sílou jít znovu za sluncem celé "rozneseš na kopytech."

barbarucha
19. led 2012

Holky, děkuju moc za nápady na knihy, seženu si je a přečtu. Zatím jsem se vrhla na romány, ve kterých hrdinové musí překonávat nějaké hrozné překážky, aby přežili (typicky, přeživší ze zříceného letadla putující džunglí a podobně), nasávám z toho životní sílu.
Potřebuju nějak komentovat to, co tady před pár dny psala nesves. O tom, kdo má nárok na to prožívat bolest. Já jsem podobnou věc, jako nesves před nějakou dobou docela dost řešila. Když jsem začala tohle fórum číst, tak mi připadalo taky úplně nesmyslné, proč tady smutní ženy, které už třeba dvě děti mají, že jim to třetí nejde. Já byla v kůži člověka, který po dítěti marně toužil cca 8 let a když se to konečně podařilo, tak přišel šokující konec ve třináctém týdnu. Krom toho jsem měla pocit, že jsem tady nejstarší bezdětná (takže vlastně největší chudák) a tím pádem mám nárok na nejvíc soucitu. Celé měsíce jsem někde v podvědomí kroutila hlavou nad tím, jak je možné, že dostanu od ostatních stejnou dávku pozornosti a podpory například ve chvíli, kdy místo // přijde zase MS, jako ženy, které už nějaké děti mají. Přišlo mi to jako kdybych byla bezdomovec, toužila po domově a nemohla se propracovat k tomu, mít svůj vlastní dům a přitom měla vedle sebe lidi, kteří mají už dva baráky a pláčou, že nemohou dostat ještě třetí. Přišlo mi to nelogické, neetické a nefér. A trvalo mi pěkně dlouho, než jsem tu situaci celou nějak pobrala a přestala konečně ty děti pořád přepočítávat. Protože tak to prostě nefunguje. Došlo mi to vlastně ve chvíli, kdy jsem na vlastní bulvy zažila příběh jedné známé, která měla jedno dítě a chtěla další a manžel nechtěl, protože měl už z minulého manželství další 3. A ta žena měla v sobě neuvěřitelný proces, který zahrnoval i dlouhé putování po cizí zemi s tím jedním dítkem v náručí a velké zaciťování celé situace a usebrání. A nakonci té cesty ta žena došla k tomu, že to druhé dítě mít bude, protože prostě nemůže jinak. Za cenu toho, že se rozpadne manželství, přijde o domov a podobně. Dopadlo to dobře, protože manžel to nakonec pochopil a to druhé už mají. Ale došlo mi na tom, jak strašně silné ty touhy jsou bez ohledu na to, že už třeba nějakým způsobem byly naplněny. A že v těhle pudových věcech prostě nefungují počty ani logika a vůbec se na to nedá nahlížet rozumem. Bolest, touha a láska se prostě nedá měřit. Nedá se to nijak pochopit. Člověk se k tomu musí za cenu velkých obětí doprožít. Takže, že v tomhle každého, kdo má pocit, že je jeho bolest nepochopená a nedoceněná svým způsobem hodně chápu, protože jen kousek od sebe pořád vidím svoje vlastní nepochopení. Myslím, že nesves prožívala velikou bolest a přišla jí s tím, co se tu řeší, nesrovnatelná. Proto ta potřeba poměřovat. To kopání kolem sebe je reakce na pocit, že člověk nebyl pochopen, ale naopak napaden. Takže to zase nebyl nepřítel nebo někdo, kdo by chtěl úmyslně škodit, jen další bolavá duše. Přeju si a modlím se za uzdravení pro nás všechny.

safea7
19. led 2012

@barbarucha Beruško dojala jsi mě tak moc,že nemám slov.I když jsi tak daleko ani nevíš,jak moc jsi mi pomohla,tvá slova mě pohladila jak na duši,tak i na srdci 🙂 Vložila si do mě tolik naděje v lepší zítřky ve které jsem doufala,že přijdou za víc než dlouhou dobu,ale stojím teď pevně na zemi a přísahám Vám všem,Své lásince,Sobě a naším Andílkům,co jsou už v nebíčku udělám vše možné i nemožné pro to aby se stal zázrak a já měla ještě jednu možnost udělat tolik lidí kolem sebe šťastnými.Zažívat se mnou ten největší zázrak světa (ZROZENÍ)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Síla,Láska,Vůle a Dobrá srdíčka,zvládnou vše,takže není jiná možnost,že NÁM VŠEM se splní náš největší sen a přání!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

kixi
19. led 2012

ahoj holky, podle testu byla ovulka nekdy okolo 10 dc, cili hodne brzo a od te doby uz na to radsi nemyslim, netestuji a neresim...a zaroven mam takovy pocit, ze to urcite nevyslo 😀 ja to prestavam chapat...proc jsou ty plodne dny tak kratkou dobu..to se snad ani neda poradne trefit 😀 snazime se ob 2, ale nekdy i tri dny takze nic moc..ochich...

janiczka2011
19. led 2012

@barbarucha popsala jsi to krasne, lepe to neslo 🙂
@kixi ono to ob 2 dny je akorat, kazdy den to stejne nema cenu protoze stejne cim casteji tim vice klesa pocet schopnych spermii, vsak se doporucuje i tydenni pust pred plodnymi dny prave z tohoto duvodu, aby to melo ty grady 😀 Jasne, i tak jsou jich porad miliony ale cim vic tim vetsi sance ze to nejaka prezije a trefi se 🙂
To cekani je hrozny 😝

kixi
19. led 2012

@janiczka2011 no ob 2 dny jo..ale u nas je to kolikrat i ob 3 takze asi nic moc...navic jsme ovulku asi docela prosvihli kdyz byla tak brzo...uz netestuju...nema to cenu, zbytecny stres...jedna moje cast to nechava na osudu, druha se tise trapi...a mas pravdu...to cekani je opruz...

leeena_4
19. led 2012

@barbarucha napsala jsi to moc hezky 😵. A dokážu tvoje pocity pochopit. Ale ty jsi na rozdíl od ní neubližovala druhým, ale jen sis to myslela, kdežto nezves sem vstoupila jako slon do porcelánu a slovy ubližovala. To moc nechápu, nebo možná chápu, ale souhlasit s tím nemůžu. Snad jí to jednou dojde. Ale vážím si tvého přiznání a přeju hodně síly z knih. Krásná knížka je taky Červené Sárí. Je to o soně Ghándíové, italce, která si vzala Rádžíva Ghándího, syna Indíry Ghándiové a popisuje život po boku vůdce indie. Je to nádherná knížka a ta paní to taky neměla lehké, takže energie je v té knížce spousta 😉. Drž se, posílám sílu a energii.

leeena_4
19. led 2012

@ladydi tak to vidím aktuální i minulý grafík, to neva ne? mě jsou vidět taky všechny grafíky, nevím, jak to změnit. Ale určitě ti poradí v diskuzi Grafy BT 😉

martinakl
19. led 2012

@barbarucha Ahoj. vyjadrila jsi to nadherne...
Ja si myslim, ze zena ma rada to mimi uz ode dne, kdy najde //. A je jedno, jestli uz ma deti nebo ne, to je u vsech stejny. Takze uplne stejna je i bolest, kdyz o to male prijde.

maximka33
19. led 2012

ahoj holky, než si vás dočtu, musím vám říct, na co jsem přišla.. došlo mi, že každé moje těhotenství vzniklo o dost později, než by měla být ovulace - tzn. že ovulace je později. ale tím, jak mám cyklus rozházený, tak možná jeden vaječník dělá vajíčka později a druhý dřív. to by vysvětlovalo, proč mám jednou cyklus 33 dní a pak 40. z tohoto pohledu si mi zdá, že duphaston beru naprosto zbytečně. jen si říkám, proč to nevyzkoumala moje doktorka 😲

maximka33
19. led 2012

@barbarucha ahoj, zdravím tě po dovolené. moc hezky jsi to napsala.... přidala bych jen to, že bolest je snad horší, když přichází znova... při dalším potratu... člověk se pak ptá, kde brát sílu na další pokus.. na druhou stranu žena, která už dítě má, tak si dokonale dokáže představit tu radost. už ví, do čeho jde..
@kixi úplně tě chápu, jsme na tom podobně... já možná ovulaci testovat budu, nevím, jak to má můj druhý vaječník... ale furt bojuju s tím, že půjdu zas k doktorce, ať se něco děje..

maximka33
19. led 2012

holky, kámoška byla na přednášce o tom, jak pečovat o zuby a má tolik novinek. zvlášť se mi líbila ta, že existuje tabletka - bonbon, který po vycucání "označí" modrou barvou, kde zůstal plak! akorát že se to smyje až za víc vyčištění, tak to není dobré udělat před odchodem do práce. znáte to? nevím, jak se to přesně jmenuje. prý se to kupuje v lékárně.

janiczka2011
19. led 2012

@maximka33 taky mam jeden vajecnik rychlejsi nez druhy, jeden 29 dnu a druhy vetsinou 31 🙂 a tento mesic mam asi nejaky treti ultrarychly, protoze tak kratky cyklus nepamatuju. Ale mozna ze se soudruh cipek uzdravil a rozhodl procistit 😅 Muj vypocet plodnych dnu sel timto cyklem taky kamsi do vecnych lovist, proste uvidime 😠

kixi
19. led 2012

@maximka33 jj...ja jdu na cytologii tak se taky zase necham zkontrolovat...ale uz me z toho sibe...na jednu stranu na to kaslu na druhou stranu na to porad myslim...

maximka33
19. led 2012

@janiczka2011 tak jsem ráda, že v tom nejsem sama. to máš dobře spočítané. to víš, potrat to rozhodí... takže to chvíli trvá, než se to hodí do normálu. ale otěhotnět se přitom dá 🙂
tady je mrtvo 🙂

m_artasek
19. led 2012

@maximka33 změnila sis profilovou fotečku, že? Mooooc pěkná s malým.

maximka33
19. led 2012

@m_artasek ¨děkuji moc 🙂

maximka33
19. led 2012

@m_artasek a půjdeš k nám do tabulky?

m_artasek
19. led 2012

@maximka33 já už v tabulce sem, mrkni pořádně 🙂

maximka33
19. led 2012

@m_artasek aha tak super. už si asi budu muset pořídit brýle 😉

terrik
20. led 2012

@barbarucha Téda Ty jsi normálně spisovatelka! Nebo alespoň k tomu máš talent. Tvé příspěvky mají vždycky neuvěřitelnou hloubku!
No já jsem vždycky věřila, že toto forum je hlavně proto, aby se tu lidé navzájem podporovali a povzbuzovali,poplakali a nebo se společně radovali. Ale i tady se prostě občas najde nějaká ta "černá ovce". Asi máš pravdu Nesves musí být hodně nešťastná když se takto chová.. V podstatě je pravda, že člověk by si měl vážit toho co má, protože vždycky se najde někdo, kdo je na tom ještě hůř. V tom případě ale i Nesves by si měla vážit všeho co má, protože jsou na světě lidi kteří jsou např. těžce nemocní,bez domova,bez jídla apod,a ty by pak mohli říct "co tady fňukáš,vžyť se máš dobře!"Jenže jsou v životě chvíle, kdy KAŽDÝ potřebuje povzbuzení nebo pohlazení, i když někomu se může zdát, že v jeho případě to vůbec není potřeba.. Tak jestli tuto diskusi Nesves pořád čteš, tak Ti přeju abys našla v sobě Lásku! Protože bez Lásky by byl tenhle svět pro všechny jedno velký utrpení.
A Tobě Barbarucha dávám taky tip na knížku, je kraťoučká, asi Ti bude trvat jen hodinu než jí přečteš, ale zato plná pozitivní energie a já si jí čtu kdikoliv mi je smutno a hned mě povznese.. Jmenuje se Jonathan Livingston Racek a napsal jí Richard Bach

terrik
20. led 2012

@maximka33 Maximka taky jsem si u sebe všimla, že jeden cyklus mám o dva dny kratší a druhý delší a pravidelně se to střídá, tak na tom asi něco bude 🙂
Jo a ty bombóny to je zajímavé, ale abych pak nezjistila až si vyčistím zuby, že je mám modrý všechny 😀

terrik
20. led 2012

@kixi Tak třeba jste se trefili 🙂 vždy´t spermie přežijí i 4 dny. Já jsem se na testy vykašlala , jen když se mi zdálo, že mám nějak hodně vlhké dny, tak jsme na to hupsli a zatím to vypadá dobře 🙂
Tak Ti držím pěstičky!