Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zzzzuuuuzzzziiii
13. lis 2010

peti souhlasim s tebou, taky uz mam toho sledovani dost...
s manzou jsme se dohodly, ze si udelame hezky vikend jen pro sebe, takze 25 bych to mela dostat a az skonci mrcha, tak prvni prosincovy vikend nekam vypadneme... konecne relax, byl to narocny rok... a shodou okolnosti to budeme mit i rocni vyroci od nasi svatby...
jinak karadinky mi slabnou, ovulka byla urco ve ctvrtek, jediny den, kdy nebylo snazeni... takze vite jak... jinak bylo 5 dni pred a vcera odpol taky... no nic, nedavam si moc nadeje, navic jsem ted ve stresu porad z prace a nevim, porad mam proste stahlej zaludek a nevim co s tim... v patek jsem objednana k fyzioterapeutovi, aby me srovnal, jsem cela nejaka zablokla... proste si zacnu vic uzivat chvilek pro sebe, zacnu pro sebe neco delat!

jahudka80
13. lis 2010

@jane84 hm asi tak nějak 😠 budem se akorád předhánět kdo dostane dřív ms 😀
@fram výsledky příští týden asi ve středu, ještě musím v pondělí na krev

Dneska je zas posranej den malá je otravná jak nevím co řve otravuje, manža je pryč , a mě tady smrdí savo proti plísním páč nám splesnivěla celá zeď za špazem, já už se na to vyseru 😠 😠 😠

fram
13. lis 2010

Ahoj holky,
@zzzzuuuuzzzziiii myslím, že nevadí, že snažení nebylo přesně v den ovu, však oni si plavci na to vajíčko počkaj a otěhotnění těsně před ovu je dost pravděpodobný. Ale máš k tomu správný přístup, na chvíli vypnout a udělat něco jen pro sebe a manžela. Určitě si ten víkend krásně užijete.
@jahudka80 vidím, že máš dnes veselo 😒 Tak ať to přežiješ a nezblázníš se.

fram
13. lis 2010

@pe_t to je mi líto, že mrcha dorazila, ale je to lepší, než kdybys musela na včeličku.

mv
13. lis 2010

@fram
@zzzzuuuuzzzziiii
@jane84
Holky já musím říct, že jsem sama otěhotněla přesně až ve chvíli, kdy jsem 2. měsíc přestala počítat, kdy asi mám plodné dny a vybodla se na folikulometrii a všemožné jiné zkoumání, jestli "vejce rostou".
Prostě jsem si řekla a dost a i když to člověk má v podvědomí stále a nevěřím tomu, že to z něj jde dostat, tak jsem se na vše vybodla a hned to bylo.
Takže určitě pauza,romantický víkend, orientování se chvíli na něco jiného může jen prospět, pokud to ovšem dokážete.Sama mám zkušenost, že to jde.

mv
13. lis 2010

@jane84 s IBT jsem se určitě už někdy setkala,MAR mi neříká nic.Holt je znát, že jsem teď pár let na genetice a ta je lehce mimo ostatní, rutinní obory.Fakt nevím.. ☹

lucie.krajcarova
13. lis 2010

@zzzzuuuuzzzziiii taky budeme mít víkend jen pro sebe, už se těším. jo a jestli jsi nějak zablokovaná, tak to může mít taky vliv na početí, tak je dobře s tím neěco dělat. a neboj, otěhotnět se dá i víc dní před a po ovulaci přece 😀
@jahudka80 teda to je nadělení, jak se to může stát... nevytopil vás někdy někdo??
jo a s tím otěhotněním. u martínka jsem měla poslední ms 29. 6., pak jsem nějak přestala sledovat... no a když jsem v osmém týdnu přišla na gyndu, tak mi vypočítali, že jsem otěhotněla - počala asi 27.7. takže jsem prakticky už měla dostat další ms. tprostě zpožděná ovulace. to je život .-))))) nedá se to naplánovat, ani s tím počítat, ani to vynechat 🙂

fram
14. lis 2010

dobré ráno všem,
u nás krásně, doufám, že to vydrží 🙂 🙂
@mv i já otěhotněla ve chvíli, kdy jsem přestala doufat. Když mi vynechala ms, byla jsem naštvaná, že mám poruchu cyklu 😉

zzzzuuuuzzzziiii
14. lis 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová ) - 11.10. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //

sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)..............................................................................21DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................20DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,jeřáb ptačí)....................................20DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................................19DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)........................................................................18DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel, kyselina listová).................................................17DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................16DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................14DC
endie(23let, MA 3/2010)..................................................................................................................11DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................10DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ..........8DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)..........................................................................7DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )........................................................................................ ..6DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................................2DC

martasl
14. lis 2010

ahoj holky.

pe_t-to je mi líto,že ms dorazila.já nevím,že nám ta ms v poslední době musí chodit později než má.pak jsme natěšený,příznaky jak z učebnice a pak šok,ms si dorazí.je to na ho..o!!

jahudko-ještě plíseň??to už vás nad někdo proklel,ne??tolik smůly 😠 😠 .doufám,že vám to příští rok všechno vynahradí 😉 ,třeba výhrou ve sportce,tím pádem hned nový domeček a do něho miminko 😉

v pátek jsem byla na večírku s lidma z práce-supééééér.pořádně jsem si to užila,no ale v sobotu jsem byla nepoužitelná. dnes mám migrénu jak prase a to ještě musím pro holku k mamce.jinak se snažíme co můžem,tak jsem zvědvá,jestli to k něčemu bude.doufám,že jo. 😉

jahudka80
14. lis 2010

@lucie.krajcarova nevytopil, jen prostě jsou nová okna ale barák nezateplenej, ty pod náme netopej a nad náma moc taky ne, dokud jsem hodně topila bylo to ok, letos jsem si řakla a dost nebudu tolik topit a je tu plíseň no tak hold budu topit a větrat a topit a větrat a zas po novém roce budem tak 5tis. doplácet, se na to můžu víš co... 😠
@fram u nás je pořád veselo škoda že jen ironicky 😖
@martasl 😀 😀 😀 výhrou ve sportce 😀 😀 😀 to abych si šla dnes vsadit. Né my že bychom něco vyhráli to asi těžko a znáš to když se to se.. tak se to se.. 😀 😠

fram
14. lis 2010

@martasl 🙂 🙂 to je super,že vám to snažení vychází. Já tipuju ovuli asi v úterý a to mm nejspíš nebude doma ☹

jane84
14. lis 2010

Ahoj holky.
@fram tak musíte snažilkovat ještě dneska, nějaká spermijka se určitě udrží. A krom toho, čím dřív před ovu, tím větší pravděpodobnost, že to bude holka. Psala jsi, že budeš sledovat čípek, máš pocit, že se mění a ovulka se blíží?
@jahudka80 to mě mrzí s tou plísní. Kdy se vás ta smůla pustí? 😠
O večerech teď píšu diplomku, sedím u toho vždycky do jedné ráno, za dva večery jsem napsala jen 5 stránek, jde to pomalu, ale do Vánoc mám cíl 25 až 30 stran, tak snad to stihnu. Musím se v prosinci začít učit na státnice, už teď se mi z té představy dělá zle. Za 14 dní máme informační seminář o státnicích z pedagogiky. Blíží se to a hezky rychle ☹

martasl
14. lis 2010

fram-to se ještě uvidí,jestli to snaženíčko k něčemu bude.ve středu manžel asi dojede daleko a už nebude jezdit domů.zítra snad bude mít spoň 1 den volna.tak toho ještě musím využít.no pokud to zase nevyjde,tak už fakt nevím,kde je zakopanej pes.

jane-ted holka,to se asi fakt nenudíš.ale ty to krásně zvládneš,neboj 🙂 😉

jahudko to nejde si s těma sousedama nějak promluvit??určitě by se jim taky nelíbila plíseň.zkoušeli jste mít otevřená okna na mikroventilaci??někdy to pomůže.

hlava konečně přestala bolet.dala jsem si u mamky kafe a pomohlo to. 🙂 .mě se tááák nechce zítra do práce. 😝 😝 😝 ,ten víkend zase utekl. ☹

fram
14. lis 2010

@jane84 snažení už dnes proběhlo 😉 ale mm odjíždí ve 22h, tak bych chtěla ještě jednou. 😀 Za chvíli na něj hupsnu 😀 Čípek se mi zdá zavřenej. Když jsem ho zkoušela na konci ms, tak jsem ho skoro nenahmatala a teď tam je 😕 Diplomku a státnice ti nezávidím, ale určitě to zmákneš 😉
@martasl sakra, už by vám to konečně mělo vyjít. Musí být na světě nějaká spravedlnost. Moc držím palce.

martasl
14. lis 2010

fram-no byla bych šťastná,kdyby to konečně vyšlo.samozřejmě to přeju i tobě,herbie a jane.ostatním holkám taky,ale my už čekáme hoooodně dlouho.

jahudka80
14. lis 2010

@martasl sousedi --- no jedni jou staří a prostě netopí a větraj a je jim jedno jestli je venku -10C a ty co jsou nad náma ti jsou zas hodně pryč, skoro tu nejsou a topí max.na 3, a prý mají plíseň všude....ale hold šetřej 😠 😠 😠 se na to já chci prýýýýýč a svůj vlastní dům tohle mě fat vadí, a ještě mi dnes mamka zas řekla ať jsme rádi že jsme to nepropdali že kdo ví jak by to bylo.... a jak bychom dopadli, a že abychom neměli v domě ještě vyžší náklady než tady..a že jsou na tom lidi hůř.... 😠 😖 no to sice jsou ale natož že máme krásný byt a já když bych neměla tu práci tak nám na měsíc zbydou asi 2tis. na jídlo benzín ....to už mamka nevidí No nic nebudu vás zatěžovat svejma problémama a jdu makat ať to mám hotové 😉

zzzzuuuuzzzziiii
15. lis 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová ) - 11.10. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //

sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)..............................................................................22DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................21DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,jeřáb ptačí)....................................21DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................................20DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)........................................................................19DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel, kyselina listová).................................................18DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................17DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................15DC
endie(23let, MA 3/2010)..................................................................................................................12DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................11DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ..........9DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)..........................................................................8DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )........................................................................................ ..7DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................................3DC

zzzzuuuuzzzziiii
15. lis 2010

Ahojky holky... zdravim pri pondelku... ten vikend vzdy tak rychle utece...

lucie.krajcarova
15. lis 2010

@jahudka80 a třeba vás to fakt nastartuje na svůj - nejlépe nový dům 🙂))))) u nás to tak bylo. my bydleli v bytě starém 50 let. a když manžel škrábal malování i na stropě, tak celý strop začal padat... chtěl teda povolení družstva, že si to může sám opravit. no a oni mu to nechtěli dát, že to není součást bytu ale domu!!!! tak jsme to tam měli rozmalované tři týdny 😖 no děs. tak nás to naladilo, že půjdem pryč. nejdřív jsme hledali domy, co už stojí. ale nemohli jsme si vybrat, nebo byly moc drahé 4 mil a více. a pak jsme se zaměřili na pozemek. no a za 14 měsíců od kopnutí do země jsme se stěhovali 🙂 s firmou by to trvalo ještě kratší dobu, takže i s dítětem by to šlo. třeba vás to má nějak nasměrovat 🙂

dopolko jsem byla s kámoškou a malýma v dětským centru v Ostravě, fakt suprové. akorát ty ceny mi přišly vyšší než v Praze.... za 70 minut hraní dát stovku... je fakt dost...

jane84
15. lis 2010

Ahoj holky. Nakoukla jsem k Vendulce na fotoblog a rozplývám se tu radostí za ni. Nejen, že se dočkala //, ale k výročí přišla i žádost o ruku 🙂 😵

meiki
15. lis 2010

@jane84 ahojky, taky jsem k ni ted nakoukla, to je nadhera, super

ach jo holky, jeste tyden mam do dasli kontroli, nevnimam, ze bych mela nejake problemy jako spineni nebo bolest briska podbriska, ale zacinam mit zase velikansky strach pred tou kontrolou, nejradeji bych tam naklusala uz zitra a vedela, ze je mimi ok

meiki
15. lis 2010

@jane84 ja statnicim z pedagogiky a psychologie rikala ze delam statnici z pavěda asi jsem se jich nejvic bala, protze z komise jsem nikoho neznala a oni neznali me, coz jsem na svych oborech neznala, jsme se tam s kantorama znali vseci moc dobre v pataku, ale ve finale mi nejvice dala zabrat matematika
ale teda jsem moc rada ze uz je mam za sebou, je pravda, ze se obcas v noci budim, ze nemam neco na vysce splneno a pak se uklidnuji ze uz mam i ty stancice :o)

meiki
15. lis 2010

@jahudka80 ja bit tebou tak jdu vsadit, ja kdyz jsem mela po revizi, tak jsem na netu vyplnila anketni listek na frekvenci 1 a svete div se, normalne ja vyhrala vikednovy pobyt pro dva ve Spindlu a to byla snad ma prvni vyhra
nekde se prece ta smula musi zlomit

meiki
15. lis 2010

chjo, potrebovala bych rentgenove oci jestli je sve ok, chjo, manzel si ani nepripousti, ze by se tentokrat melo neco stat

jane84
15. lis 2010

@meiki neboj, vše je určitě v pořádku 🙂 ale je mi jasné, že se uklidníš až při porodu a pak začnou jiné obavy. To bude asi u všech z nás.
Státnic z pedagogiky se nebojím, ta je u nás písemná a nedělá problém, ale chemie bude oříšek. V létě pak biologie, oj oj, už vidím ty noci nad systémem kytiček a zvířátek ☹ ale nejdřív musím dát tu chemii.

fram
15. lis 2010

Ahoj holky,
vrátila jsem se z kosmetiky, tak jsem opět o 10 let mladší 😀 A ten relax - nádhera. Ale tady je v poslední době nějak mrtvo a i docela smutno 😕 😔
@meiki mimi bude v pořádku, uvidíš. To špatný už sis vybrala.
@jane84 Chemie, to bych v životě nedala. Já byla vždycky spíš na ty humanitní předměty. 😕

meiki
15. lis 2010

@jane84 ja mela v zime pavedy a v lete behem tydne fyziku a pak matematiku, ale ten tyden mezi fizikou a matikou jsem byla kazdej den sbalena a odhodlana, ze jedu dom a matematiku budu delat az na podzim,, no byla to hruza :o))

lucie.krajcarova
15. lis 2010

@meiki jak dlouho máš po státnicích? taky si vzpomínám na takové sny, ale častěji je tam matura 🙂))) ovšem u mně je to už dlouhá historie, takže v současné době se takové sny nevyskytují. no a s bobíškem ti posílám plno optimismu a případně i dost práce, abys zaměstnala hlavu a neměla moc času na starosti 🙂 co Viktorek, jaké má teď období? umí si už hrát?

zzzzuuuuzzzziiii
16. lis 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová ) - 11.10. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //

sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)..............................................................................23DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................22DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,jeřáb ptačí)....................................22DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................................21DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)........................................................................20DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel, kyselina listová).................................................19DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................18DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................16DC
endie(23let, MA 3/2010)..................................................................................................................13DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................12DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ..........10DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)..........................................................................9DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )........................................................................................ ..8DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................................4DC