Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

breberuska
18. kvě 2011

@fram není, musí ho zašlehat do vařícího. jen už pak nevaříš a stáhneš ze sporáku a mícháš 😉

veraakubik
18. kvě 2011

Ahoj holky,jak se tady mate?ja byla vcera na kontrole a jak jsem se minule radovala,tak tentokrat jsem odhcazela skoro s placem..Minuly tyden jsem mela maleho otocenyho hlavickou dolu a vcera to stalo za to-nejdriv se mudre nezdaly ozvy-musela jsem si udelat kolecko po meste a prijit znova,ale nastesti to pak bylo v poradku tak mi to vysvetlila,ze to mohlo chytit me a chvilku to misto srdicko malyho natacelo me a pak tam byl takovy vykyv..Ale nevidi optimisticky polohu-malej se pretocil zpatky do polohy pricme..na dalsi kontorlu jdu za tyden-a jsou tri moznosti-bud se otoci hlavinkou dolu,nebo hlavou nahoru,ale to jsou pry ty lepsi varianty,ze to by jeste porodit slo,ale pokud zustane tak me odesle do nemocnice na cisare..nechci byt histerka,ale nejak se zacinam hrozne bat-dva porody byly naprosto v poradku,dokonce na ne rada vzpominam a ted najednou prislo tohle..Na zacatku tehu jsme chytly nestovice,takze jsem se bala,hematon,podle puvodni mudry nizko placenta,nedavno mel malej spalu,ja to jak jinak chytla od nej..Trpela jsem rannima nevolnostma,stale trpim na paleni zahy,hemeroidy,pichani v kyclich,zacly mi trochu otekat nohy..Takze shrnuto podtrzeno si tohle tehu fakt ,,uzivam,,..
koukam,ale ze i tady tehulky pibyvaji-jen tak dal-holky moc vam drzim palce at vam vsechno vyjde a mate se lip jak ja..

jahudka80
18. kvě 2011

@breberuska no ty recepty na kojení budu potřebovat u první jsem to nezvládla a byla jsem z toho dost nešťastná ☹ u druhého musím vyzkoušet vše 🙂
@fram to už dělám 😀 😀
jdu se natáhnout než vyrazíme 😉

jahudka80
18. kvě 2011

@veraakubik To mi je líto že máš taové trápení, jde vidět ,že je opravdu každé těhu.jiné snad se miminko umoudří a otočí se hlavinkou dolu moc budem držet palečky 😉
@breberuska ju a kolikrát denně jsi to mandlové mléko pila?? Já měla kojící čaj a po něm jak jsem ho pila moc dostala průjem 😀, no a prý ještě pomáhá melta tu mám moc ráda. Hlavně dostatek spánku,pravidelně jíst a klid hahaha to jsou rady to by mě z toho kleplo, já nevěděla kde mi hlava stojí jestli mám kojit přebalovat, nebo rychle převlékat pozvracenou postel no úplně se děsím toho co mě za po porodu čeká. A s těma kg se vůbec netrap ono to jde samo jen se člověk nemá cpát sladkým a přejídat. Ono starání o mimčo je ten nejlepší sport 😀

breberuska
18. kvě 2011

@jahudka80 já ti pak ráda můžu poreferovat, místní laktační poradkyně byla úúúúplně na ..., tak jsem si všechno musela zjistit a vyzkoušet sama 😉
@veraakubik neboj, už máš všechnu smůlu vybranou a i kdyby se malý neotočil, císaře zvladnete, určitě si vás dobře pohlídají a bude všechno OK, moc držím všechny palce, co doma máme 😉

veraakubik
18. kvě 2011

@jahudka80 No doktorka rikala,ze to moc optimisticky nevidi,ale na druhou stranu mam pry delohu uz tak vytahanou,ze je to mozny..Rikala-neveste hlavu-pristi tyden muze byt vsechno jinak,ale prede mnou jak se neco takoveho rekne tak je to konecna a zacnu panikarit..Na jednu stranu si rikam-no co,cisar,alespon nebudu dole tak vytahana,pokud me behem toho vysicti nepujdou ze me ocistky a tak..na druhou stranu si rikam-cisar,narkoza,jizva..pak se pry nesmi namahat,tahat nic tezkyho...No nevim,vsechno ma svy pro a proti,ale ja jsem vazne v panice..Jinak za dzeni palecku dekuju..
@breberuska Kez bys mela pravdu a vsechni smulu jsem mela vybanou,ale moc v to neverim..Na jednu stranku si zakazuju myslet na to,ze mi ten cisar,porp. porod nozickama predem hrozi,ale na druhou stranu si nechci nalhavat,ze vsechno bude v poradku abych pak neyla nervove jeste vic zhroucena..Jinak i tobe dekuju za drzeni palecku..
Jinak jeste jsem se vas vsech hctela zeptat-jak jsem chodila snazilka-natulka ????? nebo tak nejak,prestala mezi nas chodit a byla tusim ze na umelym-vite o ni neco noveho?!

lucie.krajcarova
18. kvě 2011

@breberuska tak o mandlovém mlíku jsem ještě neslyšela. kojící čaje mi nechutnaly, tak jsem si dělala meltu s mlékem nebo Caro. a nemá malá růstový spurt? kolem 6 týdnů je to běžné.
@veraakubik máš to ale trápení 😖 určtiě bys raději rodila, už víš, do čeho jdeš... jo ale i po císaři jsou očistky. taky jsem byla překvapená 😉 držím moc palečky, ať se Adámek otočí na správnou stranu!

breberuska
18. kvě 2011

@lucie.krajcarova asi to byl i ten spurt, nevím. prostě jsem byla úplně vysátá a malá neměla velice co pít.

veraakubik
18. kvě 2011

@lucie.krajcarova kamaradka co byla na cisari ve stejne porodce co budu ted rodit ja rikala,ze ji vycistily tak dobre,ze zadne ocictky nebyly...Asi zalezi jak a kdo to dela-nevim..Porad tajne doufam,ze se nam to vyhne..Dekuju moc za podporu..Kdyby byla nejaka metoda jak tomu otoceni pomoct tak to vyzkousim,ale pry je to neovlivnitelne...

martasl
18. kvě 2011

ahoj holky 🙂
meiki-gratuluju k triplům,to ti spadl obrovskej balvan ze srdce,co?

jahudko-tak podle bříška bych ti 20 týden vůbec netypla.máš krásný bříško.a nad jménama už přemýšlíte?

danielko-jéé,to jsou krásný jména.my bychom taky mohly mít cizí,ale bez X a mě se tááák líbí jméno Felix 😅

verakubik-no koukám,že sis taky ,,vyžrala" kde co,jako lichtakova.tak hlavně,aby ten porod byl co nejvíc v pohodě.

breberusko-tak hlavně,že jste se rozkojily.koukala jsem na fotečky,malé ty šatečky děsně slušej.to bude parádnice,co?

mv-je lepší,že budeš na neschopence,než si něco vyčítat....a určitě ti ty první měsíce rychle utečou a pak už si to budeš patřičně užívat.

fram-no teda,u tebe ty týdny fakt nějak rychle naskakujou,já chci takyyyy.a neboj,mimís svůj pokládek ukáže,když ne teď tak po porodu určitě 😀.a jména,už máte??a kočárek máš vybranej?

v pondělí mám dostat ms,tak doufám nedorazí.cítím se nějak divně,je mi pořád zle,prsa mě pořád bolej,připadnou mi větší než jsou i tak(při mejch 6 je to co říct) a nějak mě bolí břicho,což mě vždycky bolelo těsně před ms.a mám ho nějaký ,,vyplněný"(teda já ho mám obrovský i tak,ale ne tak vyplněný.doufám,že nebudu mít brutální ms.já si ty příznaky zase vsugeruju a pak mi soadne čelist 😢

lucie.krajcarova
18. kvě 2011

tak jsem si dnes skočila na gyndu, vyzpovídala se ze svých špatných pocitů, že se nedaří... vaječníky vypadají v pořádku, sliznice nižší, ale zase to odpovídá delšímu cyklu. takže to u mně vypadá v pořádku. asi je problém v hlavě... když je to tak těžké na to nemyslet, když všichni kolem chodí s bříškem... no uvidíme, jestli mě bude v září čekat další "konzultace"....

lucie.krajcarova
18. kvě 2011

@breberuska jj asi jo, pak tě to asi čeká kolem třetího měsíce, to bylo u mně nejhorší, protože to bylo v létě, horko a tak...

lucie.krajcarova
18. kvě 2011

@veraakubik Metody jsou násilné a nenásilné, můžeš zkoušet dělat most, hrbit se na schodech a tak dělat miminku víc místa, aby se mu chtělo se natočit. ale k doktorovi bych s tím nešla, to mi právě přijde násilné...

lucie.krajcarova
18. kvě 2011

@martasl držím palce, ať nedorazí. ale taky se nějak moc pozoruju před ms, i když teda zatím jsem nezačala měřit bazální teplotu.... ale začnu. jen co mě dítě přestane budit po páté hodině ráno, to se nedá ☹

mircisek
18. kvě 2011

@jahudka80 Co ještě na kojení pomáhá je mrkev. Nejlépe vařená. Já jsem to nevěděla (s množstvím mlíka jsem fakt problém neměla) a nacpala jsem se mrkví s jablkem a pak mi málem explodovaly prsa, tak jsem to pak zkoumala a je to podpůrnej prostředek na laktaci.
@martasl Asi jsi myslela leheckovou, Ditu to zatím maximálně čeká. 😀
@veraakubik Jejda, to je teda mazec. Taky jsem si myslela, že druhé těhu bude v pohodě, ale už prý je to tělo použité, tak co čekám. Jedna maminka ze cvičení taky čeká třetí a říkala, že každé další těhotenství je o stupeň horší. 😝 Všechno zapomeneš, až budeš mít krásné zdravé miminko v náručí a je jedno, jak se dostane ven. Budu ti držet palečky. 😉

martasl
18. kvě 2011

mircisek-jejda,fakt jsem myslela leheckovou,jsem maďar.doufám,že se lichtakova nebude zlobit 😅 .ale je to taky od L,ne?? 😀 😀

luci-tak měř kolem té 5 hodiny.já měřím ve 3.30-to stávám na ranní a když mám volno,tak si dávám budíka.na noční měřím kolem 11.30-důležitý je aspoň 4 hodiny spánku,klidu.teď mám s měřením problém,dodržet tu 4 hodinovku,pořád lítám na malou.děs 😖 .

martasl
18. kvě 2011

holky,kdy se dělá ten hormonální profil?teď jsem se chtěla domluvit,ale prej po ms.mám to dostat kolem 25,tak jsem si myslela,že tak v půlce na ty odběry zajdu.

jahudka80
18. kvě 2011

@veraakubik uvidíš všechno bude v pořádku. Když bys přeci jen musela na císaře tak nebudeš ani první ani poslední a určitě to zvládneš.
@martasl no právě že na 20tt. nevypadám spíž jako bych byla tlustá a žádné těhu bříško ☹
@mircisek mrkev si také píšu vyzkouší cokoliv jen aby to šlo.

Holky já se vrátila z ULZ a mám tak nějak po náladě, ten test na VV byl negativní ale dr.má na tom papíře velkej červenej vykřičník a ještě podtržené prý větší HCG než má být. A mimi má podle ULZ větší plíce, tak nevim co to znamená, pak se mě ptala jestli nemáme v rodině vrozenou vadu srdce,mám jít příští týden zas na ULZ tak uvidím co mi řekne.

jane84
18. kvě 2011

@jahudka80 já tak nesnáším, když někdo řekne něco jen na půl. Proč se ti vůbec o něčem doktorka zmiňuje, když ti to blíž nevysvětlí. Chápu, že tě nechce plašit, ale i když ti jen takhle něco naznačí, tak vyvolá obavy. Zkusím něco pohledat na netu. Neboj, bude to dobré

jahudka80
18. kvě 2011

@jane84 to jsem si právě našla a ani jedno nezní pozitivně, jako myom, trofoblastická choroba... vše se motá kolem nádorů a něco mi tam měřila né na miminku ale nevím jestli to byla placenta nebo děloha a ten útvar má 9x38mm . Jsem vystrašená něco mám v průkazce napsáno, ale nepřečtu to 😠 do čtvrtka se budu klepat strachy a myslet si kdo ví co 😢

jane84
18. kvě 2011

@jahudka80 předpokládám, že výsledek hCG je z triplů. Koukala jsem na porodnice.cz a tam dr píšou, že nemá smysl hodnotit jen jeden parametr, že vypovídající hodnotu má test jako celek. Možná se ptala na tu srdeční vadu kvůli Down. syndromu. Ale to bys musela mít pozitivní NT screening a triply a to nemáš. Otázkou je, co dělala za ultrazvuk. Důležitý je ten genetický. Ale jak na ty testy, tak na ultrazvuk k NT screeningu a genetický většina doktorů někam odesílá, protože sami nemají certifikovaný ultrazvuk nebo tomu tolik nerozumí

jahudka80
18. kvě 2011

@jane84 no kontrolovala a měřila v průkazce je živý plod podle BDP -ta zkratka nevim co je, pak je tam obličej, patro, ret, hlava , křížení, 4DOS, bránice ,žaludek, měchýř, .............plíce -ty jsou podtržené jinak je u všeho jen + , a pod tím ještě napsáno AC= 21+3, FL=20+5 , váha 350g .u těch výsledků mám negativní 1,10MoM, 0,98MoM, a 3,40MoM

jane84
18. kvě 2011

AC je obvod bříška, FL délka stehenní kosti a BPD je průměr hlavičky od ucha k uchu.

anavirez
18. kvě 2011

ahojky, jahud je mi moc lito, ze te tak vydesila. primo to nesnasim, kdyz neco rekne jen napul. vubec nemysli na dusledky, coto udela tem maminkam v hlave.
mam dnes za sebou genetiku spise utz v 17tt. ani jsme netusili, ze to bylo kvuli downovi tak brzy. nastesi je zaver negativni, ale nejak ten blbej pocit nemuzu vymazat uz hlavy a jsme objednani na pulku cervna ve 22tt. chjo tak nas stresovat.
drzte se holky, a drzim vam moc pesti 🙂

daniela699
18. kvě 2011

@fram Tak to budu drzet pesti at si da rict, miminko jedno tajuplny. 🙂 A co ty by jsi radsi? (kdyz pominu, ze ve finale je to jedno, hlavne at jsou vsichni prcci zdravi) 😀

meiki
18. kvě 2011

@anavirez ahojky, co to je za genetiku? Na ktere jsi byla. Ja byla jen na tom sreeningu a pak triply, jeste me ceka ve 21 kardio utz - tedy zase velky geneticky utz

meiki
18. kvě 2011

@jahudka80 to teda taky nesnasim, nastesti se ke mne ted doktori chovaji jinak a je taky pravda, ze nastesti ted jsou vysledky ok. Pri kazde kontrole me dr uklidnuje, je ted je vse ok, ze kdyby byla nejaka vada, uz by to slo urcite videt a i mi rekl, ze si mysli, ze triply dopadnou urcite ok, tak kdyz jsem volala na vysledky, tak jsem byla i docela klidna
urcite to nic nebude, ale mela Ti to vysvetlit uz hned, proc to potrhla ... Nemusi to vubec nic znamenat, jen treba jsi byla na utz driv a jeste to chce za tyden znovu zkontrolovat

daniela699
18. kvě 2011

@breberuska Parada ze jste to kojeni tak hezky nakonec zvladli, ostatne jako vsechno ostatni. 🙂 Kdyz nam na kurzu rikala co vsechno to ovlivnuje a vsechny ty veci okolo, tak jsem z toho mela uplne pocit, ze je toho nejak hodne a je zazrak, kdyz se to podari. Ale taky rikala, vytrvat vytrvat. 😀 Tak snad to pujde.
Ja mozna tim, ze mam jeste ten tyden do prukazkovyho terminu a bricho porad hodne nahore (o nejakem klesnuti na stehna, jak se vsude pise nemuze byt ani rec) 🙂 tak zatim na me neprislo takovy to - at uz je venku. 😀 Uvidime co budu rikat za tyden, nebo za dva, nebo za tri?!?!? 😨 🙂

daniela699
18. kvě 2011

@martasl Marti, budu drzet pesti, at nedorazi. Mrcha jedna. 🙂 A dekuju za pochvalu. 😀

daniela699
18. kvě 2011

@martasl Marti, ja jsem na tom hormonalnim profilu byla nejak hned par dni po ms a pak zhruba po pulce cyklu - coz by melo byt po ovulaci (ten druhy odber by mel potvrdit ze ovulace probehla).