Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

froka
19. kvě 2012

@turcice Ahoj, já jdu na revizi v pondělí. Bojím se jen, jak to vezmu psychicky, myslím, že zatím mám v sobě ještě určitou hormonální hladinu, tak se tak nějak držím. Při prvním potratu jsem se z toho taktak sebrala. Ale snad se na náš konečně usměje štěstí a do třetice to vyjde. Taky ti držím palečky. A jak to vidíš s dalším snažením? budeš nějakou dobu čekat nebo na to hupnete hned?

petulka19
19. kvě 2012

@turcice Děkuji🙂

leeena_4
19. kvě 2012

@turcice kočárek ber, tím rozhodně nic nezkazíš 😉. Na pověry nevěřím 😉

pavlina26
19. kvě 2012

@maximka33 jj, příští týden mám taky naplánovanou masáž 🙂 pedukůru a snad i kadeřnice bude 🙂 máš měsíc po revizi? a kdy Ti řekli, že to máte zkoušet znovu? mně řekli všude něco jiného.

turcice
19. kvě 2012

@froka no já bych chtěla začít se snažením po 2MS 🙂 🙂 🙂 Z rodiny mi to ale všichni rozmlouvají a mě to už nebaví poslouchat..že prý máme počkat klidně rok atd.aby bylo mimi zdravé...Také mám docela strach po té revizi zda to na mě nedolehne nějak víc,Budu na tebe v pondělí myslet ,jsme na tom ůplně stejně 😒 Já mám být v nemocnici ráno na půl8,Snad mě ještě ten den pustí domů.Stejně je to smutné a přijde mi že toto se ted děje nějak často,potraty a zamklé těhu.

turcice
19. kvě 2012

@leeena_4 No já si taky myslím ale ted jsem nrazila na problém že mi to známá která mi ho měla přivézt rozmlouvá že mám na další těhu čas aby bylo mimi zdravé,že kočárek mi neuteče atd..no to nevím když pak do itálie už nejede kdybych mohla mít doma...ale unavuje mě každýmu říkat že prostě začít nové snažení za 2-3měsíce...sakra to je přece naše věc ne-e????

kofinka
19. kvě 2012

@martinkka no ale děložní sliznice je většinou jako takový hlen ne ? Alespoň při menstruaci to tak je. Tohle bylo tužší.

froka
19. kvě 2012

@turcice Taky se mi zdá a i kolegyně říkala, že dřív toho tolik nebývalo. Co se týče toho čekání, tak si myslím a už jsem to i hodně četla, že pokud tělo není připravené, děloha není zahojená a sliznice dostatečně dorostlá, tak se stejně mimi vůbec neuchytí. A zdraví miminka tedy rozhodně neovlivní jestli čekáš 2 měsíce nebo půl roku. Zdravím miminka můžeš ovlivnit jedině až v těhotenství nějakými negativními vlivy, ale to tady každá víme. A když si to vezmeš, tak to uteče ty dva měsíce, přece jen první MS po revizi je do 6týdnů (někdo až do 8týdnů) a to už máš druhý měsíc 🙂 Teď koukám, že jsem napsala v pondělí, nějak jsem se přepsala, jdu v úterý na 8hod ráno. To ty už to budeš mít za sebou. Taky doufám, že mě půstí ještě ten den domů, i když anesteziolog říkal, že tam budu možná přes noc. Tak držím palečky a určitě to zvládneme. Musíme. Možná budeme chvílemi myslet na nejhorší, ale nic jiného, než se zase od toho dna odrazit nám asi nezbývá. Přeji hodně sil. Kdybysis chtěla víc popovídat, tak klidně pisni do IP.

froka
19. kvě 2012

@turcice Tak jsem koukala, že ty už doma nějaké štěstíčka máš. To je fajn. Hledej teď oporu i v nich. Máš přece jen další smysl života.

leeena_4
19. kvě 2012

@turcice já bych si to rozmluvit nenechala, kočárek za darmo se hodí a já věřím, že další mimi přijde brzo, čas letí jako splašený 😉

leeena_4
19. kvě 2012

@turcice je to jen a jen vaše věc. Vůbec bych se s takovými pochybovači nebavila 😉

maximka33
20. kvě 2012

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 // DAMIÁN 19.3.2012
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 // ANDREJKA 22.3.2012
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 // ELIŠKA 30.03.2012
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 //
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 //
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, Centrum materna DHA) 1.1.2012 //
berenik (31 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel) // 3.1.2012
kixi 28 let (MA 8/2011, Femibion 400) // 4.1.2012
leeena_4 (29 let UPT 8/2012, Femibion) //18.1.2012
ladydi (28let, MA 10/2011, Centrum materna s DHA) // 9.4.2012
martusinek (25let, MA 2/2012, Femibion) // 13.4.2012

barbarucha (34 let, SP 6/2011, 1/2012 kontryhel)..………………….…………...........77DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)..........................................................................70DC
safea7 (33let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová, Prenatal DHA)....................................48DC
zandi78 (28 let, MA 12/2010, 2/2012, kys.listová, )......................................................31DC
winterska (40 let, UPT 6/2011 kys. listová)……………………………….…......…..........22DC
chcememimi (23 let, MA 12/2011, femigard, kontryhel, kys. listová, vit, E).................18DC
m_artasek (31let, MA 1/2010, GEU 7/2010, kys. listová).............................................17DC
jane84 (28let, SP 8/2009 kys.listová)............................................................................13DC
maximka33 (35 let UPT 7/2009, SP 4/2012) kyselina listová.........................................12DC

martinakl
20. kvě 2012

@turcice Ahoj, mne taky dost lidi rikali, at pockame dyl, treba rok.. Presne jak pises. Ale my jsme pockali 2 MS a zadarilo se hned.. Takze ted mam TP presne v den (jen o rok dyl), kdy jsem byla na revizi.. No dost lidi bylo prekvapeno, ze uz jsem "zase" v tom, ale vse vypada v poradku, to je hlavni 🙂

turcice
20. kvě 2012

@froka ahojky..mocinky ti budu držet v ůterý palečky,no já sice už děti mám ale jsou z prvního manželství,můj nový manžel také děti a jedno mám v naší péči ale společné dítě nemáme. 😒 Musím ti říct že u nás dnes proběhla dost ošklivá hádka 😒 😒 😒 Nemůžu se z toho ještě ted probrat a to mě zítra čeká revize...vůbec tedy netuším co bude dál 😒 😒 😒 Když mi dr řekla že mimi neroste tak manžel slíbil že to zkusíme znova ale dnes z něj vypadlo když jsem mluvila o tom že pokud to vyjde budeme mít květnové nebo červnové miminko že jsem prý fakt blázen že takhle pospíchám..momentálně jsem bez práce,sice jezdím do PH hlídat malého chlapečka,dojíždím 2-3týdně 2hodiny tam a 2hodiny zpět ale toto bude aktuální jen max.do července,tak manžel řeší co bude za 3-4roky atd...ta hádka byla dost ošklivá a já jsem v tom najednou ůplně sama,takže opravdu nevím co bude dál,připadám si ůplně na dně ☹ ☹ ☹ V sobě mám mrtvé dítě a poslouchám že nejsem normální a jiné věci...mám pocit jako bych žila vedle člověka kterého vůbec neznám,nechápu to.. ☹ ☹

froka
20. kvě 2012

@turcice Věř, že v tom nejsi sama. Nikdy přesně nevíme, jak to prožívají chlapi, ale pro ně to taky musí být ztráta. Manžel byl v šoku a řekla bych, že i plakal. ☹ Teď už třetí den ráno jel na motorce pryč a taky mě napadlo, jak mě tady může teď nechat samotnou, ale pak jsem si řekla, že pro něj je to možná právě způsob jak na to nemyslet. Mě se nechce ven i když je tam hezky, a on ať nesedím doma atd., tak jsem mu dnes ráno řekla, že mu asi ještě nedocvaklo, že jsem potratila a mám v sobě mrtvé dítě a tak asi nemám náladu někde cárat po venku. Prostě jsou to chlapi a nikdy to nemůžou cítit, tak jako my. Zkus to brát tak, že on to také nějak prožívá, možná má strach apod. Věřím, že zase bude dobře a z brzkého miminka bude mít jen radost, protože nejlepší náplastí na duši a také zdraví je teď nové a zdravé miminko.
🙂

turcice
20. kvě 2012

@froka právě proto že i já to tak cítím že nejlepší náplastí na duši je nové zdravé miminko jsem se chtěla po 2MS začít snažit ale on mě prostě takhle vyšachoval a necítí to tak..nemluví a ani nechce o tom mluvit ☹ a to že já mám v sobě mrtvé dítě mu taky asi nedocvaklo ☹ já vím že chlapy to berou jinak snažím se to chápat ale tohle jsem cítila jako podraz,pořád dokola jen řeší peníze ☹ ☹ Ven se mi taky nechce,mám to stejné jako ty.Ty budeš ještě po revizi nějaký čas doma???

froka
20. kvě 2012

Tak to je mi líto. Třeba potřebuje trochu času. Uvidíš po revizi. Možná mu to koněčně dojde. Věřím, že tě v tom nenechá. Doma zůstanu možná do pátku, podle toho jak se budu cítit, ale pak asi povalím do práce. Po tom velkém potratu v lednu, jsem byla doma až do dubna, než jsem se sebrala a šla do práce, ale to protože pracuji na sociálně právní ochraně dětí a bála jsem se, jestli to řešení případů jak např. "matka chce dát dítě v těhotenství k adopci, dítě jde do kojeňáku, pak si to rozmyslí, dítě se jí dá a za 14dní se veze spátky, protože už ho matka zase nehce" apod. Ale je fakt asi pravda, že to není to pravé ořechové zůstávat doma, chce to prostě vypadnout mezi lidi. No ale uvidím, jak už jsem psala, tak se rozhodne hlavně až v úterý, co to s psychikou udělá. Moje psychiatrička mi napsala hezkou větu:" nehledej v tom nějakou nespravedlnost - jen důkaz toho, že život je skutečně zázrak a tak k němu musíme přistupovat". Drž se, jak jen můžeš. Vím, že máš možná pocit, že tohle přece nemůžeš zvládnout, ale zvládněš a pak se sama budeš divit, jak rychle.

turcice
20. kvě 2012

@froka Já momentálně vůbec nějak nemám sílu na nic,manžel je doma,leží na sedačce a kouká na sport,semnou nepromluvil ani tuk ☹ Chci být silná ale život mi už opravdu dost naložil tak prostě nevím co to se mnou udělá zítra po té revizi..mě řekla dr.abych alespon 14dní byla v klidu,fakt nevím jestli mám už po týdnu začít jezdit do té Ph kde stejně nejsem mezi lidmi a jen hlídám malé roční děcko které navíc musím občas nosit,malý má přes 10kg a to prý není dobré po revizi tahat něco těžkého.Musím říct že se mi honí v hlavě hodně věcí a bohužel i to jestli mám v tomhle vztahu zůstat.Je mi moc smutno

froka
20. kvě 2012

@turcice Určitě zůstaň doma podle toho, jak se budeš cítít. Nespěchej! Klidně i měsíc. Já taky uvidím. Úplně chápu tvoje pocity bezmoci a beznaděje. A můžeš si být jistá, že to zažila určitě každá z nás, co si tím prošla. Zkus vydržet. Teď to prostě musíš přetrpět, první dny jsou peklo a pak bude líp. A možná je i lepší mlčet než se pouštět do nějakých hádek, který nepomohou ani jednomu z vás. S tím, že ti život už dost naložil tě chápu, jsem na tom možná podobně. Musíme to zvládnout Evi! Budu na tebe zítra myslet a jestli budeš moct, tak pak pisni, jak jsi na tom. Klidně do IP.

leeena_4
20. kvě 2012

@turcice Mrzí mě chování tvého partnera :-/. Musím říct, že ke mě se takhle chovat můj muž, taky zvažuju jestli s ním zůstat, nebo ne. Může být sebeví, ublížený, ale nedává mu to důvod ubližovat tobě v době, kdy honejvíc potřebuješ ☹. Drž se! Jinak já byla doma 3 týdny a byla jsem za ně moc ráda. Po 14-ti dnech bych 10 kilové dítko asi ještě netahala, ať se ti hezky zavine děloha.

maximka33
20. kvě 2012

@pavlina26 mně v nemocnici řekli počkat 2 měsíce a gynekoložka 3. takže asi ty dva. ale tím, že jsem v tabulce, tak už to necháváme náhoddě 🙂
@turcice asi bych se vyprdla na to, co říkají ostatní. mně se raději neptají, protože ví, jak dlouho to trvalo, vůbec by se odvážili mi do toho mluvit (nám do toho mluvit). jinak se nenech vyvést z míry, až přijdeš z nemocnice, bude to jiné. pokud jste byli rozhodnuti pro dítě, tak to zase bude! možná to bere tak, že ještě stále jsi těhotná, tak o dalším dítěti nechce mluvit. potřebujete čas. my o tom také nemluvíme, ale stačí, že nepoužíváme kondom a je to jasné 😉 jo a v tomto období neřeš žádné důležité věci, máš nalomenou psychiku a nevidíš život objektivně. není to tak špatné, jak to vypadá. myslím, že jste s manželem dost dlouho. a vychováváte spolu děti, takže to určitě není tak špatné, jak si myslíš.
@froka drž se, kočko. manžel to určitě řeší tím, že je sám, chlapi to tak mají. není to nic špatného. nepotřebují si o tom povídat.

maximka33
20. kvě 2012

@barbarucha ahoj kočko, vše nejlepší k narozkám!!!!!!!!!

turcice
20. kvě 2012

@froka Moc děkuju..určitě ti napíšu jak na tom jsem..moc mi to ted pomáhá se tady vypovídat..Doma je tichá domácnost tak jsem opravdu zvědavá jak to bude vše dál 😒

turcice
20. kvě 2012

@leeena_4 I já mám takové pocity po dnešku..nevím jak s tím naložit jestli je prostě jen zoufalý nebo jestli to vše myslel vážně ale dnes,den před revizí mě nechal celý den samotnou,a když je doma tak nekomunikuje,sice jel na nákup a pověsil prádlo ale jinak nic.V každém případě se ve mě něco zlomilo a moc to bolí ☹ S miminkkem se loučím sama dokud je uvnitř,mám strach zítra z té prázdnoty ale vydržím to,musím.

leeena_4
20. kvě 2012

@turcice ahá, tak jestli je to jen chvilkové, tak bych to neřešila. Jako je to těžké i pro ty chlapy, to každopádně jo. Já měla to štěstí, že mě ten můj neskutečně podržel a od první chvíle tvrdil, že hned, jak to půjde, budeme bojovat o nové miminko. Po třech týdnech se opil, pořádně jsme si promluvili a pobrečeli si a pak už bylo jen líp. Do té doby o tom taky mluvit nechtěl. Ale den předtím byl se mnou a jel se mnou do nemocnice, nás to naopak hodně sblížilo. Ale každý chlap je jiný a prožívá to jinak. Úplně chápu, jak se cítíš. Mě se bezprostředně po potratu hrozně ulevilo a tři dny jsem byla naprosto v pohodě, pak na mě ten smutek dopadl a pár dní jsem byla jen v slzách a pořád se dokola ptala proč a jak. Pak už začalo být líp a líp. A to fakt díky manželovi, kamarádům, kolegům v práci. Drž se, teď to prostě musíš jen přežít, nedá se nic dělat.

miky
20. kvě 2012

@turcice vím, že se neznáme, ale třeba pomůže má zkušenost. V květnu 2011 nám zemřela 10měsíční dcerka. Já jsem po tom nechtěla o dalším miminku ani slyšet, ale oba jsme věděli, že bez miminka být nechceme, takže jsme se tak od sprna začali snažit. Koncem září se nám zadařilo a já otěhotněla, bohužel naše štěstí nemělo opět dlouhé trvání a já 1.12.11 podstoupila kyretáž - miminku přestalo tlouct srdíčko. Jak mě, tak manžela tato skutečnost zdrtila, ale já jsem cítila, že po tom co budeme moct, že to zkusíme znovu, ale manžel mi pár dní po potratu řekl, že ať počítám s tím, že min. 3 roky se o další dítě snažit nebudeme. No a teď je to tak, že od února tomu necháváme volný průběh a dokonce včera mi manžel řekl, že se tomu "snažení" budeme muset začín víc věnovat, když se nám to ještě nepovedlo. Oni ti chlapi jsou prostě jiní a neuvědomují si, že nám kolikrát těmi svými řečmi ubližují ještě víc. Uvidíš, že tvůj partner brzy také změní názor. Teď je mu z toho moc smutno a myslí si, že tímhle, když se o tom nebudete bavit se vše vyřeší a neuvědomuje si, že to dělá ještě hoří

turcice
20. kvě 2012

@miky Moc ti děkuji..to co prožívám ted já je oproti tobě co sis musela prožít nic...nedokážu si to vůbec představit jak si to mohla zvládnout,pane bože tohle by se nemělo vůbec dít.Moc ti držím palečky aby se na vás už brzy usmálo štestíčko.Moc ti děkuji za podporu,dalo mi to sílu to zvládnout..snad se vše v dobré obrátí jak u tebe tak i u mne 🙂 🙂 🙂

barbarucha
20. kvě 2012

@maximka33 Díky!!!

kopretina22
21. kvě 2012

@pavlina26 My jsme o tom,že čekáme miminko taky nikomu neřekli - věděla to jen moje nejlepší kamarádka,ale jinak nikdo....chtěli jsme to říct nejbližší rodině po 1.screeningu....Když to pak nevyšlo,byla jsem fakt moc ráda,že to nemusím nikomu vysvětlovat....Já jsem byla na poslední kontrole u dr. ve čtvrtek odpoledne - tam mi řekl,že těhu neprobíhá jak by mělo a že budu muset na revizi. Dal mi na výběr jestli v pátek nebo v pondělí,ale nebyla jsem schopna uvažovat normálně,jenom mi tekly slzy....takže to rozhodl za mě a poslal mě hned v pátek. pak jsem volala příteli,že je to špatné a že miminko nebude a že musím ráno do nemocnice,tak se hned sbalil a přijel domů. Byl zlatý....ráno mě odvezl a v sobotu si pro mě zase přijel. Měli jsme mít zrovna z pátku na sobotu firemní akci,takže jsem všechny nechali při tom,že jsem tam byla a v práci jsem se vymluvila na střevní chřipku......Doma jsem už potom neplakala - zákrok pro mě byl spása - vybrečela jsem se ještě v nemocnici a doma už to bylo dobré....V pondělí jsem šla do práce a naskočila zase do kolotoče povinností a nebyl čas smutnit....Mám blízko rodiče a sourozence,takže přes týden se tam celkem dost zdržuju,takže i když o tom nevěděli,tak mi vlastně pomohli tím,že byli se mnou 🙂

kopretina22
21. kvě 2012

@turcice myslím na tebe.....držím palce,ať všechno proběhne bez komplikací a jsi brzy doma...