Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martinakl
30. kvě 2012

@misacik Ahoj, teda tys to tu rozjela, holka 😀
Asi fakt zalezi na zdravotnim stavu. Ja jsem nejak moc necestovala,. jen vikendove vylety mimo Prahu. Chteli jsme jet na tyden do Italie, coz nevyslo z casovych duvodu, jinak bych to asi v pohode dala...

misacik
30. kvě 2012

@martinakl
Rozjela jsem to proto, že jsem napsala již před nějakou dobou tento dotaz a nikdo mi neodpověděl ☹ Tak jsem si řekla, že napíšu holkám, se kterýma jsem si již psala, že ty mi určitě odepíšou 🙂 Jako nemyslím takové to cestování, že po výletech atd., ale např. jednu cestu na Slovensko za rodinou asi na 2 týdny a pak zpátky. Ale to se ptám jen informativne, těhotná zatím znova ještě nejsem, teprve teď čekám na druhou MS po revizi a po ní začneme zkoušet, ale počítám i s tím, že kdyby se nám to povedlo brzo a já bych byla na začátku těhu, jestli bych mohla na to Slovensko jet víš? Protože to už máme naplánované nějakou dobu a bylo by to začátkem srpna.

maximka33
30. kvě 2012

@misacik jejda, to je tu tolikrát, že to vypadá jako spam 🙂

maximka33
30. kvě 2012

@misacik myslím, že pokud budeš mít cestou více přestávek a budeš se moci protáhnout, nebude to miminku vadit. hlavně aby ti nebylo špatně 🙂

misacik
30. kvě 2012

@maximka33
Jojo, je to tu více krát schválně, protože jsem to tu psala již před nějakou dobou a nikdo mi na to neodpověděl ☹ Tak jsem si řekla, že napíšu těm holkám, se kterýma jsem si již psala víš? Že ty mi určitě odpoví 🙂 A stalo se.

misacik
30. kvě 2012

@maximka33
To chápu, kdybych se necítila dobře, to bych se do cestování určitě nehrnula. Spíš se mi jedná o to, zda-li to není nebezpečné (myslím ty otřesy) kvůli potratu a tak víš?

martinakl
30. kvě 2012

@misacik No kdyz se tady rozviri nejaka diskuze, tak se to stane, ze se nejaky ten prispevek prehlidne 😒 🙂
SLovensko je v pohode dle meho.. Fakt to zalezi na tom, jak se budes citit a jestli bys treba nemela rizikovy, ale za normalnich okolnosti bych klido jela 🙂

misacik
30. kvě 2012

@martinakl
To chápu, že se může nějaký ten příspěvek přehlídnout, protože je jich tady fakt hodně, ale že mi nenapsal vůbec nikdo? ☹ Samozřejmě pokud bych se na cestování necítila, tak bych se do něj nehrnula, spíš mi jde o to, zda-li cestování takto ze začátku (v prvním trimestru) není nějak nebezpečné kvůli hrozícímu potratu víš? Myslím kvůli těm otřesům atd.

martinakl
30. kvě 2012

@misacik Ja myslim, ze to je fakt v pohode.. My se autem najezdili hodne. Nebo jak pojedes?

misacik
30. kvě 2012

@martinakl
Na Slovensko jezdíme vždy vlakem.

martinakl
30. kvě 2012

@misacik No tak to je kolikrat lepsi jak autem 🙂 Nebala bych se toho...

lenickan
30. kvě 2012

@misacik ahoj letadlo bych v 1. a 3. trimestru nedoporučovala. Ve druhém říkají, že nevadí, ale! Já osobně jsem v těhu letadlo prostě vyškrtla a moře se nekonalo...
Co se týká cestování autem - tak těžko říci. Pokud je to zdravé těhu bez komplikací tak si myslím, že jízda autem s řádným odpočinkem apod. nemůže vadit. Pokud by to bylo těhu, které krvácí a je všeobecně rizikové tak bych se prostě snažila tělo moc nenatřásat - ale asi jde spíše o vnitřní pocit, žes udělala vše co jsi mohla než o to, že by to ve skutečnosti pomohlo mimi udržet...
Takže dej spíše na svou intuici až to bude aktuální!

🙂

Jinak já s Ani v prvním trimestru cestovala po ČR a dokonce jsme se vypravili na 20km výlet - ale v klidu a pohodě...

misacik
30. kvě 2012

@lenickan
Pokud bych cestovala, tak vlakem víš? A mám na mysli cestu (ale asi tak 9 hodinovou) na Slovensko za rodinou, to by mě zajímalo.

misacik
30. kvě 2012

@martinakl
Taky si myslím, vlak je hodně pohodlný a natřásá asi minimálně na rozdíl od auta, autobusu atd. Jenže cesta trvá kolem 9 hodin ☹

martinakl
30. kvě 2012

@misacik Tak ale zase ve vlaku se muzes protahnout, trochu projit, otevrit okno, hodit nozky nahoru (pokud teda neni uplne narvano..)... Myslim, ze se to da 🙂 A hlavne ja byla v prvnim trimestru tak unavena, ze by mi nedelalo problemy celou tu cestu prospat 🙂

pavlina26
30. kvě 2012

@hance09 ...tak to závidím...já mívala normálně takovou slabou, ale tohle je fakt síla...teprve jedu z práce, tak doufám, že stihnu dojít domu v pohodě...chjo

ladydi
30. kvě 2012

@martinakl Moc díky, neboj zázvor mi nehrozí 😉 Já nic moc nesnesu, ale mám sirup, poradil mi ho můj Dr a mám si udělat zábal na noc. Nj, ale odpoledne mě z kašle chytly ještě záda, sotva lezu, mám totiž špatnou jednu plotýnku a už loni jsem si ji kašlem rozhodila, jenže to jsem mohla injekce a elektro léčbu, teď můžu prd. No jsem zvědavá, co mi Dr zítra řekne. 😢 😢 Strašně moc se bojím o miminko, ani nevíš jak.

ladydi
30. kvě 2012

@misacik No letadlo by se nemnělo, ale i to někde vesele porušuje, dlouhá cesta asi není rozhodně dobrá, ale rozhodutí, je vždy jenom na Tobě.

martinakl
30. kvě 2012

@ladydi Hm.. to chapu.. Ale ja byla taky dost nemocna takhle nejak na zacatku. Nejak kolem 10-11t. Lezela jsem dva tydny a prcek to zmaknul 🙂 Tak se zkus moc zbytecne nebat, ten tvuj to da taky levou zadni! 😉 😎

misacik
30. kvě 2012

@martinakl
To máš teda naprostou pravdu 🙂

misacik
30. kvě 2012

@ladydi
No já mám na mysli cestu vlakem na Slovensko za rodinou. Vlak snad natřásá nejméně, ale cesta trvá zhruba 9 hodin ☹ Tak proto nevím....

hance09
30. kvě 2012

@pavlina26 no ani neni co,páč jsem byla ten jeden den naprosto nepoužitelná kvůli těm bolestem 😅

miranda77
30. kvě 2012

@misacik no ja jsem se tedy v prvnim trimestru v cestovani neomezovala, ni ve druhem a na zacatku tretiho jsem zvladla cestu autem do Chorvatska, ale ono zalezi ... musis sama posoudit,co zvladnes, a popr. take doktor ...

miranda77
30. kvě 2012

@misacik a v prvnim tehu jsem jezdila do 34.tt kazdych 14 dnu na vikend na chalupu vzdálenou 175km ... 😀

lenickan
30. kvě 2012

@misacik no osobně si myslím, že vlak je na toto asi nejvhodnější, můžeš se kdykoliv projít, protáhnout, nevím zda nebude mít i lůžkový vagon... a i ty otřesy jsou menší než v autě... ale každopádně se řid tím co cítíš, instinkt a co řekne Dr. 🙂
těhu není nemoc není třeba jen ležet a čekat - naopak... 🙂 držím pěsti at to dopadne🙂

pavlina26
30. kvě 2012

@hance09 hmmm, jasné 😒 ...a co teď 🙂 jak se daří? 🙂

cizu
30. kvě 2012

Ahoj holky, já bych se létání a cestování nebála - letěla jsem z ČR do USA loni v létě a při odletu jsem byla v 7tt (můj Dr. mi pouze řekl, že se mám v letadle trochu hýbat, jinak že nejsou potvrzené potraty jenom kvůli letadlu) - a pak jsem letěla v 20tt do Paříže a taky naprosto v pohodě - je to spíš o fyzické a psychické kondici a o přístupu maminky!
Nejsem žádný střelec, měla jsem už v té době po jednom MA v 13tt, ale řekla jsem si, že pokud to má vyjít, tak to vyjde a pokud ne, tak to letadlem nebude.-) Když jsem byla těhotná a skončilo to MA, tak jsem skoro ležela s nohama nahoru - a zbytečně.
Jenoom bacha na letadlo po 28tt!!!!!
Mějte se...

turcice
30. kvě 2012

@froka Ahoj Kačko...asi máš pravdu jinak si to vysvětlit prostě neumím proč se tak chová...trochu se to zklidnilo tak uvidíme co udělá čas...

turcice
30. kvě 2012

@barbarucha ahojky..opravdu moc děkuji za to co si mi napsala..pomohlo to a nakoplo 😉 😉 😉 ale asi si to nechal projít v hlavě a dnes navrhl prodloužený víkend se známými ale asi až v červenci...a s kámoškou pojedu někdy v červnu na víkend na Křivoklát..takže to nějak dopadne doufám...asi ho to také mrzí..ale víc o tom nemluví...mám osobní psychiatričku ale tak nějak neočekávám velikou pomoc..ten psycholog není špatný,,jen najít někoho opravdu solidního 😉 😉 ješte jednou moc díky..opravdu si toho moc vážím...

misacik
30. kvě 2012

@lenickan
Moc děkuju, uvidíme co a jak bude a taky si myslím, že vlak je asi v těhotenství ta nejlepší možná doprava, ale zjišťuju si to, abych náhodou neriskovala víš?