Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lenickan
6. čer 2012

@vorllinka ano přirozeně, mám PCO, polycystická ovaria - takže nemám moc ovulaci - musela jsem vaječníky trochu povzbudit hormony ale povedlo se přirozeně. Druhé těhu bylo po laparskopii, kdy jsem měla dermoidní cystu...
Jsi mladá je Ti teprve 25 tak se neboj druhé mimi bude... máš výhodu že dle všeho těhotníš snadno🙂

lucie777
6. čer 2012

@lenickan @leeena_4 Děkuju, sem z Prahy, on i můj doktor by to nejspíš mohl udělat, ale u něj bych si právě tu narkozu musela zaplatit sama a je to několik tisíc, tak proto sem se ptala, to bych samozřejmě šla radši do nemocnice.

vorllinka
6. čer 2012

Holky jinak ještě musím napsat, že jsem strašně ráda, že už doma jednoho broučka mám. Vůbec si nedovedu představit tohle prožívat u prvního dítěte ☹

lenickan
6. čer 2012

@lucie777 no třeba ne, držím palce at to dopadne tak jak si "přeješ" ...

lenickan
6. čer 2012

@lucie777 doporučuji vojenskou...

lenickan
6. čer 2012

@vorllinka jo to s tebou souhlasím...

leeena_4
6. čer 2012

@lucie777 to je zvláštní postup a jak by to jako udělal? Vždyť tohle ze zákona hradí pojišťovna! Určitě bych šla radši do nemocnice 😉

vorllinka
6. čer 2012

@lucie777 Luci, taky držím palce ať je to všechno tak jak si budeš přát. Nejhorší je to čekání, co?

leeena_4
6. čer 2012

@vorllinka no je fakt, že bez nějakého broučka doma je to smutné, ale nedokážu posoudit jak moc smutnější. Mě strašně pomohly moje dvě boxerky a samozřejmě manžel.

lucie777
6. čer 2012

@vorllinka To máš naprostou pravdu, taky sem šťastná, že mám už dceru..

@lenickan Díky.. 😉

vorllinka
6. čer 2012

@leeena_4 Tak ty už máš toho svého broučka v bříšku, takže už se na něj jen můžeš těšit 😵 Ty už smutnit vůbec nemusíš!!! Beru to spíš tak, že jsem se kvůli Šimimu snažila být co nejdříve fit a v pohodě, abych ho tím nějak nezatěžovala. 😉

lucie777
6. čer 2012

@leeena_4 On dělá menší zákroky u sebe v ordinaci, takže asi částečně nějak soukromě, ale nevím, možná, že tohle by taky zaplatila pojišťovna..

@vorllinka Já byla pořád docela v klidu, říkal 10 dní, ale to už uplynulo, tak už by mělo něco přijít, ale zatím ani špinění, nic.. 😖

vorllinka
6. čer 2012

@lenickan Leni, to jo, otěhotním snadno, ale pak ta nejistota.. A tomu nemůžu pomoci.. Ono každé má svoje a nejdůležitější je, aby se zadařilo a jak říká můj doktor, abychom drandily s kočárem 🙂

leeena_4
6. čer 2012

@vorllinka však já vůbec už nesmutním 😉. Ale projít jsem si tím musela taky, než jsem se dočkala znova 😉
@lucie777 já bych šla stejně raději do nemocnice 😉

lenickan
6. čer 2012

@lucie777 no tak to tedy nevím jak může dělat zákroky v celkové anstezii? vždyt na sále je tam celý tým anesteziologů, máš předoperační vyšetření, dospávací pokoj, monitoring ... asi bych tedy neváhala a šla do nemocnice... v té vojenské je to takové prima klidné oddělení... můžu doporučit byla jsem tam 2x

leeena_4
6. čer 2012

@vorllinka to je fakt, těžko říct, co je lepší. Já měla problémy i s otěhotněním, ale donošení snad bude v pořádku. On si člověk nevybere a ten strach už v nás zůstane, s tím se nedá bohužel nic dělat, když už člověk ví, jak snadno se něco po.... Ale nezbývá, než věřit v lepší zítřky.

leeena_4
6. čer 2012

@lucie777 souhlasím s @lenickan - je to fakt pozdezřelé, aby doktor v ordinaci dělal takovýhle zákrok.

vorllinka
6. čer 2012

Ty jo já když si představím jak jsem u syna brala všechno jako samozřejmost, jak jsem se ničeho nebála, na všechno se těšila - tak to už se mi nestane.. Nechci abych vypadala jako, že mi to bylo jedno, ale prostě jsem se tak těšila, že jsem si žádná rizika nepřipouštěla..

@leeena_4 A za jak dlouho po revizi se vám zadařilo? Asi jsi to už psala, ale nedočítala jsem moc dozadu..

leeena_4
6. čer 2012

@vorllinka 4 měsíce po potratu jsme podstoupili IUI se stimulací injekcemi a povedlo se. Já se hrozně bála a chtěla ještě čekat, ale manžel mě přesvědčil, že není na co 🙂

lucie777
6. čer 2012

@lenickan @leeena_4 To on tam má anesteziologa, ale v tomhle případě asi taky dám přednost nemocnici..

leeena_4
6. čer 2012

@lucie777 já byla Na Bulovce a tam mají kvalitní gynekologii.

lenickan
6. čer 2012

holky je tu některá, která byla těhu hned po první MS?

mircisek
6. čer 2012

@lenickan Jestli se nepletu, tak možná helcenka.

lenickan
6. čer 2012

@lucie777 tak fakt držím palce na zítra ať kdyžtak nemusíš pod kudlu a kdyby jo ať je to rychle a bez komplikací za tebou... není to jednoduché a to čekání je tíživé

lenickan
6. čer 2012

koukám do té tabulky a rozdíl mezi MA a dalšimi // tam v délce 2 měsíců má hodně holek!
No fakt jsem na to zvědavá, kdy se nám znovu zadaří... Dala jsem si čas do září a pak bych si kdyžtak došla pro nějaká ta pigára na stimulaci, ale snažili bychom se doma. Do IVF nejdu

leeena_4
6. čer 2012

@lenickan a vám se podařilo první přirozeně? Míváš normálně ovulaci?

lenickan
6. čer 2012

@leeena_4 ano přirozeně i druhé těhu bylo přirozené... Mívám ovulaci ale později a nebo za pomoci hormonů

leeena_4
6. čer 2012

@lenickan ahá. Já věřím, že když se vám povedlo přirozeně 2x, povede se i potřetí 😉 😵 Na tu ovulaci můžeš zkusit fytosoju - je to jako přírodní clostil 😉

lenickan
6. čer 2012

@leeena_4 na mne clostil nezabíral.. já měla pak přímo FSH injekce... a při stimulaci FSH jsem měla 2 vajíčka a pak další 3 cykly po jedno - tělo se nějak nakoplo... Ani se podařila hned v tom druhém cyklu po stimulce... druhé těhu se povedlo 2 měsíce od laparky... tak proto jsem si řekla, že to risknu a nebudu čekat ty 3 cykly ted po MA, chci případně využít toho že tělo pracuje...

leeena_4
6. čer 2012

@lenickan jo, už si vzpomínám, bavily jsme se o tom, pardon 😉. Tak to chápu. Já to měla podobné, po jednom folíku až po Puregonu. Po potratu se to nenastartovalo, takže jsme šli zase na IUI.

lenickan
6. čer 2012

@leeena_4 aha to já vyloženě ted ovulaci cítím...i hlen čípek vše tomu nasvědčuje