Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

matysikovad
6. kvě 2013

@kacernice i ty brute? dlouho neodpočívej, budeš nám chybět 😉

mircisek
6. kvě 2013

Ahoj holky, náhodou jsem narazila na to, že lichtakova má od 29.4. chlapečka. To byl teda fofr. 😵

petulaho
6. kvě 2013

@nessik
@kacernice holky držte se,zvládneme to,určitě to nebude dlouho trvat a k holkám se přidáme....
@matysikovad no tak vidíš,tak neplaš🙂zítra bude srdíčko a basta 😵

petulaho
6. kvě 2013

holky já mám dneska snad ovulku,pobolívání břicha a hlen jak nikdy...to je teda smůla že se ještě nemůžeme snažit...snad to tak bude i v dalších měsících....

cital
6. kvě 2013

@matysikovad Všechno bude dobré. Zkus méně stresovat, dopadne to dobře, neboj 😉 .

cital
6. kvě 2013

@petulaho To je jak naschvál, že 😠 ?!

petulaho
6. kvě 2013

@cital jj ,ale neuděláš nic...ni se nemá uspěchat,tak o beru jak to je

maximka33
6. kvě 2013

@cital jinak jak se ptáš na to krvácení,u mně to bylo fakt slabé, jak slabší ms, spíš záležitost 4 dní. ale jsem po revizi, tak mě asi hodně seškrábli.

cital
6. kvě 2013

@petulaho Jsi rozumná holka. Máš to v hlavě srovnané 😉 !

terite
6. kvě 2013

@kolino: Jůůů, tady je úplná epidemie už. Gratuluji ke //. Je to super, super.
@matysikovad: Dani, možná jsi tam do té laborky mohla zavolat a zeptat se jich, jak to s tou hodnotou myslí a jestli to může být více, jen jim to přístroj neukáže..? Anebo už vydržíš do zítřka, že? Těším se na info. Držím palce.

Já hlásím, že v sobotu a v neděli jsem měla pozitivní ovu test (více asi v sobotu), snažili jsme se poctive pátek, sobota i neděle. Možná ještě i dneska to pozichrujem, uvidíme.
Od zítřka na noc nasadím utrogestan a budu se modlit, aby to vyšlo. Nic jiného nezbývá.

Blbé je, že se mi asi rozjíždí zánět močáku. Dřív jsem na to hodně trpěla. Poslední rok nic a teď to vypadá, že je to zpět. Asi jsem si to přivodila tím, že jsem po sexíku nešla hnedka čurat a umýt se. Místo toho jsem držela nohy nahoře. Co si má člověk vybrat, že? Buď dělat prevenci proti zánětu nebo prevenci pro otěhotnění. Tak jsem si vybrala 😀 A močák to schytal. Od včera na to baštím Uroval Manoza Akut (můžou to i těhotné). Ale nevím nevím, možná to nevydrží a stejně se to rozjede a já budu muset mít antibiotika ☹ Máte s tím někdo zkušenost takhle kolem potenciálního početí??

terite
6. kvě 2013

@nessik @kacernice: Holky, rozumím vám, taky to na mně někdy přijde, že to tady nechci tolik sledovat a číst. I když všem moc // přeju, tak na tu psychiku je tohle všechno řešení, diskutování, naděje a zklamání dost nápor. Když to tak na mě padne, tak sem pár dní nejdu, než se zas trochu srovnám. Tak nebuďte dlouho pryč 😵

cital
6. kvě 2013

@maximka33 Já to měla 5 dní silně a už 8 den jen špiním. Tak snad se tělíčko umoudří a urychlí to 🙂. Už bych to měla ráda za sebou 😉 . Ono to je asi u každého jinak a je rozdíl jestli je to po SP, nebo revizi. Kdo se má v tom taky vyznat 😀 .

maximka33
6. kvě 2013

@terite tak příště čůrat předem! ten utroš ti ještě zůstal? vím, že je to na recept. já ho začala brát až po pozitivním těhu testu.

matysikovad
6. kvě 2013

@terite neee, já jsem ji blbě pochopila tu laborantku - doslova mi řekla : ,,Paní Vránová, je to dobré, stouplo to, je to nad 10 000...." a já jsem si jí ptala, jestli mi to nemůže říct přesně a už jsem měla mžitky před očima a ona na to, že se zkusí zeptat holek, že se to musí naředit.... A pak mi volala, že je jí to líto, že je to drahé, jestli mi to nestačí, že je to nad 10 tisíc... no a já že stačí. Takže bůh ví, kolik to bylo 😉 s tím močákem zkušenosti nemám ☹ ale pokud to nepřejde s těma vitamínama nebo co to bereš, tak bych utíkala k doktorovi, tak mu akorát oznámit, že se snažíte o mimi a je to potencionálně možné, že už těhu jsi....

@petulaho Tak si aspoň užijte sexíííček 😉 a nacvičujte techniku na mimíska, ať je to v létě rup šup 😉V této době mě to vždycky nejvíc bavilo 😀

@cital Děkuji, moc v to doufám. Jinak první porevizní jsem měla asi 2 dny a 1 den špinění, toť vše

matysikovad
6. kvě 2013

@terite jooo a pozichruj to ještě 2-3 dny po ovu!!!! my taky první měsíc takhle jistili.....

terite
6. kvě 2013

@maximka33: no s tím čůráním to právě tak nejde - abych já chronička neměla zánět močáku, tak musím po sexu jít čůrat, aby se to, co se do moč.trubice mohlo během sexu zanést (jakože třeba i spermíci), hnedka odčůralo. no, je to holt těžký, kdo na to trpívá, bude vedět.. Utrouše mám asi 3 krabičky, zůstalo mi to po prvním nevydařeném těhu. Já ho chci pro sichr nasadit už po ovu, četla jsem, že to může při zahnízdění pomoct. Ale mohlo by to asi taky blokovat MS, tak teď nevím, no... Mám celkem krátkou luteální fázi (asi 10dní), tak jsem tomu případnému hnízdění chtěla pomoct... 😕

terite
6. kvě 2013

@matysikova: Ok, tak to bude určitě fajn s tím HCG. Vůbec neboj. Jsem zvědavá na výsledek po zítřejší kontrole. S tím močákem to tak udělám, beru teď ty brusinky a piju hodně a hlavně urologický čaj. Ale jestli se to rozjede, budu muset pro ty ATB. To snažení teda pozichrujem, jdu nahlásit mojemu, ať přijede brzy domů, že tady má nedočkavou samičku 😀 😀

cital
6. kvě 2013

@terite Ano utrogestan může blokovat MS i udržovat neproduktivní, či špatné těhotenství. Každé tělo na utrogestan působí jinak. Tak přeji, ať se vyvede.

petulaho
6. kvě 2013

@cital díky,no 3roky čekání mě asi naučili trpělivosti a měsíc sem nebo tam,to už je fuk...hlavně vím,že potřebuju lék,aby se mimčo udrželo.... takže už bych to jen tak zkoušet ani nechtěla...

matysikovad
6. kvě 2013

@cital no a já si ho chtěla zítra, pokud bude všechno v pohodě vydupat u doktorky, mám nebo nemám ?

martinakl
6. kvě 2013

@terite Ahoj, pozor na ty ATB. Já měla zánět, když jsem byla v 1-2. týdnu a doktorovi jsem řekla, že jsem možná těhotná a stejně by dal nějaký svinstvo a já mu věřila a tak je brala...
@matysikovad Podle mě se to zdvojnásobuje uplně na začátku, pak už ty přírůstky nemusí být tak velké. Zvýšilo se ti dost 😉 Každopádně budu držet pěsti u doktora! 🙂

matysikovad
6. kvě 2013

Mně ta kvetoucí řepka olejka asi zabije ☹

@petulaho Páni, to už je 3 roky ☹ Peti a jak dlouho se mimísci u tebe udrželi? ☹ Je to hrozně nespravedlivé

matysikovad
6. kvě 2013

@martinakl jéé děkuji 🙂 asi to bude dost potřeba 😉

petulaho
6. kvě 2013

@terite to určitě vyjde...moc myslím,mě vždy pomohl urinal,a urolog.čaj....ted když ještě neví jestli jsi těhu nebo ne,by to nemělo vadit...
@matysikovad ani sexík nemůže být.-(po hysteroskopii mám být 14dní bez styku,tak to raději vydržíme...ještě týden...
@terite hele kamarádka dostala utroš hned po IUI že má zavádět a pak i při něm začal krvácet...ale jak píše @cital každé tělo na něj reaguje jinak...mě teda nepomohl...vždycky jsem potratila...ale to mohla samozřejmě být náhoda...

petulaho
6. kvě 2013

@matysikovad podrobně mám vše v článku....ale vždy tak 6.-7tt...:-(

martinakl
6. kvě 2013

@matysikovad Jdeš zítra, viď?

maximka33
6. kvě 2013

@terite tak to jo, když bys neměla pozitivní test, tak to 14 dpo můžeš vysadit. mně přišla ms i přes utroš 11dpo. ale někomu se to fakt zpozdí. s tím zánětem je to teda zapeklité. nohy nahoru sjem dávala taky!! ale jinak chápu, já minule špinila a nasadila to dřív, ale stejně potrat. ono to bylo asi od začátku špatné, když srovnám čárky na testech, tak na tom minulém výrazně slabší čárky.

terite
6. kvě 2013

@martinakl: Já vím, že ATB nejsou dobrý. Jenže když se zánět močáku rozjede, už nic jinýho nezabere. A u žádných ATB nenajdeš (si myslím) info, že se v těhu můžou.. Uvidíme. Zatím jsem to těma brusinkama nikdy neodvrátila, ale třeba to teď vyjde.
@matysikovad: Myslím, že ti dr stejně ten utrouš (nebo něco podobného) dá. Není to sebespásné, ale může to podpořit, aby to bylo určo ok.
@petulaho: Děkuji moc za podporu. Já ten utrouš nasadím a když MS nepřijde a // taky nebudou, tak ho zas vysadím. Tím snad nic moc nezkazím.. Mně i dr řekl, že ten utrouš po ovu můžu nasadit. Že to není nic proti ničemu.
@maximka33: No, přesně tak to udělám s tím utroušem. Já vím, že když to nebude dobrý, tak to utrouš nezachrání. Ale ani neuškodí.

martinakl
6. kvě 2013

@terite No, ale jsou ATB, co "se můžou" (samozřejmě do letáku to nenapíšou). Jenže on mně dal nějaký, co se NESMÍ, jsou opravdu nebezpečný. Což mi i potvrdila nemocnice, kam jsem na něj podávala stížnost...

terite
6. kvě 2013

@martinakl: tak to je hrozný. no, třeba to bez nich dám. a když ne, tak doktorce důrazně vysvětlím, ať si dá bacha 😠