Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mv
13. říj 2010

@sarykbrok držím palce, ať se brzy zadaří a dočkáte se zdravého mimča.

@lucie.krajcarova právě, že kdybych byla zdravá, tak k tomu mám přesně ten přístup, jak píšeš.Zkusím pár měsíců počkat a pak to umělý.Ale u nás je malá šance, že se zadaří, i když tu je.A už mě nebaví jen čekat a vidět ty promrhané ovulky, když folíky buď nedorostou, či jsou to naopak obři a nebo dorostou v pravém, kde mám neprůchodnej vejcovod.Už jsem čekala přes 2,5 roku, než se zadařilo a už mě to fakt neba.
Nikde není psáno, že to umělý výjde, tam to taky může být na několik pokusů, tím pádem i let....

Stejně vás holky
@lucie.krajcarova
@martasl apod. obdivuju, jak jste to zvládly.Já měla to zamlklé v 9.t, kdy je to ještě na začátku, člověk necítí pohyby a tak.To pozdější musí být oproti tomuhle hrozný.

sarykbrok
13. říj 2010

@lucie.krajcarova Tak to je dobře, že jsi ok. Já víceméně taky, v hlavě to mám srovnané, ani na chvilku jsme neuvažovali takového človíčka přivezt na svět, brala jsem vše jako dar, že jsem to mohli zjistit. Někdo se mnou možná v tomto směru nesouhlasí, ale já o tom byla vnitřně přesvědčená. Možná kdybych neměla už doma děti, ale i tak bych to asi nebrala jako správné rozhodnutí miminko porodit. My jsme rozhodnutý to zkoušet znova, děti už jsou poměrně velký, už se to nechce se mnou moc muchlovat a já bych to zrovna tak potřebovala. Celou dobu jsem byla hrdinka a ted to na mě dopadá, tak snad se nám brzo zadaří. Jen ted bojuju z váhou, místo abych po hubla, tak jsem nabrala, asi nervíky. Dám tomu čas a ono se to srovná, jen to se mnou musejí doma vydržet 😀

Chcete chvilku počkat? Tak to to učitě zrovna vyjde brzo 🙂

jane84
13. říj 2010

@mv já bych počkala na výsledky těch testů, do té doby se asi snažila přirozeně, pak s výsledky šla se domluvit na ivf. Říkala jsi, že se budete stěhovat, tak bych to ještě zkorigovala s tím, abys pak neměla námahu, když bys šla na ivf

sarykbrok
13. říj 2010

@mv díky, nápodobně

hrozný to je, ale je to život a ten je občas pořádně krutej, musela jsem si pořád říkat, že by bylo horší přijít o mimnko, které člověk porodí, stará se o něj a pak kvuli nějaké nemoci umře. Prostě to tak zařídila příroda. ☹ a mělo to tak být, jen to asi už zůstane v tom srdíčku, ale přebolí, doufám.

mv
13. říj 2010

@jane84 asi to podobně udělám.Objednáme se do CARU přibližně na únor a to už budeme mít výsledky těch testů snad všech.A do té doby to necháme na přírodě, i když mudr. říkal, že bych otěhotnět do té doby neměla.Moc šancí přirozeně stejně není.
Stěhování bude příští měsíc, a bereme si jen to nejnutnější.V bytě budeme jen do jara, pak zase mažeme na barák. 😀
Zrovna včera jsme řešili linku a i ta jen základní, malá ,s lednicí a myčkou, bez trouby a digestoře,co tam dávat nebudeme je za 50 tis. 😝
Což se mi do toho dávat nechce, to jsou 2 pokusy IVF. 😒

Jdu vylisovat rodince šťávu z pomerančů,poklidit, vyžehlit a dnes do hajan.Dobrou... 🙂

pe_t
13. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii vezmi si to do ruky svisle (víčkem, které sundáváš jak u rtěnky nahoru ) a zespodu od země nahmatáš pidičudlík. Ten když zmáčkneš, je to jak baterka 😉 teda musíš to držet. 🙂

anavirez
13. říj 2010

ahojky, nestiham cist a na toz regovat. takhle rychlou ci aktivni diskuzi jsem jeste nevidela.

@jane84 nevim na kolik je jeste aktualni to bydleni u babicky. nu, napadlo me, ze pokud byste se tam rozhodli bydlet, ze byste meli jeste navstivit pravnika a nejak to sepsat. Treba, ze vlozite do baraku penize a ty se vam pak nevrati, taky zdali je dum psany nababicku ci synovce? jestli treba nedela dluhy, abyste pak neprisli i vy o bydleni, ze by se dum prodal pod cenou v drazbe, mam cerne myslenky, ale exekutori jsou vsude.

@pe_t naprosto s holkama souhlasim, ze tva psana slova mi hodne pomahaji

@zzzzuuuuzzzziiii vubec bych se navsteve psychologa nebranila, chodila jsem k nemu a bylo to fajn, nebo si zkus promluvit s manzelem, mluv o svych pocitech, o tom co prozivas a co bys od neho potrebovala a nehodnot jeho chovani
muj byvaly pritel mi jednou rekl, ze nema ultrazvukove oci, ze do me nevidi, tak jsem si to vzala jako ponauceni a s manzelem se bavim narovinu, o tom co citim a tak, strucne jednoduse
ale dulezita je i vhodna doba, ne vzdy jsou chlapi schopni naslouchat

@veraakubik jsem rada, ze ses ozvala,dnes jsem na tebe myslela, uff, az na ten bolavy zub dobre zpravy🙂

@rozum drzim pesti at vse dopadne dobre i tobe zuzzzzziiii 🙂

angelina987
13. říj 2010

Krásný den holky, tak dneska je za náma velký UTZ, všechno je ok, jen fotečku nemáme, protože fazolka byla opravdu hyperaktivní a i přes všechno přesvědčování od mého okolí a snad i mé vsugerování, že to bude chlapeček to bude 100%holčička, taťka si ji přál a prej ví,co dělá 😀

lucie.krajcarova
13. říj 2010

@jane84 jejda, to mě mrzí, možná se tomu lítání po doktorech fakt nevyhneš... ale když tak diplomka se dá posunout ne? a státnice zvládneš, uvidíš 🙂 až si říkám, že je škoda po státnicích zůstat doma s prckem. nevadí ti to?

lucie.krajcarova
13. říj 2010

@sarykbrok taky jsi dobrá, moc tě obdivuju 🙂)) a s tou váhou.. mně zůstaly 4 kg... a ne a ne dolů.. prostsě nekojím, nevstávám k miminku, tak si s tím tělo neví rady...
@anavirez moc hezky jsi to napsala o ultrazvukových očích 🙂 u nás zase já říkám, že nikomu nevidím do hlavy, na co myslí 🙂 no prostě že se věci musejí říkat nahlas, aby byly slyšet, ne si je jen domýšlet... a psycholog to stejně bere trochu jinak. já o našem problému mluvila jen jednou, pak na mě uplatňoval nějaké techniky 😝 ale jak říkám, odcházela jsem od něj s malinkatým úsměvem, který se po každé schůzce zvětšoval. a poprvé jsem tam byla hned po odchodu z nemocnice po potratu..
@angelina987 veliká gratulace, musel to být krásný zážitek. a říkali vám, kolik asi prcek teď měří?

angelina987
13. říj 2010

@lucie.krajcarova říkali, ukazoval nám vše, ale nejsem schopna si vzpomenout. 😀

lucie.krajcarova
13. říj 2010

Jinak holky, musím se vám přiznat, že jsem ted šíleně podrážděná, jako posledních pár týdnů. nebaví mě být jen s prckem doma, jaksi nemám žádnou motivaci, navíc se mi neustále sere noťas, nechci si ale teď kupovat nový, když nevíme, jak to bude mít manžel s prací. prostě jsem totálně nasraná. malý navíc dnes furt kňoural, tak dostal fakt pořádně na zadek a hodila jsem ho do postýlky. prostě mám šílený vztek. ještě chvíli jsem si myslela, že bych mohla být těhu, jako že hormony pracují. tak jsem si udělala test a NIC. tak aspoň mám jistotu. v každém případě fakt nevím, co dál.. zjiš/tovala jsem možnost jeslí, ale je to neúnosně drahé.. ach jo, jsem naštvaná, zuřím a přitom jsem nešťastná.. 😖

lucie.krajcarova
13. říj 2010

@angelina987 teda, spíš jsem myslela váhu, ale to neva.

jane84
13. říj 2010

@lucie.krajcarova pokud chci v červnu skončit a to chci, protože za školu platím, tak diplomka musí být do dubna hotová a 70 stran minimálně dá pěkně zabrat, ještě nemám ani přeložené články ☹ já šla po maturitě na medicínu, po 3 letech jsem se rozhodla, že tohle nechci a šla na jinou školu, takže jsem si o 3 roky prodloužila studium a vše tím dokonale zkomplikovala. Nejen dítě, ale i práci a tím pádem i to bydlení.
My jsme se začali snažit o dítě v době, že kdyby se narodilo, ještě bych 2 roky s ním studovala a pak mohla jít do práce, leč nejde vše jak si člověk usmyslí. Teď bych porodila po státnicích, tj první dítě v 27 letech. Kdybych měla jít na rok nebo dva do práce, tak budu mít první dítě až v 29 nebo 30. A když nám to teď nejde, co za ty 3 roky? Ano chtěla bych mít praxi, ale dítě chci víc.

jane84
13. říj 2010

@angelina987 obrovská gratulace k utz. Tak taťka má radost, že bude mít doma 2 ženský? 😀 To bude časem chtít ještě nositele jména

fram
13. říj 2010

@rozum zítra na tebe budu myslet a držet palce 🙂
@mircisek ☹ ☹ to je hrozný, jak někoho pronásleduje smůla, ale určitě se doktoři postarají, aby při zákroku miminku neublížili. Moc ti držím palce.
@helcenka tak gratulace k narozkám, já měla v červnu 35 a byla jsem z toho úplně vyřízená 😒

lucie.krajcarova
13. říj 2010

@jane84 Jani, už to chápu, v každém případě, když to nevychází tak rychle , jak jste chtěl, tak je fajn, že že to řešíte teď a neodkládáte. teď jsem se do toho zamotala🙂 no neumím si představit, že by to nešlo nám skoro hned.l mě bylo už 31...
angelina, holčička, to je supr 🙂

meiki
13. říj 2010

@jane84 Jani ja mela taky prvni dite v 29 a nemuzu si to vynachvali, je teda pravda, ze jsme na mimi cekali, protoze manzel jeste nechtel, ale ted jsem rada

mircisek
13. říj 2010

Ahoj, dnešní den jsem strávila po doktorech. Každý tvrdí něco jiného, jen v jednom se shodují. Musí to rychle ven. Je to agresivní typ nezhoubného nádoru. Jsem totálně na dně. Ráda bych tu operaci aspoň v druhém trimestru, zítra se dozvím, jestli to může ty dva měsíce počkat nebo budu muset pod nůž už začátkem listopadu. Já se tak strašně bojím. Vůbec ne o sebe, ale o to malinké, že o něho zase přijdu. 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

meiki
13. říj 2010

@angelina987 je naaadhera, moc blahopreji

fram
13. říj 2010

@veraakubik tak gratulace 🙂 Jasně, že tady s námi můžeš (musíš!) zůstat, kdo by nám referoval, jak se tobě a miminku vede?
@sarykbrok vítám tě mezi námi a je mi moc líto, že patříš zrovna do našeho smutného tématu
@mv já už bych asi nečekala a kdyby mm souhlasil, šla bych na ivf hned. A mám pocit , že pojišťovna hradí jen do určitého věku, myslím 38, ale nejsem si tím jistá
@jane84 děkuju, že na mě myslíš. Drží mě nad vodou to, že mm má příští týden dovču a budem se snažit,jinak asi byla dost na hromadě ☹

meiki
13. říj 2010

@veraakubik blahopreji k prohlidce k potvrzeni, supeeer

helcenka
13. říj 2010

Ahoj holky,
depka pokračuje, manža je do toho ještě protivnej, bych ho nejradši něčím praštila.

Tak v rychlosti,
Věrko, gratuluju, držte se s miminkem.

Angel, velikánská gratulace.

Rozum, držím palce na zítřejší kontrolu. Držte se s mimískem.

Marti, Fram - mám narozky v neděli. Třicátiny jsem taky ořvala, loni už to bylo lepší, ale letos mě to nějak deptá. Fram, já vím, jak jsi byla vyřízená a co jsi psala. Já vím, že to není ještě tak hrozné, ale nějak mám pocit, že mi všechno utíká pod rukama. V sobotu máme sraz ze základkou, tak se tam možná zastavím na chviličku. Ale nějak nevím.
Holky, už asi potřebuju něco dělat. A ne jenom sedět s prckem doma. Protože před mateřskou jsem byla v jednom kole, v práci jsem měla 2,5 úvazku, takže pořád jsem byla vytížená, navíc jsem dálkově studovala, z práce jezdila na školení a pracovní skupiny. Chodila jsem na angličtinu, jezdila na znakovku, občas zašla na kosmetiku, zacvičit si. Zkrátka pořád něco. A myslím, že mi to začíná hodně chybět. Takže při druhé mateřské si musím naplánovat nějaké jiné aktivity. Na miminko se neskutečně těším, až budu drobečka držet v náručí, tomu se nic nevyrovná. Ale myslím, že je čas, abych se taky začala věnovat sama sobě.
No, když to čtu, tak je mi trochu líp. Takže vzhůru, jdu uložit malýho a jdu zašívat.

helcenka
13. říj 2010

@mircisek - na tebe jsem zapomněla. Moc ti držím palce, nic jiného bohužel udělat nemůžu. Ale snad to bude stačit.

fram
13. říj 2010

@angelina987 mooc gratuluju k princezničce 🙂 🙂 🙂 🙂
@mircisek ☹ ☹ ☹ je mi moc líto, že máš takové trápení ☹

anavirez
13. říj 2010

@mircisek to je mi moc lito, sama jsem si pri odberu klků rikala, pichejte, delejte si se mnou co chcete, ale hlavne neuskodte miminku ☹ 😢 uvidis zitra snad ti reknou vice

a.j.a.
13. říj 2010

Ahoj holky 🙂 jsem furt nějaká ztahaná, tak jsem večer ráda, že žiju a dýchám. A včera mi bylo taaaaaaak zle 😝 ale teď si smažím bramboráky, pže na ně mám nezvladatelnou chuť, tak už se na ně třepu jak vosa na med 😀 😀 😀

@mircisek teda tak to mě mrzí, že zároveň s pozitivní zprávou přišla i negativní ☹ držím pěsti, ať se vše rychle vyřeší, aby mimi mohlo mít domeček v pořádku 😵

@angelina987 juu, Angelina, gratulace k holčičce 😵 ta by se mi líbila taky 😵 ale bereme i chlapečka 😵

@mv já bych tomu taky nechala čas do výsledků testů a pak šla do ivf. Nečekala bych až na další podzim.

a.j.a.
13. říj 2010

@lucie.krajcarova Luci, takové dny znám ☹ to bude hodně i tím počasím. Podzim bývá často tak depresivní a smutný ☹ ten bílý test me mrzí, ale tak to ještě nic nemusí znamenat, když jsi psala, že nevíš, jak dlouhý bude cyklus. Může být ještě brzy. Dej si kousek čokošky, hoď nohy na stůl a relaxuj chvíli u telky. Nemůže být přece každý den špatný. Zítra už určo bude líp 😉

a.j.a.
13. říj 2010

Mňam, tak bramboráky se povedly 🙂 už se cpu, fakt super dietní večeře 😅

Zítra valíme ještě s kámoškou holkám na zimní boty, tak doufám, že budou.

lucie.krajcarova
13. říj 2010

@mircisek cxhudáčku, zas takové noviny!!!! snad se dozvíš nějaké pozitivní zprávy. to bys musela být v narkoze nebo stačí lokalní anestezie?
@helcenka jj čas pro sebe je důležitý. já už na tom zapracovala, co 2 měsíce chodím na kosmetiku, 1-2x týdně sport - zumba, akvaerobic, zítra koncert chinaski!!!!!!!!! ještě by to chtělo nějaký čas jen s manželem! sami DVA!!!
@a.j.a. jéé bramboráky bych si dala. ale právě si dávám tu čokošku a vermut, je to místo večeře, nějak jsem neměla chuť. s testem si moc hlavu nelámu, to je v pohodě. jen nevím, jaký druh ochrany zvolit, pokud bych hned nechtěla otěhotnět.. myslím fakt na tu práci.. a zítra líp bude, vrátí se manža a jdem na CHINASKI, SUPER!