Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
1. únor 2011

@zzzzuuuuzzzziiii tak ať je ten start šťastný budem držet palečky
@meiki super- lepší dříve než na ní dlouho čekat, přeji ať ta další už nedorazí 😉
tady přidávám něco pro ty kteří přemýšlí nad látkovkama http://www.mimi-natura.cz/informace/proc-jsem-s...
Jinak jsem se najedla a asi pujdu chrnět 😀 zítra budu už touhle dobou pěkně nervozní 😅 . No uvidíme co na ULZ uvidíme 😀

jane84
1. únor 2011

@jahudka80 Jahu a jakou máš teda představu jak budeš látkovat? Převaha kalhotkových plen, převaha čtvercovek nebo půl na půl?
Mně by si líbilo na začátek asi skládat čtvercovky nebo vícevrstvé popolini plus jen pár kalhotovek na parádu k dr. (nejlíp ty SIO Itti Bitti). No a jak by mimčo mělo těch 7 kilo, tu druhou velikost, tak bych možná jela v těch vícevrstvých napůl s těma kalhotkovýma. Nějakou bambusovou s vkládačkou na noc, zkusila bych pastelku od HD. samozřejmě Itti Bitti. Docela zajímavé byly i Anavy. Nechci totiž pořizovat jen ty kalhotovky, protože pak je to mnohem větší investice, takhle napůl mi to přijde lepší. Ty kalhotovky sají víc, ale doma se podle mě klidně dají používat čtvercovky nebo spíš ty popolini (narazila jsem i na prefold bambusové od Anavy a ty se mi zdály také, že pěkně sají).
Je toho tolik, že člověk neví co a kolik. Ta Brána k dětem má kamennou prodejnu v Brně, takže plánuju, že tam nakouknu, prohlídnu si věcičky, poradím se a postupně asi začnu nakupovat. I když nejsem těhu, ale tohle je fakt velká investice do začátku
@lucie.krajcarova chtěla jsem se zeptat kolik jsi měla jakých plen na začátku a jak to máte teď?

rozum
1. únor 2011

Ahoj,
@jahu, na zítřek držím pěsti a těším se na dobré zprávy 😵 . Úplně jsem pohlcena těma plenka, vše si ukládám do PC, na dobu "až" 🙂
Holky jsem 20 DC a když jdu na velkou, tak mám hlen. Při plodných dnech ho mám, když jdu na malou! Tak nechápu!!! Trvalo to asi 3-4 dny.

lucie.krajcarova
1. únor 2011

@jane84 Jani, na začátku jsem měla plenek víc, tím že byly kalhotovky, tak se vlastně celé praly. tuším, že jsem měla tak 8-10 plen a dvoje až troje nepromokavé kalhotky. prala jsem tak jednou za dva dny. teď jsme na tom tak, že mám 3x itti bitti, asi 7 vícevrstvých plen a cca 5 jiných párů vkládaček, které beru spíš jako náhradní, pomalu je půjdu uklidit do jiné skříně, protože na jejich používání nedochází. Moje zásoby jsou fakt větší 🙂 zatím můžu říct, že používání není ani tolik znát - akorát už vložečky nejsou sněhobílé. takže i když mám část nakoupenou jako použitou, tak vyhazovat nemusím nic 🙂

lucie.krajcarova
1. únor 2011

@jane84 ty jo a ty Anavy vůbec neznám. pravda je, že od nákupu itti jsem to přestala tak poctivě sledovat, stačí mi to, co mám 🙂
@rozum co by to tak mohlo být???

mircisek
1. únor 2011

Ahoj holky, právě jsme se vrátili z UTZ. Miminko je nádherný, má všechno, co má mít a tam kde má mít. Jen mě ještě poslali na kardiologii, i když srdíčko se zdálo v pořádku, tak kvůli té mé narkóze.
Tady na koníkovi je pěkná a krátká diskuze o látkování s novorozenci, takže pokud má někdo zájem, tak doporučuju.

jane84
1. únor 2011

@mircisek jee tak blahopřeji ke kontrole. To jsou vždycky tak potěšující zprávy, když se tu daří 🙂

mircisek
1. únor 2011

Trošku se pochlubím. 😅

lucie.krajcarova
1. únor 2011

@mircisek krásné fotečky 🙂

jane84
1. únor 2011

@mircisek to je krásnýýýý 🙂

@lucie.krajcarova ještě uvidím jestli ty moje DC nezměníme. Ty dva jsem krvácela strašně slabě a až teď navečer se mi rozjelo pořádné krvácení a bolesti. Uvidím jak dlouho to potrvá, jestli nebudu počítat DC až odteď. Mám já to ale divnej cyklus

lucie.krajcarova
1. únor 2011

@jane84 to není problém, když tak to změníme.

fram
1. únor 2011

@mircisek gratuluju, krásný fotečky, normálně nad nima slzím 😅

fram
1. únor 2011

@jahudka80 zítra držím palce,ale asi toho ještě moc vidět nebude

slunicko_luca
1. únor 2011

@mircisek to je nadhera 🙂

fram
1. únor 2011

@jane84 jak stíháš učení? Jde to? Nervy asi pracujou ... 😒

jane84
1. únor 2011

@fram no, v sobotu jsem si opět poplakala, nedařilo se mi najít žádné materiály k některým otázkám. trvalo mi to asi 4 hodiny. Byla jsem zoufalá, nakonec jsem to našla. Byly to totiž otázky, které se týkaly oboru, kterému se věnuje ta zkoušející, takže v tom by byl čert, aby se neptala přímo na to. Nervy pracují hodně. Trochu nestíhám, ale už je mi to asi jedno. Hlava přestává vstřebávat informace a začíná vytěsňovat
Budu na tebe a na Jahudku zítra myslet, aby vám dopadly dobře kontroly.

angelina987
1. únor 2011

@jane84 Neboj, dopadne to dobře, cítila jsem se přesně tak jako ty, v den státnic jsem našla //, tak přesně to přeju tobě, to zvládneš, neboj 😲

jane84
1. únor 2011

@angelina987 bojim bojim, jako fakt mi spousta věcí vypadla už z hlavy a do chemie mi chybí ještě 17 otázek, mám na to 7,5 dne. přičemž některé do organiky mají 20 až 30 stran, ale jsou takové volnější, ty do anorganiky mají po 10 stranách, ale je to pojem na pojem. Jako fakt krize

fram
1. únor 2011

@jane84 to dáš, jak píše angel, i já jsem před státnicí měla stejný pocity.

angelina987
1. únor 2011

@jane84 😀 😀 nesměju se tobě, ale úplně vidím sebe a taky mě nikdo neuklidnil, ale věř, bude to dobré 😉

angelina987
1. únor 2011

@fram Jak je těhule?

jahudka80
1. únor 2011

@jane84 Jani doma mám 20 látkových plen 70x70 (ty bych používala pro novorozenečka + nějaké ty svrchní kalhotky) dále jsem chtěla koupit celou sadu itti bitti 10plen (komplet jsou v každé 2vkládací vložečky) http://www.branakdetem.cz/zvyhodnena-sada-itti-..., koupila bych velikost M- 6-12kg , a dále sadu popoliny http://www.branakdetem.cz/sada-onesize-duha-(ra... které jsou jedna velikost a postupně se zvětšují, no přemýšlela jsem nejprve nad http://www.branakdetem.cz/pleny-pastelka-10ks-h... ale ty nahradím obyč plenami jsou takové nic moc a když si k pleně přičtu svrchní kalhotky , vkládací vložečku a sponku tak jsem na 528kč a to je moc (to itti bitii jsou za 437kč a jsou slušivé 🙂 ) no počítala jsem to Jani a i se separačníma mě nákup výjde na 8tis. no a asi to objednám z toho obchodu na 2x, uvidím podle toho jak budu mít koruny -výhoda že je poštovné nad 2500kč zdarma.
@rozum děkuji zítra písnu jak jsme dopadla 😉 já jsem z těch plenek a všeho úplně .... 😵 😀
@lucie.krajcarova Lucí tak myslíš že když budu mít 10ks itti bitti M, pak jednovelikostní popoliny 10ks, + 20 klasickech látkovek tak by mě to mělo stačit že?? 😀 😀 😀 ta spona Snappi se dá použít i na obyč pleny látkové?
@mircisek 😵 😵 😵 😵 juuuuu krása 😵 😵 😵 😵
@fram já taky nepočítám že tam něco uvidím 😀 dr. mi max.ukáže tečku a snad tam bude 😀 veme mi asi krev a pozve za 14dní 😀 . Tobě také držím palečky ať ti konrtola dobře dopadne 😉

zzzzuuuuzzzziiii
1. únor 2011

Holky tak jsem od doktora... mam krasnou sliznicku a byl tam folik 19 mm myslim, rikal... rano si mam pichnout injekci a ve ctvrtek startujeme 🙂 Mam z toho dobry pocit. A kdyz to tentokrate nevyjde, tak priste uz si nechame pomoct.

fram
1. únor 2011

@angelina987 koukla jsem ti albíčka a vidím, že jste holky v pořádku a na otočení máte ještě čas 🙂 Já si docela užívám, že nemusím do práce, přes den jsem dost unavená, tak si aspoň můžu jít po obědě lehnout 😀 Jsem už klidnější, ale nejraději bych usnula a vzbudila se v 2.trimestru 😅

lucie.krajcarova
1. únor 2011

@jahudka80 máš to krásně vymyšlené. když vezmeš itti jen jedné velikosti, tak pak ti bude líto, že nemáš větší. nedá se to nakombinovat? je tam hodně patentek, takže se to dá hodně utáhnout. my používali L už od 4 měsíců a to je malej docela drobnej.jo ta snapka je právě dobrá na novosklad, aby to trochu drželo. mně se s tím moc nedařilo. hlavně doporučuji větší kalhotky na patentky a ne na sucháč. u malých miminek je to v pohodě, ale až ti větší začne plenu rozepínat, bude to voprus. jo a kdybys chtěla, mohla bych ti prodat pár vícevrstvých, mám jich asi 10 a to je fakt moc. tak pěti se budu moct zbavit, třeba 30 Kč za kus.
@zzzzuuuuzzzziiii zní to dobře. a dáváš tomu jeden cyklus nebo víc a pak hned doktor?
@fram tak jak proběhla informace u synáčka?

angelina987
1. únor 2011

@fram on není ale klid nikdy, já například říkám, že nejhorší je tento devátý měsíc, malá se asi neotočí, říkala dr. ale nějak z emě musí ven, má to tak hold být. Jen odpočívej, potm nebude čas 😀

rozum
1. únor 2011

@lucie.krajcarova no to nevím, co to je, kéž by to věstilo dobré zprávy 😵 😵 😵
@jahu - všechny ty odkazy mám a časem na to juknu, jelikož to vypadá moc dobře, jen se chci zeptat @lucii - nemá malý moc naducaný zadeček? Přece jen, je to moc velké do šířky?
@fram + @jahu - na zítřek držím vše co mám. A Fram jsi už doma, takže kontroly v dopoledních hodinách, jo? 🙂
@mircisek - jen tak dále s chlubením - hezkééééééééééééééé

lucie.krajcarova
1. únor 2011

@rozum tak plenka je trochu objemnější než jednorázovka, to je jasné. ale právě ty itti jsou tak super udělané, že jsou jen o málo větší než jednorázovka, prostě nejsou tak moc vycpané a přesto dobře sají díky super materiálům. když tak udělám současnou fotku, ať to vidíte taky.
tak se nacpávám margotkou 😀 dieta dávno v prčicích, ale váha se stále drží, krásné 3 kg dole 🙂 no a jak jsem nemocná, tak ani nemám na nic chuť. přišla teprve teď právě na margot 🙂

rozum
1. únor 2011

@lucie.krajcarova já se před hodinou docpala tatarákem + 3 topinky! Takže žádné výčitky. A Luci, zzkoušela jsis to vykaukulovat, na kolik ¨tě to přišlo. Nebo o kolik je to levnější?

jahudka80
1. únor 2011

@lucie.krajcarova já právě myslela že by nám M stačilo, malá má ve 2,5letech ani né 13kg a jestli i druhé bude takovej drobek 😀 , a vícevrstvé jsou co?? 😀 😀 Já mám zatím doma jen kalsické 70X70 látkovky 😀 kdyžtak hodíš foto do albíčka a odkoupím 😉