Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lichtakova
24. kvě 2011

díky holky 🙂
@daniela699 ty brďo, to to uteklo 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
24. kvě 2011

Ahoj holky,

Jani muj nazor je taky ten, ze bych radeji sla do sveho, i kdyz mensiho, ale davat penize do sveho a ne nekomu jinemu.
My zijeme u rodicu, mame podkrovi a ma to sve vyhody i nevyhody, platime jen elektrinu a vodu, ale obcas je to na zabiti... Ale nemuzu si nejak stezovat, to zase ne.

@jahudka80 Leontynek moc neni, je to hezke jmeno... ja mam tipy - Viktorka a Adelka... a pro kluka jednoznacne Matej, jenze to je muj nazor a manza ho ma jiny, takze to bude boj 🙂 kazdopadne pry to bude holka, to nam aspon rika okoli, nechapu, jak to vi tak jiste... pristi stredu jdu do poradny, to budu 14+6, tak treba se nam neco uz ukaze...

@lichtakova k zubarum mam veeeeeelky respekt, takze ta zenska musi byt padla na hlavu. ja se k zubarovi chystam uz hodne dlouho, citim, ze neco neni v poradku a nejaky kazik tam bude, ale nejak se nemuzu rozhoupat. jsem zbabelec 🙂
@yfka30 gratutuluju k srdicku, ja to brala jako takovy prvni uspech, byla jsem tak happy i za tech par milimetru, co jsme mely, my mely 6+3 asi 6mm... ted naspoledy jsme mely 11+6 6 cm 🙂

@mv ja jak byla ted tyden nemocna, tak se muj obvodak taky strasne divil, ze uz davno nejsem doma na rizikaci. nevim, zatim se na to necitim, ale cely den bych spala a to v praci neni zrovna nejlepsi 🙂

fram
24. kvě 2011

dobré ráno,
@zzzzuuuuzzzziiii kdybychom čekali kluka, tak by to byl pravděpodobně taky Matěj 🙂

fram
24. kvě 2011

@jane84 Jani, všechno nej nej k dnešnímu svátku 🙂 🙂 🙂

jane84
24. kvě 2011

@fram děkuji 🙂

jane84
24. kvě 2011

Dnes jsem od půl šesté vzhůru, obalovala jsem a smažila řízky, přítel dnes jede do neděle do Maďarska s klukama na ryby. Takže ho vypravuju, sice mi bude smutno, ale ať už je pryč, protože týden nemluví o ničem jiném. Až přijede zase bude probírat zážitky. Mě trefí šlak. Tak aspoň těch pár dní klidu, snad se už konečně začnu učit na ty státnice ☹

mircisek
24. kvě 2011

@jane84 Janinko, všchno nej k svátku.
Byt - vlastní je vlastní. Cpeš penízky do svého.
@daniela699 Já jsem Brňák Žabiňák. 😀 Bydlíme na tom kopci u VUT.
Včera jsem na tebe myslela, že ses neukázala. Přeju ti, ať všechno proběhne v pohodě. Šestinedělí ustojíš, jsou to vlastně jen hormony, tak tě rozhodí věci, který by tě jinak nerozhodily.
No jo, Lucka tu nebyla ani nepamatuju. Lucíííííííí, co se děje?
Musím mazat. Tak se mějte.

mv
24. kvě 2011

@daniela699 tak přeji,ať to máš rychle za sebou a brzo mimíska u sebe... 🙂

mv
24. kvě 2011

@zzzzuuuuzzzziiii Adélku jsme tenkrát měli vybranou pro holčičku, ale máme kluka.
Matěj se mi líbí taky moc,super jméno,ale tohle jméno hodně chlapů vnímá jinak, než my.Manžel, brácha i kámoši-každej mi na tohle jméno řekl, tak jim každej řekne, když se jim něco nevyvede,jako"ty jsi ale Matěj",prý pak chudák dítě... 😀
My se doma jednoznačně shodneme na jménu klukovi, i na holčičce bychom se shodli, kdyby mi teď,když by vše dobře dopadlo nevycházel termín těsně kolem jejího svátku... 😒 manžel ale říkal, že kdyby to byla holčička, tak ona si sama vybrala, kdy se chce narodit a tudíž je smířená, že to bude mít blízko u sebe a basta...

zzzzuuuuzzzziiii
24. kvě 2011

@mv 🙂 no vidis, tak to manzel rozsekl 🙂 vsak je to pravda. A neboj se, vse dobre dopadne, ja tomu zacinam taky pomalinku verit.
No taky jsem nad tim uvazovala, kdyz ja u tech kluku nevim 🙂 jeste tak Jakub se mi libi, nevim. Chtela bych ceske jmeno, zadne cizi, ale babo rad. U holek je to jednodussi, tam se mi jich libi jeste spousta, treba Dorotka, Sarlotka, Kacenka, jenze u kazdeho je nejake ale :D no, ale na to je casu dost, ted hlavne mit v poradku kontroly.

zzzzuuuuzzzziiii
24. kvě 2011

@fram bod pro Mateje 🙂 uvidime, kazdopadne to nikomu sdelovat nebudu at aspon v necem je rodina napnuta, protoze do ted zatim probehlo jen davove silenstvi a to probiha nadale, prvni vnouce... az se toho desim, ze nebudeme mit chvili klidu.

zzzzuuuuzzzziiii
24. kvě 2011

@jane84 Jani i ja se pridavam ke gratulantum... a tech par dni klidu vam jen prospeje 🙂 clovek se odreaguje a na toho druheho se tuuuze tesi 🙂

mv
24. kvě 2011

@zzzzuuuuzzzziiii ono je to fakt těžký se jménama, já sama na sobě vidím, že jména, co se mi líbila třeba před 5 lety mi dnes už nic neříkají.A vybrat jméno, co se člověku vlastně má líbit celý život,je obtížný.
Kluk byl třeba celý těhotenství Matyáš a pár dní před porodem jsme to změnili,a vůbec nelituju.
Matyáš se mi líbí sice stále, ale já nemusím jména, co má každé druhé dítko na písku a tenkrát to bylo před 16 lety neobvyklé jméno a dnes???Každej druhej se tak jmenuje.To je ale úděl mnoha jmen,co se z nich pak stanou hity.. 😒
Jo a po zkušenosti u prvního dítka, bychom už dnes do porodu jméno po rodině rozhodně neřekli...

lichtakova
24. kvě 2011

@fram jééé my máme taky matěje jako klučičí variantu 🙂

jane84
24. kvě 2011

😀 😀 ta tabulka bude teda vypadat, Matěj, Matěj, Matěj. Co se týká té hlášky Ty jsi ale Matěj, tak kamarádka má syna Matěje, hodně jsme to říkali a měli strach až se narodí, jestli se nebude zlobit. A nakonec jsme se to odnaučili říkat úplně. Teď říkáme Ty seš knedla bedla. Ale je fakt, že Matějů je hodně.

děkuji za gratulace 🙂

fram
24. kvě 2011

@jane84 tak ty jsi slaměná vdova 🙂 ale uvidíš, jak bude krásný si pár dní od chlapa odpočinout 😀
@lichtakova jeden Matěj vedle druhýho 😀
Hoky, kdoví jak Marti, doufám, že mrcha nedorazila.

jahudka80
24. kvě 2011

@jane84 Jani všechno nejlepší k svátečku. 🙂

jahudka80
24. kvě 2011

@zzzzuuuuzzzziiii , @fram 😀 😀 😀 😀 no holky já mám 3 kamarádky a všichni mají Matějě 😀 😀 😀 tedy všechny říkají svému dítku Matýsku 😀 😀 😀 Naštěstí to je Matěj, Matyáš a Matouš 😀 😀 😀

@mv jojo já když jsem čekala první tak jsem hned věděla že to bude Maruška (v dospělosti Marie) a koukám každý měsíc na jména vítání občánků a chtěla jsem jméno které nikdo moc nemá protože známá má dvojčata Nikolku a Natálku, další kamarádka má Nicolku, moje sousedka má Nikolku, Pak máme v okolí Sofie, Viktorie, Melaniii, a Nelinky, a jak se říká když slyším na každém pískovišti Nikolko, Natálko, Vikííí, tak jsem ráda že mám Marušku 😀 A snad Leontýnek také moc nebude. Já zas když byla dítě tak jsme měli ve třídě 2 Jany ,3 Kateřiny, 3 Zuzky , 3 Petry 😀

jahudka80
24. kvě 2011

@jane84 😀 😀 😀 jj minulej měsíc bylo na vítání pbčánků 5 Jakubů 😀 No Matěj tam byl také 😀 Mě se taky líbila Nelinka, ale dali to známí mojí kamarádky a pak jsem ještě na jednu narazila a řekla si ne žádná Nelinka 😠 . No jo mě dnes příjde že lidé dávají buď hodně používaná a tak je těch jmen hodně a někteří vymýšlí neneobvyklejší jako by tím chtěli dát tomu svému miminku nadlické schopnosti 😀 A přitom Janička, Monička, Lucinka, Klárka, Hanička, Alenka, Anička, je takových hezkých jmen 😉

jane84
24. kvě 2011

konečněěěě odjeli. Kamoš ještě dělal ráno nějaké zkoušky na svářeče, tak se to zdrželo. Do soboty sama, teda naši vedle, ale zamču a asi pozvu švagrovou a dáme nějakou sklenku. V pátek mám kosmetiku, budu si barvit vlasy, to bude parádní týden

daniela699
24. kvě 2011

Holky dekuju moc, je to zvlastni pocit ze vlastne dnes je jakoze prvni termin. 🙂 Ze neco pomalu konci a dalsi skoro zacina, a uz se to nikdy nebude stejne opakovat. Obcas mi je i smutno, ze uz zrejme za chvili nebudu tehotna, i kdyz ja vim, ze to miminko v naruci bude uplne jiny pocit. No uz se to ve me asi mlati. 😀
Ja to vidim tak na vikend, hehe 🙂, ale mam obavu, ze to bude trvat dyl, protoze nevypada ze by se mu chtelo do sveta. 🙂

@jane84 - Jani, vse nej nej k svatku, hlavne at se ti povedou statnice a muzes si oddechnout a potom at se vyplni tvoje dalsi prani. 🙂

@mircisek Vazne? Tak to bydlite nedaleko. 🙂 My v Medlankach. 🙂 A na VUT jsem chodila na ekonomku. 🙂

daniela699
24. kvě 2011

@mv Na tom neco bude s tou holcickou. 🙂 Bych to fakt brala podle toho co se vam libi a jak se to hodi k prijmeni atd. My kdyz jsme vybirali, tak me ten svatek ani nenapadl, az se me tuhle kamaradka zeptala, kdy vlastne bude mit svatek (jsem si ani nebyla jista, jestli je u nas v kalendari) a na netu jsem nasla ze 20.1. takze to sice hezky vyslo, ale i kdyby ne, tak bych to nemenila. 🙂

jane84
24. kvě 2011

@jahudka80 mně se strašně líbí pro chlapečka David, ale přítel je Doubek, takže nemůžou být dvě D vedle sebe. I Jakub mi neleze dohromady z pusy. Asi to bude jednou chtít něco měkčího, možná Štěpán. Z dívčích se mi líbí Martina a Anna, ale to se bojím, že se bude plést s Jana. Ještě bych ráda Elišku, ale při představě, že podědí postavu po příteli, který má 2 metry, je tmavý typ, tak nevím nevím jestli by to zdrobnělé jméno nedělalo neplechu.
Jak říkáš Maruška po babičce, vždycky jsem chtěla, aby se můj syn jmenoval Zdeněk po dědovi. Děda vždycky říkal, že to je jediné jméno, které nejde předělat do tvaru, který vyzní směšně nebo jako nadávka 🙂 Jenomže mé drahé polovičce se toto jméno vůbec nelíbí

marulinka
24. kvě 2011

ahoj holky
@yfka30 gratuluji k srdíčku 🙂
@jane84 vše nejlepší k svátku 🙂 nemám zkušenosti s žádným nájemním bytem.ale po naší zkušenosti bydlení s rodiči sem rozhodně pro vlastní bydlení...
@daniela699 dneska termín 😅 tak až to příjde,ať proběhne vše v pořádku,přeji hodně sil 🙂

marulinka
24. kvě 2011

@jane84 my taky chceme mít Davida a příjmení máme od D 😅 😅

mv
24. kvě 2011

@jane84 Štěpán je dobrý výběr.... 😀 😀 😀 a manža je David. 😉

@jahudka80 Nikola se nám líbí všem, ale jak píšeš-každé druhé dítě, takže nic pro nás..
Nám se už celé roky oběma líbí Anežka, už jsme o ní uvažovali u syna,ale přesně jak píše @jane84 o Elišce,tak Anežku vidíme nějakou malou holčičku někde v koutě a to prý by naše rozhodně nebyla... 😀 😀
Takže bychom nakonec u nás asi ten svátek a narozky najednou neřešili a klučík by byl taky jasnej.Ono moc klučičích jmen aby to ladilo se Štěpánem, takže pokud možno od Š vlastně ani není... 😉

jane84
24. kvě 2011

@marulinka mně osobně se to špatně vyslovuje, ale naše příjmení je samo o sobě tvrdší, třeba s jiným příjmením to jde vyslovit líp. Ale to jsou takové moje plány do daleké budoucnosti. Než my vůbec otěhu a než dojde na výběr jmen 🙂

jane84
24. kvě 2011

@mv 😀 😀 no ale když vidím na fotce synátora, tak žádný hromotluk není, i když může vyrůst a mohutnět klidně až po 18 letech. Takže by Anežka nemusela vypadat jako zápasník 😀

lichtakova
24. kvě 2011

@jane84 všecko nej nej k svátečku a mimiška do břiška 🙂

lichtakova
24. kvě 2011

@jane84 jako holčičku chcem Annu a příjmení máme od A 😉