Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jane84
1. pro 2011

@leeena_4 už jsem mu častokrát říkala, že se mi nelíbí, jak málo času spolu trávíme. Ale podle něj jsme spolu pořád. Ano jsme, doma, u televize a v noci, když spíme. Nechce jezdit na žádné výlety, v životě nebyl v Praze. Nechce do kina, do divadla. Max jednou za měsíc na večeři a to ještě autem, ani se neprojdeme. Jeho brácha prý s jeho holkou taky nic nepodnikají a nemají nic společného, že v tom nevidí problém. Ale bože, vždyť mi doslova sedíme doma jak pecky. A o víkendu jde buď chlastat s klukama nebo na celý den na ryby, druhý den to dospává. Ještě mi milostivě řekne, že můžu přijít, jakoby mi to dovoloval. Ale to je se vším. Nechci, aby mi každý týden nosil kytky, ale jednou za půl roku třeba natrhal hrst fialek pro radost, nechci dárky a nové vybavení do bytu, stačí mi klidně lízátko. Nechci každý den slyšet, jak moc mě miluje, stačí když občas řekne, že mi to sluší, že mě rád. Nechci večer slyšet větu: Dáme sex? Odpověď je jasná, nedáme. Prostě cení se snaha, ale u něj žádná není.
Víte co je úžasný? Víc času teď trávím s lidima v práci jak s ním, s kolegou, co máme spolu kabinet teď mluvím mnohem víc, jak s vlastním přítelem.
Když o tom přemýšlím, už jsem vlastně dlouho rozhodnutá, jen se toho pořád bojím. Mám ho ráda, on mě, ale to nestačí. Nechci mu ublížit, nechci zůstat sama. Je mi teď tak zle, že se nemůžu ani pořádně najíst, mám sevřený žaludek, svírá se mi hrudník. Nemůžu spát. Nevím, co dělat. Nechci to řešit před svátky, ale když počkám, tak si to možná rozmyslím a za chvíli budu zase ve stejné propasti

leeena_4
1. pro 2011

@jane84 Měla jsem taky takový vztah. Vlastně celý tvůj první odstavec popisuje soužití s mým bývalým. Odešla jsem. Moc ho to bolelo, mě ho bylo líto, ale dnes jsem ráda, že jsem to udělala. A to jsem odešla 5 týdnů před svatbou. Bylo to mnohem lehčí, než jsem si myslela. Dnes mám chlapa s jinými chybami 😀, ale takovými, které mi vadí mnohem míň, protože nejsou podstatné.
Mě je jasné, že jste o tom mluvili, ale já myslela říct mu: Pokus se to nezmění, odejdu od tebe, protože takhle žít nemůžu. Zkrátka poslední možnost pro něho a čisté svědomí pro tebe.
Já z tebe to rozhodnutí fakt cítím a proto jsem ti psala, že to není tak těžké, jak těžké se to zdá. Vlastně se ti ohromně uleví, bude to smutné, ale ta úleva bude mnohem silnější. Chápu tě a moc ti držím pěsti. Já si musela vzít lexaurin, když jsem mu to šla říct a zabalit si. Drž se, jsme tu pro tebe 😉

meiki
1. pro 2011

@jane84 ahojky Jani, drzim moc palůecky a myslim na Tebe. Nevim presne jak to naspat, ale proste na Tebe myslim, aby jsi se spravne rozhodnula asveho rozhodnuti uz pak nelitovala, at to bude to nebo to. Trosku asi vim jak se citis, my jsme s mojim manzelem na tom byli asi podobne, teda jeste v dobe kdy jsme spolu chodili. Zacali jsme spolu bydlet a nejak rychle to sklouzlo do hrozneho stereotypu a to byla hruza, opravdu jak manzele po 30 letech. My se rozesli a po necelem pul roce jsme se dali zase zpet dohromady a ta pauza alespon pro mne byxla ku prospechu a myslim si ze i pro neho. Rikam , ze od te doby beru meho chlapa i s temi chybami, protoze vim, ze bez nej byt proste nechci a nedokazu. Potrebovala jsem si proste toto uvedomit.
Ty treba zjistis, ze rozchod bylo to prave a lepsi a nebo jako ja, ze to nejde bez nej.

jinak holky, dneska jsem si dala trochu sokove terapie, nase malinke mesicni zlaticko ( v pondeli mel presne mesic) uz ma opravdu 5kg. Neuveritelne a to jsme z porodnice odchazeli s vahou 3670, takze za 3 tydny nabral nejakych 1300g

maximka33
1. pro 2011

@martinakl moc vám to na fotkách sluší 🙂 a koukám, že jsi bez brýlí, fakt ti to sekne!

maximka33
1. pro 2011

@martasl to je mi líto, ach jo, kdy to konečně vyjde?!

maximka33
1. pro 2011

@zandi78 tak to jsme na tom podobně, já už 15 měsíců od revize 😒 beru duphaston, ale jinak žádná změna..

mircisek
1. pro 2011

@meiki Tééééda Meiki to je teda šikovnej cvalíček. A to jsem měla pocit, že náš miláček nabírá hodně. 😅

maximka33
1. pro 2011

@lenka5731 Leni, já bych asi taky nešla 🙂

mircisek
1. pro 2011

@herbie No, my už se tady všichni třepeme na Tvoje svatební fotky. Jsme navnaděné jen z tvých profilovek 😎

maximka33
1. pro 2011

@berenik ahoj vítej zpátky!! odpočinek byl třeba, viď? a co ten duphaston, to ti říkali brát ho až po ovulaci? já s tím mám problém, protože vím, že ovluluji později..

maximka33
1. pro 2011

@jane84 Janičko, je to hrozně těžké rozhodnutí. ale myslím, že se na to díváš správně, pohledem toho, kdo má před sebou ještě hodně let na to, aby žil takhle usedlý život. moje maminka má podobného manžela. a trápí se tím od mých 7 let.. teď by se zase chtěla rozvádět, ale prostě v 60 už to není tak jednoduché... myslím,že po světě chodí víc chlapů, kteří by tě udělali šťastnější. jsi ještě mladá, čas máš. moje kámoška zažívá něco podobného,, ale jí je už 34 a vlak s dětma ujíždí...

maximka33
1. pro 2011

@leeena_4 teda, 5 týdnů před svatbou, to je odvaha. a po jak dlouhé době jste plánovali svatbu?

maximka33
1. pro 2011

@meiki tak malý krásně přibírá, určitě máš výborné mlíčko 🙂

meiki
1. pro 2011

@mircisek ja zase mela pocit, ze nejak moc nepapa 😀 😀 , ze se mi prsa prestali trochu nalevat, ze je tam min mlicka 😀 😀 😀 a ted si dal 130 (vazila jsem) a jeste by bylo 😀 😀 , jsem zvedava kolik bude mit na kontrole v 6 tydnech a co nam dr rekne. A to opravdu jen kojime.

meiki
1. pro 2011

@jahudka80 ahojky koukam, ze jste tu resili bramburky a jine neresti, bohuzel u nas obcas bramburky jsou a malej je ma moc rad, ale opravdu je to jednou za uhersky rok a malyho hlidam, aby jich moc nesnedl, kdyz uz treba mame nejakou oslavu, tak aspoon malinko mensi zlo, ze koupim radoby pro deti bramburky. nekdy se u nas objevi, protoze manzel je opravdu zboznuje, ale on si to muze dovolit, on to pak vybeha vysportuje. A hranolky? JJ ty taky obcas, ale delam je vzdy v troube, takze smazene ve fritaku nejsou, v troube trosicku pokapane olivovym olejem a ted budeme mit od tefalu hrnec acti frei, tak to taky nebude tak hrozne.
a jinak blahopreji k ms 😉

mircisek
1. pro 2011

@meiki Tak o tom hrnci mi pak poreferuj, manžel ho chtěl koupit. Ale prý v něm nejdou dělat řízky a květák, tak jsem zvědavá na zkušenosti. 😎
Já zrovna čekám na dodávku kuchyňskýho robota a parního hrnce. Odešel mi skoro celej mixér, tak jsem koupila robota, tak jsem zvědavá, jak to bude fungovat a u toho parního hrnce bylo tolik pozitivních recenzí, že mě to nakonec přesvědčilo. Teď u příkrmů se bude hodit. 😀

ladydi
1. pro 2011

Ahoj holky, dlouho jsem e neozvala, ale vše tak nějak +- při starém a co chodím do práce, tak jezdím domu večer a pak padám za vlast. Občas najuknu a přečtu si, co se tu děje alespoň.

@jane84 jak píšou holky, rozhodně ych to nelámala přes koleno. Asi bych si s ním vážně promluvila a dostal by poslední šanci, pokud bych to teda vůbec chtěla. To je taky otázkou. V každým případě je to Tvé rozhodnutí a prostě máš ještě šanci celkem bez problémů vycouvat. Když jsou děti atd. tak už to není tak jednoduché. Držím Ti palečky abys byla šťastná a spokojená. To je to nejdůležitější a jak píšou holky, chlapů chodí po světě spousta a každej je kapku jinej 😉 musíme si každá najít to co nejvíc pasuje k naší povaze, nikdo však není bez much 😉

barbarucha
1. pro 2011

@jane84 Ahoj Jani, to je dobře, že píšeš. Já od bývalého manžela odcházela, když mi bylo 31 a myslela jsem si, že tím končí svět. Ale někde uvnitř to byl vlastně hrozně velký boj o život.
A do půl roku jsem potkala naprosto úžasnýho chlapa, kterýho jsem si teď v létě vzala a se kterým probíhá všechno to snažení.
Já myslím, že na tom vztahu je hrozně důležitá VŮLE dělat dobré věci pro toho druhého, i když já sám(a) je nepotřebuju. Pokud se snažíš a komunikuješ jenom ty, tak to prostě fungovat nebude. Zdá se mi, že většina mužů si opravdu všimne, že je něco špatně až v momentě, kdy se odstěhuješ. Do té doby můžeš říkat co chceš a stéká to po nich. Já mám to štěstí, že můj současný muž je vnímavý a naslouchá. Ne 100%, ale umíme spolu komunikovat. Takže i když je nějaká krize, vím, že je to tak, že teď něco řešíme, ale že je to prostě proces, ne rozpad. Pokud je veškeré úsilí jednostranné, tak se za prvé nikam nedostanete a za druhé ten vztah stejně skončí a to ve chvíli, kdy už budeš vyčerpaná tak, že prostě nebudeš mít už ani jednu kalorii energie, kterou bys mohla do toho vztahu ještě dát. Příjde mi, že jsi na tomhle poklesu a nemáš k tomu bodu daleko. Je to brodění se bahnem vlastní duše, strašně zranitelné období, které ze všech stran drsně zkouší tvoji vlastní sebehodnotu. Ale je to hodně zdravé a očistné. A tvoje srdce je dobrým průvodcem, který ví přesně, co potřebuješ. Pokud by ti pomohlo moct mluvit nebo mlčet nebo obejmout naživo, tak myslím, že taky nejsem daleko. Objímám. Budem tady celou dobu, kterou budeš potřebovat.

barbarucha
1. pro 2011

@lenka5731 Ahoj Leni, já bych takovýho gyndaře, který mi říká bludy ohledně života a smrti mého miminka vyměnila. Protože, ať by mi pak později v těhu řekl cokoli, měla bych problém mu věřit 😒
V těhu je jedna z nejdůležitějších věcí psychický stav matky. A pokud jsou problémy, tak se člověk potřebuje opřít o někoho, komu věří, jinak bude furt ve stresu. No ne?

lenka5731
2. pro 2011

@barbarucha Ahoj, já ho vyměním každopádně, už mu nevěřím, po tom všem, co jsem s ním od července absolvovala, není divu. Jen to nebude v nejbližších týdnech, ale nejspíš až po NT screeningu, jestli se ho dočkáme, na ten bych měla jít první týden v lednu. 🙂 Chci počkat, jak se teď ta situace vyvine (miminko, hematom).

leeena_4
2. pro 2011

@maximka33 byli jsme spolu 5 let

barbarucha
2. pro 2011

@lenka5731 Jasný 🙂 To je dobře, že už tě pustili a nekrvácíš. Tak se šetři. Kašli na předvánoční úklidy a tak, bordel nevadí, důležitá je láska 😉

barbarucha
2. pro 2011

@leeena_4 Taky jsem po bývalém manželovi 4 týdny před svatbou mrštila prstýnkem neb vylezl na světlo průser z minulosti. A on mě pak přemlouval a přemlouval, až jsem si ho vzala. A byla to velká, VELKÁ chyba 😎

leeena_4
2. pro 2011

@barbarucha naprosto chápu. Já jsem šťastná, že jsem si ho nevzala a bylo to jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě. Ale i u nás to zrálo skoro 2 roky, než jsem toho byla schopná. To jsou životní zkušenosti 😀

berenik
2. pro 2011

@maximka33 dekuji za privitani 🙂 Ten Duphaston jsem si az po ovulaci nasadila sama. Doktorka mi rekla od 17DC, jenze to mi minule spis rozhazelo cyklus (proste minuly cyklus byl divny - bud anovulacni nebo to bylo Duphastonem). Tak jsem se rozhodla ho nasadit az po ovulaci. Delam to, ale na vlastni pest, nemam to zkonzultovane s Dr! Ted jsem 8DPO a zatim zadne spineni.

jahudka80
2. pro 2011

@meiki 😀 jj brambůrky to bylo téma 😀
@jane84 škody že jsi neslyšela teď co říkali v sama doma, že se vztahy rozpadají okolo svátků. Že právě člověk těžko kupuje dárek neharmonickému partnerovi 😠 .

No nic holky jdu věšet záclony holky usly tak ať to stihnu, furt se člověk jen honí a lítá ☹ ať žijou šťastné a veselé 😠 😀

mpetula
2. pro 2011

@jane84 Ahoj Jani, dnes prosím o 1DC, nebo stačí zítra 2DC ☹ Děkuji

jane84
2. pro 2011

@jahudka80 u nás to na ty svátky asi vygraduje. Držte mi palce, o víkendu si s ním promluvím, ne-li ještě dnes večer. Musím. Není mi vůbec dobře, snědla jsem dnes jen 4 sušenky a to jsem se musela nutit, tento týden jsem shodila 2 kg a dochází mi síly. Takže doufám, že se mi uleví a přestanu se celá třást. Mluvila jsem i s našima, že se asi vrátím domů. Tak aspoň, že mám kam.
Jinak jo, obejmout bych potřebovala, ale snad se uleví tím rozhovorem

leeena_4
2. pro 2011

@jane84 Kočičko, kdyžtak tady někdo určitě bude, kdybys potřebovala podpořit. Ale většina je toho bohužel jen a jen na tobě a pomoct se nedá. Posílám spoustu energie a uvidíš, že to bude snažší, než si teď představuješ. Hodně štěstí!

kixi
2. pro 2011

@jane84 drzim take pesti Jani, promluvit si o tom je to nejlepsi reseni...dej si treba dvojku vina, uklidnis se, neco i sezobnes...musis byt silna...osobne si myslim, ze se ti potom hodne ulevi...tak mysli jen a jen na to...ja myslim na tebe 😉