Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

vanilka31
26. čer 2012

@barbarucha Držím pěsti, to jsou dramata. Ale za chvíli tě konečně čeká první velký utz ne (myslím že probíhá kolem 16tt..?), tak pak by měla konečně přijít psych. úleva.
Jinak špinit v těhu můžeš, možná to máš z nějaké námahy.

vanilka31
26. čer 2012

@leeena_4 Ahoj, můžu se zeptat, do kterého týdne jsi brala po IUI Utrogestan na podporu těhu? Díky

leeena_4
26. čer 2012

@vanilka31 ahoj jasně. Myslím, že do konce 10tt 😉

vanilka31
26. čer 2012

@leeena_4 Díky za odpověď. Všude čtu, že se má brát tak do 12tt, někdy i dýl, tak jsem zmatená, co je vlastně pravda. Ale píšeš do 10tt, tak stačí asi i kratší doba..

majjka24
26. čer 2012

@vanilka31 mě dr říkal že utrogestan se může do konce 13 tt, pak už to nemá smysl 😉

leeena_4
26. čer 2012

@martinakl Přečetla jsem si popis situace u vás a je to stejné jako u mého bývalého. U nich v rodině bylo normální chovat se k sobě takhle ponižujícím způsobem a tak se tak choval i on ke mě. Taky jsem se bála už ozvat a po rozchodu jsem zjistila, že to dělal té ženské přede mnou i ženské po mě. Byli jsme se poradit. On to uznal, odjela jsem na pár dní pryč, prosil mě, ať se vrátím, že se změní, že si to uvědomuje a bude na tom pracovat, ale za pár dní už mě zase ponižoval. Neříkám, že to je tvůj případ, že to musí být stejné, jen píšu svou zkušenost. Ono vzory pochycené v rodině se strašně těžko přeučují i když o nich ten člověk ví, uvědomuje si je a pracuje na nich :-/

leeena_4
26. čer 2012

@vanilka31 Jsem živoucím příkladem, že to do toho 10tt stačí 😉. Ono pak už funguje placenta 😉

ladydi
26. čer 2012

Ahojte holky, tak se hlásím po pár dne, že jsem stále živá a snad i zdravá.

@martinakl co to čtu, holka... 😒 Je to darebák, ale pokud bude souhlasit, tu poradnu bych zkusila, ale jinak asi nemá moc smyslu se trápit. Jinak my se s manželem takyy znali rok a byla svatba a popravdě rozhodně nelituju, takže nic unáhlenýho to nebylo.

froka
26. čer 2012

@majjka24 jj, souhlasím, podporuje funkci žlutého tělíska a právě to v cca 12tt nahrazuje plně placenta.

ladydi
26. čer 2012

@vanilka31 @leeena_4 holky, já beru Duphaston 3x denně a beru ho ještě pořád, od příštího týdne už jen 2x denně co doberu vše co mám doma a pak už brát nemusím, takže ono je to asi hodně individuelní a záleží na gyndrovi.

vanilka31
26. čer 2012

Děkuji za odpovědi, holky. Kdy ale přebírá hormonální funkci placenta, to asi nikdo přesně nezjistí, že.

lenickan
26. čer 2012

@martinakl já to průběžně čtu, ty Tvé příspěvky o vašem vztahu, jediné co Ti můžu říci, že s miminkem to bude ještě horší. Teď je v bříšku a je "hodné", ale pokud budete mít křiklouna, v noci se nevyspíte, přes den klasickej kolotoč a to bude hodně fakt hodně náročné, ze začátku určitě. Budeš potřebovat jeho pomoc, nebo aslespon klid, abyses nemusela starat ještě o něj to co píše
@simko77 je radikální a určitě bych neváhala nebýt miminka na cestě... ale ty musíš cítit zda je reálná šance na zlepšení, zda vůbec on CHCE a má VŮLI.
Z mé zkušenosti pro vztah je první rok od narození mimi pěkný záhul, oba jsou vyčerpaní, vše se změní, není čas jeden na druhého, musíte být doma, málo kam se může... je to fakt zásadní změna a člověk se musí hodně omezit... a pokud není ochoten dát méně hudbu, když ho požádáš no tak nevím, no... s miminkem se bude muset omezot fakt hodně...

lenickan
26. čer 2012

@vanilka31 placenta je plně vyvinutá od cca 12tt.

vanilka31
26. čer 2012

@lenickan Aha a nevíš jestli od začátku 12 tt nebo od konce nebo to je jedno?

lenickan
26. čer 2012

@vanilka31 jee hele to nevím, dle mne je to individiuální, ale dr. na UTZ vidí jak je placenta vyvinutá i jaká je její poloha, to ti jistě řekně

vanilka31
26. čer 2012

@lenickan Díky moc za odpověď. No ve čtvrtek jdu k dr., tak se určitě zeptám, jak to vypadá s placentou.

lenickan
26. čer 2012

@vanilka31 kolikátý jsi tt? A přirozeně?

turcice
26. čer 2012

@martinakl ahoj Martí...s chlapama je to moc těžký...i já mám za ebou šílený časy... 😒 jen jsem ti chtěla napsat že ted to asi vnímáš daleko více a nemyslíš jen už na sebe ale i na prcka...pokud máš pocit že se to nelepší a že ti jeho chování vadí,rozsekni to..je to hodně težké..i pro mě tenkrát a to byl už malej na světě...dnes jsem ale ráda že jsem to udělala...dá se říct že to bude věčný kolotoč nadějí.kdy to bude chvilku dobrý a pa zase stejné...a myslím,že to není tím že jste do toho hupsly hned tak rychle..je to v povaze člověka...ještě bych možná zkusila to jak tady holky psaly že bys na nějaký čas odešla...vypadá to,že ten tvůj manžel také s něčím bojuje uvnitř v sobě a vylévá si vztek na všem kolem..ta poradna by nebyla marná nebo si ještě promluvte..řekni mu co tě trápí a co ti vadí..třeba i z něj vypadne co ho tíží..možná má obavy z budoucí role otce..už se to blíží a i ty si více napjatá...Moc vám držím palečky

vanilka31
26. čer 2012

@lenickan No ještě jsem to tu oficiálně nepotvrdila, pač mám za sebou už nějaké neúspěchy, chtěla jsem to radši říct až po genetických testech (kterých se děsím). Jsem právě 12tt a stále čekám, jak se to těhu rozvine tentokrát. No tady to ale říct můžu.
Jinak jsem byla na IUI, ale spíš to vypadá, že se zadařilo přirozeně ještě před výkonem. Partner má normospermio, ale já mám nepravidelnou ovulaci, klidně 1x za dva měsíce, tak proto inseminace.

turcice
26. čer 2012

@lenickan držím palečky aby to dopadlo dobře když máš ten vnitřní pocit 😉 😉 😉 😉 😉

turcice
26. čer 2012

ahoj holky tak mrška pomalu odchází... 😉 a já si objednala ovulační testy jelikož fakt nevím kdy ovulaci mám 😉 bývá to tak kolem 10-15 DC????holky poradte jak mám ty ovulační správně 🙂 🙂 🙂 používat

vanilka31
26. čer 2012

@lenickan Ovulaci jsem měla až 25. dc, tak nevím, jestli to bylo clostilem nebo má vlastní opožděná. A Pregnyl jsem si nepíchla, vykašlala jsem se na to, tak IUI nebylo úplně přesně načasované.

turcice
26. čer 2012

@misacik ahojky..zadařilo se po první ms...ale nečistily mě po tom mikropotratu...Dr říkala tak 3měsíce...no a to nové těhu nedopadlo také dobře,skončilo jako zmlklé v 11tt...to už mne revize neminula 😒 momentálně mám první porevizní ms a počkám ještě na jednu a pak začneme zkoušet 😉 😉 😉 😉

misacik
26. čer 2012

@turcice
Aha, tak to jo, když Tě po prvním mikropotratu nečistili, tak tam je to jedno, ale u revize je to jiné, to je jasné. No právěže ty názory a doporučení lékařů se hodně liší, někteří říkají, že stačí šestinedělí a může se zkoušet, někteří doporučují počkat aspoň na první menstruaci a někteří doporučují minimálně 3 měsíce a více počkat, tak člověk pak neví, co je správné a tady na koníkovi mají holky taky různé zkušenosti, jak a kdy se jim to po revizi povedlo. Já jsem byla na revizi 23.3.2012, už mám za sebou 2 porevizní MS a taky jsem se na základě zkušeností žen tady z MK rozhodla, že po té druhé MS to zkusíme, takže už jsme ve fázi zkoušení, tak uvidíme, ale člověk má asi pořád ten strach a ptá se, kdy je ta ideální a vhodná doba, aby k tomu třeba nedošlo znova viď? Ale musíme věřit. Taky Ti držím moc palečky 🙂
PS: Máš třeba nějaké kamarádky, nebo známé, které si tímto prošly, myslím, jaké mají třeba ony zkušenosti s dalším otěhotněním po revizi, kdy se jim zadařilo, kdy začaly zkoušet atd. Děkuji.

kopretina22
26. čer 2012

@misacik Přestaň se trápit tím,kdy to zkoušet znova - pokud se cítíš dobře,tak se těhu nebraňte a uvdíš,kdy se zadaří....My jsme to neřešili ani v šestinedělí - gynekolog mi řekl,že by bylo fajn,kdybychom to začali zkoušet až budou výsledky z hematoogie,ale že je stejně mizivá šance,že bych otěhotněla v šestinedělí.....My to prostě neřešíme - když je chuť,tak je sex,když není, tak se do něj nenutíme ani když tuším,že bude ovu....měřím si BT,abych měla přehled,ale nic víc - žádné ovu testy,žádné bláznění,ale každá to vnímáme jinak....já mám takový vnitřní pocit,že by mi takový život nepřnášel žádnou radost a když vidím kolem sebe páry,které se kvůli "vyrábění"dětí hádají,tak mi je z toho smutno.....Ale jak říkám - kadý to vnímá jinak 😉

zinevra
26. čer 2012

@misacik vsude rikaji neco jineho. zalezi na tom, jak se citis ty. my pockali 2 ms a dal je to uz na prirode 🙂 Nechces se pripsat do tabulky?

turcice
26. čer 2012

@misacik já bych to také moc neřešila pokud se cítíš dobře,myslím že ty 2ms jsou v pohodě počkat a kolikrát se zadaří dříve a také je vše ok 😉 vždyt kolikrát žena otěhotní po porodu hned po šestinedělí nebo i dříve a na svět přijde zdravé miminko 😉 😉 😉 My jsme se tedy dohodly že také počkáme na ty 2ms ale já bych klidně zkusila dříve ale manža je opatrný 😉 A to mi ted ten Dr v Gennetu říkal čekat 6měsíců!!!!!Jinak mám kámošku co minulý týden porodila zdravého chlapečka a před tím měla zamlklé těhu v 10tt s revizí,počkaly jednu ms ale zadařilo se až po 2ms a vše ok 😉 😉 😉 😉

misacik
26. čer 2012

@kopretina22
Já vím, že to vypadá, že to moc řeším, ale ten strach z toho, že by se mohla situace opakovat je hodně velký nepřítel ☹ Samozřejmě vím, že je nejdůležitější hlavně to, abych se já sama na to cítila a byla jsem připravená, ale přece jenom je důležité vědět, kdy je žena po fyzické stránce v pořádku víš? Tak jsem to myslela, aby se to neuspěchalo po této stránce, i když i já si říkám, že pokud to má vyjít, tak to výjde, tak uvidíme 🙂

eva518
26. čer 2012

@danaho To mě mrzí a chápu to. Mě také nedělá dobře, když vidím těhotné nebo maminky s kočárkama, ale doufám, že se to brzo změní. Já jsem taková, že jsem radši, že skoro nikdo nic neví a nelitují mě. To by mi asi vadilo víc. Já jsem teprve 6 dní od té hrůzy a je to ještě hodně brzo na to netrápit se... ☹ Budeme čekat spolu a určitě to brzo dobře dopadne. Chci tomu věřit. 😉

misacik
26. čer 2012

@zinevra
Já vím, že to záleží především na mě, každá žena je jiná, každá to cítí a bere jinak, to je jasné. Vím, že to asi moc řeším, ale strach je silnější, i když i já si říkám, že pokud to má vyjít, tak to výjde 🙂 Jakou tabulku máš na mysli? Nemám s ní žádné zkušenosti, co je k tomu potřeba?