Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mpetula
11. říj 2012

@maximka33 Ahoj, tak to tento měsíc IUI budem podstupovat asi společně 🙂 Jdem do dalšího kola, ale já bez stimulace. Zítra jedu na UTZ a když to bude k tomu, tak příští týden, myslím si tak středa, čtvrtek jdem na to. Tak si budem navzájem držet palce 😉 Teď mě tak napdlo, ty nemáš normálně ovulaci, nebo proč bereš clostilbegyt? A to jsou prášky nebo injekce? A to se může takhle hned znovu to užívat? Ptám se proto, že když jsme začali řešit problém s otěhu, tak mi doktor z centra řekl, že na IUI bych musela stimuovat taky jako na IVF a musel bych mít před dalším každým pokusem tři měsíce pauzu, kvůli stimulaci. Já nevim, každý doktor ti řekne něco jiného. Ale teď už vím, tedy si myslím, že ten co mi to řekl, že nás chtěl za každou cenu nacpat do IVF a taky se mu to povedlo. Jen po druhém pokusu jsem řekla dost. Být na něm, tak už mám za sebou tak čtvrté IVF 😠 Ale zítra se pozeptám na tu stimulaci, páč šance je asi větší a tím že do třetího IVF chcem jít až únor/březen, tak by jsme příští měsíc mohli zkusit IUI se stiulací. No to mě teď tak napdlo, zítra se zeptám 🙂 Jsem se nějak rozepsala 😅

maximka33
11. říj 2012

@mpetula jéé tak to je prima, budem si držet palce! beru clostilbegyt,protože pomáhá k ovulaci. u mně není vždy cyklus s ovulací, takže takhle je to větší jistota. ale stejně to poprvé bylo připraveno až 19. den cyklu. hlavně že to Pronatal nevzdal. Clostilbegyt je 10 tabletek, které se berou 3.-7. den cyklu. má se to brát maximálně 6 měsíců, tolikrát to určitě zkoušet nebudem.určitě existuje i jiná stimulace, kámoška si měla píchat injekce. prý jsou šetrnější než prášky. určitě se poptej. a jakou máš pojišťovnu? a do jakého CARu chodíš? jinak prozatím jsem platila jen za jednu injekci, co si píchnu, až mi to přesně spočítají na dozrání vajíčka cca 360 kč.

maximka33
11. říj 2012

@mpetula a co zkusit ještě jiný car? taky jsme nezůstali u prvního, protože měli dlouhé čekací lhůty.

mpetula
11. říj 2012

@maximka33 Aha, tak to já mám ovulaci každý měsíc - abych to nezakřikla 🤐 a docela pravidelně. Já už chodím do jiného a tam právě zkoušíme nejdříve IUI, do IVF se mi zatím nechce a tam mě právě ani nenutí. Zatím jsme se dohodli tak, že necháme moje tělo odpočinou od hormonů. Ale to už si odpočalo, tak by se to mohlo třeba zkusit trochu poškádlit 🙂 No zítra se zeptám. Jinak za IUI platím1000kč a ještě jsem posledně platila 150kč za Pregnil (myslím že to je pregnil) na ty vajíčka. Ale pojišťovna neplatí nic, nemají smlouvu s VZP, tak jsem i měnila pojišťovnu, právě kvůli IVF - je škoda, když máme ještě jeden pokus, tak ho nevyužít. Ale tady IUI asi normálně moc nedělají, co jsem koukala a bavila se s nima, tak spíš dělají IVF, dárcovství vajíček atd. Zatím tam potkávám samé cizince a docela i starší páry....

maximka33
11. říj 2012

@mpetula jj o vzp to vím, navíc jako jediná pojišťovna bere IUI stejně jako IVf, takže jsou to parchanti.. jsou to nesrovnatelné věci.a kde jsi? já v Praze. pro cizince v tom Pronatalu mají i hotel 🙂 ale i k normálním pacientům se chovají skvěle, nemůžu si stěžovat. který DC jsi?

vanilka31
12. říj 2012

@luuc_2012 Máme to podobně. Mám vymyšlené jméno a rodina mi do toho kecá, moc se jim to nelíbí a partner taky není úplně u vytržení.

vanilka31
12. říj 2012

@kacule34 Ahoj, také jsem to tak jednou měla. Na utz byl jen gestač. váček a na další kontrole beze změn, spíš horší.

kopretina22
12. říj 2012

@kolino @eva518 Holky, díky 🙂 Snad to vyjde 🙂 Jsem 12DPO a po MS zatím ani památky.....počkám do pondělí, úterý.....co kdyby náhodou MS dorazila,ať nejsem zbytečně zklamaná,ale graf vypadá ukázkově 😉

luuc_2012
12. říj 2012

@vanilka31 takže to ještě bude boj s jménama?

ladydi
12. říj 2012

@kopretina22 Tys vydržela netestit?? 😕 😀 Jsi teda skála. To bych nedala, už bych testila, měla jsem teda prvního ducha 13DPO, ale stejně 😀 vypadá to moc dobře, tak tfuj tfuj 😉

@vanilka31 prď na rodinu, jména si vyberte vy dva. Na mě taky když jsem přišla s Magdalénkou všichni jako cože, no a teď jsem řekla, že to bude teda kluk a oni a tak si to ještě s tím Vašíkem nerozmyslíte? No nerozmyslíme. Oni si zvyknou, neboj.

ladydi
12. říj 2012

@kacule34 vítej u nás, uvidíš, jak já říkám, neházet flintu do žita a zároveň se v koutku duše začít smiřovat. Je to peklo, ale řekni si to takhle, kdyby se mělo narodit miminko nemocné a postižené, bylo by to mnohem horší, takhle příroda to případně zařídí v čas a sama. Nepomůže to na 100% ale když se nad tím zamyslíš, tak je to fakt takhle pak lepší. S bolestí pomůže jen čas. A koukni do tabulky, je nás tu spousta takových a spousta už má miminko a nebo čeká 😉

kacule34
12. říj 2012

@ladydi já vím...... ☹

luuc_2012
12. říj 2012

tak hned po ránu když jsem vyšla z ložnice do chobdy bytu jsem dostala facku ředidlem, začali nám včera malovat v baráku a asi i něco natírají, můj těhotenský čich trpí, tak jsem se zavřela do obýváku a myslím že i pes který spal na chodbě tak je trošku sjetej :D pokud v tom smradu budou pokračovat budu se muset na pár dní odstěhovat, je to fakt síla 😒

mpetula
12. říj 2012

@maximka33 To tady taky se chovají hezky a mile 🙂 to jsem jen konstatovala, protože když jsem chodila do Iscare, tak tam jsem tolik cizinců neviděla. Chodím do Prague Fertility Centre, je to na Praze 7 takové malé centrum. Ale je tam prý moc dobrý embryolog, snad jeden z nejlepších. Jinak dnes jsem 8DC. Pronatal je taky prý dobrý, co já vím, tak tam právě dělával ten pan embryolog a ta paní doktorka ke které teď chodím. No a teď s pán udělal vlastní car. Dnes je toho tolik, že člověk ani nevím kam se vrtnout. Jak jsem chodila k tomu doktrovi před tím, jak jsem psala, tak ten měl také svoje centrum.... opravdu se to nějak rozmáhá, ale myslím si i proto, že sem jezdí fakt dost cizinců, to tady mají asi levnější, nevím... A ty jdeš tedy ve středu na UTZ?

mpetula
12. říj 2012

@maximka33 Teď jsem koukala, že jsem stejný DC 🙂 A ty míváš ovulku takto dýl? Jako že jdeš na ten UTZ až nějaký
13 DC, to u mě by bylo už asi pozdě, teď jsem to počítala a já minulý měsíc šla už 12DC. Ještě, nevíš jak je to s délkou cyklu a ovulací? Já mám vždy cyklus tak 30 dní a tentokrát už ms dorazila 25DC, tak snad už nebude po... To mě teď tak napalo.

m_artasek
12. říj 2012

@mpetula Ahoj, tak budeme mít asi IUI spolu ve stejný den. Já jsem dnes 9DC, byla jsem ráno dnes na ultrazvuku, jsou tam 2 folíky, lepší na levé straně a to mě těší, protože na pravý straně nemám vejcovod a v pondělí znovu na ultrazvuk a ve středu nejspíš IUI. Říkal dnes pan doktor, že sliznice ukázková 9 mm a ten větší folík na levé straně 15 mm, tak jsem ještě vyfasovala včeličky a do pondělí mám píchat.

mpetula
12. říj 2012

@m_artasek Ahoj, tak to je super, to tady budeme tři 🙂 A čím stimuluješ?

m_artasek
12. říj 2012

@mpetula Stimuluji Merionalem a bude to moje druhé IUI. Snažím se být v pohodě, ale někdy přijde splín ☹

mpetula
12. říj 2012

@m_artasek Moje je to třetí IUI a už mám za sebou dvě IVF, já jsem docela v klidu. Jako doufám že by to třeba mohlo vyjít, ale nějak na to nespoléhám. Beru to spíš jako takové řešení naž bude třetí IVF, že nesedím s rukama v klíně a nečekám 🙂 Tak bych to tělo mohla tímto oblbnou a mohlo to třeba zrovna vyjít 🙂 Do IVF se mi zatím nechce. Ale to víš, že to na mě taky někdy padne a je mi ouvej, ale tak se vybrčím a jdeme dál. Jednou to prostě musí klapnout a všechny se dočkáme 😉

ladydi
12. říj 2012

@kacule34 z mojí zkušenosti je to tak, že vybrečet se a vypovídat se, doma většinou nikdo moc dlouho nechápe Tvůj smutek a mě tady holky strašně pomohy . Manžel mě chápal asi týden, pak ho to přešlo a nechápal moje smutky. V den revize jsme se i pohádali tak, že jsem mu řekla, aby ho ani nenapadlo si pro mě do tý nemocnice přijít a utekla jsem mu z auta. Takže nic si z toho nedělej pokud Ti občas trochu rupnou nervy. Ono bude časem lépe, neboj 😉 Já mám výročí od revize teď 14.10. přesně před rokem jsem byla touto dobou KO, jako teď Ty.

froka
12. říj 2012

@kopretina22 Noo, tak to vypadá fakt skvěle 🙂 Opravdu ukázkový grafík i s implatačním poklesem, což by znamenalo, že už včera mohl být dušík. No holka, máš teda výdrž, že jsi ještě netestla, ale vidím to fakt nadějně! Přeju, ať je to tam! 🙂

kopretina22
12. říj 2012

@froka @ladydi Jsem fakt zvědavá,ale nechci žádné duchy,ale pořádné dálnice, pokud tam teda fakt něco je 😉 Měla jsem hektický začátek týdne a teď jsem byla dva dny v Praze na školení,takže testování šlo fakt mimo mě.....možná se dneska stavím pro testy,kdybych náhodou nevydržela a zkusila testnout v neděli 😉

froka
12. říj 2012

Ahoj holky, tak pondělní kontrola se pomalu blíží a já má už nervy skoro v kýblu. Dnes jsem 9+2, to jsme posledně zjistili konec. ☹ Mám fakt strach. Manžel má noční, tak jsem kontrolu posunula až na odpoledne, aby mohl jet se mnou, protože kdyby něco, tak bych to asi cestou zpět naprala někde autem do zdi. No snad bude vše v pořádku a prcek se tam bude hezky vrtět. 🙂

froka
12. říj 2012

@kopretina22 Jo rovnou dálnice, no jasně, skromnost stranou 😀 Ale fakt to vypadá dobře. Všechny tu budeme napjaté a čekat na tvoje testování. 🙂

lenickan
12. říj 2012

@froka Ahoj, úplně tě chápu co prožíváš!!! Je dobře, že jde manžel s tebou. Neboj se bude to dobrý - ta smůla už tě musí opustit... věř!

ladydi
12. říj 2012

@kopretina22 máš můj obdiv, já bych to nedala 😀 moje druhé jméno je testovací maniak

@froka nemysli černě, to víš že to bdue OK. Taky jsem měla šílený strachy, ostatně je mám dodnes na každý kontrole. Na jednu stranu se tam těším a na druhou jsem hotová strachy, aby mi gyndr neřekl něco špatnýho. Mě čeká kontrola až 24.10. takže já si ještě musím počkat. Bude mi dělat stěry zase na toho strptokoka a stafilokoka, co už u mě jednou našli v nemocnici a podle toho co jsem se kde dočetla, tak těžko asi někam odkráčely 😠 Jinak manžel je kabrňák, to ten můj jen čekal tiše v práci až se ozvu jak jsem dopadla.

turcice
12. říj 2012

@kopretina22 jůůů to vypadá velice nadějně 😉 😉 😉 No tak šup šup a testni 😀 ty nás takhle napínáš???

turcice
12. říj 2012

@froka Kačenko přesně vím...jak to cítíš..ale opravdu věřím že to bude už jen v pořádku zlato 😉 😉 😉 😉 😉

turcice
12. říj 2012

Ahojky holky..začíná to tady být zase zajímavé a napjaté 😀 Jsem fakt zvědavá kdo se přidá do horní tabulky 😉 .Jinak jak se tady řešily jména..tak manža mi dnes řekl že ještě se holčička může jmenovat Lucinka 😉 Takže Amálka nebo Lucinka?????Na nic jiného nepřistoupí 😀 😀 😀 a jméno pro kluka??No to vůbec není potřeba prý 😀 😀 😀 😀 Tak jsem na to zvědavá 😉

ladydi
12. říj 2012

@turcice Za mě Lucinka z těchto dvou 😉 Jinak fakt že se to rozjíždí a já doufám že minimálně 4 holky přijdou s // 😀 protože nevím komu to přát dřív.