Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

natulaaa
15. čer 2010

mpetulko no musím stát nohama na zemi raději 🙂
Mpetulko,tak ted se ti budě těhulit mnohem líp,když víš,že genetika je ok 😉 🙂 😉 🙂 néééé? 😵

mpetula
15. čer 2010

Natul, jasný že člověk musí počítat se vším, ale ta šance že brzo budeš těhu je opravdu véééééliká 😀 Z toho že genetika je v poho mám radost, ale zase si říkám, tak proč se to stalo?!?! Víš jak to myslím... No ale budu věřit, že teď už to bude v pohodě, že to prostě byla jen blbá náhoda.

helcenka
16. čer 2010

Ahoj holky,
tak to mám za sebou. Ráno jsem v půl osmé naklusasa do nemocnice a večer v půl šesté jsem byla doma. Revizi mi dělal můj gynekolog, je moc hodnej, o své pacientky se stará sám, je tak domluvený i s nemocnicí. Manža se mnou poctivě čekal, protože jsem šla na sál až skoro ve dvanáct. Pak mě přivezli ze sálu a manža jel domů a za dvě hodinky jsem ho tam měla zase. Jsem ráda, že to mám za sebou, protože od čtvrtka to byl fakt dlouhý čas.
Sestřičky moc hodný a prý se uvidíme příští rok o patro níž (porodnice)...
Nejhorší zážitek pro mě ale byl, že se mnou na pokoji byla holka, která šla na dobrovolný potrat. Prý je na dítě moc mladá. Ještě že tam byl manža, jinak bych bulela celý den.
Odpoledne mi přijde brouček od babičky, tak už se těším.
Žádný testy mi dělat nebudou, protože už doma jedno dítě mám a bylo to první zamlklé těhu.
Tak teď se dám dohromady a půjdeme do toho znova. Třeba se to povede a k říjnovým narozeninám si dám nejkrásnější dárek.... 😉
Natul, taky blahopřeju. Vypadá to moc nadějně.
Za chvíli tady budeme samé těhu.

breberuska
16. čer 2010

Ahoj holky,pěkný den!

martas, úterý je za chvíli, už se těším na dobré zprávy!

mpetul, hlavně, že je genetika ok. je to všechno blbá náhoda, já si taky říkám, proč se to muselo stát...když doktoři řeknou že je to prostě náhoda, tak to člověka vůbec neuklidní, ale asi nám nezbývá, než se obrnit a říkat si, že smůly už máme vybrané dost a teď se ta blbá náhoda nestane...jinak je to fakt na zblbnutí ☹
helci, tak hlavně, že už si doma a je ti dobře, teda fyzicky...víš, jak to myslím, že nebyly komplikace a pustili tě brzo domů. S tou holkou na pokoji je to hrůza, to si fakt nedovedu představit. drž se, jak budeš mít doma broučka, hned bude veseleji, přijdeš na jiné myšlenky. a kdy začnete se snažením?

lichtakova
16. čer 2010

Dobré ráno, teda tady to srší optimismem 🙂
helcenko, to je děsný, právě z tohohle mám taky strach, že nakonec na tu revizi udu muset a taky se tam potkám s nějakou cácorou, co tam bude na potratu 😠

natulaaa
16. čer 2010

Dobré ránko 🙂
Helči to je fakt na zabití s takovýma ženskýma 😠
Mpetul mi včera na te klinice ten dr řekl,že zamlklé potraty se bohužel stávají ,že jednou se to stane skoro každé ženě ,říkal někomu i dvakrát i třikrát a pak je to v pohodě a mají spoustu dětí,a nikdo neví proč se to děje,Tak musíme věřit,já mám z toho ale taky strach,víc než z toho,že bych neotěhotněla,ale spíš z toho zamlklého,já si nechám zavést dvě embrijka ,tak už jsem si přinejhorším řekla,že kdyby se to stalo,tak zanikne třeba jen jedno,což se často stává,ale furt mi jedno zbyde,už spekuluju ruzně,ale nemužeme na to myslet,ale nedá se to,já vím,že když otěhotním,tak budu štastná,ale ten strach z potratu bude u mě asi převládat ☹

natulaaa
16. čer 2010

Lichti kukala jsem na tebe,jsme skoro stejně staré,no já mám 27 července 29 😠 ,docent te kliniky mi včera řek,že to už je věk na hraně,myslím co se týče těhotenství a vajíček,že pak už klesá jak počet,tak kvalita vajiček 😲 😲 😲 ,a my furt čekali,že je čas 😠 😠 ,dneska bych si do zadku nakopala 😵

vendulak
16. čer 2010

Dobré ráno všem! 😉
No holky ohledně toho proč se to stalo, tak mě taky samozřejmě bylo říkáno v CAR i v nemocnici že je to blbá náhoda, že to dělení je tak složitej proces že prostě nejde vždycky zvládnout, že je to normální, že takhle končí každé 3. těhotenství a že se to stane normálně párům a pak mají další 3 děti. No ale nedávno mi právě bylo řečeno že to mohlo být i vysokýma dávkama vitamínu E 😕 😢.
Helcenko jsem ráda, že už to máš za sebou, a snad až bude malý doma bude zase ještě líp! 😉 A musím se přiznat že trochu závidím že ten den co si nastoupila si šla hned domů 😕. Já do nemocnice nastoupila v pátek ráno a v pátek byla i revize a domů sem šla až v neděli odpoledne a v té nemocnici to pro mě bylo peklo, fakt nejhorší, k tomu co se stalo sem si tam připadala jak ve vězení a tak, děs. Příťa tam byl taky často se mnou, ale já byla úplně mimo a neuměla říkat nic jiného než "já chci domů, já chci domů, já chci domůůůůů!!!" 😢 No v nemocnici to pro mě bylo fakt nejhorší ☹.
Tý jo Natu ve 29ti už klesá počet a kvalita vajíček? 😕 Vždyť dneska těhotní i mnohem starší holky, a prostě je to teď tak "moderní" 😕

lichtakova
16. čer 2010

Natu, já bych to teda nebrala tak tragicky, když jsem se o tom naopak bavila se svým doktorem, že už teda nejsem nejmladší, tak na mě tak koukal, co blbnu, že naopak je to úplně v pohodě.
Co se týče těch MA, tak mi to říkal (sice jiný dr.) taky, že je to blbý, když se to stane zrovna u první gravidity a že až budu mít tři děti, že mi to nepřijde a vůbec tam k tomu přistupujou tak, že je to smutný, ale že se toho zas tak moc nestalo, asi do toho 12.týdne, tak to mě trochu uklidňje, ale přesně jak píšeš, strach budu mít stejně, ale já bych ho asi nejspíš měla, i kdyby se toto nestalo, jsem prostě taková, to je i asi dané prací, prostě mi to nedá, nemyslet na ty horší věci
bavila jsem se o tom se sestřenkou, má teďka po 13.letech druhé dítě z ivf, že jela na každou kontrolu se staženým zadkem, aby bylo všechno ok

lichtakova
16. čer 2010

@vendulak musíš to brát, že ti to klesá celý život....
kvůli tomu ale asi nebudem těhotnět v 16. letech....

vendulak
16. čer 2010

No to je mi jasný že klesá, vždyť ženy mají omezený počet vajíček narozdíl od chlapských spermií, ale zase mi to v tomhle kontextu vyznělo jako kdyby to měla být nějaká trága. A právě to myslím není, protože ženy dneska těhotní ještě v mnohem vyšším věku. Viz třeba Basiková 😀.

vendulak
16. čer 2010

Ale zase já jsem i ten opačný případ. O dítě jsme se začali snažit hned po škole v mích čerstvách 20ti. Teď je mi přes 22 a dítě 2 roky prostě vůbec nešlo. Povedlo se nám až za pomoci CAR a navíc jsme o něj pak ještě přišli ☹. Takže on ani ten nižší věk není výhra ☹. Bohužel 😒.

breberuska
16. čer 2010

holk, koukám, že řešíte věk...natu, to mně ani nenapadlo, že 29 je hraniční věk🙂 tak mně je 27 a myslela jsem si, že jsem ještě úpln¨á mladice, jak píše vendul, viz třeba basiková... 😀 a koukám, že dle medicíny se mi to taky krátí 😉 manžal chtěl dítě hned po svatbě a já jsem měla pořád čas... 😎

natulaaa
16. čer 2010

Holky neberte to tak vážně, viděla jsem dokument v televizi,kde právě popisovali,že žena je nejproduktivnější kolem 20 roku životu ,ale samozřejmě otěhotní i ve 40 ale statisticky je fakt,že já jdu ke třicítce a tudíš jsem tak v pulce

Na emiminu máme zrovna ted holku,no spíš ženu,má 38 a chtěla jít na IVF,vybrali ji vajíčka,ale pouze 5 a navíc žádné nepřežilo a jí taky řekli,že bohužel je to věkem a že ty vajíčka už nejsou tak produktivní,
Ale každá jsme jiná a některá má děti v pozdním věku a v pohodě,ale popravdě,že čím dřív tím líp

Tím jsem nechtěla říct,že jsme staré na miminka,to nééé,ale každá máme ty vajíčka jiná a někdo je má špatné už třeba dřív a tudíš se třeba nedaří,takhle mi to včera popisoval dr, a odkládání miminka třeba nad 35 let je špatné a tudíš je hafo ženských nemuže mít

lichtakova
16. čer 2010

@vendulak já si myslím, že když tohle všechno nezačneš řešit až třeba v 35, tak se pořád ještě dá. Jsi podobný případ jako moje kamarádka, ti se vzali taky nějak takhle brzo, chvilku se pokoušeli a pak se nechali vyšetřit a řekli jim, že se snažit můžou, ale že on má špatný spg a ona to taky neměla ideální, dlouhé a nepravidlené cykly, tak si řekli, že proč se další rok jen tak zbůhdarma trápit, šli do ivf, absolvovali ho 4x, teprv naposled se podařilo, z posledního zamraženýho embrya...
A když bylo matouškovi cca rok a půl, šla na kontrolu na gyndu, jen tak zběžně, že teda už zas 14 zpoždění, ale že u ní to nebylo nic neobvyklýho a byla těhotná, vůbec to nechápali ani jeden....

natulaaa
16. čer 2010

Vendul no tak jasné tak to nejde říct,kdo má v sobě nějaké problémy třeba s cyklem,nebo já,zužený vejcovod,to není věkem, a tak neotěhotní ani ve dvaceti ,to je bohužel tak,ale co se týče těch vajíček,tak tu jde spíš o ženy,které jsou uplně v pořádku a přesto jim nejde otěhotnět a ten duvod je třeba právě v těch vajíčkách, a věku chápeš,tak jsem to myslela

lichtakova
16. čer 2010

@natulaaa já myslím, že je hlavně blbost říct ženský, která se snaží o dítě a není jí ještě ani třicet, že je stará...

lichtakova
16. čer 2010

jen doufám, že do pátku nějak přestanu krvácet, abych mohla jít na ten utz ☹

vendulak
16. čer 2010

Natu jo jo chápu 😀

vendulak
16. čer 2010

To jsem si ještě vzpoměla na babinetu jsme měli holčinu co už tedy jedno dítko měla a o druhé se začali snažit když malé byli ani né dva a jí 22 let. Nešlo to znovu. Tak asi ve 23 nebo 24 taky došli až do CAR kde zjistili že má vysoké to FSH nebo jak se to jmenuje, že už má málo vajíček a né moc dobrá 😒. A to v tomhle věku....prostě je to asi všechno hodně individuální...

natulaaa
16. čer 2010

Lichti on mi neřek,že jsem stará,ale že v tomhle tom věku je nejvyšší čas začít s miminkem,dokud je žena ještě dobře produktivní,že po 30 roku už to začíná klesat

lichtakova
16. čer 2010

natu, jen myslím, že je skoro zbytečné ještě takhle navíc stresovat 😉

vendulak
16. čer 2010

Natu jasný, oni by ti to takhle snad ani neřekli, většinou v tich CARech jsou hodní, chápou že to pro nás není lehké. A tedy pan doktor ti chtěl asi prostě naznačit že máš ty cysty a navíc tedy pak i tedy jak si psala po tom 30roku to začíná klesat, takže to chce pořádně vyrazit do boje 🙂. Ale přiznejme si to že i to my vlastně slyšet chceme? 🙂 Protože když nám někdo řekne tohle a pak že je třeba udělat to a to a v srpnu budeme těhotní je mnohem lepší než kdyby nám řekl, máte ještě čas jděte domů a zkoušejte si to sami. To by nám asi moc optimismu a hezkých vyhlídek nepřineslo, když víme že prostě to už jen tak samo nejde 😒.

natulaaa
16. čer 2010

Vendul jasné je to individuální,když má někdo špatné hormony už v 18 tak taky neotěhotní,
Ale já jen chtěla říct,že podle tabulek a statistik je to tak ,že s vyšším věkem to muže jít prostě huř,myslela jsem to všeobecně ,A je jasné,že to neznamená,že v 35 žena neotěhotní,to jsem nenapsala v žádném případě,muže otěhotnět lépe,než která koli 20cítka

vendulak
16. čer 2010

jééé Lich koukám že ti smázly fotečku 😕. Jsou tady na to nějací přísní poslední dobou.... 😖

lichtakova
16. čer 2010

nojo, a proč? ☹

natulaaa
16. čer 2010

No Vendul však já taky ten srpen nemám jistý,ono to vubec nemusí vyjít,a vyjde to třeba až na potřetí a to když si spočítám pauzy po 3 měsících ,tak jsem na nějakém roku a pul

natulaaa
16. čer 2010

Lichti oni tady chtějí až máme fotku,kde nám pujde dobře vidět na oblíčej,mi taky nejde vidět uplně nádherně,tak jsem zvědavá ,kdy budu taky mánička 😀

lichtakova
16. čer 2010

tak to jsem bez fotečky, protože nemám žádnou v počítač. podobě, já jsem it antitalent
natul, to je právě hrozný, už jen stačí, jak se to musí vždycky po měsíci...a tohle dokonce po třech

vendulak
16. čer 2010

Natu jasný že to vyjít nemusí, protože to že to vyjde ti nezaručí nikdo. Ale pan doktor byl aspoň optimistický, chtěl ti určitě dodat kuráž a naději 😉.