Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

a.j.a.
8. říj 2010

@ivasa já měla kolem 8tt taky špinění. Sice ne moc, ale hnědé teda bylo. Na kontrole vše ok, ale zjistila jsem, že to bylo přesně ve dnech, kdy jsem měla dostat další MS, tak to bylo asi tím.

@jane84 tak uvidíš zítra. Třeba se nerozjede a místo toho se ukáže něco jiného 😵 dej pak vědět. My vyrážíme zítra taky po nákupech. Malá jede dneska k našim, tak jdeme počumákovat nějaké dárky na Vánoce, taky něco pro manžela, pže měl ve st narozky a večer do kina. Tak se těším, hlavně že se dospím 😵

Teď jsem schrupla po obědě s malou a jsem z toho úplně rozhozená, nějak se nemůžu probrat.

fram
8. říj 2010

ahoj holky,
@jahudka80 teda, ty napínáš 😀
@jane84 nojo vlastně, ty jsi posledně měla mrchu a přesto byla těhulka. Jéé, tak ještě není nic ztraceno 🙂
@helcenka tak se opatruj, ať tě nesklátí nějaká viroza
@pe_t ty jsi teď v čele a pak rovnou hup nahoru 😉 Držím palce, ať se nám říjnový těhulky rozjedou

anavirez
8. říj 2010

ahojky, uplne odbocim. mela jsem tu mamku a daly si po 5 mesicich vinecko.citim se fajn, ale musim si dat bacha, abych neupadla do deprese. kdyz jsem se smala nasi adulce a jejim hlaskam, tak me hned napadlo ty se smejes a pritom ti umrelo mimi. hned jsem mela spatne svedomi. zkratka vinecko na zapomeni nepomaha, spise smutek prohlubuje.takze pozor na to a radeji ziti zdrave bez alkoholu.
devcata, tak moc bych si prala, abyste vsechny byly stastne a abychom mely konecne vynasnazena i vymodlena miminka.ach jo, radeji budu koncit nejsem moc plna optimismu. omlouvam se

fram
8. říj 2010

@anavirez od toho jsme tady,aby ses mohla vypovídat,když na tebe padne smutek ☹ Už to nejde změnit a není důvod,aby ses nemohla bavit. Užívej si svoji holčičku a uvidíš, že až budete moct začít se snažením, hned bude líp. Drž se a nesmutni.

jane84
8. říj 2010

právě jsme se vrátili z Brna z nákupu, samá těhulka nebo mamina s kočárem. Koutky rtů se mi pomalu otáčely dolů a nakonec jsem se tam málem rozbrečela. už nikam nejedu

fram
8. říj 2010

@jane84 ☹ ☹ ☹ já dnes cestou z práce potkala dvoje dvojčátka, ještě malinkatý. Bolelo to a hrozně jsem záviděla. Teda, ne že bych chtěla dvojky, ale v těch kočárkách bylo tolik štěstíčka 😢

jane84
8. říj 2010

@fram taky jsem dnes jedny viděla. Ráno jsem byla ok, ale ten výlet se mnou zamával 😒

anavirez
8. říj 2010

jjj, ja i ma svagrova jsme mely porodit unor brezen, ja bohuzel uz ne, bratr mi nabidl, at za nimi prijedeme, ale fakt na to zatim nemam. ma moc dobra kamaradka je taky tehu, prijede za mnou ve stredu, tesim s, ale zaroven mam strach ci zvlastni pocit.moc ji to preju, nekolikrat uz potratila a je to jejich prvni mimi. pratelstvi k ni musi prehlusit me pocity.

fram
8. říj 2010

@jane84 já jsem hrozná, sleduju žárlivě každou kulatější ženskou, jestli je jen baculka nebo těhule. Já bych tak hrozně moc chtěla mít těhotenský bříško. Bych byla pyšná jako blázen 😅

fram
8. říj 2010

@anavirez to jsou ty nejtěžší chvíle. Já bych měla ve středu 13.10 termín porodu. A nejsem ještě ani těhulka. To je psycho, fakt nevím, jak ten příští týden zmáknu. 😔 ☹

anavirez
8. říj 2010

@fram ja mela vypocitany termin na sve narozeniny,taky mam pocit, ze budou trosku smutnejsí

fram
8. říj 2010

@anavirez ☹ ☹ tak to je taky hodně smutný. Budu držet palce, abys do té doby byla těhulka a mohla ty narozky řádně a vesele oslavit 😉

jane84
8. říj 2010

@fram přesně, ne že by jim to člověk nepřál, ale žárlíš. Já třeba měla dneska trochu problém s budoucí švagrovou. Oni dostali byt od jejich rodičů, dali do toho 300tisíc do oprav a mají teď byt v hodnotě 1200 000. A k narozeninám dostala od rodičů auto. A budou nám říkat, proč chceme jít na vesnici, že tam by nešli a že máme koupit byt tady. Za dva roky se chtěj, brát, každej rok jsou na dovolený, užívaj si života a teď přemýšlí o mimču, protože má v práci smlouvu na dobu určitou a bude jí v červnu končit. Oni mají takový štěstí, že věřím, že jim to klapne hned.Jsou o 5 let mladší a všechno jim skvěle vychází. Že zas my dva musíme mít prostě smůlu a všechno si tvrdě vydřit

anavirez
8. říj 2010

@fram dekuju, koncim a preji vsem dobou noc🙂

fram
8. říj 2010

@jane84 svět je nespravedlivej, ale zase když někomu pořád vše vychází, tak si ničeho neumí vážit. A když pak přijde nějaká rána, nedokáže ji zvládnout. A ti, co jsou zocelení zvládají všechny složitý problémy lépe. A ty aspoň víš, že máš v chlapovi oporu a víš, co od něho můžeš čekat, když přijde nějaká krize. Určitě vás všechny ty problémy sbližují.

jane84
8. říj 2010

@fram tj, pořád se překvapujeme, co spolu zvládneme. Jinak co se týká toho termínu porodu,když jsem měla já, tak se to všechno živě vrátilo, tak si najdi strašně moc práce nebo výlety nebo něco ať máš co nejmíň času přemýšlet.

martasl
8. říj 2010

holky,koukám,že máte stejnej problém jako já.taky těm těhulkám a maminkám s kočárkama neskutečně závidím.1.10.se manželovýmu bráchovi narodil druhej syn.nějak z toho nedokážu mít radost.samozřejmě jim to přeju,ale hrozně to bolí.tento rok už je to druhý miminko v rodině.a já nic.připadnu si jak prašivá ☹ ☹ ☹ ☹

fram
8. říj 2010

@jane84 objednala jsem se 13.10. na kosmetiku 🙂 Chodím ke kamarádce a je to vždy úžasnej relax. O mých problémech neví, takže budem probírat všechno možný a nebudu mít čas nad termínem dumat. Jen mám strach z večera, až budu ležet sama v posteli. ☹

fram
8. říj 2010

@martasl ☹ u nás v rodině rodila naposledy ségra před 2-ma lety. V té době jsme se zrovna začali snažit. A synoveček oslavil druhé narozeniny a já ještě nejsem ani těhu. A právě, když vidím, jak je synoveček - můj miláček, úžasnej, tak si neumím představit, že už třeba nic takovýho nezažiju. Prašivá nejsi, jen si prostě na to miminečko trošičku počkáš. Ale ono přijde!! Neboj.

jane84
8. říj 2010

@fram dneska jsi to napsala přesně, veteránky, akorát nejsme tři ale čtyři, já, ty, Fram a Herbie. Natul by byla pátá, ale ta se trhla

fram
8. říj 2010

@jane84 jo, měla jsem na mysli - já, ty , martasl a herbie. 🙂 A pořád čekám, která z nás už to konečně prolomí. Sakryš, vždyť po tom miminku tak toužíme a už si to zasloužíme 🙄

jane84
8. říj 2010

@fram 😀 😀 😀 jj, píšu rychleji než přemýšlím

martasl
8. říj 2010

no u nás je to tak,že já jsem ze 4 sourozenců nejstarší,takže jsem měla první děti.pak dlouho nic a za posledních 5 let se v rodině narodilo 7 dětí a to jen sourozenců+ jeden vyženěnej.takže z toho mám úplný depky,pořád nějaký miminko.ale všechny jsou zlatíčka. 😉

herbie
8. říj 2010

ahoj holky jj jsme proste veteranky ale az to prijde tak to prijde porad doufam a verim ze taky najdu brzy na testu krasny // carecky .... jinak jahudko drzim palce at ti carky sili jane84 at mrcha nedorazi a ty to protrhnes ..... jinak k tem jmenam jak jste tu psali jj adelka je krasny jmeno hahahaha ( ja jsem adelka ) a je fakt ze kdyz jsem byla malinka tak zadna adelka ve skole nebyla a ted je to nejak popularni hezky se to rika a vyslovuje taky se mi to jmeno libi ale ja adelku mit nebudu mi budem muset volit asi tady nejake jmeno ne ceske protoze priteli by se to spatne vyslovovalo 🙄 ja ale citim ze budu mit kluka jednou 😀 jinak pocasi mame krasny ale jde uz videt ze taky zacina podzim ale slunicko sviti pritel se vrati az v utery holky uz jsem skoro 15 dni sama ale nejak mi to nevadi dokonce uz nejsem tak zavisla na premysleni o tehotenstvi a miminku nejak to vypoustim a radsi to hazim za hlavu ..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mv
9. říj 2010

Dobré ránko,
večer jsem vytuhla už u večerníčka, tak jsem se dnes přespala a stihla dočíst včerejšek,ale musím se vrátit o stránky, ab\ych věděla, komu jsem co chtěla napsat.3 stránky dozadu si to prostě nenatluču do hlavy... 😒

mv
9. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii držím palce, aby ta kontrola dopadla v pořádku a mohli jste se snažit a tím jsi dostala lepší náladu.Moc budu myslet a držet palce!!!Není nic horšího, když člověk neví zdravotně na čem je.Tohle mám přesně já, budu čekat do února na dovyšetření Leidenské mutace, tak přesně vím, jaké z toho dokáže mít člověk depky. ☹

A příští měsíc bych tě pak prosila o zapsání do tabulky,chránit se už nebudeme, stejně vím, že pravděpodobnost, že by se za pár měsíců do února zadařilo je takřka nulová.

mv
9. říj 2010

@anavirez smutné, co jste si prožili.Ta histologie by mohla něco naznačit, ale kolikrát se z ní člověk nic nedozví.
Nikdo se neubrání tomu přemýšlení, proč a jak se to stalo, ale pravdy se člověk stejně nedopátrá.
Já sama si myslím, že přesně vím jednu z možností, proč to u nás skončilo MA.A nikdo mi to z hlavy nedostane,ale teď už je mi to stejně k ničemu.Prostě jen jedna z věcí, které vím, že se příště, pokud ještě nějaké bude určitě tomu vyvaruji.
jinak držím palce, ať jsi zdravotně po revizi brzy v pořádku a budete se moci snažit dále.
Adélka je moc krásné jméno 😵 , manžel tenkrát ji vybral pro dceru,ale máme kluka.Před těma 15lety jich bylo pár, dnes je to bohužel už tak rozšířené jméno, že už bychom o ni nemohli uvažovat pro mimčo.
To je ale problém mnoha a mnoha jmen.....škoda ☹

mv
9. říj 2010

@jahudka80 my to nedávno počítali, že jsme se stěhovali už po deváté!!!no fuj... 😀
Takže teď do bytu budeme to mít kulatiny.Ale tím už asi nadobro končíme.Dům prodat nikdy nemůžeme, protože je na rodinném pozemku a to bych nikdy neudělala,a byt potřebujeme do budoucna pro synovo bydlení.
Takže doufám,že už krabice nikdy nebalím.... 😝
Tak budu myslet, ať to zvládnete v pohodě.Ono vlastně nejhorší je to poprvé, pak už to člověk má v malíku,že?? 😀

mv
9. říj 2010

@ivasa koukal jsem do alba a malá je nádherné dítě!!!!A má krásné jméno, to je u nás na špiči v možných pro holčičku.Snad bude na kontrole vše v pořádku s mimčem 🙂

mv
9. říj 2010

@jane84 já tohle mám taky.Musela jsem úplně přestat chodit do IKEA, tam je více zákazníků s břichem, než bez něj a vůbec jsem to nezvládala.Upřímně, jsem docela ráda, že se blíží zima a nebudu všude vidět na ulici ty břichatice.Člověk to sice každému přeje moc, ale znáte to,bolí to.... ☹