Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

meiki
11. říj 2010

@jahudka80 no to snad neeeee, to je mi moc lito

meiki
11. říj 2010

@jahudka80 kdyz koukam na carku prece silila, to nemuze byt pravda

lichtakova
11. říj 2010

@pe_t no je to takový složitý, strašně mě štve šéf, na jednu stranu si říkám, že se na něj mám vykašlat a čekat, až se objeví nějakej prcek na druhou stranu se nechci za rok ohlédnout a zjistit, že těhotná nejsem, jen vynervovaná z něj a jeho podrázků a utekla mi tahle možnost....
můj nejkatastrofičtšjší scénář je, že dám teďka výpověď, tam bych měla nastoupit v lednu, mezitím otěhotním, takže na nové místo mě nevezmou a pak o to zase přijdu, to bude prča..... 😖

jane84
11. říj 2010

Jahud to mě mrzí, ale vím, že tys to tušila, protože to tu už jednou bylo. Já si teď nejsem jistá, ale nemůže ten prolaktin zvyšovat před MS hcg?

lichtakova
11. říj 2010

@jahudka80 ale nééééééééééééé ☹

jane84
11. říj 2010

@lichtakova takhle vůbec nesmíš přemýšlet. Kam by se člověk dostal, kdyby viděl všechno černě. Chce to trochu věřit, že se na tebe usměje štěstí

lichtakova
11. říj 2010

@jane84 já vím 🙂 , pak jsem si na druhou stranu řekla, že je třeba myslet trochu pozitivně, že buď bude mrňous a bude to super, nebo se aspoň něco novýho naučím, což se vždycky hodí-pokud by se nazadařilo do té doby, než nastoupím na nové místo, to bycho si pak dali tak dva měsíce pauzu ve zkušebce, a kdyby se náááhodou stalo, že se splní to všecko, co jsem napsala, tak zas musím říct, že teďka s emi taky ozvalo několik lidí, tak snad nějakou práci najdu vždycky....
takže už se mi to zredukovalo na to, že mě bude mrzet, že přijdu o svou sestřičku, kterou mám moc ráda, ale říkám si, že když jsem to takhle rozjela a chodím na ty pohovory, že už tad, co jsem, stejně moc spokojená nebudu... a budu tím spíš otrávená....
co myslíš?

zzzzuuuuzzzziiii
11. říj 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800 - 18.9. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //

lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................29DC
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová )...........................................................................................28DC

yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )......................................................................................... 25DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)... 21DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................................15DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................11DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................10DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).............................................................................10DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...10DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...............................................................................................5DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................5DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).........................................................................4DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................1DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)..............................................................................1DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ....... ..1DC

zzzzuuuuzzzziiii
11. říj 2010

@jahudka80 jahud necham, co ty vis, co se muze stat a nam zadne misto nezabiras, takze ten jeden radek s tvum jmenem tak klidne muze zustat...

zzzzuuuuzzzziiii
11. říj 2010

@meiki neboj neboj, bez tveho svoleni s tim ani nehnu. a drzim palecky

mv
11. říj 2010

@jahudka80 to mě mrzí. ☹

Já jsem přeci jenom zašla na tu folikulometrii a dopadla, jak sedláci u Chlumce.
Sice 2 folíky našel, kupodivu i po měsících v levém vaječníku, což by bylo dobré znamení, ale 11mm.Co6 je na oplodnění úplně na ....... 😒
Prostě jsem přesně ten typ, komu sami od sebe nerostou a po Clostylu narostou 30mm obři, kteří jsou taky k ničemu. ☹ 😠 😒 ☹ 😠
Vůbec nevím, co s tím dál.
A ještě mě dorazil tím, že dokud nebudu mít dovyšetřené ty trombofílie, tak mi vyloženě nedoporučil otrěhotnět.Zase by to prý bez léků mohlo dopadnout blbě.A výsledky vyšetření budu mít až v lednu.
Takže mám dost, další 3 měsíce v prdu a vyhlídky na prd i pak.

😒 Vidím to rovnou pak na to IVF, tak se půjdu objednat.To akorát dostanu termín na leden.Ch jo....
😠

zzzzuuuuzzzziiii
11. říj 2010

@pe_t taky tomu pet nerozumim... taky jsme se snazili jak blazen v dny predpokladane ovu a nic z toho nebylo... nechapu to a nepoznam ovulaci, to mi je lito... ze ani z tech testu se to neda spolehlive poznat... dneska ma 10 DC, muze to byt uz ovulace? klidne... ja fakt nevim... teploty si nemerim, protoze nemam sanci to merit vzdy ve stejnou dobu a stejnou situaci, caje piju, ale zacinam z toho byt docela otupela, nehlede na to vysetreni a na manzela, se kterym jsme rozhadany...

lichtakova
11. říj 2010

@mv jak to, že budeš mít výsledky až tak za dlouho? mě to kamarádka nechala taky nabrat, po tom potratu, že říkala, že když něco takovýho je, že to vyřeší miniheparin a krásně to pak prospívá a že u těcj potratů bývá často...

jahudka80
11. říj 2010

@meiki
@jane84
@lichtakova
Holky mám vysokej prolaktin, tak i když bych byla těhu. hrozí potrat a tak to bych fakt nechtěla. ☹ No hold to asi ten nahoře cítí, že máme jiné plány a asi to tak má být, i když mi je to líto, tak to prostě tak je no. 😠 . 20.10. jdu k dr. na folikumetrii tak jí musím říct, že už se teď snažit nebudem, ale že mě od půlky cyklu hrozně bolí prsa,..a nevím jestli si mám nechat napsat na rok antikoncepci, manža nechce, že si budem dávat pozor (jako ten 1,5 po narození Marušky jsem taky neotěh. a žádnou ochranu jsme neměli) a zas do sebe cpát nějaké hormony 😠 . No a když bych prej náhodou otěh.tak se s tím poperem... no manža má pravdu. Teď prosím držte palečky ať nám výjde prodej toho bytěčku 😉 . Ať nepříjdem o těch 5tis. kterýma jsme zarezervovali byt na podnájem. 😉

jahudka80
11. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii 😢 🙂 ty jsi hodná 😉 já sem za váma budu stejně asi chodit 😢 bylo by mi bez vás smutno 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
11. říj 2010

@jahudka80 jahud na antikoncepci se vykasli!!! nervi si do tela hormony, ktery nemusis... souhlasi s nazorem tveho muze!!!

zzzzuuuuzzzziiii
11. říj 2010

@jahudka80 samozrejme... proste budes v tabulce aspon pro svoji orientaci... a aspon nam budes rikat, co je u vas noveho a co ty vis, treba budou i nejake ty prekvapeni...
nech tomu volny prubeh

lichtakova
11. říj 2010

@jahudka80 já taky myslím, že to nech osudu...když e mužka pro, já bych to taky tak udšělala 🙂

pe_t
11. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii vytáhnu zase svůj osvědčený minimicroskop donna. Určuje ovu podle struktury slin. Já ho nemohla najít. Založila jsem ho jak jsem otěhotněla ( mimochodem s ním napoprvé ), že už ho jako nebudu nikdy potřebovat a enemohla jsem ho za boha najít. Tak jsem si říkala, že je to fuk. Jak se říká, že po potratech je to na to šup, že se to určo povede.... 😒 A dnes ráno jsem převrátila koupelnu vzhůru nohama a našla ! Jupí. Já totiž tepl. neměřím a podle čípku ahlenu to fakt nepoznám. Tak za týden jdem znovu a budu sledovat a snad na jistotu. Jak jsem si ho tenkrát pořídila, otěhotněla jsem hned ten měsíc. Je strašně jednoduchej a velikost rtěnky. 😉

zzzzuuuuzzzziiii
11. říj 2010

@pe_t coze to existuje? a kde se to da sehnat?

pe_t
11. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii no my jak jsme totiž chtěli mimi, tak jsem jednou jedinkrát koupila ovu testa, než jsem zjistila, že jsou na h... a ovu , jak už jsem psala, nepoznám pořádně. Tak jsem se pak na netu dočetla o donně a šla do lékárny. na skladě ho neměli, ale objednali. Paní si to napsala a druhý den jsem si ho vyzvedla. Bohužel je ale drahy. Mě stál 560 kč. Ale je napořád, opakovaně k použití. Takže pro ty, co používají ovu testa v konečným důsledku výhodnější. Jak jsem otěhu, tak jsem ho poradila i kolegyni ( druhý měsíc s ním přišla do jiného stavu a ted je v 5měs.)Každý den naslintám 😀 na sklíčko a po 10 min, jak to zaschne prosvítím a kouknu. Je to krásně vidět. Normálně je struktura teček, ale jak se blíží ovu, začínají se spojovat do čárek a ovu jsou úplné kapradiny. To jen slepý by nepoznal....

pe_t
11. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii ale zase - je to můj osobní subjektivní názor a zkušenost! Takže mluvím za sebe 😉

lichtakova
11. říj 2010

@pe_t fakt, moje kámoška dr. to taky zkoušela, ale nepoznala to... 😕

pe_t
11. říj 2010

@pe_t ale taky někdo na něj nadává, že jim nic prý neukázal, jako by neovulovali. Nebo blbě. Já mám s ním zkuš. na jedničku. Ale fakt je to u každého jiné. Měl by tak fungovat.holt je to risk.Člověk musí počítat i s tím, že vyhodí prachy do luftu a je to na nic. Mě tenkrát pomohl, proto o něm píšu.

jane84
11. říj 2010

úplně nejlepší by bylo nesledovat nic, ani teplotu, ani hlen, ani čípek, ani sliny a sexíkovat ob den od MS do MS 😀 ale zas takhle člověk aspoň pozná, že vůbec ovu je a trochu se zklidní, že ta snaha není úplně marná.

Jinak jsem zmatená. Nejen že jsem teda MS dostala brzo a cyklus už mám nepravidelný a strašně mě to štve. Ale v pátek ráno jsem lehce zakrvácela a zbytek dne špinění, v sobotu lehké krvácení, včera ráno šílená bolest a pak teda ze mě vypadl obří kus sliznice a zbytek dne lehoulinké krvácení a žádné bolesti a dnes? Holky nic, zatím ani krvácení ani špinění, při kontrole čípku bílý hleník, čípek dlouhý, skoro zavřený a tvrdý. Jako babo raď co se se mnou děje

pe_t
11. říj 2010

@lichtakova já měla nádherné kapradiny jak v lese 😉 fakt. Jinak bych to ani nezminovala.Ale je věřím ti, že to nepoznala. Už jsem takové názory taky četla na netu. No já jsem z toho překvapená. Ale mělo by se to použít hned ráno, před snídaní. nebo i během dne, ale aspoň 2 hod před "zaslintáním" na to sklíčko nejíst a nepít, aby se to nezkreslilo.

pe_t
11. říj 2010

@jane84 😕 😕 to je zvláštní....

lichtakova
11. říj 2010

@pe_t to máš úplný pohádky z mechu a kapradí 😉 😵

lichtakova
11. říj 2010

@jane84 😕

jane84
11. říj 2010

@jahudka80 na antiko se určitě vyprdni. fakt to může nadělat paseku. Domluv se s dr na ten prolaktin a nech to osudu. Budu držet palce ať vám vše s bytem i domečkem klapne a určitě se nám tu občas ukaž
@pe_t a nedá se ten mikroskop sehnat i z druhé ruky levněji? mám pocit, že jsem to někde viděla, pak by člověk nebyl zklamaný tolik kdyby v tom nic neviděl