Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martasl
14. říj 2010

ahoj holky.teda,vás dočíst,jste to tady pěkně rozjely.už ani nevím,komu co jsem chtěla napsat.

lucko-já dělám na 12hod. směny v AVX Lanškroun.sedím u lupy a kontroluju takový malinký kostičky(zjednodušeně řečeno).no nic moc.teď zrovna zaučuju.

sarykbrok-to je mi moooc líto.a ještě tak pozdě.taky mám starší děti,který se semnou nechtěj mazlit už delší dobu.mě otěhotnění vždycky trvalo,samozřejmě ani teď to není výjimka.ach jo....

mv-začala bych to řešit taky hned po přestěhování.je fakt,že jsou všude dlouhý objednací doby a příprava na to umělko taky nějakej čas sežere.takže to udělej,jak to cítíš ty a jdi do toho.třeba k tomu už ani nebude muset dojít-i takové případy jsou 😉

angelinko-no jo ti chlapi.můj chtěl taky holku,tak si ji taky prej vyloženě dělala a druhou taky chtěl holku.taky byl pak namachrovanej,jak se mu to povedlo 😀

rozum-dnes ještě než jsem šla chrnět jsem si na tebe vzpoměla a i jak jsem se pak vzbudila.je dobře,že jsi tam měla tolik doktorů,než slyšet názor jednoho doktora a pak přemýšlet,jestli se nunáhlil.a jak vidíš,tak taky nemají stejnej názor a to o něčem svědčí.myslím si taky,že je na srdíčko brzo.kopretinka to taky ze začátku mělka špatný,hrozili ji revizí.chvilku počkali a těhu se pěkně rozjelo.snaž se myslet pozitivně(vím,asi se to moc nedá) a příští týden budeš vědět víc.držím palečky,ať je všechno v pořádku.

teda holky,ráno byla mlha jak prase.málem jsme sejmuli dva cyklisty,samozřejmě byli neosvícení.ještě se jeden koukal,jestli jsme mu neťukli kolo.to bylo skřípění brzd.obdivuju toho řidiče,že nevylezl a neseřval je.

no a dál už nevím....
jo veru-já doufám,že nám nevezmeš roha.a ke kontrole gratuluju. 😉

martasl
14. říj 2010

holky,jak jste tady některá psala,že jste měli divnej pocit u prvního snaženíčka.já jsem měla hrůzu z prvního sexu po revizi.měla jsem hrozný výčitky.že já si tady sexuju a přitom jsem přišla o miminko.manžel pak usnul a já bulela.měly jste to taky tak?bylo to fakt hrozný. ☹

no nic,jdu se opět chystat do práce.tak zatím ahoj a těším se na zítřejší počteníčko... 😉

mircisek
14. říj 2010

Ahoj holky, tak já se hlásím s relativně pozitivní zprávou. Doktoři se po dlouhým rokování shodli, že mi za 3 týdnu udělají UTZ, jak moc mi ten nádor povyrostl a když nevyroste moc, tak budu moct jít na operaci až v druhým trimestru. 🙂 Tak teď se můžu začít strachovat, abych se do toho druhýho trimestru vůbec dopracovala. Na to jsem doteď neměla čas myslet. 😕

martasl
14. říj 2010

mircisek-tak vidíš,že berou doktoři ohled na miminko.dali ti nějaké doporučení čemu se vyvarovat?ale na to asi nemá nic vliv,že?tak hlavně,aby se to nezvětšilo.

mircisek
14. říj 2010

Doporučení mám jak z gyndy (kde jsme mimochodem před čtrnácti dny dostali požehnání, že se zase můžeme začít snažit a já tam byla už těhotná 😵 ), tak z onkologie, že se nemám nachladit, fakt nevím, jak to zařídit. 😀

lucie.krajcarova
14. říj 2010

No mě už začíná bolet břicho, takže z toho jistě nic nebude..

martasl
14. říj 2010

mircisek-tak to v období chřipek a nachlazení půjde dodržet fakt těžko. 😒

ale už fakt mizím...... 😉

lichtakova
14. říj 2010

@rozum achjo, to je teda děsný.... 😢 😢 😢

lichtakova
14. říj 2010

@mircisek neboj, všecko zvládnete 🙂

rozum
14. říj 2010

@yfka30 naopak mám tak embryjko, ale teď nepovyrostlo
@daniela699 no třeba jsem vyjímka, ale už má naděje zhasla
@pe_t no právě, podle všech parametrů velikosti se jim to zdá už pozdě
@lichti - no to je
Díky holky, jdu Vás dočíst

mv
14. říj 2010

@rozum pořád přeci ještě je naděje, tak to nevzdávej!!!
Jako mě to zamlklé viděli 2 doktoři, v nemocnicích to musí vidět vždy jeden a druhý potvrdit.šla jsem hned ten den na revizi a dneska si to vyčítám, že jsem mohla pár dní počkat.Vím, že to je nesmysl, a že by se nic nezměnilo, ale když jsem pak viděla, jak mi zvorali tu revizi, tak se mohli mýlit i s tímto.

Jsem dneska měla hodně práce, tak jsem ani nestihla si zajít pro ten termín do CARU.Snad zítra, doufám.

rozum
14. říj 2010

@mv já vím, ale na jednu stranu to Brebe napsala dobře, že mám bojovat s tím malým, co ve mě je, ať na to není samo, ale moc to nejde. Přála bych si, aby se to obrátilo k lepšímu, ale nemyslím na to. Někde ve skrytu duše ano, ale je to hodně daleko.

helcenka
14. říj 2010

@rozum - ještě to nevzdávej, uvidíš jak to bude příští týden. Co víc ti na to napsat, fakt nevím. Jen že jsme tady s tebou a určitě napíšu za všechny, že ti moc držíme palce.

@mircisek - tobě také držím moc palce, držte se.

helcenka
14. říj 2010

@meiki - mě prsa vůbec nebolely, ani při jednom těhu. Jen mám trochu citlivější bradavky. A s bříškem je to relativní, občas mě pobolívá nějaký vaječník, někdy oba, někdy mě tlačí podbřišek. Jak kdy. Teď mě teda týden bolelo břicho na jedné straně, ale to bylo tím hematomem, to už přešlo, tak snad se vstřebal.

rozum
14. říj 2010

@helcenka já vím, jste hodné. Našla jsem si Kopretinku a prošla tím stejným, jak já, tak třeba to bude stejné. Děkuji všem a hezký večer.

a.j.a.
14. říj 2010

Ahoj holky 🙂 dnešek jsme strávily v poklidu doma. Odpo jsme jely pro ty botky, tak už jsou doma nachystané na první sníh 😀 akorát mě třeští hlava, pže kámoškama s malou pak byly ještě u nás na kafi a holky se vžycky tak perou a zlobí kvůli všemu, že nás jednou z nich klepne 😝 pokaždé se na sebe těší a za chvilku se rvou za vlásky. No jak opice, fakt. Jsou jak ségry 😖 doufám, že z toho brzy vyrostou.

@rozum mrzí mě, že kontrola dopadla ne moc slavně ☹ škoda, že nevíš, kdy byla ovulka, byla by jsi o něco chytřejší. Takhle člověk prd ví. Ale tak snad jsi opravdu 6+4, a to by bylo na srdíčko ještě brzy. Klidně se může ukázat až za týden. Ještě má čas. Jen je škoda, že by tě když tak už v pátek hnali na revizi. Mě dal tenkrát doktor šanci až skoro do 10tt. Což jsem ocenila, pže co kdyby že. Tak budu moc držet pěsti na příští týden.

@meiki mě prsa bolí pořád dost, podbřišek přestal bolet tak v 8-9tt. Teď zabolí jen sem tam.

a.j.a.
14. říj 2010

@pe_t který DC ti vypadne, když by jsi od prvního dne MS odečetla cca 12-14dní ? Z toho by ti mohla vypadnout pravděpodobná ovulka. Ta druhá část cyklu totiž bývá zhruba stejná, těch 12-14dní.

@lichtakova pamatuju, že už se tě na to někdo ptal, ale už si nepamatuju výsledek, může se v těhu u zubáka injekce na umrtvení zubu ? Myslím, že s tím by neměl být žádný problém, když je to lokální, co ?

fram
14. říj 2010

ahoj holky,
koukám, dnes tady není moc veselo.
@rozum moc jsem na tebe myslela a je mi líto, že máš takový trápení ☹ . Držím palce,ať to dobře dopadne.
@mircisek aspoň trošku dobrá zpráva, přeju, ať nádor neroste a všechno to trápení s mimískem zvládnete
Na mě už padá depka z příštího týdne, že se budem tak snažit a ono to stejně nevyjde. Když čtu, jak zapracovaly pet a licht a nic, tak jsem z toho celá špatná. Beru to jako takovou svoji poslední šanci a místo abych se těšila, tak jsem vystresovaná, že to všechno bude k ničemu.

yfka30
14. říj 2010

@a.j.a. já byla v 16tt a dal mi nějakou slabou, která ani moc nezabrala 😠 . Ale já tomu nerozumím, takže @lichtakova bude určitě vědět líp 🙂 .

a.j.a.
14. říj 2010

@yfka30 šmarjá, tak to jim tak asi zase omdlím 😕 jdu za 14dní 😕

a.j.a.
14. říj 2010

@fram okamžitě negativní myšlenky z hlavy ven !! Nebo se to opravdu nepovede, pže si to přivoláš !!

fram
14. říj 2010

@a.j.a. snažím se být pozitivní, ale nějak mi to nejde. Myslela jsem, jak se budu radovat, že máme na snažení celý týden a teď mi to připadá hrozně zavazující, že prostě MUSÍME a musí se zadařit. No, snad mě to přejde a budu si to aspoň pořádně užívat.

a.j.a.
14. říj 2010

@fram jediné, co teď musíš, je to vypustit z hlavy ! Podívej, my to taky tak měli, Peťa musel přijet domů jen kvůli tomu sexu, pže jinak v týdnu doma není. A povedlo. Takže se povede i vám 😉

yfka30
14. říj 2010

@a.j.a. neboj neomdlíš? A kolikátej tt budeš? Mě myslím, říkal, že se injekce může až od 12tt, ale jenom nějaká slabá, takže já tam i tak lezla skoro po zdi 🤐

a.j.a.
14. říj 2010

@yfka30 no já už tam sebou sekla jednou. Tak bych to nerada opakovala 😝 ale pamatuju, že u Klárky jsem byla u zubaře hned někdy ze začátku a injekci jsem měla tu klasickou, co mi dávala vždycky. Tak uvidíme, no. Když tak půjdu až po porodu 😕 😅 za těch 14dní bych dle MS měla být 14tt a dle utz 13tt.

yfka30
15. říj 2010

Dobré ráno 🙂

@a.j.a. já právě nikdy u zubaře injekci neměla, ale s tím zubem jak jsem byla v těhu, tak to bych bez ni asi nedala. Mě se právě ptal, kterej jsem tt a pak řekl, že to už dát může. A od tý doby si nechávám injekci i na vrtání, jsem se vždycky divila kamošce, když si ju nechala dát, ale ted vím jak jsem byla blbá, že jsem zbytečně trpěla 😀 . Taky nás to s prckem čeká, ale musíme se objednat. Vyhrožuje mi, že mi vyškubne další osmičku, ale to je v pohodě, radši trhání, než vrtání 😀

zzzzuuuuzzzziiii
15. říj 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800 - 18.9. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //

lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................33DC
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová )...........................................................................................32DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.b)... 25DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)..............................................................................21 DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................................19DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................15DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................14DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).............................................................................14DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...14DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...............................................................................................9DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................9DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).........................................................................8DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................5DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)..............................................................................5DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ....... ..5DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )......................................................................................... 2DC

zzzzuuuuzzzziiii
15. říj 2010

@pe_t peti dneska tam s tim zajdu...

@rozum holka drz se, to musi byt dobre!!!

Tak jsem vcera v jednu mela byt v cytokolpo poradne na to vysetreni... Mela jsem prijit po jedne, ze v jednu ma pan doktor posledni pacientku... Prijdu tam a cekam, nic, pak zatukam a sestra na me kdo jsem a co chci... pry na me zapomela a pan doktor uz tam neni, protoze mel nejakou prekazku...
JA MYSLELA, ZE V TU CHVILI BUDU VRAZDIT... V PRACI KVULI TOMU PROBLEMY, PROTOZE SE TED NESMIME UVOLNOVAT, JE HROZNE PRACE A CELY DEN TOTALNE PSYCHICKY VYSTRESOVANA A ZA TYDEN SI TIM PROSTE BUDU MUSET PROJIT ZNOVA... Fakt uzasne, jsem z nich totalne hotova a reknu vam, ze uz me to vsechno unavuje...
Manzel me taky vecer nastval... tesila jsem se na milovani, neho a jeho... jenze byl utahanej a tak to zfouknul tim stylem, jen abychom si odbyly vse v terminu a sel spat... ja vim, nemam mu co vycitat, ale me to prislo lito a obrecela jsem to...
Ja uz snad ani nechci plodit deti, chci si uzit jeho...

pe_t
15. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii dobre ranko 🙂
Zuzi tak s tou poslední větou máš napůl vyhráno 😉
Mě MM taky dneska ráno říkal, že mě musí dát do pohody, jinak se to nepovede 😒 prej a%t na to vůbec nemyslím....vtipálek 😨

lucie.krajcarova
15. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii napsala jsi to krásně.... no a s tím doktorem, to by teda zaslouži, ta sestra 😖
@pe_t tak to jsme na tom podobně. sotva přijel manža domů, bylo mi o 50% lépě. a večer na Chinaski jsem na všechny strasti zapomněla. 😀

lucie.krajcarova
15. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii napsala jsi to krásně.... no a s tím doktorem, to by teda zaslouži, ta sestra 😖
@pe_t tak to jsme na tom podobně. sotva přijel manža domů, bylo mi o 50% lépě. a večer na Chinaski jsem na všechny strasti zapomněla. 😀