Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jane84
4. led 2011

Ahoj holky. Dnes tu máme synovce, takže o zábavu je postaráno. Rarach jeden.
@lucie.krajcarova já slibuju mrchu a nic, že? 🙂 Vážně jsem ji už dneska čekala, ale pořád jen špinění. Už třetí den. Mrcha by měla přijít teoreticky zítra, ale poslední dobou jsem před ní nešpinila. Takže co? mám ještě počkat nebo zítra zaběhnout pro test? Jako prsa mě bolí šíleně, jsou i taková napnutá, ale bradavky nijak citlivější nemám. Včera mě bolelo na levém vaječníku. Ale já už asi hledám, co není 😀 😀

mircisek
4. led 2011

Ahoj holky, právě jsem se vrátila od doktorů. V nemocnici výsledek očekávaný, takže nic moc. Sice mi vybrali půl břicha, ale nikdo neví, co bude dál. Tak mi nezbývá nic jiného než doufat. Na gyndě všechno v nejlepším pořádku!!! 😅 Gynekologicky perfektní, pro jistotu to ještě ověřovala UTZ. Mrňous se měl pěkně k světu, tak jsem šťastná tak na půl. Bojím se, abych se dožila aspoň toho, když půjdou do školy. ☹ A to jsme chtěli tři děti. Nevím, jestli budu tak nezodpovědná, abych si pořídila ještě třetího sirotka.

martasl
4. led 2011

mircisek-nesejčkuj!!!!proč sirotky??všechno bude ok.a vidíš,mrňousek se má čile k světu.a těch dětí ještě pořídíte..... 😉

lucie.krajcarova
4. led 2011

@yfka30 jeee to je škoda 😢

lucie.krajcarova
4. led 2011

@jane84 teda, já bych testovala, až bych brečela 😀 😀 😀 😀 😀 zvláš´t, pokud máš cyklus pravidelný, tak šup na to. nebo radši ráno, to je ta moč citlivější.
@mircisek tak miminko je v pořádku, to je super!!!!! a budou tě teda dál sledovat jo? co by mohlo následovat? no uvidíš, jestli třetí, třeba i ze dvou budeš mít zamotanou hlavu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jane84
4. led 2011

@lucie.krajcarova nemám test, musím zítra zajít koupit 🙂

jane84
4. led 2011

@lucie.krajcarova no tak asi nic. Už jen nešpiním, je to už krev. Tak mi prosím zítra napiš 1DC. Ale asi i tak testnu, pro jistotu

fram
4. led 2011

ahoj holky,
@jane84 už jsi to takhle měla posledně,že jsi byla těhu a přesto menzes,ne? Raději testni.
@mircisek jakýpak sirotky, budeš v pořádku, uvidíš. To je moc dobře, že se má miminko čile k světu 🙂 a brzy už ucítíš pohyby, pak teprve to bude skvělý. 🙂

fram
4. led 2011

@yfka30 to mě mrzí 😒
@pe_t já se taky chystala v lednu k dr., protože už jsem ztratila naději na přirozené otěhotnění a koukej na chlapáka spermii, jak se tam probojoval 😀
@wanda1 moc tě obdivuju, že máš k životu takový přístup i když jsi zažila tolik bolesti. Tak je to správný a uvidíš , že ty 2 dětičky v pohodě stihneš, kdo jiný by si to zasloužil víc než ty.
@herbie budu držet palce, ať k tomu doktorovi už jdeš jako těhulka 🙂

jahudka80
4. led 2011

@wanda1 No jsou to ku... nechci být sprostá ,ale je to tak 😠 My bydlíme v Jablonci nad Nisou (severní čechy) všechno tu šlo do prd... sklárny, bižuterie... proto bytu klesla i ta hodnota ☹ a splacen jen tak nebude máme to na 30let a platíme teprv 3roky 😖 😢
@lenkacar jj změnila 😀 no furt tam je něco s miminama (v sama doma) mě by to ani neva ,ale nemohu vidět ženský těhotný nebo po porodu. 😝
@lucie.krajcarova Lucí je to i s hypo. psala jsem náklady na bydlení (když by nebyla hypotéka nemáme byt ) a dohromady to je 15 531kč a to není zapořítáno zdražení vody a tepla 😖 😠 😠 😠 😠 😠 😠 je mi z toho na nic
@martasl musí , musím se jít zeptat na KB kolik to přesně je a dám inzerát že lze hotově a napíšu tu cenu s tím penálem a nebo přvzetí hyp. a uvidím zda se někdo ozve. Finančnímu poradci budu volat (ona se mu po vánocích narodila holčička tak je teď nechci otravovat v 6nedělí 😉 )
@lucie.krajcarova Hm jediná adeptka je moje kamarádka. 😠 ještě před měsícem jsme si psaly a ona jak se jim nedaří otěhotnět a já jak dlouho a ona 2 měsíce neberu prášky 😀 😀 😀 😠 a já jí říkám to je v pohodě máš ještě čas (a říkala si třeba jim to taky bude nějaký čas trvat) pak jsem otěh.pak zas nic tak jsem jí to psala a ona že jí to je líto... no a dnes jí píšu jak se má a ona super, jsme těhotná..... no co na to říct hold někdo má štěstí někdo né 😒

pe_t
4. led 2011

@fram mám velkou radost, že se vám to povedlo. Vy jste čekali opravdu už dlouho 🙂 . Mocinky ti to přeju 🙂 .
Ted už jen průběžné fotečky mimiska 🙂

lucie.krajcarova
4. led 2011

@fram to je náhodou výborný nápad naplánovat si doktora, pak to jde skoro samo ne 😀 jakože člověk už neupíná naději k sobě, ale k doktorovi,tak se tak nějak osvobodí, a ono to jde samo 🙂
@jahudka80 tak to jo, s hypotékou to je taková normální částka, bez hypo by to bylo strašně moc...ach jo, fakt by to chtělo nějakého poradce, který by vám to třeba nějak dal dohromady, abyste moc neztratili... určo se domluvíte, držím palečky!! no s tou kamarádkou, někdo má holt štěstí...

fram
4. led 2011

@lucie.krajcarova vím, že se to fakt omílá pořád dokola, ale i posledně jsem otěhotněla ve chvíli, kdy jsem to vzdala. A to nám trvalo více než rok. Takže ta psychika určitě sehrála roli, ale je jasný, že nemá cenu říkat snažilkám, ať na to nemyslí, protože to prostě nejde. Teď jen přežít to nekonečný období do první kontroly a doufat.
@pe_t děkuju, snad se nějakých foteček dočkám 🙂

lucie.krajcarova
4. led 2011

@fram jj budeš náš vzorný příklad toho, jak to chodí 🙂 jako trochu se divím, že jsem neotěhotněla v prosinci - 2x nám to vyšlo do 3 měsíců. ale nepochybuji, že to vyjde, až nastoupím, nebo ještě před 😀 pořád zvažuju způsob ochrany... nejradši bych prášky, ale zas nechci tělo nějak blokovat hormonama, aby se z toho dlouho vzpamatovávalo.. no s kondomy se do toho ani jeden nehrnem..

a.j.a.
4. led 2011

Ahoj holky 🙂 sedím u pc jak blbec se slunečními brýlemi 😝 opět mě přepadl zánět spojivek, takže mám krásné krvavé oči a ještě mě řežou a pálí. Fakt super. Si o mě ve školce musí říkat, že denně chlastám, jak tam chodím s tím krvavým bělmem 🙄

@jahudka80 to je teda fakt pálka měsíčně za byt ☹ to už bysme asi žvýkali kořínky ☹ a to furt jde něco nahoru ☹ no. bude to asi finančně krušný rok.
Jenom, když si vezmu, že od dubna se bude platit v nemocnici 100,- za den a to i miminka, tak to už abych začala šetřit.

@martasl Marti, mluvíš, mi ze srdce. Já si za třemi dětmi taky stojím 😵 jako penězmi taky neoplýváme, až budou na škole, tak to bude asi pěkný záhul, ale já prostě po těch třech dětech toužím z celého srdce. Jinak okolí taky moc nechápe, každý říká, že tři děti jsou zbytečný luxus. A to jsem ještě nikomu neřekla, že mi kámoška kyvadlem zjistila, že budu mít čtyři 😕 😅 že by po druhátku dvojčata 😀 😀 😀

@yfka30 to mě mrzí, že ta mrcha červená dorazila. Tak snad příště už nedojde 😉

a.j.a.
4. led 2011

@fram a kdy se vlastně chystáš k dr ?

lenkacar
4. led 2011

petruška jede do porodnice ..tak už se dočkala holka ..

jahudka80
4. led 2011

@a.j.a. co že 100kč i za mimí to už fakt přeháněj se posrali né 😠 😠 😠 to žrádlo se tam nedalo žrát a jako za co 100kč to fakt nemyslej vážně, porodím budem ok, vemu dítě a jdu domu 😠 . No a za co má platit to mimi 100kč to bych platila když si spočtu byla jsem tam 5dní to bych měla 1000kč + 700kč otec u porodu tak to je fakt hnus 😠

lucie.krajcarova
4. led 2011

Tak Petra bude mít mimi, mohlo by to být zítra na moje narozky 🙂

a.j.a.
4. led 2011

@jahudka80 jo jo, taky jsem hleděla za co tam má jako to mimi platit 😝 já jsem zkusila připočítat ještě platbu za nadstandard nebo polonadstandard, a to je už je pomalu jak za menší dovču v Čechách 😝

mv
5. led 2011

tak já včera dopadla u mudry nad očekávání dobře 😵 😵 😵 , cysty asi zmizely asi s tou děsnou bolestí, 😝 tak snad se u nás bude moci něco dít brzy.ještě jdu příští týden na kontrolu,tak snad to dobře dopadne.

Jinak k těm dětem.Ne, že bych nechtěla třeba 3,4 děti, ale narovinu si to nemůžeme dovolit.manžel je chronicky nemocnej,takže kdykoliv může být na dlouhodobé neschopence,to samé operace a už tak v práci to má kvůli nemoci hodně nakloněný k vyhazovu v letošním roce.
vidím to až teď, když byl kluk malej,tak vlastně "nic" nestál.pár punčocháček, pár hraček, knížka a byl spokojenej a my taky.minimální finanční náklady jsme měli než šel do školy.jakmile vešel do školy, tak to začalo, a trvá vlastně dodnes.tisíce lítaj ani nevíme jak. 😝 k tomu se chystá na SŠ,kde maj každý rok 2-3 akce pobytové v cizině , tak kolem 15tis., k tomu učebnice a další takže sice na státní škole, ale ročně to kolem 25tis. bude. a pak doufám na VŠ,takže ho budu ještě dlouho živit.... 😀k tomu jako každej splácíme bydlení, vlastně už i částečně pro syna, aby měl něco málo pak do začátku již zaplaceno.nehodlám poslat v dnešní době dítě do života s "holou prdelkou" 😀 a bez koruny.to by mě hanba fackovala, jako rodiče.
Prostě jsou věci, ve kterých musím být soudná a umět si přiznat, že na ne prostě nemám....a to je u nás otázka více, jak jednoho dalšího dítěte.A už i tak vlastně nevím, jak si to vůbec představuju s dalším dítětem... 😀

všem hezký den, mám po včerejšku dobrou náladu, tak uvidíme, jak dlouho mi vydrží.... 😉

lenkacar
5. led 2011

@mv tak to je príma ,že se cysty umoudřily a odpluly ..jinak s tou budoucností ,nikdy jsem neměla horší pocit ,že stát na ty rodiny doslova sere .. 😖 a dneska má i můj muž narozky 38let

lucie.krajcarova
5. led 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//


jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).....................................................32DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................31DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).....................................................23DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...............................................................20DC
mpetula(25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................20DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................13DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).......................................................13DC ¨
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)................................................11DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................10DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................4DC
Jahudka( (30 let, SP 12/2010 , calibrum babyplan).................................................4DC
martasl (34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................4DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )...............................................................3DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)............................

lucie.krajcarova
5. led 2011

@mv super, že cysty zmizely, lepší zprávu sis snad nemohla přát 🙂 a v únoru už jdete na to? to je za chvíli 🙂

jahudka80
5. led 2011

@a.j.a. ☹ to je fakt děs
@mv skvělá zpráva 😉
@lenkacar jé můj muž bude mít narozky na konci měsíce ale i 5let méňě 😉 😀

mircisek
5. led 2011

Ahoj, no mám v břiše agresivní fibromatózu. Nádor, který nemetastázuje, ale rád a často se vrací a způsobuje selhávání orgánů, pokud někam proroste. Teď jdu na kontrolu až po porodu, protože stejně nemůžou nic a pak se to bude teprve zvažovat. Je to nějaký vzácnější typ. Primář mi vybral všechno, co se dalo, takže můžu jen doufat, že tam nic nezůstalo a budu mít pokoj. Bohužel histologie se netvářila tak optimisticky - dorsální okraj byl široce napaden. 😢 Takže mi nezbývá než čekat a užívat si svoje poslední těhotenství. Chtěli jsme mít tři děti, ale se svou prognózou si tři děti nemůžu dovolit. 😖

mircisek
5. led 2011

@fram Pohyby cítím už od minulého týdne. teď už jsem si naprosto jistá. 🙂

jane84
5. led 2011

Ahoj holky. Abyste tu nečekaly jestli hodím zprávu o testu. Dneska jsem netestovala. Břicho dost bolí a já ty první dny dost blbě snáším. Radši si polehávám a do města pošlu přítele jak se vrátí z práce. Mně kolikrát bolí to břicho, že i zvracím a omdlévám, tak budu ležet a snažit se bolest zvládnout bez ibalginu co to jen půjde.
Mrcha měla opravdu přijít dnes, přišla, podle intenzity se rozhodnu jestli budu zítra testovat nebo ne. Ale abych řekla pravdu, asi nemá. Jak MS zkončí, tak se objednám k dr a budu trvat na tom prolaktinu. Myslím, že v tom bude ten háček. A začnu měřit teplotu (jeden z důvodů je taky to, že potřebuju do diplomky dát graf na ukázku a nejlíp, když bude můj 😀 )
@jahudka80 chtěla jsem se zeptat na odběr krve na prolaktin. Dělají to konkrétní den v cyklu nebo je to jedno? Abych si kdyžtak spočítala na kdy se objednat k dr

jahudka80
5. led 2011

@jane84 na prolaktin je to jedno tedy na endok.chodím vždy než si vemu tabletu a tu beru jen 1x týdně. Jen když ti dělat odběr na progerteron a estrogen tak dělají 21den cyklu 😉 a na prolaktin si určo skoč. 😉

jane84
5. led 2011

@mv tak super, že cysty zmizely, příští ovu by mohla být teda bez bolestí
@lucie.krajcarova vše nejlepší k narozeninám 🙂 přeji samozřejmě hodně zdraví a brzké //