Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

pamir
14. čer 2011

@fram jj makáme na tom..😀 děkuju..🙂

herbie
14. čer 2011

jane gratuluju k bytu to je super, martasl my jsme ted domalovali loznici a mame dve steny stredne modra barva a dve steny bile plus strop bili a ten mame vysoky hodny a je to ladeny s tmave hnedou drevenou podlahou a tmave hnedy nabytek plus bile povleceni a vypada to moc hezky, ja jsem si vymyslela tu podlahu a ty doplnky, a pritel miluje modrou barvu takze vyber byl na nem 🙂 ohledne te barvy dopadlo to fakt dobre jeste potrebujem nejaky policky na stenu nebo spis obrazy z fotkama nasema a bude to pak uplne krasny.....holky pritel jeste neni doma ze 3 dnu tam je uz 16 dni on ztratil svuj pas a doklady tak si to tam musi vyridit mozna ale bude uz zitra nebo ctvrtek doma uvidime je to na palici 😠 fram to je dobre ze jsi mela hezkej den s kamaradkou to je obcas potreba jinak obyvak mas taky moc hezkej koukala jsem na fotky ... taky jsem holky zacla cvicit ufff uz 14 dni a jako uz to na sobe malinkato znam ale je to makacka 🙂 jinak vas tu docitam a pisu jenom obcas jste skoro uz vsechny tehulky tak to tema zatim neni pro me mejte se mooooc krasne kocky 😉 😉

daniela699
14. čer 2011

Ahoj holky, moc vas zdravim a moc dekuju za gratulace. 🙂
Dneska uz to je tyden co jsme se vratili z nemocnice, silene to leti. 😀 Dny jsou ted uplne jine, je pravda ze i vic splyvaji, ale na druhou stranu pozorovat toho drobecka je uzasny. A jak jsem se bala, ze jak to zvladnu se postarat, tak jste mely pravdu, ze opravdu to priroda nejak zaridila a nejak to jde. 🙂 Porad se ucim mu rozumet a myslim ze nam to jde lip a lip. 🙂 Ted tady spinka vedle me a ja se na nej obcas podivat a rikam si, ono to je fakt pravda, opravdu je tady s nami dalsi clovicek a ja jsem maminka. 🙂
No a k porodu. Sli jsme ve ctvrtek rano do porodnice, protoze se to bohuzel neprobehlo prirozene, takze indukce. Jedna tabletka, neco se zacalo dit ale postupne ustalo. Takze ve 12 hodin dalsi, pak protrzeni vody, a pak hodiny a hodiny kontrakci. Sestricka nemohla uverit, ze nechci epidural, ze pry to jeste nikdy nevidela a ze me obdivuje, hehe. 😀 Slo to pomalu. Nakonec v deset vecer bylo nachystano... ale bohuzel, malinkej se ani nepohl. Takze nakonec cisar. V podstate vse co jsem nechtela, tak presne to vse se stalo. 🙂 Ale clovek si nevybira. Pry byl na me moc velky a navic mel jeste omotanou snuru, takze nakonec dobre ze to bylo takto, nez aby nekde uvizl. Rikam si, zkusila jsem to prirozene, ale priroda to chtela jinak, hlavne ze vse dobre dopadlo. Nastesti maly byl po celou dobu v poradku, prej to zvladal levou zadni... podle doktoru. 🙂
Pridala jsem nejake fotky do alba, tak jestli budete chtit, mrknete. 😎

herbie
15. čer 2011

danielko prave jsem koukala do albicka tvojeho a mala je moc krasna slusi ji to 😉 holky ja jsem dneska byla cvicit jak jsem uz psala zacla jsem chodit pravidelne a dneska me kamaradka vzala na hodinu ktera byla docela tezka delali se tam kliky a skakalo se tam hodne jako fakt drina ze me lilo a byla tam holcina a mohla bejt asi tak 6 mesicu tehotna ja jsem koukala jak blazen sama jsem mela problem tu hodinu dokoncit a ona v klidku je to normalni? nereknu jako cviceni pro tehulky ale tohle bylo fakt zahul ja bych se teda bala, ze ublizim tomu miminku 🙂

jahudka80
15. čer 2011

Ahoj holky,
dnes je tu krásně a vypadá, že to snad vydrží, tak si jen vyperu - pověsím prádlo. A v 9h vyrazíme na chatu, uvařeno mám tak tam budem do oběda. Malá si snad bude hrát na písku a já prababičce pomohu plejt zahrádku, jen s tím pupíkem mi to jde trochu hůř 😀 sedim na malé stoličce a funim 😀 a to nemám žádné obr břicho 😀
@fram začíná mi to nějak rychle utíkat 😅 musím se obj.na tu cukrovku (furt to odkládám) ty jsi byla na kolikátém týdnu?? No kouknu do kalendáře a děsím se 😀 za měsíc začnu prát protože když by byly zas nějaké problémy po 30tt jako u malé tak budu muset už pak odočívat a ležet. To ,že byla málá dřív mě tak vyškolilo , že budu mít 32tt zabalenou tašku, vypráno, vyžehleno 😀 . Mám furt pocit, že to nestihnu 😀 mi začíná hrabat, ale ještě se mi nezdálo o porodu, a to když jsem čekala první tak se mi o porodu zdálo furt 😀 jak říkaj maminko tlačtééééé 😀
@daniela699 Jé danielko, mám kamarádku které se narodil klučík 3.6.2009 bolesti jí sice začaly sami od sebe trpěla 12h ale malej né a né ven, a tak po 13h přistoupili k akutnímu císaři. A má též 2 jména protože je křtěný 🙂 to je náhodička 😀
@mv až nastoupíš do práce bude lépe, a na dovče si pořádně odpočiň. Mě mrzí, že jsme nemohli alespoň do těch Tater za 5tis. na os. 9dní s polopenzí to byla super nabídka, no hold se zas další 3 roky nikam nedostanem 😢 . Ale co budem jezdit na chatu opečem si tam buřtíka a přespat tam můžem ve stanu 😀 a mám dovolenou zadarmo 😀

No nic jdu nachystat věci na chatu poklidit a vyrazíme, přeji vám všem krásný den.

jahudka80
15. čer 2011

@herbie 😀 😀 😀 manžel když chodil do posilky tak tam chodila taky těhule šlapala na kole a ták.... no některé ženy jsou zvyklé cvičit a nechtěj v těhu.přibrat tak cvičej furt. Jinak Danielka má krásného chlapečka a né holčičku 😀

mv
15. čer 2011

@jahudka80 chajda s buřtíkama je přeci super,hlavně, že máte kam jet.. 🙂
My na Slovensko jezdili cca 8 let každej rok,naposled loni, ale už končíme.Za ty roky se to cenově tak zvedlo, že když počítám první dovču tam, co nás ve 3 lidech teda se spaním v chajdě v kempu,ale jinak jsme se nijak neomezovali vyšel týden na 8 tis.sakum prdum, a ta poslední ani ne celej týden vyšel 1100Eur,tak za to mám už moře....
My chcem letos do Chorvatska, jako poznávačku, každej den jinde přespat, tak jsem na to zvědavá.Synátor chce jet s náma, ale už předem hlásí, že bude hodně prudit 😠 ,tak nevím, jestli ho vezmem.. 😀
Jsme se ale nějak finančně rozjeli s dlažbou před domem, ujeli jsme o 13 tis více, než bylo v plánu,tak možná pojedem do paďous... ☹

mv
15. čer 2011

@daniela699 hlavně, že jste oba v pořádku. 🙂 Někdy holt má člověk jiné představy o porodu, než se to pak vyvine.
Malej je krásnej, kus chlapa, tak si ho užívejte.... 🙂 🙂

yfka30
15. čer 2011

Ahoj holky 😉 . Zase jsem se na vás přišla po dlouhý době mrknout 🙂 . @daniela699 moc moc gratuluji k chlapečkovi, je krásnej 😵 . Nevím, co se tady děje, nějak není čas pročítat, bud jsem v práci nebo odpočívám. Včera jsem přidala fotku pupíku do fotoblogu, na to že jsem teprve 12tt, tak se mi zdá,že už docele vyskočilo. To u malýho mě vylezlo až tak 5-6měsíc a ke konci jsem se sotva unesla 😀 . Jsem zvědavá, jak to bude ted, úplne se děsím tahat ten pupek v zimě, to radši budu jenom zalezlá a nevystrčím nos 😝 .
@jahudka80 taky se děsím testu na cukrovku a to jsem na něm u prvního nebyla, ale co tak čtu, tak už ted mě polejvá horko 😀 . Už mám za sebou prvostrimentální screening, teda zatím jenom krev a utz mě čeká 20.6. Ted mi jenom prtě přeměřovali. Kromě cukrovky, mě ještě čeká podrobnej utz srdíčka za 500 a ještě mi nabízela toxoplazmozu, ale tu asi odmítnu, když kočku maj naši a do styku s ni moc nepříjdu, tak mi to příjde zbytečný 😕 .

Jdu dočíst co novýho, dokud mám čas 😉

yfka30
15. čer 2011

sakra, on už je to 13tt 😲 😀 . Nějak mi to pořád nevychází 😕

jane84
15. čer 2011

@jahudka80 hlavně, že vypadnete z bytu a že se malé věnujete a vezmete ji do přírody. To je nejdůležitější a kolikrát lepší buřty pod stanem než nějaká dovolená u moře. My tak taky jezdíme. Pod stan, ke známým na chatu. Přítel je velkej, mohutnej, chlupatej a špatně snáší vedra. U moře jsme byli před 3 lety, užil si potápění. Takže když k moři, tak jedině potápět. To já zas nějakou poznávačku, památky, jenomže to on nedá to vedro.
Proto raději pod stan někam, kde může rybařit, já se vypláznu poblíž na deku s knihou nebo foťákem procházka, sbírat hřibky, večer opíkáme nebo grilujeme. Když jsou tam dobré sprchy, tak je to to nejlepší

jane84
15. čer 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //

endie (23let, MA 3/2010)..............................................................................................39DC
el29 (31let,MA1/2010, kys.listová)..............................................................................25DC
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) …………………………….……………………23DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)......................22DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................21DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)....................................21DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)..........................................................................19DC
safea7 (32let,MA 5/2011,femibion)............................................................................19DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).........................11DC
maja54 (33let, MA 8/2010, 12/2010, 4/2011 kys. listová, Mamavit)........................9DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................8DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)...................................................5DC

marulinka
15. čer 2011

ahoj holky 🙂
kamoška mi zrovna psala,že její sestra byla včera na vyvolání mrtvýho mimi v 6měsíci.přestalo mu být srdíčko,to je strašný..proč se toto děje? holku nechaly o samotě v bolestech,nevěděla co se děje,že už je to tlačení to ono,šla na wc a sama to prdla do mísy.. je mi z toho smutno ☹ 😢

yfka30
15. čer 2011

@marulinka tohle je šílený, nepřála bych to ani tomu největšímu nepříteli ☹ . Ale nevím, jestli je dobrý to tady psát, akorát se přidává holkám další starosti, co se může ještě stát 😔 . Člověk si myslí, že má po 12tt vyhráno, ale zdaleka to tak není. Já budu klidná, až to porodím 🙂

marulinka
15. čer 2011

@yfka30 už mám dávno půlku zasebou a rozhodně si nemyslím,že mám vyhráno..taky budu v klidu,až porodím zdravé dítko..potratila sem ve 14týdnu,jiným se to stává i později- stačí mi tu pročítat jiný diskuze,který sou ještě horší než můj příspěvek 😒 😒 😒

jane84
15. čer 2011

@marulinka to je strašný, nedokážu si představit, co musí prožívat, obzvlášť, když ten porod proběhl takto. Já bych se zbláznila 😢

yfka30
15. čer 2011

@marulinka já se radši takovým diskuzím vyhýbám, pak by se mi to jenom pořád honilo hlavou 😔 .

zzzzuuuuzzzziiii
15. čer 2011

@yfka30 k tehotenstvi mam velky respekt a uctu a presne tak jako ty si tyto diskuze a temata zakazuju. mam strach, strasny a porad. v patek jdu na kontrolu a uz zase se klepu hruzou. je to divny obdobi, cloveku je uz dobre, ale miminko neciti, neni podle ceho poznat, ze je vse ok.

@marulinka je to hruza, zivot je nespravedlivy. ale ted si to nesmime pripoustet, musime osalit svoje smysli, ze se to proste nestane... verit miminku. i kdyz je to tezke.

jahudka80
15. čer 2011

@mv No ona je to spíž chaloupka na kuří nožce a patří prababičce, ale je tam krásně 🙂
@yfka30 já na něm taky nebyla paní doktorka řekla dejte si sladkou snídani a přijďte na krev. A teď to je prý nějaké zpřísněné že všichni musí na odběr do laborky(nemocnice) dávaj vypít nějakej sladkej humus odebere se kterv a pak snad za hodinu a ještě za dvě hodiny a přitom tam musíš celou dobu sedět a čekat nemůžeš si jako někam jít a ták ☹ tak já dám holku k babičce a pujdu na odběry 😖 celá nadčená ...
@jane84 Jani já bych ani na dovču k moři nejela byla jem jednou a stačilo, alergie, exém v moři koupání pro mě byl hnus, slaná voda mi vadila. No a tak toužím pa nějakém penzionku s polopenzí kde bude hezky ať v ČR nebo Slovensku.Hlavně bych si potřebovala odpočinou ve smyslu že ráno vstanu snídaně bude na stole....pak na nějaký výlet dát si někde obídek, nebo jen zeleninový salátek a večer si dát večeři kterou mi zas někdo připraví. Doma je to furt stereotip a už to bude 6let co jsem nikde nebyla a potřebovala bych chvíli vypnout a mít klid 🙂
@marulinka no takovýhle věci zrovna v 6tém měsíci číst fakt nemusím ☹ 😢 , jsem v pohodě a pak si přečtu něco takového a budu zas vystresovaná, zrovna jako když jsem byla v 17tt a kamarádka mi říká no moje kámoška teď potratila v 19tt začli jí stahy a bylo.... taky jsem byla pak vystresovaná. Prostě se to stává, a je to 😠 žádné vysvětlení není. Mimi mohlo mít nějakou skrytou vadu či co, a nemá cenu nad tím koumat a přemýšlet. Prostě je to život a v životě se hold tyhle věci stávaj. A že jí tam nechali samotnou (když by měla sebou manžela,přítele) tak by ho tam sní určitě nechali. A co mají dělat mají tam třeba rodičky co rodí živé mimi a potřebují větší péči a nemohou stát u téhle co prostě hold porodí ....... prostě to tak je. pro zdravotníky jsme jen osoba a nemůže nikdo čekat že tam bude snáma sestřička a říkat jak jí to mrzí....a blabla na to nemají čas a pokud by to takhle dělali tak by se zachvíli sami zhroutily.

Holky já přijela ze zahrádky chvíli plela, chvíli stříhala keře a tak si teď po obídku jdu naložit do vany umýt hlavu a budu relaxovat.

jahudka80
15. čer 2011

@zzzzuuuuzzzziiii jé ahoj Zuzíííí tobě ty týdny taky pěkně naskakují 😉

jane84
15. čer 2011

@jahudka80 nevíme samozřejmě jak to přesně probíhalo, ale někde ti manžela nepovolí. Navíc, určitě by měla být kontrolovaná, vždycky hrozí nějaké problémy, krvácení a tak. Neříkám aby tě utěšovala, aby musí být poskytnuta zdravotní péče. Porodit do záchodu, byť mrtvé dítě mi přijde jako šílenost, která by se stát neměla

zzzzuuuuzzzziiii
15. čer 2011

@jahudka80 ahojky jahud, no 17 tt jsem az zitra, dneska jsem 16+6 tt. pocitam to tak dobre, ne? kdyz jsem 16+6 tt jsem porad sestnacty tyden, ne?
no to je jedno, kazdopadne v patek nas ceka doktor, reknou nam, jak jsme na tom s temi protilatkami, klasicka poradna a objednani na druhotrimestralni screning, coz jeste nevim, co je.

@jane84
@jahudka80 souhlasim s vami obema holky, urcite je to hrozne a kdyz se vziju do te situace, zblaznila bych se a je mi te holciny uprimne lito. ale na druhou stranu, to proste moje hlava ted nesmi brat, protoze hned se mi to tam vsechno honi a moc premyslim, uz takhle se strasne bojim a proste si tyhle veci zakazuju, takze jahud, to same!!!

marulinka
15. čer 2011

@yfka30 @zzzzuuuuzzzziiii @jahudka80 tak se holky omlouvám,že sem to sem psala...ale příběhy sou různý a každá nová tu píše co se jí stalo,ať je to v 5tt nebo 30tt.ikdyž je to strašný a pro těhulky třeba těžký...ale je to téma o potratu..kdyby tu ta holčina byla hlášená a napsala to,taky byste to četly.. 😖

jane84
15. čer 2011

@marulinka taky nevidím problém v tom, že se tu něco takového napíše. Je to téma o potratu. Občas je tu nová holčina, kterou to také potkalo, ale bohudík už většina má dítko nebo je těhulka. Tak jako pro některé je těžké číst o potratech, když jsou těhu, tak pro některé je zase těžké číst o všech těhu problémech a vyšetřeních, když sama není těhu. Ne žeby to nepřály, ale je to těžké. Nejedna holčina už sem kvůli tomu nechodí a snažilek je tu čím dál míň a z tématu o potratech se stává téma o těhulkách.
Uzavřela bych to tak, že je přirozený vývoj a holt tu budou hovory na obě témata

marulinka
15. čer 2011

@jane84 děkuju,souhlasím.... 🙂

herbie
15. čer 2011

jezis ja jsem napsala holcicku ....jeeeeeeeee vim ze ma chlapecka asi jsem uz zblbla nejaka

yfka30
15. čer 2011

@marulinka v pohodě, mě osobně se omluvat nemusíš, já to beru, že tohle se prostě stává bohužel ☹ . Jen mi to nepřišlo zrovna vhodný tady to psát, určitě je tady plno přecitlivělých těhulek a ted se budou strachovat. Prostě se stalo, je to smutný, ale život je hold svině 😔

fram
15. čer 2011

@daniela699 jsi šikula, jak jsi ten porod zvládla, ono vytlačit takovýho chlapáka není sranda, takže je určitě dobře, že nakonec byl ten císař 🙂 Sebastianek je kouzelnej 🙂
@jahudka80 já byla na cukrovce v 28tt,ale to už je hraniční. Mělo by se chodit 24-28tt a vůbec není potřeba se toho děsit. Žádnej horor to není. Výsledek ještě nevím, do poradny jdu v pátek a tak ho bude mít moje dr.
@zzzzuuuuzzzziiii stejně jako ty mám k těhotenství respekt a vůbec nepovažuju za samozřejmost, že teď už bude vše v pořádku. Ale snažím se si to užívat a nepanikařit zbytečně. Tématům a pozdních potratech a jiným podobným se vyhýbám, naopak pořád pročítám fotoblogy šťastných maminek, kterým se bez problémů narodily zdravý dětičky - a že jich je většina 🙂

herbie
15. čer 2011

jezis sebastianek je kouzelny jmeno pro chlapecka moc se mi libi 🙂 dobre jste vybrali danielko

helcenka
15. čer 2011

Ahoj holky,
v poradně včera vše OK, malá je pořádný kus ženský, už má 58cm a 5090g. Za těch 7 týdnů pořádně vyrostla a už zvedá hlavičku, když je na bříšku a u dr. se přitáhla až do sedu, dr. i sestřička z ní byly celé vykulené.
V sobotu se vdává moje sestra, ještě před tím v pátek musím absolvovat kontrolu u mého dr...
Nic nestíhám, doma neuklizeno. Jediné co, tak se věnuju dětičkám. Chudák manža se cítí "zanedbaný". 😀

Tak letím, půjdu spát, za chvíli zase budeme vstávat...

Všem držím palce, těhulkám i snažilkám.