Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

breberuska
30. čer 2010

jahud,je skaldný, složíš ho jednou rukou a zabere málo místa.

jahudka80
30. čer 2010

@breberuska jojo o tom jsem se přesvědčila vejde se do gece a to je co říct na tui 3 kolku si zvyknu. Ju tobě je stejně když jsem chtěla otěhotnět tedy já už chtěla dřív ale ve 27 jsem otěhotněla 🙂 tak tfuj tfuj ať nám to tento měsíc výjde 🙂 😉
červenec srpen, barevné listí veliké pupíčky podzim nám jistí, přez zimu valit se budem a na jaře rodit budem, a teď vím že bude duben, a proto hlavu vzhůru, zaženem každou noční můru i mršuli budem čekat na ovuli, pak začne snaženíčko a následuje na testu dvojpolíčko, a až se nám zadaří všem přeji vám holčinky krásňoučký den. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no vida co člověk vyplodí po sklence piva 😀 😀 😀 😀 😀 😀

fram
30. čer 2010

@jahudka80 😕 😕 😵 😵 😀 😀 úplnej Mácha 😀 😀

helcenka
30. čer 2010

Holky v pátek dopoledne přijede kamarádka se dvěma klučíkama, tak jsem dneska celý den lítala jako hadr na holi, abych uklidila, protože zítra jdu s prckem do mateřskýho centra, tak nebude čas. Stejně mi přijde, že není nikde nic vidět a vypadá to, jako předtím. Vedro jako blázen, malej se nedal ukecat, tak jsme vyrazili na hřiště, drandil na autíčku jako blázínek. Nalákala jsem ho domů jedině na jahodový koktejl. 😀
Dneska mě začalo pobolívat břicho, jako při ovulaci, že by se dostavila? Tak uvidím, jak to bude vypadat dál.

Breber, Jahud, my máme všechno po malým, i hluboký kočárek, takže nic kupovat nebudeme. Až pak sporťák, protože tenhle dostal zabrat. S prvním prckem jsem začala nakupovat výbavičku až v 6. měsíci a kočárek jsme měli zamluvený a manža s mamkou ho vyzvedli, když jsem byla v porodce. Jsem na tohle hrozně pověrčivá a nic bych dopředu nekoupila. A ještě po tomhle zážitku, to až budu jednou těhu, tak budu lítat týden před porodem a nakupovat. 😀

Dobrou noc všem.

helcenka
30. čer 2010

Jahud, super.
Zítra jde moje kamarádka na kontrolu, jak jí zrají vajíčka, půjde na IVF, už se moc těší, že mimi konečně vyjde. Taky měla MA, rok se snažili, a pak tohle. Po revizi jí rok dorůstala sliznice, protože jí udělali špatně. A zase se nedaří. Tak se rozhodli, že IVF to jistí. Tak jsme si řekli, že se na Vánoce sejdeme už s bříškama. Děláme si z toho legraci, ale na druhou stranu tomu obě věříme. 😀
A já bych si k narozkám opravdu přála testík se //. K svátku to asi nevyjde, tak narozky to jistí. 😉

martasl
30. čer 2010

fram-ten odkaz mi nejde. 😅

jahudko-mrcha jedna blbá 😠 😠 😠 😠 😠
tak v červenci otěhotní další skupinka,ne??když se nám to tady tak s těhulkama rozjíždí.... 🙂

martasl
30. čer 2010

jo-koupila jsem ty ovu testy,měli jen jeden druh.ještě to musím proštudovat..

natulaaa
30. čer 2010

Helči přesně,já mám normálně strach se radovat z těhotenství snad až do porodu,já budu mít určitě strach,abych něco nezakřikla a to samé i s nakupováním oblečku a o kočárku ani nemluvě? 🙄 😵
Helči a mělo cenu uklízet,když tam budeš mít tolik raubířu,to ja jak vím,že mi příjde dětská návštěva,tak to prdím,protože to stejně pak dělám znovu 😀
jinak taky přeju dobrou nocinku 🙂 🙂

natulaaa
30. čer 2010

Marti proštuduj,ještě nikdy si nedělala? 😵

fram
30. čer 2010

Tady je ten dotaz a odpověď, když ten odkaz nefunguje :
Dobrý den pane doktore, jaká jsou prosím rizika při otěhotnění běhěm "šestinedělí" po revizi dělohy? Revize dělohy proběhla na začátku 13 tt, plod odpovídal začátku 9 tt. Mám podezření, že jsem těhotná (antikoncepce selhala), jaká je pravděpodobnost, že těhotenství proběhne v pořádku? Mnohokrát děkuji za odpověď.
Nejspíe žádná mimořádná navíc oproti jinému těhotneství, buďte v klidu.

Teoreticky snad by mohla být z důvodu -možná snad případně -nižší sliznice v děloze před otěhtněním placenta - opět znovu jen možná snad případně - vrostlá až do stěny děložní, ale je to extremně vzácné.

fram
30. čer 2010

@helcenka , na vánoce už pupík neuneseš 😀 A doufám, že to samé my všechny tady 😀

jahudka80
30. čer 2010

@fram nejprv jsem smutná a mám depku a pak si řeknu že musím jít dát a tak jdu 😉 koupím testíky a zečnem znova 🙂

martasl : já si pujdu taky koupit a uvidím 🙂 koukala jsem že měli na netu i za dobrou cenu 😉

herbie
30. čer 2010

jasny breber neboj kocarek bude brzy plny mimiska tvojeho holky ja jsem mela vcera takovou radost z toho hlenu a z ty ovulky ale porad myslim na to ze to treba ani nevyjde a zase pak budu smutna az to dostanu takze se bojim uz i radovat snad jahudko jsme na tom stejne ja ty nalady mam taky tak 🙂

breberuska
1. črc 2010

helci, jak jsem psala, mně to nedošlo, že se může stát něco takového, že o to malé přijdu tak pozdě...teď budu pos...strachy celé těhu 😖 úplně se vidím....

holky, tak to se těším, jak teď v červenci bude další vlna // a všechny se přesuneme do nějakého pěkného těhu tématu 😀

jahud, já taky plánuju zabehnout po MS pro ovu testíky... 😉 u nás mají balení 5 ks za 205,-, jsou to kazety. Dřív měli i obyč proužky za130,-,ale ty prý už nevedou 😠

herbie, já taky doufám, že bude brzo kočárek i všechno co mám doma uložené v krabicích (a je toho dost) využité 😉 Určitě se neboj radovat, to se pak 100% mimouš lépe zavrtává 😀 !

daniela699
1. črc 2010

Krasne rano holky,
Helcenko me prave bricho boli uz treti tyden na te prave strane, jsem si nejdriv rikala ze by to mohla byt ovu nebo neco, ale zrejme je to ta cysta. Takze nevim jak dlouho uz tam je, a jestli to muj doktor minuly tyden nevidel nebo co. Jak jsi psala, ze jsi mela jen spineni a rekl ti ze to byla MS, tak si rikam, jestli jsem to treba taky tak nemela, protoze to bylo nejak v terminu. No jeste se zeptam dneska, jdu si pro vysledky z krve.
Fram – pane jo, a ja jsem si myslela ze to jen nadsadim. To musel byt mazec, ale hlavne ze to dobre dopadlo. :D
Natu - ja si prave rikam, pri svem stesti, jsem zvedava co me jeste ceka. 😠 Mam to taky na vajecniku, uplne to tam citim, kdybych do ni mohla nejak pichnout nebo neco. 😅
Jahud - tak to se ti nedivim, ze do toho nejdes. Aspon se nebudes muset stresovat, ze kdyz nekam nastoupis, a ono se urcite povede 😉 jim rikat ze jdes pryc. Ono to je sice asi jedno, ale ja si rikam, ze kvuli tomu zustanu zatim tady. I kdyz jsem si rikala, ze na podzim tradaaaa, no… Jeee takova pozitivni basnicka. 😀
Herbie – bozinku jak ja ti ty dve carky na ovu testu zavidim. :D Treba to ted vyjde. 🙂
Breber, ja myslim ze co nevidet vsechno vyuzijes. A hlavne…uz nebudes muset behat po obchodech a budes si jen uzivat pupiku. 😀 Ted uz to dopadne dobre. Nam vsem.

jahudka80
1. črc 2010

dobré ráno holky, nálada - nic moc, a tak ty chmury jdu rozehnat úklidem 😉 už mám povlečeno a peru cejchy, pak musím vyluxovat a setřít prach,....a umýt koupelnu a wc 😒 mám o zábavu postaráno 😀

jahudka80
1. črc 2010

@breberuska jojo pro testíky zběhnu, ale nesmí snáma jít prababí ona chodí hodně s náma nakupovat by se ptala na co to mám a co to je, a my to nikomu v rodině říkat nechcem 😉

martasl
1. črc 2010

ahoj.
natul-ne ještě jsem nikdy ovu testy nezkoušela.mám teda jen dva,ale zítra ještě asi dokoupím a v neděli snad zkusím.budu 15dc.sice po noční,ale to by nemělo vadit-hlavně abych si vzpoměla-hlava děravá 😅

breberuska
1. črc 2010

Natul, a nechceš raději zkusit dřív? ať to neprošvihneš...jo a někde jsem četla, že LH hromonu je prý v těle nejvíce odpoledne, tak je dobré testit ovu odpol...a tak 2 hod. před tím prý nepít (ale to jsem nikdy nevydržela)

breberuska
1. črc 2010

teda samozřejmně jsem psala MARTAS tobe, že...a ne natul 😀 jsem fakt matěj. 😵

martasl
1. črc 2010

no mě se cyklus začal zkracovat,nejdřív to po revizi bylo 34,pak 33 a teď 31.tak si asi holt nevyberu.myslím,že ten 15 bude akorát,pak další den atd.takže když bude čárka tlustá-jak ta kontrolní,tak do 24-48 hodin nastane ovulace??píšou tam že nejlépe po těch 24 do 48 hodin styk.to je děs,jsem úplnej anlfabet.mám nějaký obyč,za 37 kč jeden.

breberuska
1. črc 2010

Marti, tak já nevím, mně se osvědčilo zkusit to dřív, a vidět i ten postupný nárůst - že tam čárka byla slabá (skoro neviditelná)-pak silnější-pak silnější než kontrolní-a pak další den zase slabá téměř neviditelná, aspoň jsem věděla, že ovu fakt proběhla a kdy. Čili 4 dny, 4 testy. Ale každému to může pasovat jinak, to je jasné.

martasl
1. črc 2010

no ještě zítra dokoupím.no hlavně,aby byl manža doma.ještě neví,jestli bude jezdit dom nebo odjede na celej týden-to bych byla pěkně v pr.... 😠

jane84
1. črc 2010

ahoj holky
Právě jsem si četla Mladou frontu a v magazínu byl článek o tom, jak mluví dnešní puberťáci. A klesla mi brada. Jako taky mi občas nějaké to slovo uletí, ale tohle byla síla. A podle odborníků je to normální, že se jen mění doba a s ní i čeština. To jsem zvědavá, jak jednou budou mluvit naše děti, asi jim nebudu rozumět

jahudka80
1. črc 2010

@jane84 jojo jsou to spratci to co si dovolí omladina na zastávkách to nechápu, pokřikovat na maminku z kočárkem zda si nechce zašu......, a jiné... to je člověku z toho smutno, a do téhle společnosti my chceme přivádět děti 😢

jahudka80
1. črc 2010

@breberuska já právě jak mám tu ovu.dřív okolo 10-12dne a nevěděla jsem to tak jsem si tenkrát koupila testy a začla testovat od 13 dne a byly tam 2 čárky ale jedna slabší tak jsem si říkala ha ovu se blíží jenže druhý den už ta druhá čárka byla slabší a 3 den už nebyla vidět, tak jsem byla naštvaná a další cyklus jsem to zkoušela a ani jednou se mi neukázali 2, pak už jsem si ty testy nekupovala. V životě by mě nenapadlo že u mě začíná ovu po 9dni ms....tak si dojdu pro testíky hned zítra mívám teď ms jen 4dny a tak ať něco neprošvihnu 😉

natulaaa
1. črc 2010

ahojte holky ,tak já mám dneska den na ho..o totálně,stimulku mám posunutou o jeden cyklus,volali mi z UNICY,že mám vyšší hodnoty TSH ,prý z endokrinologického hlediska je to v pořádku a neřešilo by se to ,ale z pohledu plodění to je trochu problém,takže mi posílají recept na eutyrox a ten mi tu hladinu sníží ,takže tak a aby toho nebylo málo,tak jsem 2x zvracela,teplotu nemám,prostě nevím z čeho,ale už mi je líp.snědla jsem suchý rohlik ,tak uvidíme co dál 😢

Jinak díky bohu za tu kliniku,kde jsem protože moje kámoška taky neuměla otěhotnět roky,nakonec šla do CARU ve zlíně,tam ji HP vubec nedělali 😕 ,což se divím a nepodařilo se jim ve všech třech pokusech a pak si na vlastní žádost zašla na endokrinologii,kde ji zjistili to co mi,ještě to měla trošililinku nižší než já a doktorka se uplně divila,že ji na to CARU nepřišli,že z takovou hodnotou je jasné,že to nevyšlo,tak začala brát léky a jeden měsic je brala a druhý měsic otěhotněla přirozeně,chápete to,A tak mi to vysvětlovali i v UNICE,takže během měsíce se to prý sníží a pak mužeme začít,takže plán je čekat na další MS,pak začít brat HAK a pak stimulka,takže mi to vychází až na září 😠 😠

breberuska
1. črc 2010

Jahud, to je jasné, každý to má jinak. Já jsem ji dřív měla 16/17 DC a hleděla jsem na to jak puk...a teď po revizi se mi to tak o 3/4 posunulo - ještě to nemám ověřené podle testíků, ale podle hlenu a čípku (to u mně funguje bez problémů, naštěstí). Testit budu až další cyklus po MS, tak uvidíme🙂 ale taky začnu raději dřív. co už, člověk vyvalí peníze i hůř 😀

natu, tak já znám ze zlínské CARu jen pozitivní ohlasy, naši příbuzní už čekají druhé dvojčata, kamarádka je z tama taky hodně spokojená...ale asi záleří na koho natrfeíš a hlavně asi co máš za "problém". Tak hlavně, že ty jsi v dobrých rukou a řeší se to!!měsíc navíc za krásné miminko stojí 😉

martasl
1. črc 2010

natul-ale hlavně,že to vyjde a že máš velké šance.jsou holky,co s otěhotněním mají větší problémy.neboj-se zadaří.. 😉

jahudka80
1. črc 2010

@natulaaa jééé naťul to mě mrzí, ale buď ráda, že na to alespoň přišli, já jsem zas na palici z toho že jdu na kontrolu až v srpnu, jestli mám zas rozozené hormony tak stejně neotěhotním a zbytečně nám tak uteče měsíc ☹ to je ale děs, viď některé holky otěhotněj hned a ani neví co je to ovulace (jako kámoška se mě minule ptala a jak to poznám) hm to je nejlepší jednou si vrznou a je to a my?? Počítáme plodné dny jako divé berem léky lítáme všude možně 😒 naťulko tak ať se to hlavně srovná a pak uvidíš otěhotníš jedna dvě 🙂