Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

herbie
7. črc 2010

no hele na tom fakt asi neco bude protoze jsi asi uvolnena po tom alkoholu a uzijes si to vic a hlavne nemyslis na mimco jestli to vyjde nebo ne v kazdym pripade ja mam v lednici alkohol skoro porad neee ze bych pila denne to ne ale tak obcas si dam no uvidime 😀

martasl
7. črc 2010

no holky na tom vínu asi fakt něco bude.naposledy,když jsem otěhotněla,jsem se u sousedů trošku(víc)opila,chudák manžel na mě doma čekal.a byl bezva sex-a úspěšnej,jen to bohužel špatně dopadlo. ☹

herbie
7. črc 2010

nooo takze je to jasny jeden dva drinecky a jsou tam // 😉 😅

martasl
7. črc 2010

herb-ještě chlapa a plodný dny...a je to//

herbie
7. črc 2010

jj martas hele to tu jistime vsechny brzy budem tehule 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

breberuska
8. črc 2010

ahoj holky, tak to je dobrý recept s tím těhotněním po vínu 😉 jasi bychom to taky neměli zkusit.... 😀

lichtakova
8. črc 2010

ahoj holky, teda já jsem skoro abstinent, no ale co bych pro mimčo neudělala... 😉

leheckova
autor
8. črc 2010

Ahoj Děvčata ,Julie určitě bych zavolala na gyndu poradi ti i po telefonu ale určo by se na tebe měl někdo mrknout ale po potratu je to celkem bězné krvacením se čistíš zkus kontryhel ....ale zavolej na gyndu to bude jistější 😉
Jak se mate holky moje...

bezradna
8. črc 2010

Ahoj všem, taky bych se ráda přidala. Jsem v 8.tt, v pondělí jsem začala slabě krvácet, tak jsem raději jela na pohotovost. Tam zjistili,že krvácím z čípku jak je sliznice v těhu citlivá. Co je ale horší, nezjistili srdeční akci miminka,vypadá to na zamlklý potrat. Včera jsem byla u svého dr.na kontrole,na UTZ žádná změna,bez srdíčka,navíc od poslední kontroly (v 5.tt) se zárodek skoro nezvětšil. Vzal mi krev na HCG a mám čekat do příštího týdne,ale já mám pocit,že je to úplně zbytečné. Chci se zeptat,jak to probíhalo u vás,kdy jste šly na revizi,popř.jak dlouho se čekalo? Díky

natulaaa
8. črc 2010

Ahoj Bezradna ,to je mi líto 😔 .Já měla zamlklý potrat taky v 8 týdnu ,ale já nekrvácela nic a mimi 8týdnu i odpovídalo,ale srdíčko se zastavilo 😔 , no a mi to zjistili v pondělí ana revizi jsem šla ve středu 😔 .Tak držím palečky a hlavně se ty drž a pevné nervy ti přeju 😔

Holky jinak dobré ráno,tak my to včera pojistili,no dneska musíme takyy 😵 ,doufám,že nebude velké vedro,aby manža nebyl KO 😵

bezradna
8. črc 2010

Natul, děkuji. Já myslím,že moje mimi nežije už dlouho,já srdíčko vlastně vůbec neměla,takže se to zastavilo opravdu někdy v tom 5.týdnu. Nejraději bych šla na revizi už hned, to čekání je šílený, nevěřim,že se něco změní.... Promiň,že se ještě vyptávám,ale jak je to po revizi? Za jak dlouho je člověk schopný fungovat? Tím myslím chodit do práce a tak....

meiki
8. črc 2010

ahoj všem, taky bych se ráda přidala, potrat mě potkal ještě hodně brzo uz 4tt a pak revize. Zjistili to tak brzo, protoze jsem musela absolvovat nejake utz pro vylouceni mimodelozniho tehu. Mam tyden po revizi. Doma uz mame jednoho broucka - 1,5 rocniho ulicnika.
Myslim si, ze za to tak trochu muzu sama, teda ne tak trochu, ale asi hodne. Byli jsme na horach a ja podnikala dva dny tury s nasim prckem - hodne jsem ho nosila - i kdyz doktori rikaji, ze ne.

Rada bych se Vas zeptala, za jak dlouho jste se zacali zase snazit a jak dlouho jste po rz krvaceli. Ja jsem si rikala, ze bychom zacali po druhe mrsce

meiki
8. črc 2010

bezradna: ja po revizi sla jeste to odpo domu a vpodstate jsem hned fungovala, snazila jsem se jen vic odpocivat. Doktor me vubec nic o zakazane zatezi nic nerekl, rikal, ze je to jako pri mrsce

natulaaa
8. črc 2010

Jej holky dneska hned dvě,to mě mrzí 😔 .Meiki já si taky myslím,že to není tím,ve 4 týdnu mnoho žen ani neví,že jsou těhu a dělají ruzné věci a mimi se třeba udrží,myslím,že nebylo něco v pořádku 😔 ,nevyčítej si to 😔

Jinak já se začala snažit po 3 ms a první porevizní jsem dostala po 5ti týdnech a druhou až po 42 dnech a ta třetí už přišla,jak jsem byla zvyklá,po 26dnech a pak jsem začala už i BT měřit a normálně fungovat,takže u mě tak ,a co se týče práce,jej tak to nevím,já jsem v domácnosti,takže nevím kdy uschopnují ,ale asi týden po revizi mě ještě pobolívalo břicho,jako menstruačně a pak už myslím nic 😔

Holky drže se,bude líp 😔

veraakubik
8. črc 2010

Taky za sebou mam potrat v 5tt..Nemusela jsem ale do nemocnice aby mi delohu vycistily,protoze se to vycistilo samo..Zrovna vcera jsem byla na kontrole..Na jednu stranu si rikam,ze kdybych nebyla tak vzpomenuta a neletele hned do lekarny pro test,tak bych ani nevedela,ze jsem teho byla a hned co by ms zkoncila a prisly plodny dny,tak bych do toho sla znova a ani bych necekala do dalsi ms.Az doktorka mi rekla,ze ten mesic mam pockat..Budeme si drzet palce.

bezradna
8. črc 2010

Meki,ahoj,přidávám se, určitě to neni tím,že jsi byla s prckem na horách, jak píše Natul, ve 4.týdnu většina holek ani neví,že jsou těhu. To já jsem si to asi opravdu zavinila sama, nevěděla jsem to a hlavně to bylo neplánované,my se nesnažili,jen nám to jednou nějak "ujelo" 😎 . Takže jsem to vůbec nečekala, normálně pila alkohol, a co je nejhorší, vzala jsem si prášky na zánět močáku, to bylo asi 2 dny před termínem MS. A to si myslím, že je ta chyba, že jsem tomu plodu ublížila. Asi si to nepřestanu vyčítat, ale opravdu jsem to netušila. Ač to nebylo plánované,tak jsem mimi chtěla a teď ho budu chtít dvojnásob a už plánovaně....

natulaaa
8. črc 2010

Věri a to je právě to,my si ty testy děláme moc brzičko 😵 ,já taky já měřím BT ,tak vím celkem přesně,kdy byly ovu,tak testuju už i 11DPO 😵 a to se prý nemá,takové biochemické těhu,prý bývá hodně časté a ani o tom nevíme,protože to neřešíme,ale my jsme nedočkavé co 😝 ?

Bezradná já taky brala nějaké leky a dr mi řekl,že takhle v začátku to prý vubec nevadí,že plod ještě nějak není spojený s náma a že to se myslím až od nějakého 6 týdne spujuje a pak už to jde i na plod,už nevím přesně jak mi to vysvětloval,ale prostě ten 4,5 týden prý ještě nejsme spojení a nějaké léky tím pádem neublíží,tak nevím 😉

meiki
8. črc 2010

no ja to vedela protoze mrsky mam rychle po sobe cca 21 dni, takze kdyz prvni vpodstate nedorazila, tak jsem udelala testik a byl pozitivni a pak vlastne byl dasli termin mrsky a ja zacala krvacet, tak jsem sla do spitalu, tam vzali krev a druhy den kontrolni vzorek hcg kleslo, tak to bylo jasne
Hlava mi to bere, proste tam bylo neco spatne a bylo dobre ze se ten zarodek neudrzel, pozdeji by to bylo horsi, srdicko uz to taky celkem zpracovalo a certik doma mi neda ani cas na neco myslet :o)
bezradna: nene, prestanes, kdyz slysim, co vsechno jsou nektere holky schopny udelat, kdyz jsou nechtene tehu, aby potratili a i presto vsechno nic, tak jeden prasek toho nemohl tolik napachat

natulaaa
8. črc 2010

Jo Meiki kde je ta spravedlnost,když jsou holky,co chtěji potratit a nepotratí a my co mimi tak chcem o něj příjdem,nechápu to 🙄

meiki
8. črc 2010

natul: to ja vubec nechapu, ten den, co jsem byla na revizi, nas tam bylo 5 a dve z toho si to platili - tedy chteli. Byla tam bohuzel i pani, co uz byla podruhe na ivf a bohuzel to nedopadlo.
v tomhle asi zadna spravedlnost neni 😠

breberuska
8. črc 2010

bezradná, meiky, vítám vás i když mně to mrzí, že nás tady pořád přibývá...já jsem byla v nem.4 dny, protože jsem měla revizi po porodu ve 21.týdnu. Ale paní, co tam byla se mnou a byla po revizi v 6.týdnu šla domů druhý den. Je dobré se šetřit aspoň to šestinedělí a pak hurá na další snažení, nebojte zase se zadaří, musí 😉 jo MS mi dorazila jak natu, taky za 5 týdnů.
meiky, určitě si nic nedávej za vinu!
veraakubik, taky bych to nejraději zkoušela hned, ale nechali jsme to až teď, po druhé MS...nicméně, to čekání je hrozné, hlavně to na první mrchu 😠

breberuska
8. črc 2010

meiky, v tomhle fakt spravedlnost není ☹

daniela699
8. črc 2010

@jahudka80 – Jahu, pripada mi jako by posledni dobou snad byla kazda druha tehotna. Urcite to clovek vic vnima, ale i tak, bydlime v miste kde je hodne mladych rodin, takze kdyz jdu se psem tam mam primo prehlidku tech pupiku a kocarku. Takze to mi taky nepridava. V duchu si rikam, ktera z nich si tim treba taky prosla. Ja uz se tak tesim az budu taky vystrkovat pupek. 😀 Ted ho mam pekne povolenej a musim ho zatahovat a to je hrozna prace. 😀

@helcenka – Heli, tak to je super. To mam radost ze je vsechno v poradku. Cloveku se ulevi, ale kdyby neco tak hned bez. Ja jsem mela divnej pocit a bolelo me furt bricho, to bylo po 4 tydnech a byl tam zacinajici zanet. Ale vylecilo se to dobre a ted uz to vypada v poradku. A dr rikal ze muzete hned po prvni? Tak to je parada. Me rikali ze tak 4-6 tydnu na prvni ms, a pak tak nechat 2x probehnout kvuli sliznici. No, ja zitra jdu na vysledky prolaktinu tak uvidim jestli tohle jeste nebude taky duvod proc porad nic.. Ale snad to vypada, podle grafu teplot co si pisu, ze snad (tuk tuk) by se to mohlo nastartovat a mozna pristi tyden by mohla mrsule dorazit. Takze nam obema drzim pesti. 😉

veraakubik
8. črc 2010

@natulaaa To mi ani nepovidej-ja delala asi 8 tehu testu a asi 3 jeste pres ocekavanou menstruaci..Jsme asi holt hrozne nedockave a pak jsme zklamany..Ja teda zatim jen pocitam na netu plodny dny a podle toho se snazime,ale asi i to prestanu delat..Asi to opravdu nema smysl planovat sex jen podle plodnych dnu.Necham tomu volnej prubeh a uvidime..Hlavne aby jsme se tady vsichni odckali..

bezradna
8. črc 2010

Natul, trochu jsi mě uklidnila, já si to fakt moc vyčítám. Takže se pokusim to prostě brát jako náhodnou chybu v genetickém kódu. Jo,fakt to neni vůbec fér, holky co děti nechtěji nebo se jich snaží zbavit mají těhotenství bez probémů a my, co bysme mimi uvítaly s otevřenou náručí, máme bohužel smůlu. 😝
Mám trochu strach z té revize,ale snad to bude OK a vše pak bude v pohodě.

daniela699
8. črc 2010

@natulaaa Natu, tak to je potesujici zprava. To je vlastne uplne baaaaajecna zprava ze to tak dobre dopadlo.. 😀 Treba tenhle folik bude atlet a proskoci tunelem a z druhe strany priskoci spermijky a dilo se podari. 🙂 Jsi zdrava, takze porad je sance. 😀 Jestli pises ze folik ma 19 mm, tak ta moje 20mm cysticka musela byt urcite folikula. A to bylo ve stredu a v patek mi to vyznacilo ovu. Takze me ten tvuj vysledek kontroly dvojnasobne potesil. :D Jsem nevedela ze to muze byt az takhle velky. 😀

natulaaa
8. črc 2010

Veru já začala měřit BT jen proto,že jsem měla velkou cystu a já chtěla vědet,jestli funguju, a už mi to zustalo,už teploměr nedám z ruky 😀 ,ale tak my naštěstí sexujeme furt i mimo plodné dny,a zatím to není jen o tom,že děláme mimi,ale je jasné,že přes plodné dny se snažíme víc 😵 😵 😵 ,ono člověk tomu chce aspon takhle dopomoct ,ale na druhou stranu je lepší,si nic nehlídat 😵 .No já ted zkouším poslední cyklus a další už jdme na ivf,takže tak jsem dopadla jáá 😖

natulaaa
8. črc 2010

@daniela699 no to fakt klidně mohl být folík 😵 ,no já si ovu test dělala ještě včera večer a byl ještě silnější než odpoledne,no dneska taky zkusím,jsem zvědavá,jaký bude,nevím,kdy praskají folíky,myslím že ve 23mm aale muže i ve 21mm,takže čekám ovu dneska zítra,no uvidím,kdy vyletí teplota 😵 😵

daniela699
8. črc 2010

@helcenka - Heli, tak to mi je lito s tatkou. Ja jsem to mela trochu podobne s dedou. Pred vanocema do nemocnice, pak snad dobry a pak najednou znovu, ani jsme to nevedeli, a pak dva dny po mych narozeninach zemrel. Bylo to taky v lednu, a ted uz to mam porad spojeny, narozky, a hned pak vyroci umrti. Tak to mam porad, neco hezkyho a hned neco skaredyho, a furt dokola.
Takze jsem vydedukovala, ze tvuj Jakub je taky kozoroh jako ja. 😀

jahudka80
8. črc 2010

ahoj holky 🙂 krásné ráno přeji- tedy dopoledne 😀