Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

breberuska
16. srp 2010

dobré ráno holky🙂
@lucie.krajcarova mně se dělo zatáhla celkem rychle a na kontrole po 14 dnech říakl doktor, že je už OK. A bříško mi splasklo tak do měsíce.
a dneska se zase testuje? jahud, Dani?? tak to držím palce o 106😉

lucie.krajcarova
16. srp 2010

ahojky, taky jste měli tu šílenou bouřku? bylo to strašné, čekala jsem, kdy to uhodí do nás 😠 jako měli jsme skoro víc světla než ve dne 😢
mv, a co jsi od dětství chtěla dělat za školu?

jahudka80
16. srp 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//

helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) ................................................................... 32DC - 15.8.//

pe_t (34let MA 7/2010, Femigard, kys.listová, kontryhel..............................................................32 DC- od reviz.
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)................................................................30DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit).........................29DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)...............26DC
jahudka80 http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a (30let, kys.listová, kontryhel)...........................24DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )............................................................................................22DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................19DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................................................17DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )..........................................................................................15DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).....................................................................................14DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard)............................................................11DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...........................................................................................................10DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..................................................................9DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).............................................................................................................7DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)...............................................................................................6DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,Elevit Pronatal).....................6DC
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800...........................................................................................4DC

jahudka80
16. srp 2010

holky nic z toho nebude na testu sněhobílo ani dušík, už jste spokojené 😀 nedočkavky 😒 vy člověka doženete k tomu,že testuje dřív a to jsem právě nechtěla ☹ a teď vím, že tam asi zas nic není no, hold sexík v plodných dnech a ovulce a krááááááááááááásné grafy není vše 😀 😀 😀 jojo @natulaa hold si budu muset ještě počkat 😉 mějte se hezky až budu mít čas tak vás dočtu. 😉

natulaaa
16. srp 2010

@jahudka80 nejsme spokojenéé 😢 😢 😢

Ach jooo holky,já netušila,že jsem taková citlivka 😢 ,ale mám takový dojem,že mi nějak začínají vadit cizí pejsci,já taková nikdy nebyla,ale mám dojem,jak ted plánujem to mimi,že jsem začala být nějaká háklivá na hygienu a pořádek,muj pejsek mi nevadí,i když vím,že někdo cizí,když příjde,tak říká,že jde cítit,ale my tu máme ted od včerejška do středy psa od tchýně ☹ ,on je celkem velký a dost chlupatý a je strašně cítít,už je bobek starý a má nemocné srdíčko,tak furt dýchá,ale ten smrad ☹ ,mi je z toho normálně blbě,mám dojem,že je načichlé snad všechno ☹ ,já už tu od rána vytírám,ale nemá to cenu,pujdu s nim ven,tráva je mokrá a mužu vytírat znovu ☹ ,já nevím co to je,ale jsem háklivá na takové pachy,se za to uplně stýdím,ale nějak mi to prostě vadí,u tchýně v paneláku mění okna,doufám,že už zítra si ho vemou 🙄 ,já jsem z toho normálně špatná,jak mi to vadí,on bobek za to nemuže,ale tchýni bych 😠 😠 ,ví kruci že je tak nemocný a ještě když je v cizim prostředí,tak je nervozní,Ach jooo,já se musela vypsat,.

Ale já fakt nikdy taková nebyla,já se vždycky nechala od psu lízat a všechno a ted to prostě nějak nedávám 😕 ,jen s mojim,ale příjde mi,že začínám mít v sobě takové mateřské pudy a tím mi to vadí a začínám bý dost raplna pořádek a vuni 🙄 🙄

veraakubik
16. srp 2010

@mpetula aoj,tak to mi neco pripomina-mam kamaradku,ale taky zdalky,ale porad si piseme na skajpu,sms.. Ma tez dve deti jak ja-dokonce i temer stejne stare a ja cekala mimi a ona ze by ho tak brzo nechtela,ze lastne ani nevi jestli by ho chtela a ja nevim co vsechno a v casy kdy jsem potratila a snazila jsem se s tim vyrovnat,tak ona mi pise,ze to nedostala a ze nic nebere a ani se nejak nechrani a pozor nedali..Za nejakej den mi posila MMS tehu testu se dvema kolejnicema..Ted mi pise,jak je ji fajn,ze ten jeji uz si to udedomil,ze ji hladi brisko,povida na nej a jak se hrozne moc tesi na ultrazvuk..Taky vi ze jsem potratila a to by delat nemusela,taky mi to prijde nespravedlivy,ze ona nechtela a ma a ja chtela a nemam,dokonce zvazovala,ze pujde na potrat,coz jsem povazovala za vrchol.. 🙄 🙄 🙄 Preju ji to,to jo,ale trochu by mela zvazit co a jak pise,protoze ona by to taky spatne nesla..N omlouvam se,ze jsem to sem napsala,ale asi jsem musela..Jsem se vypsala a i kdyz uz je to delsi doba,tak se mi hned udelalo lip..

helcenka
16. srp 2010

Hezké ráno,
@jahudka80 - já ti říkala, že je brzo, že středa bude jistější. Tak to zkus ještě ve středu nebo ve čtvrtek.

A kde je Danča?

To byla taková buřice dneska v noci, malej si vlezl k nám do postele, že se bojí a spal u nás až do rána, takže jsem se vůbec nevyslapa, protože jsem ležela asi na 20cm postele.

Ale vypadá to, že by mi mohlo být líp.
Holky, akorát mě začalo bolet břicho jako na MS. Já mám takový strach, aby se zase něco nepokazilo. To si sice zakazuju na to myslet, ale ono to stejně nejde.

NATULKO, já to mám takhle s babičky psem, když jsme u nich, tak je to všechno cítit, já pak přijdu domů, všechno jde do pračky a já do sprchy a pořád toho psa cítím, a to mám psy ráda.
A co kolena, už jsou v cajku?

natulaaa
16. srp 2010

@helcenka jj jo,i ruka už je dobrá,jakoby utlo 😕 😕 ,jen občas,mi v koleni přeskočí 😕 ,ale tý jo,já mám takový pocit,že to byla nějaká velká reakce na počasí 😕 ,ale nikdy se mi to nestalo 😕 ,no uvidíme co bude dál,tabletku jsem měla včea naposledy ráno,tak už je to dobré i bez níí,tak uvidíme,jestli se to ještě někdy neozve 😕 ,

No ani mi nemluv,já mám doma kokříka,ale bobek je furt vystříhaný,že ani nevypadá jako kokřík 😀 ,ale tím je čistoučký ,taky je někdy trochu cítít,ale já jsem strašně na pořádek,takže u nás není znát,že máme psa,ale ed se modlím,aby k nám nikdo nepřišel,tchýně mu dala takový nějaký načichlý učník,já mu dala ke vchodu starší předložku,na tu jsem mu dala čistou osušku od našeho psíka a část bytu jsem vytřela a mám pootvírané,co se dá,ale zítra hlasí u nás zataženo a déšt,to se zblázním 🙄 🙄 🙄 🙄 ,on je strašně chlupatý a jak bude ještě mokrý 🙄 🙄 ..no nic noo,musím to vydržet,ale už se těším až odjede a já vyhodím všechny kobeečky ven 😀

jahudka80
16. srp 2010

@natulaaa no jo tak buď je brzo, tak budu testovat až o víkěndu - když to nedostanu, spíž to ve čtvrtek dostanu tak už nebude proč testovat 😠 😒
@helcenka no jo už jsem byla tak zblblá ze všech těch grafů....a tak jsem to zkusila myslela jsem si že bude alespoň slaboulinká čárka a když nic tak si říkám, že to asi nedopadlo. Nějak se mi nedaří. Malá zlobí počůrá se během 30minut do pleny takže i když jí dávám každou hodinu čůrat je to k ničemu protože je pochcaná, dělá to naschvál.Včara jsem jí tahala s postýlky a počůraná nebyla a než jsem vytáhla nočník tak honem tlačila aby jí počůrala 😠 😢 😢 😢 😢 tohle před tím nedělala počkala na noční a říkala si že chce čůrat 😢 😢 😢 myslela jsem že už budem bez plen protože vydržela i celý den chodit na nočník a plenu suchou a teď je furt zechcaná jak mimino 😠 už si říkám, že když to nejde po dobrém , že jí dám snad na zadek 😢 😢 😢 . A ještě zas neg.test a já přemýšlím co je zas špatně 😠

natulaaa
16. srp 2010

@veraakubik to znáám,to jak moje známa,vrzla si v lese,kde ten její dělal a ona mu občas pomáhala a to bylo 3 týdny potom,co jsem potratila 🙄 a taky mi volala,že už se nevejde do kalhot a že koupili na vánoce babičkám pokladničku s nápisem,že budou prarodiči a že je ta pokladnička krásná a bla bla a ted ke konci ,jak ji už kope ,taky si neuvědomuje asi jaké to je,pvní měla bez problému a druhé ted taky,takže vubec neví,co cítíme my 🙄 🙄 ,minulou sobotu porodila a popravdě se bojím,aby tady nepřišla,ona totiž bydlela v nájmu u sousedu a dost často tu za sousedkou jezdí,tak mám dojem,že se tu každým dnem vynoří s kočárem 🙄 🙄 a bude si chtít povídet,na což já budu mí určitě náladu že 🙄 🙄

lichtakova
16. srp 2010

ahoj holky, !krásné" pondělní 🙄 ráno
Danča někde čůrá....

fram
16. srp 2010

Ahoj holky,
@helcenka bolest jako na ms je normální, stává se to často. Strach budeš mít pořád, dokud nebudeš drobka držet v náruči. A nemyslet na to asi nejde.
@natulaaa já mám taky pejsky ráda, ale cizího bych doma nesnesla. Vydrž. 😉

jahudka80
16. srp 2010

@veraakubik no takové jsou nejlepší, jedna kamarádka říkaá že jak je ta druhá kamarádka praštěná že se snaží otěhotnět a že jí furt ta známá tak cooo , jak to vypadá už seš , Tak říká že je blbá jí takhle stresovat a včera když jsem jí volala tak se mě ptá tak co zadařilo se. 😒 říkám nevím se dozvim tenhle týden,......už mám toho plné zuby, zas sem ve stresu jako tenkrát když jsem se poprvé snažila otěhotnět 😢 😢 a to jsem si říkala že to bude pohoda, že to nebudu hlídat když jedno dítko mám tak mi to bude jedno kdy otěhotním 😉 a ono prd 😠 A druhá kámoška co je v 6týdnu tak furt taky mele jak to mohlo počkat že chtěla květňátko, a pak že to tak rachle bejt nemuselo. A ještě že jestli je možné že nemá chuť na sex a tak říkám že je to v prvním trimestru normální , že ať je ráda že neblije a že jí není zle jako jinejm , že vlastně nemá jen chuť na sex- co by za to jiné dali. A ještě když jí dr. řekla ať se šetří, tak řekla no já chtěla jít ještě v září na brigádu 😠 no prostě si neváží toho co mají. ☹

lichtakova
16. srp 2010

@jahudka80 jsou to blbky, vydrž 😒

natulaaa
16. srp 2010

Jo Jahud to jsou ty kamarádky,moje taky ,no ted už mi moc nevolá,jsem ji dala tošku najevo a tak se stáhla 🙄 🙄 ,ale to fut volala,že je zoufalá,že nemá co na sebe 😠 😠 ,že stloustla,a co si obleče a přišlo mi,že řeši takové pí....y 😠 😠 ,tam má být rada,že je těhotná a né že je neštastná co nasebe, 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

jahudka80
16. srp 2010

@natulaaa jojo k čemu mi pak jsou ukázkové grafy viď 😉 mě to sere, ale asi se na to vyprdnu. Prostě buď to do zimy výjde a nebo hold naklušu do práce 😒 no ono mi taky nic jiného nezbívá. Test jsem těď mrskla do koše a příští měsíc testuji až po tom co to nedostanu 😉 a basta 😀

fram
16. srp 2010

@veraakubik to je teda krutý, ale kdo nezažil potrat, nepochopí. Ale je pravda, že tu tvou kámošku by mohlo napadnout, jak je to pro tebe bolestivý.
Jeden můj vzdálený bratranec se cca před půl rokem oženil. A moje babička začala špekulovat o tom, že asi nemůžou mít děti, když jeho manželka ještě není těhotná a že na dovolenou do Egypta jedou právě proto, že se tam třeba zadaří... Mě to tak vytočilo (přitom babička vůbec netuší, že jsem byla těhu) a vyjela jsem po ní, chudince, že co nám je potom, jestli je těhotná , že je to jejich věc a až budou chtít mimi, tak si ho udělaj a jestli jim to nejde, tak je to asi bolí a určitě nejsou zvědavý na debilní otázky, kdy budou chovat a ať se neopovažuje jich na to ptát..No, babička na mě koukala vykuleně, ale uznala, že mám pravdu. 😅 Mě se pořád každej ptá - a druhý mít nebudete ? To bych vraždila 😠

fram
16. srp 2010

@jahudka80 s tím testíkem mě to mrzí ☹ Já naštěstí žádný těhu testíky doma nemám a testovat budu vždy nejdříve 30DC, když to dostávám 28-30. Jen doufám, že ještě někdy testovat budu. ☹

jahudka80
16. srp 2010

@natulaaa 😀 😀 😀 fakt blbka, nakopat ji do pr.... to nás co nemůžem otěhotnět hodně zajímá že má kamarádka takové břicho že už nic neobleče 😀 nejlepší jsou ty co hned zjišťujou kolik která ztloustla a jestli to zhubla, a já jsem půl roku po porodu měla míň než před otěhotněním, a bla bla, a ty jsi 2 roky po porodu a ještě ses nedostala na svou váhu jo?? No počkej po druhým budeš jak koule to už nikdy neshodíš 😠 😠 😠 😠 já bych dnes někoho nakopala do pr... lidi kolikrát řešej fakt píč..... no co tak mám o 8kg na víc ale nejsem obézní ani nemám nadváhu jsem v tabulce BMI v normální váze a ono je to trochu genetické prostě někdo už má určenou nějakou váhu a pod tu se těžko dostane

breberuska
16. srp 2010

jahud, ten testík mi je líto, ale třeba je 11 DPO brzo. koncem týdne uvidíš. holky, takové "kamarádk" jsou fakt kozy...pardon. 🤐

jahudka80
16. srp 2010

@fram no jo no prostě tak to chodí pokus omyl 😀 😀 😀 ale nejvíc mě štve že jsme se tááák krásně trefili a nic z toho 😠 to až se zas netrefíme tak už ani nemusím počítat že to vyšlo 😒 A máš pravdu nejlepší je testnout až když to člověk nedostane pak je mile překvapen takhle je akorád nasr.... a říká si že to neměl dělat když je tak brzo, já jsem tenkrát taky testila 25dc -už jsem to tu psala a nic a až 29DC byl pozitivní druhá čárka byla slabší balo to 17DPO tak je ještě malá šance, že by...ale cítím se spíž na mrchu ☹ no co se dá dělat aspoň bude burčák 😀 😀 😀

jahudka80
16. srp 2010

@breberuska kozy tos napsala ještě moooc slušně 😀 😀 😀 uvidím 😉 kdyžtak příště no , já to říkám furt že čekám na natulku 😀 a tenhle měsí je to Helča s Dančou a to už jsou 2 😀 😀

helcenka
16. srp 2010

@fram - to se mě taky každý ptá, na druhý, a ty řeči, že teď by to bylo nejlepší, když je Kubík ještě malej, pak prý jsou děti moc od sebe a nerozumí si, nebo až se vrátím do práce, už se mi nebude chtít zpátky na mateřskou..... Jo, kdyby jen věděli. Ale jsem ráda, že jsem to nikomu neříkala.
A ani teď to říkat nebudeme, až budu v ruce držet průkazku, protože můj doktor ji dává až po tripple testech, takže někdy po 13 týdnu. To jsem docela ráda. Jenom mamce jsem to řekla, to bych ani neutajila, protože se mě stejně v sobotu ptala, že prý jsem jiná, jestli nejsem těhu.

Já teda žádný takový kamarádky blbky nemám, což jsem ráda. Jenom babička se mě pokaždé, když s ní mluvím, ptá, jestli nebudeme mít druhé a odrazuje mě od druhého mimíse, že prý jedno stačí. Ale nijak mě nepřemlouvá nebo nevyzvídá, jen se vždycky zeptá. Tak mě to ani nijak nevytáčí.

@jahudka80 - nevyšiluj, prostě to nech být a testni ve čtvrtek, pokud MS nedorazí. Vždyť já testovala až 16DPO a nikdo mě nepřemluvil, abych testla dřív.

jahudka80
16. srp 2010

@daniela699 kdéééé síííí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to nás taky jako necháš čekat jo 😀 😀 😀

jahudka80
16. srp 2010

@helcenka 😀 😀 😀 ty jsi tvrďoch já se nechám strhnout davem 😀 😀 😀 😀 jojo prdím na to ono to nějak dopadne 😉

veraakubik
16. srp 2010

Holky docitam a dekuju za vase radky..Me z toho bylo tak tezko a ona na me takhle,ale koukam,ze neni jedina-jako jo,ja chapu,ze je asi stastna,ale davat to nejevo takhle-nemusi..Jinak jahudce dekuji za tabulku-nemusim porad pocitat kterej dc jsme a jen kouknu a mam prehled..Jinak se s manzou snazime da se rict ob den a jeste nas to bavi.. 😉 I kdyz se mi priznal,ze jednou myslel na to,jestli se to povede,nebo zase ne,tak jsem mu takovy myslenky zakazala..Jinak mi za tyden konci snazici obdobi-diky nepravidelnosti mrchy to mam od 8dc-25dc a pak za par dni mrcha,tak jsem zvedava kdy dorazi..

jahudka80
16. srp 2010

@helcenka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jojo babička ta se mě taky ptá a druhé si pořizovat nebudete, nejsi těhotná viď, rači teď né máte hodně placení .... 😀 kdybychom se měli řídit podle placení (leasing. hypotéka) tak nemáme děti nikdy 😀 a už vím jestli otěhotním ty kecy tchýně, nemáte pořádně peníze a ještě si pořídíte druhý dítě 😠 co jí je do toho jí jsem o peníze nikdy neprosila to rači budem žrát suché brambory, a proto mám brigádu abych ty peníze měla....já nevím, že se každej rači nestará o sebe...

helcenka
16. srp 2010

@jahudka80 - tvrďoch ani né, ale mám zkušenosti z předchozích dvou těhu, že 14DPO neukázaly testy ani dušíka, jen sněhobílo a testovací byla silnější než kontrolní až 20DPO.
Kdybych neměla zkušenost z předchozích těhu, tak bych se taky nechala přemluvit.
A je fakt, u vás to byl úplný ovulační maraton a u nás spíš náhoda, tak jsem vůbec nedoufala a počítala spíš s negativním výsledkem.

Ty jo, Danča nás ale napíná.

jahudka80
16. srp 2010

@veraakubik 🙂 máš můj obdit 2 malé dětičky a ještě chceš 3. mám kamarádku co má 3 děti 2leté, 4leté a nejstarší jde teď do 1třídy a říká i když bych vyhrála miliony nenene z dětma jsem zkončila 😀 😀 😀 3 a dost, už mi to stačí 😀 😀 😀 .

jahudka80
16. srp 2010

@helcenka máš štestíčko a budu na tebe myslet ať i kontrola u dr. dopadne dobře 😉 ať má Kubík v dubnu sestřičku 😀

Holky tak už jsem se vykecala až až a jdu něco dělat 😉